Şimdi Ara

Next Minix HD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.468
Cevap
31
Favori
359.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Show tvde ve bazı hd kanallarda biraz kasıyor sebebi nedir? Sinyal gücü gayet iyi

Cihaz Next Minix HD cool

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 21 Aralık 2014; 16:57:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanuba

quote:

Orijinalden alıntı: SMYRN1A

Freeshare nimetinden faydalanmak isteyenler TPLink WN727 ver3.2 WiFi adaptor'ünü kullanabilirler. Bugün denedim mavi menülü yazılımla kusursuz çalışıyor. Hotbird'deki HD kanalların görüntüsüne hayran kaldım. D-Smart'la falan uzaktan yakından ilgisi yok. D-Smart HD ise, Hotbird'deki HD kanallar ne oluyor merak ediyorum! D-Smartın yanında 4K kalıyorlar!

arkadaşım bende next in kendi ürünü olan wifi adaptörü var ancak evimdeki wifi ye bağlanmasına rağmen bir türlü yerel network ayarlarından dhcp açık yapıp ip yenile dediğim zaman dhcp kapalı ayarlandı diyerek internet bağantısına müsade etmiyor bu yüzden free share youtube ve diğer özellikleri kullanamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

modem le alakalı bişey o modem dhcp otomatik kabul ediyormu ona bakın yada dhcp siz kendiniz elle giriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mest47

Next minix hd pembe cihazlar icin yeni yazilim cikmis arkadaslar.
    Link :http://www.nextdestek.com/Next-Minix/Next_MinixHD_16012014.zip

Ben de yaklaşık 2 senedir Next Minix HD Mavi olandan var. Tarafsız bir kullanıcı olarak görüşlerim:
    Son yazılım ile de güncelledim. Ürün gayet stabil çalışıyor. Sıkıntı yok. Arkadaşların belirttiği veya başka bir problemleri de yaşamadım.

Bence fiyatına göre cihaz güzel.

Güncellemeler youtube ., media oynatıcılaraını vs. düzeltti. Yani ek özellikleri de sorunsuz.

Eleştiren arkadaşlar ne bekliyorlar ki?

Biz de merkezi sistem uydu anten ve karasal anten(yerel kanallar için) var.
    Türksat, Hotbird ve Eutelsat var.

Ben genelde Hotbird'deki HD kalitesindeki belgesel ve spor kanallarını beğeniyorum. Biraz İngilizce varsa Hotbird'deki belgeseller çok zevkli.

Meraklısına, bekara (bence şeytana uymayın) yetişkin kanalları bol. Ben Ebeveyn Kilidi ile kilitlerken çok yoruldum. Kilitle kilitle bitmiyor. (Tabii bizde çok pratik değiliz.)

Ethernet girişinden kablo ile modeme bağladım sorunsuz. Belki USB'den Wi-Fi sorun çıkarıyor olabilir. Hiç denemedim.

İP TV ev Web Radyo gibi özellikler var. Ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Hava durumu ve google.maps pratik oluyor.
    Çoluk çocuğa bilgisayarı açmadan youtube , daliymotion'u aç izlesinler.

Isınıyor ama sorun olmuyor.Benim akşamdan ertesi gün akşama kadar açık kaldığı oluyor sıkıntı olmadı.

Örnek olay: Bazen akşam tv. kapatılıyor. Uydu unutuluyor. Sabah bakmadan evden çıkılıp, akşam eve geç gelindiğinde görülüyor. O gün de yatana kadar TV'ye bakıldı. Isınmıştı ama sorun olmadı.

NOT:Arkadaşlar sizde sağlığınız için saatlerce televizyona bakmayın, arada bir de mola verin.

HD görüntüler gayet net, SD kanallar ise kanalına göre net.
    Örnek FOX Tv gibi kanalların yayınları HD'ye yakınken. Adını çok duymadığımız kanalların görüntü kalitesi vasat. (onlar da tüm cihazlarda sorunlu.)

Yani yayın ne kadar net ise cihaz onu gösteriyor.

Görüntü kalitesini başka cihazlarla karşılaştıracak kadar uzman değilim.

Karşılaştırmak için diğer değişkenleri ortadan kaldırıp denemek gerek.

Bunu için de aynı marka /model iki TV olacak. İkisi de aynı çanak'tan yayın alacak. İkisin de de aynı kablo kullanılacak. İkisinde de aynı yayın açık olacak ve aynı ayarlar(ses, görüntü , renk) yüklenecek. karşılaştıracaksınız. O zaman yorum yapılır.

