- x
''Mobil ağa erişilemiyor'' hatası
92 Cevap85722 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

398 Mesaj
18 Eylül 2011; 9:40:54 

Arkadaşlar hattım vodofone fakat dünden bu yana hat bazen full çekim gücü göstermesine rağmen ''mobil ağa erişilemiyor'' hatası alıyorum ve kimseyi arayamıyorum. Telefonu kapatıp açıyorum düzeliyor tekrar hat gidiyor. Bazen hiç gelmiyor sonra kendi kendine düzeliyor, mesela dün hat gitti sabah full çekim göstermesine rağmen aynı hatayı veriyordu. İmei kayıtlı gözüküyor yoksa hiç gelmezdi hat. Sim kartta bir problem olabilirmi?. Başkasının hattınıda taktım ondada aynı problemi verdi. Problem durup dururken olmaya başladı. Telefonu formatladım fakat düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

4915 Mesaj
18 Eylül 2011; 9:48:41 

Numaranizi tasiyarak Vodafone'a geldiyseniz ve 64 kb sim kart verdilerse size; sim kartinizi degistirmenizi oneriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

398 Mesaj
18 Eylül 2011; 9:54:02 

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Numaranizi tasiyarak Vodafone'a geldiyseniz ve 64 kb sim kart verdilerse size; sim kartinizi degistirmenizi oneriyorum.

Numaram vodafone' du ve aveaya geçtim sonra tekrar vodafone'a geçtim. 64 kb 3G'li bir simkart verdiler. Başlarda bir sorun yoktu sonralarda olmaya başladı. Hangisini alayım 128 kb lık olanları varmış onlarımı tavsiye edersiniz. Yoksa yenisini alsam düzelirmi.

5573 Mesaj
18 Eylül 2011; 10:52:11 

ohhh bee sonunda benle aynı sorunu yaşayan birini buldum. Hocam bende 3g de çekmiyor günde 1-2 kerede komple şebeke gidiyor. Manuel ağ ara diyorum yada kendi düzeliyor .. Benimde son zamanlarda olmaya başladı bende numara taşıdım ve kartım 64 lüklerden.. bundan kaynaklanıyorsa 128 lik almaya gideceğim yarın

398 Mesaj
18 Eylül 2011; 15:10:18 

quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

ohhh bee sonunda benle aynı sorunu yaşayan birini buldum. Hocam bende 3g de çekmiyor günde 1-2 kerede komple şebeke gidiyor. Manuel ağ ara diyorum yada kendi düzeliyor .. Benimde son zamanlarda olmaya başladı bende numara taşıdım ve kartım 64 lüklerden.. bundan kaynaklanıyorsa 128 lik almaya gideceğim yarın

Tek seçenek kaldı 128 kb sim kart takıp denemek. Yenisini aldığımda düzelirse konuda belirtirim.

2964 Mesaj
18 Eylül 2011; 16:37:17 

Takip... bende de aynı problem mevcut..

5573 Mesaj
18 Eylül 2011; 18:29:53 

64 lük kartlar sorunluymuş arkadaşlar .. vodafone mh 128 lik ile değiştirin dedi bana. Bunun dışında kapsama sorunu veya telefon ile ilgili bir sıkıntı yoksa sim kart çekim gücüne etki edermiş ..

265 Mesaj
18 Eylül 2011; 23:14:31 

Merhaba arkadaşlar. İki haftadır ciddi sıkıntı yaşıyorum.

Sms gönderiyorum iletildi raporu hemen geliyor ama karşı tarafa 30 dk sürüyor.
Aynısı banada oluyor mesajlar çok geliyor.

Müşteri hizmetlerini aradım yok yönlendirme yok sms merkez numarası ne dediyseler yaptım ama sorunu çözemedim.

Yıllardır vodafone kullanıyorum böyle bi sıkıntı yaşamadım.

Ne yapabilirim tavsiyeleriniz var mı?

