Şimdi Ara

PC ye görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı açtığımda monitöre görüntü gelmiyo işlemciyi başka bi bilgisayara taktık denedik yine görüntü gelmiyo ama çalışan işlemciyi benim bilgisayara takınca yine bi görüntü yok sizce sorun ne olabilir ??

• monitorde bisi olabilir mi ? :) yada kablosunda.

- kendi ekran kartini kontrol et (degistir)
    - kendi anakartini kontrol et (degistir)
    - kendi islemcini taktigin diger anakartin otomatik olarak islemcini taniyip tanimadigini kontrol et.

ayrica ekrana goruntu gelmese bile speakardan hata kodunu ogrenebilecegin bir ses duyarsin. Bios tipini ve hata kodlarini google araciligi ile bulup duydugun ses gore sorunun nerde oldugunu anlayabilirsin. Ses hic gelmiyor ise speker i kontrol et, onda da sorun y oksa anakartinda sorun vardir.
  • senin işlemci öldü desem... çalışan işlemciyi takınca da görüntü gelmiyormuş

başka ekran kartıyla dene

olmadı pci ekran kartı ile dene
  • hepsini denedik bi tek anakartı değiştirmedik sorun sizce ondanmı?
  • anakartan rem ekran kartı vb gibi parçaları çıkardığında bip sesi alıyormusun
  • hayır herhangi bi ses yok
  • sıradan seylerden deilse (kablo gibi) ram , ekran kartı yada islemciden olabilir. senin islemciyi baska bilgisayarda denediginizde calısmaması islemci de hata oldugunu dogrular gibi ama senin bilgisayarın ram , ekran kartı ve islemcisini sokup yeniden takmanızı tavsiye ederim , ise yarayabilir.
  • Ekran kartını degistirip dene ozaman...
  • quote:

Orjinalden alıntı: take_me_as_I_am

sıradan seylerden deilse (kablo gibi) ram , ekran kartı yada islemciden olabilir. senin islemciyi baska bilgisayarda denediginizde calısmaması islemci de hata oldugunu dogrular gibi ama senin bilgisayarın ram , ekran kartı ve islemcisini sokup yeniden takmanızı tavsiye ederim , ise yarayabilir.

çalışan bi işlemciyi benim bilgisayara takdım ama yine açılmadı benim pc
  • senin işlemciyle baska bilgisayarda da goruntu alamıyosan eger işlemci anakart uyumsuzluu yoksa işlemci bozulmus. baska işlemciyle senin bilgisayarında goruntu alamıyosan eger işlemci anakart uyumsuzluu yoksa anakartın bozulmus. mesela saglam die taktıın işlemci p4 se senin anakartında p4 uyumlu deilse goruntu alamaman normal.
    işlemci ve anakartının marka modeliniyazarsan daha geniş fikir sahibi olunabilir.
    kolay gelsin...

edit:eger işlemcinin yanması gibi bi durum varsa sanırım anakartta zarar gormustur bu durumda ki en kotu ihtimal budur.umarım hiç bi problem yoktur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turquoise -- 5 Ocak 2006 19:10:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: turquoise

senin işlemciyle baska bilgisayarda da goruntu alamıyosan eger işlemci anakart uyumsuzluu yoksa işlemci bozulmus. baska işlemciyle senin bilgisayarında goruntu alamıyosan eger işlemci anakart uyumsuzluu yoksa anakartın bozulmus. mesela saglam die taktıın işlemci p4 se senin anakartında p4 uyumlu deilse goruntu alamaman normal.
    işlemci ve anakartının marka modeliniyazarsan daha geniş fikir sahibi olunabilir.
    kolay gelsin...

edit:eger işlemcinin yanması gibi bi durum varsa sanırım anakartta zarar gormustur bu durumda ki en kotu ihtimal budur.umarım hiç bi problem yoktur...

arkadaşım valla benim pc p4 arkadaşın pcde p4 sanırım dediğin gibi benim işlemcinin yanması sonucu anakart zarar gördü

• Anakartta hazır ekrankartı varsa biosta ona ayarlanmış olabilir ekran kartında doğal olarak görüntü vermeyebilir çözüm ise biostan ayarını yapmak
    not: Atmasyon değil bir arkadaşımın başına gelmişti böyle bir durum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.