Şimdi Ara

Next Minix HD (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
359.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu 'Server' muhabbeti nedir? Eve uydu bağlantısı için gelen uyducu arkadaş da bahsetti de, nedir ne değildir kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

Şu 'Server' muhabbeti nedir? Eve uydu bağlantısı için gelen uyducu arkadaş da bahsetti de, nedir ne değildir kullanan var mı?

Bu isi bilen birine ozelden sor:) ben bilmem bu arada.
    Wifi adaptor aldim ama hala kablosuz olarak nete giremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

quote:

Şu 'Server' muhabbeti nedir? Eve uydu bağlantısı için gelen uyducu arkadaş da bahsetti de, nedir ne değildir kullanan var mı?

O zaman işi bilen birisinden pm bekliyorum :)

Neden girmiyor kablosuz nete? Hata falan mı alıyorsunuz hocam?
  • quote:

quote:

quote:

Daha dogrusu ben henuz el atmadim. Babam ugrasmis becerememis. Birazdan ben de bakacam ama girmese bile buyuk ihtimalle modem ayarlarindan kaynaklaniyordur. Bilen varsa burdan yazsun ozelde saklama boyle kiymetli bir bilgiyi

• Bunu kullanabilmek için uydu antene ihtiyaç var mı tak çalıştır mı kutudan sistem nasıl oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

Bunu kullanabilmek için uydu antene ihtiyaç var mı tak çalıştır mı kutudan sistem nasıl oluyor ?

Bildigin usb adaptor cihazin usbsine takiyorsun.antenli zaten.tak calistir.menuden wifi ayarlarina girip hallediyorsun

• arkadaşlar uydu alıcımda doğuş gurubu (ntv,ntv spor,star tv,e2,cnbc-e) ve show tv yi açtığımda sinyal yok yazısı görüyorum diğer kanallarda bir sıkıntım yok. bu kanalları izleyebilmek için ne yapmalıyım
  • Araştırırken birşey gördüm ama;

Next in kendisinin free server çıkardığı söyleniyor. Onunla alakalı

http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=690984&s=f3ae37e7048ea9c12264a183cca22d6b

http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=669510

http://www.turkey forum.com/satforum/showthread.php?t=603090

Not:turkeyle forum arasındaki boşlukları silin

Ayrıca merak eden arkadaşlara yeni bir inceleme;

http://forum.donanimhaber.com/m_65069270/mpage_1/f_/key_next+minix+hd//tm.htm#65115077

• yakın zaman içinde bu bedava serveri denemeyi planlıyorum. sonuçlarını burada ve paylaştığım donanim haber adresinde paylaşırım. ayrıca interneti bağlamam gerekiyor. alıcı diğer odada ve kablo çekemiyorum. bunu almayı planlıyorum. (aynı zamanda bilgisayar ve diğer aletler için).

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wpa271-150-mbps-kablosuz-powerline-adaptor-2-adet/productDetails.aspx?productId=bd300675&categoryId=3016744

• quote:

quote:

quote:

Sorun halloldu.Artık wifi adaptor ile nete giriyor.nasıl oldu anlamadım :)
    quote:

Orijinalden alıntı: superior7

yakın zaman içinde bu bedava serveri denemeyi planlıyorum. sonuçlarını burada ve paylaştığım donanim haber adresinde paylaşırım. ayrıca interneti bağlamam gerekiyor. alıcı diğer odada ve kablo çekemiyorum. bunu almayı planlıyorum. (aynı zamanda bilgisayar ve diğer aletler için).