EDİT: Bu konuya baktım arkadaşların bazılarında şebeke gidiyormuş. Eklemeyi unutmuştum benimde şebeke gidiyor. Hatsız yapıp sonra genele alınca geliyor.

http://goo.gl/rw9uL

398 Mesaj
18 Eylül 2011; 23:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish

Merhaba arkadaşlar. İki haftadır ciddi sıkıntı yaşıyorum.

Sms gönderiyorum iletildi raporu hemen geliyor ama karşı tarafa 30 dk sürüyor.
Aynısı banada oluyor mesajlar çok geliyor.

Müşteri hizmetlerini aradım yok yönlendirme yok sms merkez numarası ne dediyseler yaptım ama sorunu çözemedim.

Yıllardır vodafone kullanıyorum böyle bi sıkıntı yaşamadım.

Ne yapabilirim tavsiyeleriniz var mı?

EDİT: Bu konuya baktım arkadaşların bazılarında şebeke gidiyormuş. Eklemeyi unutmuştum benimde şebeke gidiyor. Hatsız yapıp sonra genele alınca geliyor.

128 kb simkart takıp deniyeceğiz bakalım. Sorun 64 kb lık kartlarda diyolar. Yarın alıp denemeye başlıcaz çekim gücünden belli olur çünkü ne zaman baksam seviye 1'de çok düşük.

265 Mesaj
19 Eylül 2011; 15:33:52 

quote:

Orijinalden alıntı: emretutar

128 kb simkart takıp deniyeceğiz bakalım. Sorun 64 kb lık kartlarda diyolar. Yarın alıp denemeye başlıcaz çekim gücünden belli olur çünkü ne zaman baksam seviye 1'de çok düşük.

Benim seviyede sorun olmuyor. Full çekiyo bir anda kesiliyor.

http://goo.gl/rw9uL

46 Mesaj
19 Eylül 2011; 20:21:24 

arkadaşlar varmı problemi çözebilen bnm de aynı şekilde telefonu fırlatıp atıcam en sonunda 128 kb lık simler işe yaradımı ?

14 Mesaj
6 Ekim 2011; 0:46:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtcnylmz

arkadaşlar varmı problemi çözebilen bnm de aynı şekilde telefonu fırlatıp atıcam en sonunda 128 kb lık simler işe yaradımı ?

Çözüm:

1. Varsa Hafıza kartını yedekle ve sonra biçimlendir.
2. Varsa Hafıza kartını ve sim kartını telefondan çıkar ve telefonunu yeniden aç
3. Telefon menüsünden ayarlar, kayıt yeri ne gel ve USB belleği biçimlendir de ( istersen hafıza kartını da buradan biçimlendirebilirsin)
4. Ayarlardan, gizlilik, fabrika ayarlarına dön de
5. Telefonu kapatıp bataryanı çıkarıp 30 - 60 sn bekle ve tekrar yerkeştir ancak sim kartını ve hafıza kartını takma
6. Telefonu download modda aç ( Power + Ana Buton + Ses kısma tusu na 3-4 sn basarak)
7. Orjinal ROM'unu (Costum Rom yüklemek istersen sanırım bu aşamada costum romunu da yükleyebilirsin ben garanti olsun diye orjinal romdan denedim) odin ile yükle
8. Telefon açılıp dil ayarlarını sorunca seçmeden önce kapat ve SIM ve Belleğini tak
9. Telefonunu aç dilini seç senkronizayson kısmını atla de
10. Bir numara çevir :))

46 Mesaj
7 Ekim 2011; 9:44:34 

2.3.4 XXKPH'ı yükledim ama orjinal rom dada aynısını yapıyordu. Buna bir yazılımın neden olduğunu mu düşünüyorusun? Hafıza kartıyla alakalı hiçbir işlem yapmadım şimdiye kadar birde 2.3.4 ü yüklerken sim i çıkarmamıştım hafıza kartını çıkarmıştım. Bundan dolayı olabileceğini düşünerek birde sim i çıkarıp attım rom u yine değişen bir şey olmadı ama ilginçtir ki sorun 1 haftadır yok çok şükür. Bazen geliyorlar bu telefona android dememişler boşuna :)

