Şimdi Ara

PMYO-POMEM- PAEM REHBERİ / Polislikle İlgili Her Şey [ ANA KONU ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.569
Cevap
60
Favori
402.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 270 mi yapmışlar bu lan böyle 2010 da 300 dü sonra 280 oldu şimdi 270 sonra bu yunuslar neden böyle artis,yok polis şiddeti yüklen yüklen 2.500 lira maaşı var
  • helel be rashta kardesim bence düşecek düsecek dedi haribden de düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

270 mi yapmışlar bu lan böyle 2010 da 300 dü sonra 280 oldu şimdi 270 sonra bu yunuslar neden böyle artis,yok polis şiddeti yüklen yüklen 2.500 lira maaşı var

2500 lira maaşı var ama tehlikeside bi okadar büyük yani polis olmak isteyen kişi bazı şeyleri göze alması lazım.
  • Evet özgür arkadaşımıza katılıyorum tehlikeside baya büyük,herşeyi göz önüne alması gerekli bakalım bu sene başvuru çok olucak mı
  • Arkadaşlar polisler gece çalıştıgı ve uyumadıgı için ışıga maruz kaldıgı ıcın polislerde ortalam ömür 20 sene daha az oluyor.Daha çok stresli oluyorlar , kansere yakalanma ıhtımallerı normal ınsanlara göre cok daha fazla.Melatonin hormonu salgılamadıgı ıcın vucut sındırım sıstemı , dolaşım sıstemı sorunları cıkıyor.

Bu tempoya dayanmak gerçekten kolay değil.Polislik meslegi dşarıdan görüldügü gibi değil.Hem tehlikesi var hem ağırlıgı.Ama birim atlamaya bakarsanız süper olursunuz.Herşey elinizin altında olur.

Ben puanın düşeceğini hep söylüyordum , inaşşah hepimiz için en iyisi olur.Çalışan ve isteyen kazansın.Bu sene başvuru çok olacaktır herkes ona göre çalışsın.
  • 1.Seyrek saçlar ve çok açık olmayan saçlar öğrenciliğe kabul edilir. Kelliği çok olanlar kabul edilmez. (Hamilton skalası)

2. Yüzde 5 metreden bakıldığında eşkâl belirleyici nitelikte olabilecek izi olanlar elenir.

3. Yarık damak ve yarık dudak mevcudiyeti veya ameliyatlı olanlar elenir.

4. Renk körlüğünün muayene edilmesi kısmi veya tam renk körlüğü var ise elenir.

5. Gözde göz kapağı düşüklüğü, şaşılık, irislerdeki renk farklılığı, göz kapağına ait ameliyat bulgusu ve benzeri durumları tespit edilenler elenir.

6. Kulakta eşkâl belirleyici ya da fonksiyon kaybına sebep olacak nitelikte şekil bozuklukları olanlar elenir.

7. Kekemelik ya da benzeri konuşma bozukluğu olanlar elenir.

8. Ağız ve diş sağlığı; Bu sisteme ait konjenital anormali, kronik ve ilerleyici hastalığı işlevsel konuşma bozukluğu olanlar elenir. 20 yaş dişleri hariç en fazla 5 ve 5den fazla eksikliği olan adayların elenir. 5 ve 5'ten fazla eksikliğini sabit protezle yaptıran adaylar elenir. Ortodonti (tel) tedavisi olanlar kabul edilir. Ön dişler sağ üst 1, 2, 3 - sol üst 1, 2, 3 -sağ alt 1, 2, 3 sol alt 1, 2, 3 eksiksiz ve protezsiz olacak. Ön dişlerde eksik ya da protezle düzeltme tespit edildiği takdirde adaylar elenir.

9. Boyunda tiroid ameliyatına bağlı iz varsa kişi elenir.

10. Solunum ya da dolaşım sistemine ait geçirilmiş ameliyat izi barlığında elenir.

11. Göğüs ya da sırtta kendi kendine zarar vermesi sonucu veya isim ya da şekil çizmek yoluyla oluşmuş izler olanlar elenir.

