Şimdi Ara

Samsung Galaxy S III'ün muhtemel özellikleri şekilleniyor (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
4
Favori
86.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben sg2 mi 1 sene kullanırım o zamna içinde de planım bi kenara para koyup biriktirmek açıkcası :) samsungla devam edeceğim yola.Forever galaxy series
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

ben sg2 mi 1 sene kullanırım o zamna içinde de planım bi kenara para koyup biriktirmek açıkcası :) samsungla devam edeceğim yola.Forever galaxy series

En iyisini yaparsın... Bende öyle yapıcam... Eğer Galaxy S III Beklediğim özelliklerde çıkarsa piyasaya Galaxy S'e devam... Iphone fln boş işler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar paraya doymadı.
  • bence samsung üçgen şeklinde bir tasarım yapmalı. Yoksa yine herkes sg3 ü iphone a benzetecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

intel tekelinin agir oldugu zamanlarda hep "ellerinde bilmem kac nesil ileri teknoloji var ama daha cok para kazanmak icin azar azar vereriyorlar. teknolojinin ilerliyisini yavaslatiyorlar" diye sikayet edilirdi. simdi firmalar tam gaz ellerinde ne varsa hemen ortaya koyuyorlar, bu seferde "surekli yeni model cikiyor, bu kadar donanim neyimize gerek" diye sikayet ediliyor. bu insanogluna yaranmak gerecekden mumkun degil.

peki o donanımları max. düzeyde kullanabilecek seviyede uyumlu yazılımlar arkadan yetişebiliyor mu? Ona bakmak lazım. Mesela sony firması her 6 ayda bir ps cihazı çıkarsaydı ( ps3, ps4, ps5...vs) o donanımı kullanabilecek oyun olmadıktan sonra ne işe yarardı. Bu da o hesap, farklı ekran boyutları, parklı donanım özellikleriyle ortalık donanım çöplüğüne döndü fakat bunlara uyumlu, cihazların tüm donanım özelliklerini kullanan yazılımlar maalesef üretilemedi. çift çekirdeği bile kullanan yazılım parmakla sayılırken , 4+1 çekirdeğe hangi yazılım destek verecek?

piyasada 600 mhz li aynı android sürümünü kullanan cihazda var, 1.5 ghz hızında çift çekirdekli cihazda ...

bu işin bir standardı, ayrımı olmalı yoksa kullanıcılar ve yazılımcılar kafa karışıklığından kurtulamaz.

bu iş standartlaştırılmalı.

prototip cihazları bizim üzerimizde deniyorlar gibi bir his uyandırıyor bu bende...

bana göre 1 ghz hız bir akıllı telefon için günümüz yazılımlarının tamamına yetecek düzeyde. Siz yazılımda gerekli optimizasyonu yaparsanız yüksek hızlarada ihtiyacınız kalmaz. eskiden kb değerleriyle harika işler çıkarıyordu yazılımcılar. Siz bir limit koymazsanız o hızları gereksiz yere kullanan yazılımlarda çıkar, bundan memnun olupta yeni cihazlar satmak isteyen üreticilerde...

kısacası üreticilerin tek amacı tüketicilerin cebindeki paraları nasıl alırımın hesabını yapmak, yoksa kimsenin optimizasyon, ergonomi, durabilite gibi kavramlarla ilgili bir derdi yok.

özellikle tekrar belirtmek istiyorum:

ip4 gibi ip4s te pil konusunda maalesef başarısız. hatta 4s daha ağır olmasına rağmen böyle. samsung üst modellerinde de durum farksız.

daha fazla pil ömrü günümüz teknolojisinde zor değil. sadece üreticiler için 10-15 dolar daha fazla maliyet demek.

kardeşim yansıtın o maliyeti tüketicilere ama yeterki daha fazla pil ömrü verin.

"acaba şarzı ne zaman bitecek" diye düşünüp durmak zorunda mıyız bu cihazları?

dünyanın parasını kazanıyorsunuz. Yaptığınız ayıp.

Ben yedek pil alıyorum tavsiye ederim eğer samsung kullanıyorsanız. O zaman şarj bitecek derdi kalmayacak. Dışarıda doldurma aparatı ile birlikte sipariş verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

quote:

quote:

intel tekelinin agir oldugu zamanlarda hep "ellerinde bilmem kac nesil ileri teknoloji var ama daha cok para kazanmak icin azar azar vereriyorlar. teknolojinin ilerliyisini yavaslatiyorlar" diye sikayet edilirdi. simdi firmalar tam gaz ellerinde ne varsa hemen ortaya koyuyorlar, bu seferde "surekli yeni model cikiyor, bu kadar donanim neyimize gerek" diye sikayet ediliyor. bu insanogluna yaranmak gerecekden mumkun degil.

peki o donanımları max. düzeyde kullanabilecek seviyede uyumlu yazılımlar arkadan yetişebiliyor mu? Ona bakmak lazım. Mesela sony firması her 6 ayda bir ps cihazı çıkarsaydı ( ps3, ps4, ps5...vs) o donanımı kullanabilecek oyun olmadıktan sonra ne işe yarardı. Bu da o hesap, farklı ekran boyutları, parklı donanım özellikleriyle ortalık donanım çöplüğüne döndü fakat bunlara uyumlu, cihazların tüm donanım özelliklerini kullanan yazılımlar maalesef üretilemedi. çift çekirdeği bile kullanan yazılım parmakla sayılırken , 4+1 çekirdeğe hangi yazılım destek verecek?