89 Mesaj
11 Ekim 2011; 13:02:35 

ben avea yı taktım 128kb onda da sorun var.kaydı da yapılmış telefonun.sorunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

5573 Mesaj
13 Ekim 2011; 13:13:08 

ya günde 3 kere bazen daha fazla komple şebekemi gider 2011 e geldik teknoloji çağında yaşıyoruz böyle bir sorun olmamalı kafayı yedirtmek üzere bu operatör . Sim kart al dediler piyasada 128 lik kart yok .. Data servisinden aradılar şebeke güçlendirme çalışması vırt zırt dediler dibimdeki istasyonu iptal ettiler .. ayar yapın dediler ne gerekiyorsa yaptım ama yok arkadaş banamısın demiyor devamlı ayarlardan şebeke araya giriyorum anca öyle kendine geliyor şebeke . Her ay verdiğim 60-70 liraya acımaya başladım

89 Mesaj
16 Ekim 2011; 18:17:14 

bu sorun şebekeden değil.ben sordum soruşturdum ya sim kilidi sorunu yada yazılım sorunu varmış telefonda.eğer yazılımla ilgiliyse,yetkili servise götürülmesi gerekiyor.sim kilidini de turkcell,avea yada vodafone da kırıyorlar.

64 Mesaj
28 Ekim 2011; 15:48:33 

arkadaşlar bendede aynı sorun meydana geldi. telefonum samsung galaxy s, hattım avea(turkcellden gectim), sim 64kb lık.
telefon 1 saattir mobil aga erisilemiyor hatası veriyor, ama sinyal full :S
hattım baska telefonda calısıyor, baska turkcell hatta benim telefonumda calısıyor :S hiçbir anlam veremedim.
konu nette fazla yaygın degil, bazıları 64kb simden kaynaklı diyor, bazıları operatorden , bazıları ise telefonu degistirmek lazım diyor.
sim kart ayarları simgeside telefondan yok oldu bu problemle, ayarlarada giremiyorum...
nedir bu saçmalık??? yardım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senturkorkun -- 28 Ekim 2011; 15:54:07 >

64 Mesaj
28 Ekim 2011; 16:02:45 

bu sorunun telefondan oldugunu iddia eden bir arkadaş boyle yazmış http://www.webumut.com/...izca-acil-aramalar.html

144 Mesaj
17 Aralık 2011; 13:56:41 

Arkadaşlar, bende de yurtdışından aldığım Galaxy SII de bu şekilde bir problem oluştu. Kayıtlı olmasına rağmen BTK sayfasından kaydı silinmiş. Nasıl olduğunu anlayamadım. Daha doğrusu, kaydımı turkcell de yaptırmıştım, operatörlerden belli aralıklarda BTK ya döküman gönderiliyormuş kayıtlı cihazlar için. Ancak bu sefer bir proble oldu sanırım. çünkü yaklaşık 5 aydır telefonu kullanıyorum. Sizde kayıtlarınızı kontrol edin bence.

398 Mesaj
18 Aralık 2011; 9:18:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mehilak

Arkadaşlar, bende de yurtdışından aldığım Galaxy SII de bu şekilde bir problem oluştu. Kayıtlı olmasına rağmen BTK sayfasından kaydı silinmiş. Nasıl olduğunu anlayamadım. Daha doğrusu, kaydımı turkcell de yaptırmıştım, operatörlerden belli aralıklarda BTK ya döküman gönderiliyormuş kayıtlı cihazlar için. Ancak bu sefer bir proble oldu sanırım. çünkü yaklaşık 5 aydır telefonu kullanıyorum. Sizde kayıtlarınızı kontrol edin bence.

Vodadone' dan Avea'a geçtim sorun düzeldi.

