Şimdi Ara

PMYO-POMEM- PAEM REHBERİ / Polislikle İlgili Her Şey [ ANA KONU ] (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.570
Cevap
60
Favori
402.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackhawk---

quote:

Orijinalden alıntı: syhkan

quote:

Beyler deneme alacaksanız kesinlikle arge yayınlarının almayın. Lan zaten hiç ders çalışmayı sevmiyorum biraz zorlayıp deneme çözüyorum ondan sonra bir de kitabı kontrol ediyorum. Çok basım hatası var. Örneğin 4 rakamın toplamı 600 dür ile ilgili bir soru var. Çözdüm çözüm kitabında toplamını 500 olarak aldı ve yanlış çıktı oysa benimde yaptığım doğruydu. Yani arge denemelerinden uzak durun valla ders filan çalışasım kalmadı anasını satayım

başka yayın yok hocam olsa alıcamda akıllı adamda hiçbir yerde yok !! sen daha 4. denemeyi görmemişsin ben 4üde çözdüm tam 7 soruda öyle hatalar var tam 7!!

Akıllı adam samsunda gördüm ama ben argede çözüm kitapçığı var diye arge aldım aptal gibi Hocam şimdi 4. denemedeydim telefondan alarmı kurdum 14. soruda arkadaşım aradı şimdi denemeye devam edeceğim. Şu hatalar yüzünden yanlış bilgi öğrenmezsek iyi

Yok hocam halledersin , netlerini yazsana bitince

• Arge de anayası çözdüm biraz önce her testte 1-2 yanlış var.

Örnek:
    Hangisi Yüksek Mahkemedir

A..
    B..
    C- Uyuşmazlık Mahkemesi
    D- Anayasa Mahkemesi
    E...

Tövbe Estf.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler deneme alacaksanız kesinlikle arge yayınlarının almayın. Lan zaten hiç ders çalışmayı sevmiyorum biraz zorlayıp deneme çözüyorum ondan sonra bir de kitabı kontrol ediyorum. Çok basım hatası var. Örneğin 4 rakamın toplamı 600 dür ile ilgili bir soru var. Çözdüm çözüm kitabında toplamını 500 olarak aldı ve yanlış çıktı oysa benimde yaptığım doğruydu. Yani arge denemelerinden uzak durun valla ders filan çalışasım kalmadı anasını satayım

başka yayın yok hocam olsa alıcamda akıllı adamda hiçbir yerde yok !! sen daha 4. denemeyi görmemişsin ben 4üde çözdüm tam 7 soruda öyle hatalar var tam 7!!

Akıllı adam samsunda gördüm ama ben argede çözüm kitapçığı var diye arge aldım aptal gibi Hocam şimdi 4. denemedeydim telefondan alarmı kurdum 14. soruda arkadaşım aradı şimdi denemeye devam edeceğim. Şu hatalar yüzünden yanlış bilgi öğrenmezsek iyi

70 doğru 20 yanlış 65 net yaptım. Yalnız bu argenin denemelerinden hep 65 yapıyorum nedense. Ama şu var tam konsantre olamadım ve denemelere artık güvenemiyorum full yanlış. İnşallah sınavda da böyle olmaz netlerim. Tabi konu eksiklerim var. Sizin netler nasıl hocam arge denemelerinde

• quote:

c,a,d,c,a,c,c,c dedim hocam bi baksana yanlışlarıma

1 ) C 2 ) A 3 ) D 4 ) C 5 ) C 6 ) C 7 ) E 8 ) C
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

70 doğru 20 yanlış 65 net yaptım. Yalnız bu argenin denemelerinden hep 65 yapıyorum nedense. Ama şu var tam konsantre olamadım ve denemelere artık güvenemiyorum full yanlış. İnşallah sınavda da böyle olmaz netlerim. Tabi konu eksiklerim var. Sizin netler nasıl hocam arge denemelerinde

benimde o civar geliyor hocam çalıştım ilk denemeye göre ama yükselmedi nedense eve gidince yazarım netlerimi özelden.

• quote:

Orijinalden alıntı: PrQressive

Arge de anayası çözdüm biraz önce her testte 1-2 yanlış var.