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wpa271-150-mbps-kablosuz-powerline-adaptor-2-adet/productDetails.aspx?productId=bd300675&categoryId=3016744

hocam tam olarak çalışma mantğı ve şekli nedir ?biraz ayrıntılı izah edebilir misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mardini -- 28 Ağustos 2012; 13:08:04 >

• beyler cihazın mavi olanını dün aldım güncelledim. yotube falan sorunsuz izliyorum ama hava durumu çalışmıyor. net yok yada şehir bilgisi yok diyor. sizde durum nedir acaba. bide bu free share falan nedir ne işe yarar?
  • bende tam olarak anlamadığım için soru amaçlı paylaştım ama galiba yıldad 200 tl ye kakalanan serverleri bedavaya verecek next. ayrıca nexte daha interneti bağlamadım bilmiyorum hava durumunu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun halloldu.Artık wifi adaptor ile nete giriyor.nasıl oldu anlamadım :)
    quote:

yakın zaman içinde bu bedava serveri denemeyi planlıyorum. sonuçlarını burada ve paylaştığım donanim haber adresinde paylaşırım. ayrıca interneti bağlamam gerekiyor. alıcı diğer odada ve kablo çekemiyorum. bunu almayı planlıyorum. (aynı zamanda bilgisayar ve diğer aletler için).

hocam tam olarak çalışma mantğı ve şekli nedir ?biraz ayrıntılı izah edebilir misin

bir tanesinin ucuna modemden gelen kabloyu takıp aleti elektrik prizine takıyorsun. diğerinide mesela üst kattaki elektrik prizine takıyorsun ve üst katta modem görevi yapıyor. ama fiyatı biraz tuzlu.

• biri alllah rızası için yardım etsin yahu akşam fb maçı var next minix hd kullanıyorum bir türlü açamadım şifreli gözüküyor kafayı yiyeceğim değerleri nereye giriyoruz biri ayrıntılı açıklarsa çok mutlu olucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: okldoc

biri alllah rızası için yardım etsin yahu akşam fb maçı var next minix hd kullanıyorum bir türlü açamadım şifreli gözüküyor kafayı yiyeceğim değerleri nereye giriyoruz biri ayrıntılı açıklarsa çok mutlu olucam

hocam geç kaldım geçmiş olsun hem bize hem fb mize ancak idman tv de izleyebilirsin diğer maçları.. istersen biss ini sonra paylaşırım ancak ben doğru biss'i girmeme rağmen açılmadı sebebi şuymuş. kanal listesinde İdman tv yazarken biss kısmında İdman_TV yazıyordu ikisini aynı yaparsan açılır kanallar.
  • quote:

biri alllah rızası için yardım etsin yahu akşam fb maçı var next minix hd kullanıyorum bir türlü açamadım şifreli gözüküyor kafayı yiyeceğim değerleri nereye giriyoruz biri ayrıntılı açıklarsa çok mutlu olucam

değerleride menü de ayarlarda tv sistemine gir kırmızıya bas orda 10-12 haneli sayılar var oraya gelip ok a bas ve gir rakamları.
  • Next Minix HD Black isimli model çıkmış, bugün sipariş verdim. Ancak Ethernet girişi bu modelde yokmuş. USB Adaptör ile internet bağlantısı sağlanıyormuş. Benim elimde Zyxel G-202 USB adaptör var bu cihazda adaptörü kullanabilir miyim?
  • quote:

quote:

değerleride menü de ayarlarda tv sistemine gir kırmızıya bas orda 10-12 haneli sayılar var oraya gelip ok a bas ve gir rakamları.

sağolasın kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: CunK

Next Minix HD Black isimli model çıkmış, bugün sipariş verdim. Ancak Ethernet girişi bu modelde yokmuş. USB Adaptör ile internet bağlantısı sağlanıyormuş. Benim elimde Zyxel G-202 USB adaptör var bu cihazda adaptörü kullanabilir miyim?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/next-18000hd-18500hd-19500hd-minix-hd-usb-wriles-62622735
    Ben burdan aldim.calisiyor. bildigim kadsriyla her adaptor olmuyor.chip setle mi ne fark ediyormus.ben de cok aradim en son verdigim yerden aldim

• beyler bu nex hd ile internet bağlantım var ama free share olarak türksat tek çanak ile seyredebileceğim hangi kanal var yani normalde olmayan ama bu yolla seyredebileceğim. yada varmı böyle bişey. pek anlamadığım için 1 haftadır uğraşıyorum.
    emu deniyor key deniyor biss deniyor. server deniyor. hiç bişey anlamadım tek anladığım normal reciverden farkı yotube ve hava durumu takibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 1 Eylül 2012; 17:09:47 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.