364 Mesaj
18 Aralık 2011; 21:21:49 

vodafone a geçmemdeki en büyük engel simkart ve şebeke sorunu geçen sene yaşadım illallah ettim hala çözüme kavuşmamış korkuyorum bu ay vodafone a geçecektim kafamda soru işaretleri var hala öncelikle ilk sorunu yaşadığım samsung wave 1 telefonum pat diye kesiliyordu üstelik 128kb kart da almıştım sonra dedimki telefon dandik galaxy s aldım yine aynı bazı bölgelerden geçerken pat diye sinyal gidiyor zamanla geliyor tam hatırlamıyorum ama 3g açıkken daha çok olması gerekli kapatınca baya azalıyor 64kb sim kart taktım yine olmadı en son bağıra çağıra 128kb istedim tekrardan gelen zarfın üstünde 128 içinde 32 kb çıktı bi müddet daha böyle kullandıktan sonra hattımı turkcelle taşıdım o dandik denilen operatör aveada bile hiç sorun yaşamadım vodafone olaylara ironik bakıyor 2 senedir 128kb sim kart getirtemedi müşteriler mağdur şebekede problem var yeni nesil telefonlarda bu sorunlar yaşanıyor düz telefonlarda sorun yok üstelik vodafone diğer operatörlere göre daha çok şarjı bitiriyor forumda konuları mevcut baz istasyonuna sabit bağlı kalamıyor devamlı değiştiriyor buda kopmalara neden oluyor

650 Mesaj
21 Aralık 2011; 0:29:25 

bende turkcell den vodafone a geçtim ve bende de aynı sorun var. özellikle evde tuvalete falan gittiğimde hat çekimi bir anda azalıyor ve internet tamamen yalanlar geliyor ağ erişilemiyor diyor ve servis yok yazısı çıkıyor.

bende 128 kblık sim kart alacağım umarım çözülür.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

63 Mesaj
31 Ocak 2012; 5:29:25 

ne oldu arkadaşlar sorunu çözebilen var mı ?

68 Mesaj
5 Şubat 2012; 0:33:15 

sorunu çözebilen var mı? oldukça yaygın sanırım. bana da oldu iki haftadan sonra.

215 Mesaj
5 Şubat 2012; 0:37:28 

takip

Gurbet kendine uzak olmaktır...

110 Mesaj
5 Şubat 2012; 1:31:49 

telefondan kaynaklıyordur telefon modelleriniz ney ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8220 Mesaj
5 Şubat 2012; 11:11:42 

Sorun yasayanlar telefon modellerini de yazarsa ortak markada bulusulursa sorun telefondan kaynaklaniyor demektir. Cunku bir kisi diger hatlari taksamda ayni demis.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

398 Mesaj
5 Şubat 2012; 12:04:22 

Bende galaxy s2 ve vodafone(64 kb) vardı. Hat arada bir gidiyordu. Sonra avea ya(64 kb) geçtim sorun ortadan kalktı. Neden kaynaklandı bilmiyorum. yaklaşık 3 ay oldu hiç sorun çıkarmadı.

63 Mesaj
6 Şubat 2012; 1:39:17 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Sorun yasayanlar telefon modellerini de yazarsa ortak markada bulusulursa sorun telefondan kaynaklaniyor demektir. Cunku bir kisi diger hatlari taksamda ayni demis.

galaxy s2

8220 Mesaj
6 Şubat 2012; 8:50:09 

bakın şimdiden telefon modellerini yazanların ikisininde modeli aynı. demekki telefondan kaynaklanıyor.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

255 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:02:27 

Aynı sorun son 1-2 haftadır bende de var. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Böyle bir şey olmamıştı. (Samsung Galaxy Ace)

"Türkiye, Atatürk'ü Tanrı'ya borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..."
Daniel Dumoulin

6697 Mesaj
27 Şubat 2012; 18:34:53 

benim kartımda 64kb ama bende hiçbir sorun yok. (iphone4s)

XperiaL
Kitapsever

410 Mesaj
28 Şubat 2012; 20:42:53 

bende samsung galaxy note var. bende de olmaya basladı.. arama yapmıyor. yurtdısından aldım. 1 hafta oldu.. kayıt taptırmadım..1 ay sure var diye biliyorum ama..çözüm bulursam yazacagım selamalr