Örnek:
    Hangisi Yüksek Mahkemedir

A..
    B..
    C- Uyuşmazlık Mahkemesi
    D- Anayasa Mahkemesi
    E...

Tövbe Estf.

Hocam arge pişmanlıktır ben anlamadım bu kadar talep varken neden sadece arge deneme çıkarır?
  • syhkan kullanıcısına yanıt
    Peki hocam yollarsınız pm den bakarız durumlarımız ortalama nasıl.
  • Ben de Arge'nin 14'lü denemesini aldım her gün 1 tane çözüyorum.Soru hataları sinir ediyor insanı, ayrıca aşırı zor, uç sorular da var.

Son 1 hafta da genel kültür ve anayasaya bakarım.Geçen yıl sadece anayasa çalışıp ve çıkmış soruları çözüp 85 net yapmıştım.YGS 340'tı. Bu sene YGS 300, bakalım sınav sonucu ne olacak.

Soru-cevap olarak gitmek daha mantıklı geliyor bana.Zaman problemi yok nasılsa.Doğru yaptığından emin oluyorsun, yaptığın yanlışı da anında görüp düzeltiyorsun diğer türlü zaten sınav bitince yaptığım soruları hatırlamıyorum...
  • Yahu matematik çalışmıyordum ama biraz da matematik yapmak iyi olacak diye başladım. 2011 sorularına bakarken şöyle bir soruya denk geldim

Bir televizyonun etiket fiyatı, alış fiyatının üzerine %20 kâr eklenerek belirlenmiştir. Bu televizyon, etiket fiyatı üzerinden yapılan 150TL'lik bir indirimle 2010TL'ye satılıyor.

Bu televizyonun alış fiyatı nedir?

Cevap :1800 demiş ama ben 1728 buluyorum şıklarda 1728 de yok :)

2010+150=2160
    2160*0,20=432
    2160-432= 1728
  • quote:

Yahu matematik çalışmıyordum ama biraz da matematik yapmak iyi olacak diye başladım. 2011 sorularına bakarken şöyle bir soruya denk geldim

Bir televizyonun etiket fiyatı, alış fiyatının üzerine %20 kâr eklenerek belirlenmiştir. Bu televizyon, etiket fiyatı üzerinden yapılan 150TL'lik bir indirimle 2010TL'ye satılıyor.

2010+150=2160
    2160*0,20=432
    2160-432= 1728

Ben şöyle yapmıştım o soruyu %100'ü A %120 si 2160 içler dışlar yapınca 1800 çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mega Therion

Bu sene yeniden (3 oldu ) polis akademisini deniyorum.
    Kazanan akrabası tanıdığı olan varsa bana yardım etsin.Matematiğini fulluyorum bundan eminim, sosyal tarih yapıyorum.Edebiyat ingilizce az çok.Fen boş.Yinede 3 senedir kazanamadım arkadaş.İlk 10k a giriyorum lys de.Yine kazanamıyorum. Vallahi bir kazanayım üniversiteden anında sildirecem kaydı.

Lütfen yardım edin.Özellikle edebiyat soruları için ipucu lazım.Bu sene çok fena edebiyat çalıştım bu sınav için. Ama gelin görün ki sınavda çıkan hiçbir edebiyat sorusunu hatırlayamıyorum.

bu arada pmyo girecek arkadaşlar şu akademi başkanını,teşkılatın 2013 de kaçıncı senesi olduğu,emniyet genel müdürünü felan da öğrenin.Geçen sene ben pmyo a da girdim orada mitçiyi sormuşlardı yanlış hatırlamıyorsam.

dostum sen mulakatı geçebiliyormusun 3 seferdir ??

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

quote:

Yahu matematik çalışmıyordum ama biraz da matematik yapmak iyi olacak diye başladım. 2011 sorularına bakarken şöyle bir soruya denk geldim

2010+150=2160
    2160*0,20=432
    2160-432= 1728

Ben şöyle yapmıştım o soruyu %100'ü A %120 si 2160 içler dışlar yapınca 1800 çıkıyor.

Aynen o şekilde. 1800TL %100 buna %20 lik bir artış eklenmiş fiyat 2160 olmuş. Benim yaptığım hata %120 nin %20 sini hesaplamak.

