Şimdi Ara

Next Minix HD (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
359.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mest47

quote:

Orijinalden alıntı: hasgesci

Arkadaşlar
    Next Minix HD cihazı alalı bir kaç ay oluyor. MKV altyazılı filmlerin bazılarında görüntü var ses ve altyazı yok, bazılarında ise ses var görüntü yok. TS formatındaki DVD filmlerde bölümler halinde olduğu için, filmin birinci bölümü bitince duruyor ve bizim ikinci bölüme geçmek için, ikinci bölümün tuşuna basmamızı bekliyor. AVI ve mp4 formatlı filmlerde sorun yok.
    Bu gibi sorunlar yaşayanlar oldumu acaba, çözenler varsa nasıl yaptılar?

Aynı sorunu bende yaşadım sanırım repait özelliği olmadığından bir video oynatımı sona erince diğer dosyayı otomatik olarak başlatmıyor.Bunu nextdestek sitesine yazarsan ilgilenirler orada yazılımı çıkaran kişiler var.
    diğer sorununa gelince codeclerden kaynaklanıyor sanırım umarım ilerleyen zamanlarda bu sorunuda yazılım ile hallederler.

arkadaş bu next ayarlanan saatte açılıp usbden kayıt yapıp ayarlanan saatte kapanıyormu

• evet öyle bir özelligi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet öyle bir özelligi var.

tşklr
  • quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

quote:

evet öyle bir özelligi var.

tşklr

rica ederim
  • next minix için android kumanda varmıdır acaba?
  • Hayır yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: heffera

next minix için android kumanda varmıdır acaba?

Android kumandadan kastın nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoTuTuRK -- 24 Şubat 2012; 20:01:33 >
  • Bu cihazı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Aşırı ısınıyor. Kendi yansın önemli değil de TV yi yakarsa orası sorun.
    Farklı uydularda ki kanallar arasında gezinirken sinyal yok demeye başlıyor sonra restart etmeden düzelmiyor.
    SD görüntü benim TV ye göre başarısız.
    Kabloların giriş yerleri cihazın her yönüne dağıldığından TV arkasında kabloları toparlamak oldukça zor. Kabloları takınca cihaz ahtapota benziyor.
    Bütün çıkışları tek yüzde hadi en fazla 2 yüzde yapmaları gerekirdi.
    Kayıt denemedim zira TV nin arkasındaki cihazda kayıt özelliği olmayabilir de.
  • next minix kullanıyorum 3 aydır bir sıkıntı olmadı . kanallardada bi sıkıntı yok. gayet güzel ben memnunum. kayıtta yapabiliyorum..

sorum ise android (HTC) telefonum var tv kontrol edebiliyorum riceiver de kontrol edebilirmiyim telefonla..herhalde şimdi daha açık bi şekilde sıkıntımı anlatmışımdır. tşk.
  • Arkadaşlar Next Minix almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? yanlız interneti kablolu kullanma şansım yok bu sorunu nasıl halledebiliriz birde hangi servere üye olmalıyım yardımcı olursanız çok sevineceğim.
  • ben ürünü yeni aldım ancak wifi cihazı ile internete girmeyi bir türlü başaramadım bilen varsa tarif edebilirmi.
  • bir kaç gün önce üründen satın aldım. elimde bulunan wifi cihazı ile internete girmeyi bir türlü beceremedim bilen vara tarif edebilir m acaba tşkrlr. hay Allah sayfa hata vermiştide ondan dolayı iki defa yazmışım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtbey_19 -- 27 Şubat 2012; 15:42:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmu

Arkadaşlar Next Minix almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? yanlız interneti kablolu kullanma şansım yok bu sorunu nasıl halledebiliriz birde hangi servere üye olmalıyım yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Kablosuz internet için cihaza uygun wifi anteni alman lazım diye biliyorum.
  • bu cihaz ses sistemine 5.1 ses verebilir mi? (gerçi Tv yayınlarında 5.1 ses oluyor mu onuda bilmiyorum ya!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximaster

bu cihaz ses sistemine 5.1 ses verebilir mi? (gerçi Tv yayınlarında 5.1 ses oluyor mu onuda bilmiyorum ya!)