Dreambox 800se
Samsung Galaxy Note

457 Mesaj
1 Mart 2012; 17:30:00 

quote:

Orijinalden alıntı: gafo

bende samsung galaxy note var. bende de olmaya basladı.. arama yapmıyor. yurtdısından aldım. 1 hafta oldu.. kayıt taptırmadım..1 ay sure var diye biliyorum ama..çözüm bulursam yazacagım selamalr

Hangi operatoru kullaniyorsunuz hocam bu arada 1 ay sure taninmiyormus genelde 15 gun dedi turkcell bana ama alindigi gun bile kapanma ihtimali varmis

410 Mesaj
1 Mart 2012; 18:57:36 

quote:

Orijinalden alıntı: CeFeKa

Hangi operatoru kullaniyorsunuz hocam bu arada 1 ay sure taninmiyormus genelde 15 gun dedi turkcell bana ama alindigi gun bile kapanma ihtimali varmis

vodafone kullanıyorum. 1 haftada Kapandı. samsunglar için pasaport kayıt yapmadan kullanılma durumu var. genelde kuzey ıraktan cok getiren var. nasıl yapıldıgını bilmiyorum ama güvendigim adana da bir bayi arkadas yolla halledelim dedi.. haftaya yurtdısındna geşecek bir yakınım var onun üzerine kayıt yaptıracagım..

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gafo -- 1 Mart 2012; 19:11:01 >

Dreambox 800se
Samsung Galaxy Note

650 Mesaj
1 Mart 2012; 20:22:14 

benim iphone 3g var 64kb. hala hattı 128kb simkartı almadım. fırsatım olmadı bir türlü ama bazen beni çok sinirlendiriyor. özellikle türk telekom arena da devre araları falan direk servis yok hatası alıyorum.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

1275 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:49:02 

2 gündür bende bu sorunla karşı karşıyayım...

sorun; mobil ağa erişilemiyor hatası yüzünden gsm özelliğinin kullanılamaması...
sebep; imei kaydında oluşan problem...
çözüm; pasaport kaydı yaptırmak.

bendeki sorun tr ye giriş yapan pasaportun imzasız olmasından kaynaklı imiş. o sebepten kapatılmış gsm.
emniyetten tr ye giriş yapıldığına dair kağıt alın, (turkcell) bize gelin, bi forma dolduralım, ankara ya
gönderelim, takribi 2 gün sürer açılması dediler...

(pasaport sahibi alacak emniyetten kağıdı ve işlemleri)

657 Mesaj
12 Nisan 2012; 14:43:09 

benimde telim xperia arc.ilkaldıgım zaman turcell den vodafon a geçtim ama o günden beri sürekli şebeke gidiyor,konuşmalarda telefon kesiliyor vs vs..hala anlamış dğeilim busorun vodafondan mı kaynaklanıyor yoksa sim kart ya da telefonda sıkıntı mı var.çözümü bulan oldu mu acaba

1992 Mesaj
14 Mayıs 2012; 5:54:30 

dün akşam itibariyle aynı sorunu bende yaşamaya başladım hiç bir şey yokken "Yalnızca acil aramalar" yazısı belirlemeye başladı

Telefonu alalı iki gün oldu şu an kayıtsız gözüküyor.Ama bugün kayıt yaptırılacakta sadece benim hattımda böyle bir sıkıntı var diğer vodafone hattımı taktığımda olay düzeliyor

Samsung Galaxy Note

Turkcell 128 Kb sim kart

Telefon yurtdışından gelme kayıt yapılmadı ama bir iki gündür kullanılıyor

2258 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:47:43 

Aynı sorunu yaşıyorum. Hattım turkcell, sim kartımı değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor. Telefon başarı elektronik garantisinde ve imei kontrolünü yaptım, sorun yok. Çözüm konusunda yardımcı olacak biri varmı? Teknik servise götürmeden bir çözüm bulabilirsem iyi olacak.