Oysa
    120x=2160
    12x=216
    x=18

18*100=1800

• quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcu Polis

quote:

Kazanan akrabası tanıdığı olan varsa bana yardım etsin.Matematiğini fulluyorum bundan eminim, sosyal tarih yapıyorum.Edebiyat ingilizce az çok.Fen boş.Yinede 3 senedir kazanamadım arkadaş.İlk 10k a giriyorum lys de.Yine kazanamıyorum. Vallahi bir kazanayım üniversiteden anında sildirecem kaydı.

Lütfen yardım edin.Özellikle edebiyat soruları için ipucu lazım.Bu sene çok fena edebiyat çalıştım bu sınav için. Ama gelin görün ki sınavda çıkan hiçbir edebiyat sorusunu hatırlayamıyorum.

bu arada pmyo girecek arkadaşlar şu akademi başkanını,teşkılatın 2013 de kaçıncı senesi olduğu,emniyet genel müdürünü felan da öğrenin.Geçen sene ben pmyo a da girdim orada mitçiyi sormuşlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Geçiyorum dostum mülakatta bir sıkıntım yok ama sınavlar da nedense hep takılıyorum malesef.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcu Polis

quote:

Geçiyorum dostum mülakatta bir sıkıntım yok ama sınavlar da nedense hep takılıyorum malesef.

ilginç.senın torpilin var ozaman.3 seferdir akademi mulakatlarını geçipte sınavda kalıyorsan beynınde problem var demektir.

• ben gördüğümü söylüyorum, yaşadıklarımı söylüyorum

astım hastam var diyen kadının 10. katındaki evine gaz bombası atan
    1 metre mesafeden gaz bombası atıp adamın yanağını parçalayan
    gel bişey yapmıyacaz diyip adamın kafasına gaz bombası atan
    insanların camını kırıp evin içine gaz bombası atan
    çivili sopalarla insanları döven
    göz altındaki bir bayana "sus seni burda domalatır sikerim" diyen senin övdüğün polis
  • Ya 2009 pmyo 2 de matematik sorulari zor gibi geldi moralim bozuldu. selimin mat denemeleri de zor yedi iklim denemeleri sanki tam pmyo kivaminda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilbosfo

ben gördüğümü söylüyorum, yaşadıklarımı söylüyorum

göz altındaki bir bayana "sus seni burda domalatır sikerim" diyen senin övdüğün polis

Polis dediğinde bu ülkenin vatandaşı güzel kardeşim her şeyden önce oda bir insan. Evet dediğin bir iki şeyde haklı olabilirsin fakat bu dediğini yapan 3-5 kişi yüzünden bütün polislere yargısız infaz yapamazsın, bunun adı iftiradır öbür dünyada da hesabı sorulur. İşini düzgün yapan adamın, namuslu adamın ne suçu var peki? Onlar olmasa sen yatağında rahat uyuyabileceğini, sokakta rahat rahat gezebileceğini, anneni, kardeşini sokağa rahat çıkarabileceğini mi sanıyorsun? Bu onun görevi tabi ki yapacak diyorsan(haklısın) kimseye polis olma deme hakkında her polisi suçlama hakkında yok o zaman. Bu vatana her meslekten insan lazım poliste lazım, askerde lazım, doktorda lazım, öğretmende lazım ve her meslekte işini iyi yapanda kötü yönde kullananda çıkar çünkü hepsi insan, insanların iyisi de olur kötüsü de olur demek ki polisinde iyisi de olur kötüsü de olur. Bunu polis olmasına bağlamak benim gözümde bir hastalık başkada bir açıklaması yok, bunu bir tek insan olmasına bağlayabilirsin. İnşallah bende işini iyi yapan, namuslu bir polis olacağım ve bu meslekle de gurur duyuyorum ve topyekun tüm polisleri suçlayanlara da hakkım helal değildir, Allah(C.C) bir gün hesabını soracaktır elbet!..

• quote:

Orijinalden alıntı: tilbosfo

ben gördüğümü söylüyorum, yaşadıklarımı söylüyorum

Evet bu olaylarda hiç kusura bakmasın kimse polisin suçu da var.

Hatay Valisi polisleri sıraya dizdiğinde polislerin hakkını savunduk.

