Şimdi Ara

Next Minix HD (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
359.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ConCarnage

merhabalar. bizim uydu bozulunca babam bana sormadan direk gidip minix hd tango almış. bu üründe biss key kırma varmı ? varsa nasıl ekleyebiliyoruz ? eski uydumuzda vardı ve çok kolaydı. bunda bir türlü key menüsünü bulamadım. tabi biss key giriş menüsü yoksa büyük hayal kırıklığı olucak.

teşekkürler

Ben de aldım ama daha araştırmadım biss işini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni 4A uydusu ile full hd olan televizyonumuzdan hd olmayan uydu alıcısı yüzünden kanalları ve usb den taktığım filmleri hd izleyemiyordum. Bu yüzden yeni bir cihaz almam şart oldu gibi.Epey hd kanal ücretsiz oldu çünkü.
    Minix HD Black + Plus almak istiyorum fakat bazı sorularım var. Bu cizahı kullananlar sorularımı cevaplarsa sevinirim.

1- Kanal listesini açtığım zaman, gelen küçük ekranda solda farklı kanallar arasında geçiş yaparken, ekran büyüyor mu yoksa küçük ekranda soldan sürekli kanal değişebiliyor muyuz taa ki exit diyene kadar?

2- Mesela Atv'de bir dizi izlerken, Kanal D'deki diziyi kaydedebiliyor mu? Kayıt yaparken illa aynı kanalın açık olması mı gerekiyor.

3- Eğer kayıt yapan olduysa, görüntü kalitesi nasıl oluyor ve ortalama bir dizi kaç gb yer kaplıyor?

4- Usb den film izlerken, filmin içine alt yazı gömmeden, klasörün içindeki .srt altyazısı dosyasını filmle birlikte gösteriyor mudur? İlla içine gömmek gerekir mi?

Bu sorularıma cevap arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 17 Eylül 2014; 22:23:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Yeni 4A uydusu ile full hd olan televizyonumuzdan hd olmayan uydu alıcısı yüzünden kanalları ve usb den taktığım filmleri hd izleyemiyordum. Bu yüzden yeni bir cihaz almam şart oldu gibi.Epey hd kanal ücretsiz oldu çünkü.
    Minix HD Black + Plus almak istiyorum fakat bazı sorularım var. Bu cizahı kullananlar sorularımı cevaplarsa sevinirim.

1- Kanal listesini açtığım zaman, gelen küçük ekranda solda farklı kanallar arasında geçiş yaparken, ekran büyüyor mu yoksa küçük ekranda soldan sürekli kanal değişebiliyor muyuz taa ki exit diyene kadar?

2- Mesela Atv'de bir dizi izlerken, Kanal D'deki diziyi kaydedebiliyor mu? Kayıt yaparken illa aynı kanalın açık olması mı gerekiyor.

3- Eğer kayıt yapan olduysa, görüntü kalitesi nasıl oluyor ve ortalama bir dizi kaç gb yer kaplıyor?

4- Usb den film izlerken, filmin içine alt yazı gömmeden, klasörün içindeki .srt altyazısı dosyasını filmle birlikte gösteriyor mudur? İlla içine gömmek gerekir mi?

Bu sorularıma cevap arıyorum.

Bende bu soruların cevabını merak ediyorum cevaplayabilir misiniz lütfen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayktekc -- 18 Eylül 2014; 2:45:31 >

• Next Minix Black serisinde "666666" olayı var mı?
  • sadece 1. ve 4. sorulara cevap verebileceğim.

1. kanal listesini açtığınızda; liste geliyor arka planda mevcut kanal yayına devam ediyor ve siz listedeki kanallar üzerinde dolaşabiliyorsunuz. eğer bir kanalı seçip ok'e basmazsanız ilk kanal arka planda çalışmaya devam ediyor.
    4. altyazıyı gömmeye gerek yok. aynı klasörün içine film ile aynı isimde kaydederseniz altyazıyı görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

sadece 1. ve 4. sorulara cevap verebileceğim.