1 Mesaj
10 Haziran 2012; 12:25:35 

sorunun tamamen aynısı Samsung Galaxy Ace GT-5830i telefonumda mevcut. Tam olarak giderebilmiş olmasamda kendi çapımda bir çözüm elde etmiş bulunmaktayım. Sizlerle paylaşmak isterim. Ne yazık ki çözüm yöntemim yalnızca avea hatlar için denenmiştir. Diğer hatlar için tam olarak garanti verememekteyim.

*Öncelikle hattınızın 3G aboneliğini müşteri hizmetlerinden veya hattınızın web sitesinden online işlemler bölümünden iptal ettirin.
*Daha sonra telefonunuzda ki ve SD kartınızda ki bilgileri yedekleyin ve telefonunuza hard format atın. (nasıl atılacağını google'dan aratabilirsiniz)
*HARD FORMAT'ın ardından telefonunuzu kapatıp açın ve 3G modunda değil de E-EDGE modunda telefonuzu kullanın. (3G aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz için otomatik olarak telefonunuz EDGE moduna geçecektir, ekstra bi durum gerçekleştirmenize gerek yoktur.)
*Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz, sorununuz çözülmüş olacaktır.

Fakat tekrar 3G aboneliğine geçilince bir süre sonra yine aynı hatayı alacaksınızdır. EDGE modunda ise hiç bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

510 Mesaj
18 Haziran 2012; 12:30:49 

S2 kullanıcısıyım. Mobil ağ sorunu bende de mevcut. Günde 1-2 kez yada 2 günde bir mutlaka bu sorunu yaşıyorum. Vodafone 64 kb sim kartım var. Telefonun ayarlar>diğer>mobil ağlar>şebeke modu>yalnızca GSM sekmesini seçerek kullanmaya başladım.

Başka bir forumda WCDMA modunun 3G modu olduğunu ve Vodafone'un kalitesiz sinyali nedeniyle şebeke geçişlerinde sorun yaşandığını okudum. Bakalım bu çözüm kelimize ilaç olacak mı?

Sonuçları 1-2 gün sonra paylaşırım.

AV Sistem I : Onkyo TX-SR 707 - Jamo S606 HCS3 - Definitive Pro Sub 100 - Western Digital Live Hub - Next Teledünya HD Receiver - Sony DVD - LG 55LX9500
AV Sistem II :
Onkyo TX-SR308 - Jamo S506 HCS3 - Next Teledünya HD Receiver - PS3 500 gb - Sony Bravia 40"

510 Mesaj
20 Haziran 2012; 13:31:12 

quote:

Orijinalden alıntı: SKYLINE GTR

S2 kullanıcısıyım. Mobil ağ sorunu bende de mevcut. Günde 1-2 kez yada 2 günde bir mutlaka bu sorunu yaşıyorum. Vodafone 64 kb sim kartım var. Telefonun ayarlar>diğer>mobil ağlar>şebeke modu>yalnızca GSM sekmesini seçerek kullanmaya başladım.

Başka bir forumda WCDMA modunun 3G modu olduğunu ve Vodafone'un kalitesiz sinyali nedeniyle şebeke geçişlerinde sorun yaşandığını okudum. Bakalım bu çözüm kelimize ilaç olacak mı?

Sonuçları 1-2 gün sonra paylaşırım.

3G kapattım, şebeke problemi ortadan kalktı. Sorun telefondan değil Vodafone dan kaynaklanıyor.

AV Sistem I : Onkyo TX-SR 707 - Jamo S606 HCS3 - Definitive Pro Sub 100 - Western Digital Live Hub - Next Teledünya HD Receiver - Sony DVD - LG 55LX9500
AV Sistem II :
Onkyo TX-SR308 - Jamo S506 HCS3 - Next Teledünya HD Receiver - PS3 500 gb - Sony Bravia 40"

46 Mesaj
20 Ağustos 2012; 1:05:53 

Cihaz Gio bende 1 senedir sorunsuz kullanırken 2.3.6 ya geçtikten sonra aynı sorun bende de olmaya başladı.

