Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7000 serisi 2012'ye ertelendi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
9.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon HD 7000 serisi 2012'ye ertelendi

PowerColor'ın üst düzey yöneticilerinden Elaine Liao ile geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz bir röportajda kendisine Radeon HD 7000 serisi yeni nesil ekran kartlarının çıkış tarihini de sormuş ve "2012" yanıtını almıştık. Dünya genelinde ilk defa Donanım Haber ekranlarında paylaşılan bu bilgiye kimi çevreler şüphe ile yaklaşmış, ortada bir yanlış anlaşılma olabileceğini, yeni kartların 2011 son çeyreğinde çıkacağını telaffuz etmişlerdi. Ancak PowerColor'ı doğrulayan bir başka bilgi NordicHardware sitesinden geldi ve HD 7000 serisi ekran kartlarının önümüzdeki yıla kaldığı bildirildi.

Nvidia, Kepler mimarisini temel alan yeni nesil ekran kartlarının 2012 öncesinde çıkmayacağını resmi olarak doğrulamıştı. Nvidia sonrasında AMD cephesinden gelen bilgiler de bu durumu doğrular nitelikte yani yeni yıl öncesinde ekran kartı pazarı mevcut çözümler (belki bir kaç yeni model güncellemesiyle) ile yoluna devam edecek gibi görünüyor.

AMD'nin ertelemeye gitmesinde iki neden öne çıkıyor ki bunlar; Radeon HD 6000 serisinin hala ilgi görmesi ve üreticilerinde elinde önemli miktarlarda stok bulunması ve 28nm üretim teknolojisine yönelik olarak TSMC'nin yaşadığı kapasite sorunları. Radeon HD 7000 serisi ile kademeli olarak yeni GPU mimarisine geçmeyi planlayan AMD'nin, ilk etapta Radeon HD 6900 serisindeki VLIW4 tasarımını yeni teknolojiler ve performans optimizasyonları ile tüm ürün gamına yansıtması ardından Haziran ayındaki Fusion Geliştiriciler Zirvesi'nde açıkladığı GPU mimarisine yönelik yeni özellikleri adım adım ürünlerine adapte etmesi bekleniyor.

• abooowww bekleyeni çoktu ya kötü oldu onlara
  • stokta çok kart var eritmenin yoluda buydu
  • 28nm ile çıksın da isterse 2012nin ortasında çıksın. zaten şu an hd6000 ve gtx500 serisi güncel tüm oyunları rahatlıkla çalıştırıyor yeni nesil ile önemli güncellemeler gelmeyecekse bir önemi kalmıyor. şu ısı ve yüksek güç tüketimine çözüm gelsin artık.
  • ?????????? bu konusma daha oncede konulmustu
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

?????????? bu konusma daha oncede konulmustu

çok begenmişler konuşmamızı tekrarını istediler...
  • evet video eski bari güncelini yeni bi röportaj falan yapsaydınız yahu . neyse aman nazar değdirmeyin ekran kartları şu sıralar yerinde sayıyo negüzel işte elimizdekiler hemen eskimiyor :)
  • Ortada zorlayacak bir oyun yok. Bence 2013 e ertelesınler.
  • Konsollar değişmediği sürece çok güçlü gpu'lara gerek yok aslında. Mevcut mimariyi güncellesinler yeter. Mesela GF 100 serisi yongalar 28 nm'de çok iyi iş görürler.
  • İyi olur DirectX 12 filan da gelirse yeni kart alma derdi olmaz.
  • işime geldi,bkz;imza
  • AMD'nin kartları piyasaya Nvidia'nın yeni cicilerinden daha önce çıkmaz dediğimde inanmayanlar olmuştu. Neticede her iki üretici de 28 nm üretim teknolojisi için TSMC'nin eline bakıyor. Yaşanacak muhtemel sıkıntılardan her ikisi de nasibini alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicariouS

işime geldi,bkz;imza

Aynen. Bi de bana bak sen. 7000 Serisini beklemediğime ne sevindim ki bilemezsin. Hala kral benim
  • çokta tınn yawf milleti bi bırakın elindeki kartları kulansın zaten bi crysis vakasası kolay kolay yaşanmaz..
  • 16 haziran 2011 dh haberi
    bazı beklentilerin aksine Computex 2011'de herhangi bir açıklamada bulunmayan AMD, sessizliğini bozdu ve yeni GPU'ların yılın ilerleyen aylarında pazara giriş yapacağını, bu konudaki en yetkin ismin açıklamalarıyla doğrulayarak 2012 iddialarını da sonlandırmış oldu.

bugünlerde çıkacak diye beklet
    sonra git ertele

zaten buldozer den de umut kalmadı..

sööözdeee 8 sene çalış didin, 8 bilmem nesiyle öğün
    otelde basın mensuplarına özel sunumlar gerçekleştir
    sonrada 2 çekirdekli i5-650 intel çipini yendim diye bayram yap

bide nvidia tokatlayıp duruyor..

bence şu piyasaya egemen olma zımbırtısı olmasaydı
    amd şimdiye tarih olmuştu
  • AMD TSMCyi bırakacaktı global foundries'e ürettirecekti yanlış mı hatırlıyorum? eğer TSMC iphone işlemcileri ile uğraşırsa biz daha çok bekleriz 28nm TSMC'den...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayzer

16 haziran 2011 dh haberi
    bazı beklentilerin aksine Computex 2011'de herhangi bir açıklamada bulunmayan AMD, sessizliğini bozdu ve yeni GPU'ların yılın ilerleyen aylarında pazara giriş yapacağını, bu konudaki en yetkin ismin açıklamalarıyla doğrulayarak 2012 iddialarını da sonlandırmış oldu.

bugünlerde çıkacak diye beklet
    sonra git ertele

zaten buldozer den de umut kalmadı..

sööözdeee 8 sene çalış didin, 8 bilmem nesiyle öğün
    otelde basın mensuplarına özel sunumlar gerçekleştir
    sonrada 2 çekirdekli i5-650 intel çipini yendim diye bayram yap

bide nvidia tokatlayıp duruyor..

bence şu piyasaya egemen olma zımbırtısı olmasaydı
    amd şimdiye tarih olmuştu

1- i5 560 la karşılaştırdığını nerden biliyorsunuz gordunuzmu
    2-Masaustu kartlardaati tokatlıyorbkz 560 fiyarınıa 1gb6950 alabiliyoruz Ama Laptopda durum değişiyor Pratikde aynı olması gerekn 1gb DDR5 6770 İle 1gb ddr5 560gtxm Ama GTX 560 %30a yakın fark atıyor
  • 1-http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDden-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-ilk-test-sonuclari-geldi.htm
    i5 i ancak geçmiş
    geçse geçse 650 yi geçer
    8 e 2 çekirdekte ne olmalı sence..bi tek 650 dedim diyemi üzüldün...

2-sen fiyattan bahsediyorsun..ve hakkaten haklısın 6 tl daha ucuzmuş(bknz.vatan bil.480tl-486tl)

3-%30 fark yemiş bir kartı 560 ile aynı kefeye bırakıyorsan daha söylenecek ne kalırki ???
  • eldekilerin bitmesi lazım
  • Hem 7xxx serisi hem de gtx6xx serisi 2013 yılına da ertelense üzülmem, sevinirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.