12. Göğüs kafesine ait gözle görülebilir ileri derecedeki şekil bozukluğu olanlar elenir.

13. Kambur olanlar elenir.

14. Her 2 kol, ön kol ve parmaklarda fonksiyon kaybı, şekil bozukluğu, kısmi ya da tüm uzuv kaybı, uzunluk kısalık olanlar elenir.

15. Kollarında ve ellerde kendi kendine zarar verme sonucu veya isim ya da şekil çizmek yoluyla oluşmuş izlerin ve tırnak yeme alışkanlığı olanlar elenir.

16. Yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan yerlerde 5 metreden eşkâl belirleyici olduğu tespit edilen her türlü izi olanlar elenir.

17. Vücudunun herhangi bir yerinde cilt üstü veya altında metal cisim taşıyanlar elenir (piercing, çivi vs. materyal).

18. Her iki uyluk, diz, bacak, ayaklarda kendi kendine zarar verme sonucu isim ya da şekil çizmek sonucu oluşmuş izleri olanlar elenir.

19. Vücudun neresinde olursa olsun her türlü kalıcı dövme ve benzeri kalıcı uygulamaları olanlar elenir.

20. Tüm vücuda bakılarak cilde ait kronik ve ilerleyici hastalığı olanlar elenir. (psöryazis, vitiligo vb.)

21. Vücutta veya ellerde tremoru olanlar elenir.

Şu sağlık şartlarını yukardan biri yazmış, kaynağı gösterebilirmi ?
    Benim dişle ilgili bir problemim var ;

PMYO-POMEM- PAEM REHBERİ / Polislikle İlgili Her Şey [ ANA KONU ]

üstten sol 2 numaralı dişim protez.
    Bunun kontrolü nasıl olacak, kesinlikle anlaşılrmı acaba, hic mi şansım yok ?

Benim bir arkadaşım boy sınırı 167 olduğu halde, kendisi 164 ken gecti, boyunu ölcen kişi fazla yazmış....
    Benimde böyle bir şansım olabilirmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: american_camaro

1.Seyrek saçlar ve çok açık olmayan saçlar öğrenciliğe kabul edilir. Kelliği çok olanlar kabul edilmez. (Hamilton skalası)

2. Yüzde 5 metreden bakıldığında eşkâl belirleyici nitelikte olabilecek izi olanlar elenir.

5. Gözde göz kapağı düşüklüğü, şaşılık, irislerdeki renk farklılığı, göz kapağına ait ameliyat bulgusu ve benzeri durumları tespit edilenler elenir.

6. Kulakta eşkâl belirleyici ya da fonksiyon kaybına sebep olacak nitelikte şekil bozuklukları olanlar elenir.

8. Ağız ve diş sağlığı; Bu sisteme ait konjenital anormali, kronik ve ilerleyici hastalığı işlevsel konuşma bozukluğu olanlar elenir. 20 yaş dişleri hariç en fazla 5 ve 5den fazla eksikliği olan adayların elenir. 5 ve 5'ten fazla eksikliğini sabit protezle yaptıran adaylar elenir. Ortodonti (tel) tedavisi olanlar kabul edilir. Ön dişler sağ üst 1, 2, 3 - sol üst 1, 2, 3 -sağ alt 1, 2, 3 sol alt 1, 2, 3 eksiksiz ve protezsiz olacak. Ön dişlerde eksik ya da protezle düzeltme tespit edildiği takdirde adaylar elenir.

10. Solunum ya da dolaşım sistemine ait geçirilmiş ameliyat izi barlığında elenir.

11. Göğüs ya da sırtta kendi kendine zarar vermesi sonucu veya isim ya da şekil çizmek yoluyla oluşmuş izler olanlar elenir.

12. Göğüs kafesine ait gözle görülebilir ileri derecedeki şekil bozukluğu olanlar elenir.

14. Her 2 kol, ön kol ve parmaklarda fonksiyon kaybı, şekil bozukluğu, kısmi ya da tüm uzuv kaybı, uzunluk kısalık olanlar elenir.