Çözmek için yaptıklarım:
1- 128kb sim denedim olmadı.
2- başka operatör simi taktım olmadı.
3- 2.3.3 e döndüm olmadı.

telefonum orjinal ve kayıtlı sorunu çözebilen arkadaş varsa lütfen yardım etsin.

37 Mesaj
6 Eylül 2012; 16:00:28 

ÇÖZDÜMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Galaxy ace s5830i

sadece 2G ağlarını kullan seçeneğini işaretleyin, tüm olay 3g ile alakalı, AMA samsungun 3g çekişiyle alakalı... mesela nokiada böyle bır sorun asla olmaz ama samsungların Slerinde minilerinde acelarında 3g çekişle ilgili bir problem var... yapacak birşey yok

2 Mesaj
18 Ekim 2012; 15:32:28 

arkdaşlar mrb bende yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Hattım kendi telefonum hariç heryerde çalışıyor. Telefonumun modeli samsung galaxy young s-5360 .Hattım avea. Aveaya geçtiğimden beri bu sorunu yaşıyorum önceden turkcell kullanıyordum bi problem yoktu aveayıda ilk adığımda sorun yoktu son zamanlarda böyle bi problemle karşılaştım ne denediysem olmadı. Şimdi en son yazılan yalnızca 2g ağlarını kullanmayı deniyorum umarım düzelir. Çünkü buda olmazsa gidip telefonu camdan aşağıya atıcam. Bu teknoloji adamı delirtir

konu hakkında başka bilgiye sahip olan varsa yazsın lütfenn :)))

2 Mesaj
18 Ekim 2012; 15:43:45 

quote:

Orijinalden alıntı: FERDl

ÇÖZDÜMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Galaxy ace s5830i

sadece 2G ağlarını kullan seçeneğini işaretleyin, tüm olay 3g ile alakalı, AMA samsungun 3g çekişiyle alakalı... mesela nokiada böyle bır sorun asla olmaz ama samsungların Slerinde minilerinde acelarında 3g çekişle ilgili bir problem var... yapacak birşey yok

verdiğin çözüm işe yarayı okadar mutluyumkiii :)))) aveaya saydırdığım lafın haddi hesabı yoktur ama olsun arada fırçalamak gerek. normalde 5 dk bi resetlemem gereken telefon 15 20 dk dır sorunsuz çalışıyor. inş böyle devam eder :)

126 Mesaj
20 Ekim 2012; 23:30:04 

Arkadaşlar bende şu Turkcell in T20 denen kasıntı telefonunu kullanmaktayım .Sizleri görunce sevineyimmi üzüleyim mi bilemedim :D benimle aynı sorunda yoldaşlar bulmak mutlu etti acıkcası :D ilk olarak avea hat ile kullanıyordum ben bu telefonu hıc bır sorun yoktu sonra yaklasık bı 6 aydır vodafondayım . hattımı tasımadım dırek bır hat almama ragmen son 1 aydır bu hat kesılmesı problemı yasıyorum bende . işin ilginc yanı ise aksamları saat 7 ile 8 arasında bu olayın gerceklesmesı hep telefonu yenıden baslattgmda ıse sorunun cozulmesı :) telefondan kaynaklıdır dıye 5 adet rom degıstırdım yıne aynı yıne aynı sımdı 2G moduna aldım bakalım yarın aksam 8.30 da sıze durumu bıldırcem olmadı baska bır hatta gecıs yapacagım napalım sorun telefonda degıl yanı :D

Lenovo Z570 / Windows 7 Home Basic 64-Bit /CORE İ5 2410M-2.30GHZ-6GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M

61 Mesaj
19 Kasım 2012; 20:09:01 

galaxy gıo var bende de ama 2g seçmeme rağmen yine düzelmedi.
ne olucak böyle, vodafone müş.hizmetlerini aradım sistemlerde sorun var şu an bakamıyoruz diyorlar...