Birini 100 Ekran son sistem LED televizyonda izleyip, birini de daha küçük ekran tüplü televizyonda izleyip yorum yapan arkadaşlara da kulak asmayın.
    Televizyonların markası görüntüyü değiştirdiği gibi görüntü ayarları bile sizi yanıltır.
    Ya da aynı kanal sabah daha az net olan bir program yayınlarken, akşam daha kaliteli bir program yayınlar.
    Bu konuda sayısal bir ölçüm cihazı olmadığı için , göz aldatması da olabilir.

Bu konuda ek bilgi (Fark eder mi bilmiyorum): Bizim merkezi uydu sistemindeki santral, çanak anten, LNB vs. hepsi Next&NextStar marka. Kullanılan kablo da kaliteli. Adını unuttum ama merkezi anten takılırken o zaman kaliteli olanı kullandırmıştık. Bir kaç yere sormuştum gerçekten piyasadaki en kaliteli ürünlerden birisiymiş. (Apartman yöneticisi uzun süredir benim.)

Kanal geçişleri ise yetiyor. Çok öyle abartıldığı kadar yavaş değil.
    Kısacası:Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Ama Ethernet girişli olandan olsun.

USB Wi-fi sorun olabilir. Zaten Wi-fi ile bağlamak isterseniz USB'ye takılan aparatı almanız gerekecektir.O aparat , bu ethernetli olan modellere de oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky_lark -- 18 Ocak 2014; 14:38:00 >

• nm27 N kullanıcısına yanıt
    Oncesinde canak antenini bi kontrol et derim,ayardan dusmus olabilir
  • Nex minix hd mavi olanından aldım. Fatih beye teşekkürler. ayrıca wifi anten ve kablo çoklayıcı almam lazım.
    merkezi sistem var. tek kablo var. elimde bululnan çoklayıcı kullandım ama aynı anda iki hd uydu çalışmıyor. biri açılınca diğerinin sinyali gideriyor. çok ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroychip

Arkadaşlar yorumları tek tek okudum. bu cihazları eleştiren arkadaşlara bi sorum olacak. 3 gündür cihaz araştırması yapıyorum ama henüz karar veremedim. bu next minix cihazlarından memnun olmayanların tavsiye edebileceği bir cihaz var mıdır? bana bulunduğum yerde redline tavsiye ettiler ama cihazı adam tv ye taktığında pek hoşnut olmadım. piyasada neta, korax, dreambox, jameson, wistek gibi çeşitli markalar ve birbirinden farklı modelleri var. şu anda bunlardan birini kullanıp da memnun olan arkadaş var mıdır?

#cihazın absürt özelliklere sahip olması ya da olmaması önemli değil
    #film izlerken donma, alt yazı senkronizasyon sıkıntısı yapmayan (film ve altyazı dosyası sağlam varsayıyorum)
    #kanal geçişi hızlı ya da yavaş çok önemli değil
    #iptv izlerken takılma yapmayan (server ve internet sağlam varsayıyorum)
    #hd ve sd kalitesi olması gerektiği gibi, yani sd abartı derecede kötü olmayan (yayından kaynaklı sorun hariç)

şartlarına uygun next veya başka bir marka tavsiye edebileceğiniz cihaz var mıdır?

gold master 1050

• quote:

Orijinalden alıntı: bosmesguliyet

Next minix hd alacağım kesin fakat cool mu almalıyım amigo mu veya blue hd mi karar veremedim bana bi yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

minilerin içinde işlemcisi ve ram farklı olan amigo modelidir. diger minixler ali islemci 128mb ram kullanirken, amigo sunplus 667mhz islemci ve 256mb ram kullanır. fiyatlarıda aynı ürünler. ben amigo yu 140tl 9 taksit almıştım piyasadan pazarlıkla. ürün çift kumanda olması güzel. evde internet olmadığı icin freeshare,iptv falan kullanmadım, ama kablolu ve wifi sdaptoru ile smart tv yapabilmek guzel eski model lcd tv yi. kanal geçişleri iyi sayılır. hd kanallar başarılı, sd kanallar bence daha iyi olabilir, ama yakında 4a ya geçince bir çok kanal hd olacak. sonuç olarak amigo işimi fazlasıyla görüyor.

• Arkadaşlar Show Tv ve Kanaltürk'te olan takılmalar için bu adrese şikayetimizi bildirelim. Kaç gün oldu düzelttikleri yok.

http://destek.next.com.tr/index.php?/Tickets/Submit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatabo -- 24 Eylül 2014; 20:46:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgurler

arkadaşlar kanal sıralaması düzenlemeyi nasıl çözdünüz?