15. Kollarında ve ellerde kendi kendine zarar verme sonucu veya isim ya da şekil çizmek yoluyla oluşmuş izlerin ve tırnak yeme alışkanlığı olanlar elenir.

16. Yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan yerlerde 5 metreden eşkâl belirleyici olduğu tespit edilen her türlü izi olanlar elenir.

17. Vücudunun herhangi bir yerinde cilt üstü veya altında metal cisim taşıyanlar elenir (piercing, çivi vs. materyal).

18. Her iki uyluk, diz, bacak, ayaklarda kendi kendine zarar verme sonucu isim ya da şekil çizmek sonucu oluşmuş izleri olanlar elenir.

19. Vücudun neresinde olursa olsun her türlü kalıcı dövme ve benzeri kalıcı uygulamaları olanlar elenir.

20. Tüm vücuda bakılarak cilde ait kronik ve ilerleyici hastalığı olanlar elenir. (psöryazis, vitiligo vb.)

Benim bir arkadaşım boy sınırı 167 olduğu halde, kendisi 164 ken gecti, boyunu ölcen kişi fazla yazmış....

Protez dişler elenmiyor.Dolgular , Kanal ameliyatı , diş telleri , tedavisi mümkün çürükler ws. elenme sebebi değildir.

Arkadaşınızın şanstan geçmesi mucizedir veya mülakattan geçmiş olabilir.Mülakatta torpil kullanan kimse ben torpille geçtim demez.Tanıdıklarımdan da biliyorum.

Çünkü Boy ve renk körlüğü kesinlike taviz vermiyorlar.

• peki şöyle birşey sorsam... ilk görev alcağımız birim çevik kuvvet tamam. bundan sonra birim değişikliği nasıl olur,mesela ben bilgisayar konusunda iyiyim ve anadolu lisesi mezunuyum... birim değiştirmek tamamen şans mı yoksa belli şartları başvurusu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ergenekondom

peki şöyle birşey sorsam... ilk görev alcağımız birim çevik kuvvet tamam. bundan sonra birim değişikliği nasıl olur,mesela ben bilgisayar konusunda iyiyim ve anadolu lisesi mezunuyum... birim değiştirmek tamamen şans mı yoksa belli şartları başvurusu var mı?

Başvuru yaparsınız.Bilişim suçlarına geçeblirsiniz ben başvurupta başvurdugu yere girmeyen görmedim kendi yakınlarımdan.

Bilişime geçmek için bilgisayar konusunda iyi olmanız yeterlidir.Mesela kimya ve Biyoloji bölümü mezunlarını kriminal labaratuvar kabul ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

quote:

peki şöyle birşey sorsam... ilk görev alcağımız birim çevik kuvvet tamam. bundan sonra birim değişikliği nasıl olur,mesela ben bilgisayar konusunda iyiyim ve anadolu lisesi mezunuyum... birim değiştirmek tamamen şans mı yoksa belli şartları başvurusu var mı?

Başvuru yaparsınız.Bilişim suçlarına geçeblirsiniz ben başvurupta başvurdugu yere girmeyen görmedim kendi yakınlarımdan.

Bilişime geçmek için bilgisayar konusunda iyi olmanız yeterlidir.Mesela kimya ve Biyoloji bölümü mezunlarını kriminal labaratuvar kabul ediyorlar.

dediğim gibi ben anadolu lisesindeyim mezun olacaz inşallah bu sene. bilgisayar konusundada allaha şükür iyiyim. inşallah istediğim birime geçerim... :D tabi önce sınavı kazanmak lazım :D tekrar teşekkürler

• BEN MİLLİ İSTİHBARATA GİRMEK İSTİYORUM Bİ BİLGİNİZ VARMI BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ!!!!?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmett52

BEN MİLLİ İSTİHBARATA GİRMEK İSTİYORUM Bİ BİLGİNİZ VARMI BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ!!!!?