1. kanal listesini açtığınızda; liste geliyor arka planda mevcut kanal yayına devam ediyor ve siz listedeki kanallar üzerinde dolaşabiliyorsunuz. eğer bir kanalı seçip ok'e basmazsanız ilk kanal arka planda çalışmaya devam ediyor.
    4. altyazıyı gömmeye gerek yok. aynı klasörün içine film ile aynı isimde kaydederseniz altyazıyı görüyor.

Sağ ol cevaplar için. 2 ve 3 içinde cevaplar alabilirsem birisinden iyi olacak. Çünkü bu önemli. Sen denemedin mi mesela hiç kaydetmeyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

sadece 1. ve 4. sorulara cevap verebileceğim.

Sağ ol cevaplar için. 2 ve 3 içinde cevaplar alabilirsem birisinden iyi olacak. Çünkü bu önemli. Sen denemedin mi mesela hiç kaydetmeyi?

hiç ihtiyacım olmadı.

salı günü akşamı biss girişini de denedim. (star tv gs maçı) sorunsuz açtı.

• Next Minix HD mi daha iyi? Next Minix HD Cool mu?
  • Ben de Next Minix HD AMIGO vs Next Minix Black+Plus arasında kaldım.Ne öneririsiniz?
  • merhaba,

ben amigo modelini hiç kullanmadım ancak amigo ile aynı donanıma sahip microstar s1 kullandım. microstar s1 hem görüntü kalitesi olarak zayıftı hem de akıcı görüntüye sahip değildi. akıcı görüntü olayını şu şekilde açıklayayım: futbol maçı izlerken top ve oyuncuların duraklayarak gittiklerini görebiliyordunuz.

şu an ise black+plus kullanıyorum arada ciddi derecede fark var. o nedenle black+plus modelini tavsiye ediyorum. ancak amigo için ilave yazılım çıkmıştır, optimizedir ve görüntü sorunlarını düzeltmiştir onu bilemem. ben sadece donanımı iyi görünüyor diye amigo almanın doğru olmayacağını beyan etmek istedim.
  • noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Anladım.Çok teşekkürler cevabınız için.
  • black+plus normal SD yayınlarında nasıl ? Görüntü kalitesi iyi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanrecep

black+plus normal SD yayınlarında nasıl ? Görüntü kalitesi iyi mi ?

bendeki tv sony hx720 serisi, uydunun sd kanallarda da rahatsız etmeyen bir görüntüsü var.
  • black serisinde free share var mı?
  • oLgan kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum hocam. hiç işim olmuyor o tür uygulamalarla.
  • Minix hd black'in güncellemesini yaptım fakat kanal listesi karman çorman oldu. Minix HD Black'in 10 Eylül güncellemesinin verdiği kanal listesini nasıl geri yükleyebilirim? USB'den güncelle diyip sadece kanal listesini seçtiğimde yayın alamıyorum.
  • Selamunaleykum..benmde minix hd almam.lazim ama hic anlamam az bi baktim.combo modeli iyi gbi geldi..maclarda trt ntvsporda sifre girme problemi olmasin ama ;) acil onerilerinizi bekliyorm sagolum

• Biraz sabır. Dun benim de öyleydi. Tüm kanallarda TKGS özellikli cihazınızı oynamayın o otomatik yeni uydu geçişi yapacak yazıyor. Wifi anteni takılı ve otomatik güncelleme açık. Bugün herşey yerli yerinde bir sürü HD kanal gelmiş.

Kayıt bahsi ekranda ne göruyorsan aynısı. Ts codec gayet güzel kaydediyor...

• 2. Eğer ikinci bir anten girişi yoksa izlediğiniz kanal dışında kayıt yapamayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prisonbrk

2. Eğer ikinci bir anten girişi yoksa izlediğiniz kanal dışında kayıt yapamayacaktır.

Bunu tam anlamadım. Biraz daha açık olursan,

Evde bir televizyon var ve bu uyduyu sadece onun için kullanacağım. Başka bir televizyon yok. Önemli olan diğer kanaldaki dizi veya her neyse onu kaydetmek değil mi zaten. Eğer o an izlediğim kanalı kayıt edecekse bunun bana ne yararı olacak?
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.