1308 Mesaj
20 Kasım 2012; 20:30:25 

Samsung Ace 2 kullanıyorum aynı sorun bende de başladı .Teli alanı 3 ay oldu ne yapmak lazım gelir acep . Hattım Türkcell .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 20 Kasım 2012; 20:31:06 >

376 Mesaj
28 Kasım 2012; 19:16:38 

Galaxy Ace gt-5830i de telefon 3g modundayken aynı sorunu yaşıyorum. "*#*#4636#*#*" tuşlayıp telefon ayarlarından gsm onlyi seçince sorun düzeliyor. Bu sefer de 3g kullanılmıyor. WCDMA Only yapınca sadece 3gyi seçmiş oluyoruz. "Mobil ağa erişilemiyor." diyor o zaman. WCDMA Preffered seçersek öncelikli tercih 3g yapmış oluyoruz. Bu sefer de 3gye bağlandığı zamanlarda erişilemiyor ağa. GSM only yapınca sadece 2g moda almış oluyoruz. O zaman sorunsuz çalışıyor telefon ama 3gsiz de bir esprisi yok akıllı telefonun. Büyük bir sorun bu.

1772 Mesaj
30 Kasım 2012; 11:46:16 

galaxy ace. ayni sorun bende de var

5 Mesaj
7 Aralık 2012; 4:14:13 

Bende de aynı sorun mevcut ace s5830i modelinde, 3g ye bağlanmıyor şebeke erişim hatasıda alıyorum bazen. 3 kez servise yolladım 3ünde de yazılım yüklenip geri geldi telefonum. bıkmadım 4. ye tekrar yolladım bu seferde sorun yok deniyor. baz istasyonu vs muhabbetleri. uzun süreli teste sokucaz telefonunuzu bu sefer dediler. bakalım, sorunla alakalı bi çözüm yolu bulamadım. hattımı diğer telefonlara taktıgımda 3g çalışıyor. birçok kişi bu durumdan mağdur sanırsam umarım bi çözüm yolu bulunur.

133 Mesaj
13 Aralık 2012; 20:43:12 

YA ARKADASLAR ? bu sorunu halleden olmadı mı ? konuyu saolsun başka arkadaşlar baya dağıtmış ... ama işin aslı mobil ağa erişilemiyor probleminin neyden kaynaklandıgı ? cihaz mı ? vodafon mu ? ben beğenmedigimiz o aveaya gecmeyi planlıyorum ...

398 Mesaj
17 Aralık 2012; 7:20:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Archonn

YA ARKADASLAR ? bu sorunu halleden olmadı mı ? konuyu saolsun başka arkadaşlar baya dağıtmış ... ama işin aslı mobil ağa erişilemiyor probleminin neyden kaynaklandıgı ? cihaz mı ? vodafon mu ? ben beğenmedigimiz o aveaya gecmeyi planlıyorum ...

Konuyu açtığımda baya bi sorun oluşturuyordu. samsung s2 kullanıyorum. 1-2 ay bu sorun ile uğraştım. baktım düzelmiyor vodafone dan avea ya geçiş yaptım. simkarttan mıdır nedir anlayamadım o gün bugündür bi sorun çıkarmadı.

467 Mesaj
17 Aralık 2012; 12:52:01 

xperia sola var. Android te oluyor bu sorun. Sony e mail atmıştı bir arkadaş forumda yayınlamıştı. Sorunun çözümü için yoğun şekilde çalışıyoruz demişler

Bir Günde Taht'a Çıkmadık! Bir Günde Taht'tan İnmeyiz! İmparator FATİH TERİM! Ölene kadar seninleyiz!!!

467 Mesaj
17 Aralık 2012; 12:53:12 

Arkadaşlar Telefonu açıp kapatmak istemeyenlere bir öneri. Telefonu uçak modunu açın (Hat gidiyor) 2 saniye sonra tekrar açın (Hat geliyor) Telefonu kapatıp açmadan hat gelmiş oluyor. Ben bu şekilde sinir olmaktan bir nebze kurtuldum