Her zamanda polislerin yanındayız o ayrı.

Bir defa anayasa maddelerinde eylem herkesin hakkıdır.Demokrasilerin olamzsa olmasıdır.İnsanlar tepkilerini sadece sandıkta göstermezler.Kaldı ki Ortada bir yargı kararı var.O anayasada yargı ile alakalı maddeleri bir okuyunuz.Bir diğeri ise , anayasa polisin ortantısız güç kullanması ile ilgili bir madde yoktur.Ben Mersin'de olan biteni izliyorum.İnsanlar eylemlerini yapıyorlar , caddelerden yürüyorlar.Toplum Destekli Polislerin karşısında İstiklal Marşı okuyup Barış Meydanı yönüne akıyorlar.Burada bir polis müdehalesi yok.Zaten böyle olması lazım.Polis neyine güvenerek orantısız güç kullanıyor ? Kasktaki sicil numaraları silen polisleri neden kimse gündeme getirmiyoruz ? Orada Gezi Parkı için masum öğrenciler kitaplarını okuyorlar , çadırlarını kurmuş yatıyorlar.Terörist yuvası basar gibi sabaha karşı 05.00'de o insanları zorbalıkla dışarı atarak , çadırlarını yakarak , onlara orantısız güç kullanarak adalet sağlayamazsınız.Gene gözümün önünde olan bir olayda , bir tane polis apartmandaki insanlara bağırarak : '' Kameraları kapatın delikanlıysanız , ben orantısız güç kullanacagım.'' diyor.Bir başkası yerden aldığı taşı millete fırlattı.Bunlar gözümün önünde oldu.Apartmanlardan polise yuhlamalar geldi.Kanunsuz emir olmaz.Polis kanunlara uymak zorundadır.Kanun dışına çıkamaz polis , böyle bir saçmalık yok.Birkaç provokasyoncu varsa o zaman onları alsınlar.Mutlaka polisleri eylemcilere karşı kışkırtmaya çalışan 3-5 provokasyoncular oluyor.Problem onlar.Günlerdir bir sürü insanın kafası yarıldı , gözünü kaybeden bir sürü insan oldu.Belki kolu ve bacagı ömür boyu hareket etmeyecek insanlarımız oldu.3 tane insanımz öldü.O zaman kimse onları anmadı ? Polis de vatandaşımız halkımız da vatandaşımız.Bu tür konularda tarafsız olmalıyız.Kusura bakmasın kimse , Hatay Valisi polisleri dizdiğinde biz polislerin haklarını savunduk.Maaşları az olduğunda gene öyle.Ama burada bir abartı var.Devlet malına zarar verme yanlısı kimse değil.Amaç yak , yık , söv değil.Ancak bir de şöyle bir gerçek var : Polis arabası devlet malı devlet malı diyorlar.Doğru devlet malı.Ancak bir zamanlar Telekomlar , Tekeller , Limanlar satılırken bu millet meydanlara döküldüğünde , o zaman nerdeydiniz ? O zaman neden devlet malı demediniz.Bunlar gavur malı mıydı ?

Kanunsuz emir olmaz.

Kaç vatandaşımız hayatını kaybetti.Gerek yoktu bunlara.Utanmadan Gezi Parkı'na gidenlere vatan haini diyen polislere iki çift de benim lafım var :

Diyarbakırda Pkk Paçavraları açıldığında o kadar delikanlıydınız da onları neden indirmediniz ?

Neden coplamadınız ?

Gaz sıkmadınız ?

Bu ülkede insanlar Anıtkabir'e gitmek istiyorlar Atalarını ziyaret etmek için.Onlara terörist mi demiyorsunuz ? Cop mu indirmiyorsunuz ?

Bunarlı konuşan yok tabii.

Oh oh ne ala.

Her şey ortaya konuşalım arkadaşlar.Neyse o.

• Konunun açılma tarihi belli.

Bir de utanmadan uyduruk uyduruk konular açıp da [ ANA KONU ] yazıyorlar ya uyuz oluyorum.

Sorusu olan arkadaşlar Özel açık.İsteseniz Alıntı yapıp da sorabilirsiniz.
  • quote:

İlk 10k daki kazanamıyorsa akademiyi biz bitmişiz.

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.