Cihazdan usb yedeğini alip yine next destek sitesinden kanal editörü ile pc de düzenleyip geri yükleyebilirsin kolayca ben öyle yaptim arastirirsan video anlatimi da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleep -- 25 Eylül 2014; 10:38:00 >
  • clio 1.2 16 v C kullanıcısına yanıt
    bu şekilde izleyebiliyor olman lazım. açılmazsa kanallar için biss şifre eklemen gerekecektir. onun tam nasıl yapıldığını bulamadım. benzer menülü minix modellerine göre araştır gir. biss keyleri de zaten herkes paylaşıyor onu bulmak da kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

Ben de samsung 32 d550 ye tanitamadim.
    Obur odadaki panasonic 32c20e Yi tanidi ama

Neyse zor oldu ama ikisini de hallettim çok şukur.Star Hd ve Kanal D Hd gitti ama olsun cam gibi goruntu maaşallah..
  • Next minix hd Amigo modelini aldım 3 gündür kullanıyorum şimdilik her şey güzel memnunum cihazdan 1 yılda free share var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seas79 -- 24 Ekim 2014; 16:45:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerlady

Merhaba arkadaşlar elimde next minix hd punto plus var. Daha 1 hafta olmadı alalı, herhangi sorunum yok aslında sadece şifreli kanalları nasıl izleyebilirim kanal d hd gibi olanları.. Forumdakilerin bir çoğunu denedim herhangi tepki vermiyo alet 8888 falan yaptım menüdeyken çünkü nextsin kendi sitesinde öyle deniyor ama olmuyor. Acaba ben yanlışmı yapıyorum lütfen bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?

türksattaki şifreli yayınları izleyemessin diğer uydular için geçerli o
  • next minix black hd ebeveyn şifresini nasıl resetleyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Ben de hiremco combo king düşünüyordum ama Hiremco Combo Zapper veya Next Minix 2000 HD FTA mı alsam acaba karar veremiyorum.

iptv vs olmasına gerek yok, kullanışlı kaliteli ve kanal geçişleri hızlı sorunsuz bir cihaz olsun yeterli. Zaten Mi Box aldım yanına onu koyacağım.

Hangisini önerirsiniz veya başka öneriniz var mı ?

Alıntıları Göster
    Hocam mini cihazlar uzun ömürlü olmuyor. 1-2 sene kullanılacak cihaza yüksek paralar vermeyin bence. Hemen hemen hepsinde donma kasma ısınınca reset atma kanal listesini sıfırlama gibi sorunlar var. Eğer illaki mini cihaz alıcam derseniz piyasadaki en ucuz cihaz hangisiyse onu alın. Ama Stabil bir cihaz için minimum 8mb flash ve 128 mb ram olmasına dikkat edin. Genelde 150 lira üstü cihazlarda var bu özellikler. Ucuz cihazların hepsi 4/64 olarak çıkıyor.

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kullanmadığım cihaz önermem. Ben kasalı cihaz kullanıyorumhttps://m.n11.com/next-2000-hd-usb-fta-kasali-uydu-cihazi-P299283957
    İlle de mini kullanacağım derseniz bir arkadaşım aldı 2 haftadır sorunsuz kullanıyorhttps://m.n11.com/next-kanky-hd-mini-uydu-cift-usb-youtube-tkgs-kanallar-yuklu-P208176790

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Evet timeshift için ayarı var usb3.0 bellek ile hd yayınlar sorunsuz kayıt ediliyor. Ama timeshift açıkken pvr yapmıyor. Ilk önce timeshift devre dışı bırakılıp yayın kaydedilmeli.
  • Ben mi bulamadım, yoksa gerçekten bu ürünle ilgili forumumuzda konu başlığı yok mu? :)

Ya da yoksa bu konuyla ilgili bilmediğim bir durum mu var? :)

Ürünü geçen gün aldım.. HD yayinlarla ilgili sorunlarim var da, bir şeyler sormak istiyorum, kullanan var mı beyler?

• Sanırım kullanan şimdilik az sen bilgilerini paylaşsan bence alacak olanlara (benim gibi) iyilik olur biss key giriliyor mü bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim70 -- 20 Eylül 2011; 20:43:52 >
  • girilmem mi? :) onda sorun yok da, benim aldiğim serverda bir sorun var galiba, HD kanallari gostermiyor..

aslinda server'in parasini daha para vermedim, önce "bekleyin biraz HD kanallar hafta içi gelecek" dediler, "gelmeden vermem parasını" deyince "garanti vermiyoruz, isterseniz iptal edelim" dediler.. bu hafta bekleyelim, gelmezse bakarız dedim ama..

benim tavsiye rica ettiğim konu da bu esasında, 6 ay beklemeden, elimdekini iptal edip, yeni bir tane edinmek istiyorum..

onun dışında cihaz süper.. sigara paketi büyüklüğünde, ortalıkta kablo yok, kocaman bi receiver yok.. son derece derli toplu. Kanal geçişleri v.s. de gayet iyi.. bi de adam gibi bir server buldum mu tamamdır...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.