evet bende merak ediyorum cihazda sadece hdmi çıkışı var,ses sistemi kullananlar nasıl bağlayabiliyorlar acaba
  • Burada her ne kadar mini next'in hd cihazından söz ediliyorsa da, ben sd cihazının kalite ve performansından söz edeyim, belki sizlere bir yararı olur.
    1. Cihaz ısınıyor ama ısı derecesi küçüklüğüne göre normal gibi.
    2. Kanal ve menü geçişleri çok yavaş.
    3. Altın (!) uçlu skartı olmasına ve ara kablo kullanılmamasına rağmen görüntü kalitesinde bir artış olmadı. Benim 10 kusur yıllık analog/dijital cihazımdan görüntü açısından bir artısı yok. Üstelik hızı eski cihaza göre çok az.
    4. Menüyü fazla kullandığınızda (neye göre fazla, mesela kanal taşıma) cihaz kilitleniyor. Açıp kapatarak düzeltebiliyorsunuz. Uydudan güncelleme yaptığınızda diseq ayarları dahil, tüm ayarlarınız bozuluyor.
    5. Kumanda tuşları bazen tutukluluk yapıyor (yeni pil taksanız bile).
    6. Cihaz elektrik akım dalgalanmalarından çok fazla etkileniyor.
    7. Kayıt kısmı açıksa yada kapalı olmasına rağmen bir usb bağlantı yapılmışsa cihazı kumandayla yönetmenizde sorun yaşıyorsunuz.
    8. HDD tanıtmak için dosyayı farklı biçimlendirmek gerekiyor.
    9. Desteklediği format sayısı 2 ya da 3

Son olarak bu cihazı aldığıma pişman oldum.

• Arkadaşlar cihazı bügün 250 tl ye aldık sorum şu cihazda kaç tane uydu var acaba sadece türksat mı yoksa diğer uydular da izlenebiliyor mu hotbird gibi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolBoy53 -- 3 Mart 2012; 21:47:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolBoy53

Arkadaşlar cihazı bügün 250 tl ye aldık sorum şu cihazda kaç tane uydu var acaba sadece türksat mı yoksa diğer uydular da izlenebiliyor mu hotbird gibi ?

Elbetteki diğer uydularıda rahatlıkla seyredebilirsin ama seyretmek istediğin uydunun derecesine bakan extra bir çanak antenin (veya çoklu lnb. kullanabileceğin çanak anten) olması lazım...örneğin hotbird uydusu için; 13 derece doğu yörüngesine bakan bir çanak anten daha gerekiyor...
  • Bu cihazı almak isteyenlere tavsiye ederim.artılarını ve eksilerini yazayım artık taleplerinize uygun ise siz bilirsiniz :).kasım 2011 de 250 tl ya almıştım.4 aydır kullanıyorum.herhangi bi problem çıkarmadı.

ARTILARI

- Görüntü kalitesi çok çok iyi.
    - Cihazın küçük olması yer kaplaması açısından oldukça iyi.
    - Aşırı ısınma yapmıyor.(cihazın fişini 4-5 günde bir geceliğine kapatıyorum)
    - Record özelliği ve youtube dan video izleme özelliği oldukça güzel.
    - Uydudan güncelleme yapması çok iyi
    - Şifre çözme özelliği çok iyi ve oldukça basit.
    - Wifi manager özelliği kullanacaklara oldukça rahatlık sunacaktır.
    - Biri detaylı biri basit iki tane kumanda olması
    - Menü kolaylığı
    - Hava durumu , RSS okuma gibi güzel eklentiler var.
    - Kumandanın çekim alanı çok iyi.zıt istikamette bile tutsanız kanal geçişi sağlanıyor.

EKSİLERİ

- Kanal geçişleri yavaş hele HD kanallarda çok bekliosunz.
    - Güncelleme yaptığınızda bütün kanal ayarlarınız sıfırlanıyor
    - Cihaz üzerindeki slotlar çok düzensiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Ürünü kullanmış biri olarak belirtmeliyim ki cihaz deli gibi ısınıyor.Almadan önce bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

arkadaşlar konudaki yorumları baya okudum ama aklımda bir soru var. ben bu uydu alıcısını bizim buradaki bir yerden 240 tl ye aldım. 2-3 kere kanal arattırma falan yaptım. bazı yaptığım kanal arattırma da trt hd falan çıktı. sonra yeniden yapıyım falan dedi çıkmadı. ben de fabrika ayarlarına geri dön dedim ve bu sefer baya bir kanal var 2000 küsür tane falan. a haberhd, atv hd, trt hd güzel çekiyor falan. ama bu aralar çekmiyor o da merkezi sistemden herhalde. evde iki tane televizyon olunca sıkıntı yapabilirmiş. neyse usta çağırıp halledicez artık orada sorun yokda. benim asıl sormak istediğim bu server nedir. internet bağlantısı mı o nedir ne işe yarar. bir de bunda bizim aldığım yer digitürk için falan kart girişi vardı diyordu. ben digitürk ya da d-smart alırsam bu uydu alıcısında kullanabilir miyim. birde başka yerde mi okumuştum ne tam anlamadım ama kanalların şifresi kırılabiliyormuş galiba. bunu nasıl yapabilirim. star hd,kanald hd, discovery channel vb. 5 tane hd kanalı şifresiz izlesem yeter. ne yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.