Şimdi Ara

ASUS K53SV-SX144D TOUCHPAD SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
19.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün ASUS K53SV-SX144D aldım .Windows 7 64 bit işletim sistemi kurdum sistemi kurarken touchpad üzerindeki sol ve sağ tuştan sol tuş tıklama yaptıgım halde çalışmadı neyse dedim windows ve tüm son driverleri kurdum şu an hala touchpadı kullanamıyorum touchpada dokununca fare imleci hareket ediyor ama tuşlar bi işe yaramıyor sağ tuş çalışıyor bir ara bi yerden driver buldum sol ve sağ tusta çalışıyordu ama şu an gene çalışmıyor sanırım bir yazılım sorunu var bu sorunu yasayan arkadaşlar varmı bu sorunu nasıl çözebilirm aldıgımdan beri ugrasıyorum yapamadım yardımcı olabilrmisiniz.

• arkadaşlar lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim 2 gündür ugraşıyorum yapamadım
  • eger hiç bişekilde driver yenilemesi ile calıstıramadıysan bi fotmat yada recovery onerebilirim yine olmadı garantini yolu gozukuyo sanırım
  • Bende bu sorunla karşılaştım, laptobu alalı 2 ay olmuştu ve aldım alalı touchpad çalışmıyordu ve garantiye göndermek de istemiyordum. Artık laptobun bozuk olduğunu düşünmeye başlamıştım. İnternette araştırdım şöyle bir çözüm buldum, denedim kesinlikle işe yaradı bende.

Çözüm: Klavyenin altında bulunan touchpad girişini söküp yeniden takmak. Bu işlemleri yaparken kesinlikle zorlamayın, nazik davranın. Risk tamamen size aittir.

Klavyenin ESC, F5, F9, Prt Sc, End tuşlarının üstünde bulunan çentikleri yukarı doğru ittirerek klavyeyi çıkarın.
    Touchpadin hemen üstünde (klavyedeki B N tuşlarının bulunduğu bölgede kasanın üstünde) bir giriş var. Küçük bir şerit kablo, üstü muhtemelen sarı bir bantla örtülüdür. Bu şerit kablonun takılı olduğu skarttaki siyah kısmı zorlamadan yukarı kaldırın. Böylece kablonun mavi olan sert kısmından tutup kolayca çıkarabilirsiniz. Eğer zorluyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Eğer kırarsanız tamir etmeniz mümkün değil bu yüzden çok dikkatli olun.
    Şimdi bilgisayarınızı kapatın ve bataryayı çıkarın. Şerit kabloyu çıkarttığınız gibi mavi ve sert olan kısmından yuvasına dikkatlice yerleştirip siyah klipsi aşağı indirerek kabloyu yerine sabitleyin. Elinizle hafifçe çekerek kablonun sabit olduğundan emin olun.
    Şimdi bilgisayarınızı yeniden açın.

Hepsi bu kadar.

Kaynak:
    http://forum.notebookreview.com/asus/631643-problem-k53sv.html Son 3 mesaj.
    Klavyenin sökülmesi Bu farklı bir model için verilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escape_XL -- 6 Ocak 2012; 17:07:32 >

• kardeşim senden ALLAH razı olsun dediklerini aynen yaptım hatta sarı bantı bi an sökmekten vazgeçtim garanti dışı kalır diye ama sonradan nazikçe bantı tamamen kaldırmadan mavi kabloya dokundum ve düzeldi touchpad artık tıkır tıkır çalışıyor gerçekten çok büyük bir sorundan kurtardın beni çok teşekkür ederim.
  • Hocam buyuksun cok makbul gecti :-)
  • Arkadaşlar iyi geceler bende bugun K53SC modelini aldım bendede ufak bir touchpad takılma sorunu var. Burdaki olayı aynen uyguladım ama hala takılmalar mevcut touchpadde. Mesela touchpadin en sağ ve alt bölümlerini kullanırken takılıyor. Acaba birşeyi yanlışmı uyguladım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escape_XL

Bende bu sorunla karşılaştım, laptobu alalı 2 ay olmuştu ve aldım alalı touchpad çalışmıyordu ve garantiye göndermek de istemiyordum. Artık laptobun bozuk olduğunu düşünmeye başlamıştım. İnternette araştırdım şöyle bir çözüm buldum, denedim kesinlikle işe yaradı bende.

Çözüm: Klavyenin altında bulunan touchpad girişini söküp yeniden takmak. Bu işlemleri yaparken kesinlikle zorlamayın, nazik davranın. Risk tamamen size aittir.