Kpssden 80 puanı geç istihbarat yardımcısı olarak gir

Kardeşim milli istihbarat o kadar belirli şartlar koymaz.Bunu senin de bilmen lazım adamlar seni bi yerlerden keşfederler yani kimsenin o konuda kesin bir şey söylemeye bilgisi yetmez.
  • quote:

quote:

quote:

dediğim gibi ben anadolu lisesindeyim mezun olacaz inşallah bu sene. bilgisayar konusundada allaha şükür iyiyim. inşallah istediğim birime geçerim... :D tabi önce sınavı kazanmak lazım :D tekrar teşekkürler

Geçersin inşallah.Polis okulunu kazan gerisi gelir.

• rashta polislerin çalışma saatiyle ilgili pilot şehirde uygulama başlamış heralede kabul edilirse 8 saat olacakmış çalışma saatleri doğrumu doğruysa kaç sene sonra bu uygulanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu mülakatı geçtik diyelim , YGS tarzında bir sınav yapıyorlar ya ondan en az kaç puan yapmamız gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

arkadaşlar bu mülakatı geçtik diyelim , YGS tarzında bir sınav yapıyorlar ya ondan en az kaç puan yapmamız gerekecek

O sınavda şu puanı girer vs diye bi olay yok misal sınavın 1.si 90 net yaparsa en yüksek puanda 90 olur yani tamiyle rekabet içerisinde olacak bi sınav ama geçmiş dönemlere bakıcak olursak ortalama 85-90 net yapmak lazım.
  • Tırnak yiyenleri almıyorlarmış diye birşey duydum ama ne derece doğru acaba
  • Bana bi polis söyledi kardeşi tırnak yediği için ilk sene mülakattan elenmiş, şimdiden vazgeçin o alışkanlığınızdan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: american_camaro

1.Seyrek saçlar ve çok açık olmayan saçlar öğrenciliğe kabul edilir. Kelliği çok olanlar kabul edilmez. (Hamilton skalası)

Protez dişler elenmiyor.Dolgular , Kanal ameliyatı , diş telleri , tedavisi mümkün çürükler ws. elenme sebebi değildir.

Arkadaşınızın şanstan geçmesi mucizedir veya mülakattan geçmiş olabilir.Mülakatta torpil kullanan kimse ben torpille geçtim demez.Tanıdıklarımdan da biliyorum.

Çünkü Boy ve renk körlüğü kesinlike taviz vermiyorlar.

Ben anlamadım, siz "protez dişler elenmiyor." yazmışsınız. yukardaki acıklamada ise " Ön dişler sağ üst 1, 2, 3 - sol üst 1, 2, 3 -sağ alt 1, 2, 3 sol alt 1, 2, 3 eksiksiz ve protezsiz olacak. Ön dişlerde eksik ya da protezle düzeltme tespit edildiği takdirde adaylar elenir." yazıyo. Yukardaki acıklamanın kaynağı nedir ? Link verebilirmisiniz ?

http://www.polislik.net/polislik-sinavlari/pmyo/3187-pmyo-saglik-sartlari-dis-sartlari-detayi.html

Bu benim yukarda verdiğim linkte ise "Diş eksiklikleri sabit protezle rehabilite edilmiş olanlar öğrenciliğe kabul edilir. Dental implant uygulananlarda, implantın 8 mm den uzun kemik desteği olmalı ve mobilitesi olmamalıdır. Kapanış ve ark dizisi normal olan ön dişlerden birinin eksikliği kabul edilir." yazıyor.

2 Gündür kafama takılıyo, lütfen tatmin edici bi cevap verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi american_camaro -- 24 Mart 2012; 20:25:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

Bana bi polis söyledi kardeşi tırnak yediği için ilk sene mülakattan elenmiş, şimdiden vazgeçin o alışkanlığınızdan

Vallahi alışkanlık olmuş bıraktım ama arada bi kendiliğinden olmuyor değil
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.