Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi İç kasa plastik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Bulaşık Makinesi Alacaktım, İyi diye Profilo,Siemens ve Bosch tavsiye ettiler ancak Tam Profilo'nun BM5220EG modeline karar vermişken bu seferde iç bölümünün çelik olmadığını öğrendim ! Bu sağlıklı değilmiş ! Profilo Yerli üretimlerde iç kasasını plastikten yapıyormıuş! Siemens ve Bosch'dada bu böylemi ?

Ben bu ürünü internetten alırsam iç kasasının çelik olup olmadığını nasıl anlarım diye sorduğumda ise bakmadan anlayamıyacağımı, Mutlaka bakıp kapağını açıp Made in Germany yazısını görmen gerek dediler :( Nasıl yani ben şimdi bu markadan birini İnernetten alsam Profilo,Siemens veya Bosch'un iç kasasının çelikten olup oladığını nasıl anlayacağım ? Lütfen yardımcı olabilirmisiniz..

• Ya burada soracaksınız ya da dedikleri gibi gidip bir bayide inceleyeceksiniz.Para sıkıntınız yoksa bizimde yakında almayı düşündüğümüz Bosch SMS58M88/82 TR modellerini önerebilirim.Kazan komple çelik sadece filtre plastik.Fiyatına göre mükemmel özellikteki makineler bence.
  • Ne yani bu SMS58M88/82 TR modeli nereden alırsam alayım iç kasa çelikmi ?
  • SMS58M82 TR aynı makinenin beyaz, SMS58M88 TR ise aynı makinenin inox modelidir.İki modelinde içini mağazada inceledim.İkisinde de kazan komple çelik.Sadece filtreleri plastik.İkiside Almanya üretimi.İkiside iç aksam olarak aynı makine.Bu aşamadan sonra renk tercihinize göre seçim yapmanız gerekiyor.Tabi birde bütçenize bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biostrike

SMS58M82 TR aynı makinenin beyaz, SMS58M88 TR ise aynı makinenin inox modelidir.İki modelinde içini mağazada inceledim.İkisinde de kazan komple çelik.Sadece filtreleri plastik.İkiside Almanya üretimi.İkiside iç aksam olarak aynı makine.Bu aşamadan sonra renk tercihinize göre seçim yapmanız gerekiyor.Tabi birde bütçenize bağlı.

Önerdiğiniz makinanın filtreside çeliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylove

Merhaba Arkadaşlar. Bulaşık Makinesi Alacaktım, İyi diye Profilo,Siemens ve Bosch tavsiye ettiler ancak Tam Profilo'nun BM5220EG modeline karar vermişken bu seferde iç bölümünün çelik olmadığını öğrendim ! Bu sağlıklı değilmiş ! Profilo Yerli üretimlerde iç kasasını plastikten yapıyormıuş! Siemens ve Bosch'dada bu böylemi ?

Ben bu ürünü internetten alırsam iç kasasının çelik olup olmadığını nasıl anlarım diye sorduğumda ise bakmadan anlayamıyacağımı, Mutlaka bakıp kapağını açıp Made in Germany yazısını görmen gerek dediler :( Nasıl yani ben şimdi bu markadan birini İnernetten alsam Profilo,Siemens veya Bosch'un iç kasasının çelikten olup oladığını nasıl anlayacağım ? Lütfen yardımcı olabilirmisiniz..

Bosch Siemens ve Profilo aynı firmanın (BSH Ev Aletleri San Tic A.Ş.) markalarıdır. Bahsettiğiniz ürün çerkezköy fabrikasında üretilmektedir. Sadece ithal modellerde alt kısmı çeliktir. 5220'de kullanılan ürün kesinlikle sağlıksız değildir. Nedenini size şu şekilde açıklayayım.
    Patenti BSH'ye ait olan şoklamalı su ısıtma teknolojisi diye bir teknoloji var. Bu şu işe yarıyor. su makineye girerken sısıtıcı motorun içinden geçiyor ve anında ısıtılıyor. Arçelik beko vestel gibi bulaşık makinelerinde mecburen çelik tabanlı olmak zorunda. Zira onlar suyu eski yöntemle yani rezistans ile ısıtıyor. Isınan rezistans o malzemeyi eritebileceğinden çelik taban kullanıyorlar. bu malzemenin bir diğer avantajı da şu. Uzun süre bulaşık makinasında bekleyen bulaşıklardan tabana dökülen yemekler alttan rezistansla ısıtmalı bulaşık makinelerinde tabanda lekelenmeler yapabiliyor. Bu tabanı kullanılmasının en önemli nedeni maliyet avantajı.