Klavyenin ESC, F5, F9, Prt Sc, End tuşlarının üstünde bulunan çentikleri yukarı doğru ittirerek klavyeyi çıkarın.
    Touchpadin hemen üstünde (klavyedeki B N tuşlarının bulunduğu bölgede kasanın üstünde) bir giriş var. Küçük bir şerit kablo, üstü muhtemelen sarı bir bantla örtülüdür. Bu şerit kablonun takılı olduğu skarttaki siyah kısmı zorlamadan yukarı kaldırın. Böylece kablonun mavi olan sert kısmından tutup kolayca çıkarabilirsiniz. Eğer zorluyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Eğer kırarsanız tamir etmeniz mümkün değil bu yüzden çok dikkatli olun.
    Şimdi bilgisayarınızı kapatın ve bataryayı çıkarın. Şerit kabloyu çıkarttığınız gibi mavi ve sert olan kısmından yuvasına dikkatlice yerleştirip siyah klipsi aşağı indirerek kabloyu yerine sabitleyin. Elinizle hafifçe çekerek kablonun sabit olduğundan emin olun.

Hepsi bu kadar.

Kaynak:

hocam allah senden razı olsun demekki bu seride bu problem sık görülen birşey dediklerini dikkatlice okudum adım adım basit basit herşeyi ayrıntısına kadar anlatmıssın zaten. hepsini yaptım ve oldu :D offf hem kaç günüm serviste gidecekti net boşuna beklemiş olacaktı işlerim bekleyecekti süper oldu.
    gerçekten bu zamanda isteyen her bilgiye netten ulaşabiliyor yeterki biraz azimli olsun. forumdonanımda ne ararsan var maşallah :)

• Merhaba arkadaşlar.
    K53SV'nin bir farklı modelide bende var ve touchpad sorunum var.Sorun tam olarak çok farklı ;

*Touchpad'in gezinme özelliği çalışıyor ama sol tık sağ tık veya dokunarak tıklamıyor sadece geziniyor.
    *ve birde sol tuşu hep tıklı gözüküyor basmadığım halde bile örneğin;

ASUS K53SV-SX144D TOUCHPAD SORUNU

daha önceden böyle bir sorunum yoktu bir anda gerçekleşti yardım ederseniz çok sevinirim...

• sürücüyü kaldırıp güncel olanını kurun,muhtemelen bunun touchpad sürücüleri fazla güncel değildir touch pad'ın markası neyse ona göre yeni k55 modellerinin touchpad sürücüsünü kurun özellikleri kullnırsınız,İmzamdaki makineyi kullnıyorum dokunmatik yüzeyin bazı özellikleri kendi sürücüsüyle aktif değildi ama yeni seri olan np550 serisinin sürücüsünü kurdum hepsini kullanıyorum bazı donanımlarda seri önemli değildir.
  • Güncel Elan Touchpad'i yükledim olmadı ama birşey fark ettim eski driveri kaldırdığımda sağ tuş basmaya başladı sadece sonra günceli yükleyince yine bozuldu aynı sağ sol tıklamıyor çift dokunma çalışmıyor sadece mouse geziyor , daha farklı ne yapabilirim?
  • Çift dokunma diyorsunuz denetim masasında dokunmatik yüzey programındaki ayarlara baktınız mı?
  • Evet baktım herşey ayarlı.
  • Yardım edebilecek kimse yokmu?
  • Ozaman kendi modeline ait sürücüyü kurun yine sürücüde hata var.
  • kendi modelime ait bütün hepsini denedim..
  • senin dokunmatik panelde sorun var ozaman
  • quote:

Bende bu sorunla karşılaştım, laptobu alalı 2 ay olmuştu ve aldım alalı touchpad çalışmıyordu ve garantiye göndermek de istemiyordum. Artık laptobun bozuk olduğunu düşünmeye başlamıştım. İnternette araştırdım şöyle bir çözüm buldum, denedim kesinlikle işe yaradı bende.

Hepsi bu kadar.

Kaynak:

süpersin. Adamın dibisin kardeş saol. Allah razı olsun. Valla kaçgündür kafayı yiyecektim. Helal sana. Çok teşekkur ediyorum.

• quote:

Hepsi bu kadar.

Kaynak:

Çok teşekkürler benim sorunum da çözüldü. Demekki kronik bir sorunmuş herkeste olduğuna göre .

• Bende de aynı sorun var yalnız çözüm olmadı. Laptopu adaptör yuvası tamiri için komple söküp takmıştık ondan sonra touchpad çalışmamaya başladı bu şekilde de soketi tekrar çıkarıp taktım ama yine çalışmıyor. Fare<özelliklerde aygıt ayarları sekmesi de çıkmıyor. Touchpadi(f3f) çok kullanışlıydı yardım edicek var mı lütfen?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.