• SMS58M88 TR modelini kullanıyorum tamamen çelik aksamlı ve almanya üretimi.. boschun diğer modelleri yani 3-4 programlı olanları Türkiye üretimi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremce2509

SMS58M88 TR modelini kullanıyorum tamamen çelik aksamlı ve almanya üretimi.. boschun diğer modelleri yani 3-4 programlı olanları Türkiye üretimi..

Nereden aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylove

quote:

SMS58M88 TR modelini kullanıyorum tamamen çelik aksamlı ve almanya üretimi.. boschun diğer modelleri yani 3-4 programlı olanları Türkiye üretimi..

Nereden aldınız ?

bosch bayisinden:) alırken sorabilirsiniz, sadece bulaşık değil diğer ürünlerinde bazı modelleri almanyadan geliyor..
  • quote:

Bu modelin tabanı çelik, filtresi de çelik mi. Aynı modelin Profilo muadilinin filtresi plastik miş. Bosch da da aynıdır sanıyorum..
  • Bosch Siemens ve Profilonun kullandığı plastik taban kesinlikle kansere neden olacak kalitesiz plastik malzemedem yapılmamıştır.Sağlığa etki etmesi gibi bir durum söz konusu değildir.Fakat makineyi kullandığınızda yeni plastik kokusu olabilir ki bu normaldir ve 2-3 yıkama sonrasında düzelecektir

İnanınki bu plastik taban bile arçeliğin çelik tabanından çok daha hijyeniktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Bu modelin tabanı çelik, filtresi de çelik mi. Aynı modelin Profilo muadilinin filtresi plastik miş. Bosch da da aynıdır sanıyorum..

Bu ürünün birebir muadili Profilada yok....
    3 Sepetli bir ürün.
    Bu arada ürün kodlarının sonlarındaki TR ibaresinin Türkiye üretimi anlamına geldiğini zannediyorum. Bir de sonu EU olan modeller var, onlar da Almanya ya olması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

quote:

quote:

3 Sepetli bir ürün.
    Bu arada ürün kodlarının sonlarındaki TR ibaresinin Türkiye üretimi anlamına geldiğini zannediyorum. Bir de sonu EU olan modeller var, onlar da Almanya ya olması gerekiyor.

hayır. TR ifadesi, ürünün türkiye için üretildiğini gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

quote:

3 Sepetli bir ürün.

Belki de ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 Sepetli bir ürün.

Belki de ...

ürün kodu sonlarındaki ülke kodları, hangi ülke için üretildiğini gösteriyor. TR dışında 15-16 tane daha farklı ülke kodlara sahip bsh grubu ürün var.
    TR ile bitende de "made in germany" yazıyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 Sepetli bir ürün.

Belki de ...

ürün kodu sonlarındaki ülke kodları, hangi ülke için üretildiğini gösteriyor. TR dışında 15-16 tane daha farklı ülke kodlara sahip bsh grubu ürün var.
    TR ile bitende de "made in germany" yazıyor...

bu model almanya üretimi ve filtresi dahil kasa komple çelik.. ve çok sessiz çalışıyor çalıştığını duymanız için kulağınızı yapıştırmanız gerekiyor..

• quote:

quote:

bu model almanya üretimi ve filtresi dahil kasa komple çelik.. ve çok sessiz çalışıyor çalıştığını duymanız için kulağınızı yapıştırmanız gerekiyor..

SMS58M88 TR ile SMS58M82 TR birebir aynı makinalar. 88 inox 82 de beyaz olanı. Ben 82 yi bayide incelemiştim ve filtresi plastik idi. Taban çelik ve tabandaki filtreyi de çelik renginde plastik yapmışlar. Siz sadece renge bakarak söylüyorsanız yanılabilirsiniz. Çıkarıp bakarmısınız, filtrenin plastik olması lazım. En azından benim bayide gördüğüm plastik idi.. 88 ve 82 de ayrı ayrı olacağını pek sanmıyorum..

• bizde plastik olanı var sorun yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.