piyasada 600 mhz li aynı android sürümünü kullanan cihazda var, 1.5 ghz hızında çift çekirdekli cihazda ...

bu işin bir standardı, ayrımı olmalı yoksa kullanıcılar ve yazılımcılar kafa karışıklığından kurtulamaz.

prototip cihazları bizim üzerimizde deniyorlar gibi bir his uyandırıyor bu bende...

bana göre 1 ghz hız bir akıllı telefon için günümüz yazılımlarının tamamına yetecek düzeyde. Siz yazılımda gerekli optimizasyonu yaparsanız yüksek hızlarada ihtiyacınız kalmaz. eskiden kb değerleriyle harika işler çıkarıyordu yazılımcılar. Siz bir limit koymazsanız o hızları gereksiz yere kullanan yazılımlarda çıkar, bundan memnun olupta yeni cihazlar satmak isteyen üreticilerde...

kısacası üreticilerin tek amacı tüketicilerin cebindeki paraları nasıl alırımın hesabını yapmak, yoksa kimsenin optimizasyon, ergonomi, durabilite gibi kavramlarla ilgili bir derdi yok.

ip4 gibi ip4s te pil konusunda maalesef başarısız. hatta 4s daha ağır olmasına rağmen böyle. samsung üst modellerinde de durum farksız.

daha fazla pil ömrü günümüz teknolojisinde zor değil. sadece üreticiler için 10-15 dolar daha fazla maliyet demek.

kardeşim yansıtın o maliyeti tüketicilere ama yeterki daha fazla pil ömrü verin.

Ben yedek pil alıyorum tavsiye ederim eğer samsung kullanıyorsanız. O zaman şarj bitecek derdi kalmayacak. Dışarıda doldurma aparatı ile birlikte sipariş verdim.

aynen bende bu şekilde kullanıyorum zaten günün sonunu getiriyor orjinal batarya dışarda çok kullanmak zorunda kalırsam yedeklere ihtiyaç duyuyorum bence bu şarj konusu çok abartılıyor. yani 1000 tl üstü aldığınız bir telefona birde yedek batarya alırsanız acaba şarjı ne zaman bitecek diye düşünmezsiniz ;)

• SG2 kullanmaya başladığımdan beri Samsungla yola devam etmeye karar verdim.Ne SE, ne Nokia ne de Apple.Heleki performans olarak Apple ve Symbiandan kimse bahsetmesin, rezillik.Samsung yoluna böyle devam etmeli.En iyi ekran, en stabil çalışan menüleri Samsung yapıyor.Şuana kadar İphone4 de dahil, Xperia serisi ve yeni modelleri hemen hemen inceledim, ekran konusunda Optimus black hariç bahsettiğim markalar SG2'nin yanından bile geçemez.SG2 kusursuz tek kusuru şarjı bende arka plan resmini JPG yaparak sorunu çözdüm
  • Böyle gelişmiş üst versiyonlar çıktıkça işinizi görecek daha alt versiyonları da uygun fiyatlara alma şansını yakalarsınız, ayrıca diğer firmalar da bu rekabete katılır ve fiyatlar düşer, bu açıdan da bakın
  • bakalım ne zaman çıkacak. bilgiler kesinleşse de ona göre daha sağlıklı fikir yürütsek.
  • iphone 5 ile filmi duvarına yansıtıp izleyeceksin demişlerdi

yalana doyamıyoruz arkadaş.

Samsung açıkladı: SGS III ile görüşme yapamayacaksınız çünkü bu o iş için üretilmedi :)

yakında telefonlar aramayacak bu gidişle

ayrıca iphone kullanıyordum SGSII çıktığında beyazını bekleyeyim dedim beyazı çıktı 3 geliyor dediler. 3ü beklesem başka bişe çıkacak bu işin sonu yok bi ankesörlü telefon alacam yeeeetteeeeer şoffeeeer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zumboli

iphone 5 ile filmi duvarına yansıtıp izleyeceksin demişlerdi

yalana doyamıyoruz arkadaş.

Samsung açıkladı: SGS III ile görüşme yapamayacaksınız çünkü bu o iş için üretilmedi :)

yakında telefonlar aramayacak bu gidişle

ayrıca iphone kullanıyordum SGSII çıktığında beyazını bekleyeyim dedim beyazı çıktı 3 geliyor dediler. 3ü beklesem başka bişe çıkacak bu işin sonu yok bi ankesörlü telefon alacam yeeeetteeeeer şoffeeeer

• "Farkındasınız sanırım Samsun Galaksi S II ile sınıfının en iyisini yapmıştı. Bu başlıkdaki habere göre SIII için de zirveye aday olamak istediği yazılmış."

Rakiplerinden HTC resmi açıklama yapılmamış olmasına rağmen Zeta ismindeki özellikleri verilen cihazı yaparsa, yine resmi olmamakla birlikde bu başlıkda yazılan özelliklerine bakarsak SIII'ün zirveye oynaması zor gibi.

Sürekli İphone ile karşılaştırılma yapılmasından, bunları okumaktan bıktım, eminim coğunuzda öyledir. Bence androit cihazı yine bir androit cihaz ile karşılaştırın. Knuya bu şekilde devam edelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

"Farkındasınız sanırım Samsun Galaksi S II ile sınıfının en iyisini yapmıştı. Bu başlıkdaki habere göre SIII için de zirveye aday olamak istediği yazılmış."

Rakiplerinden HTC resmi açıklama yapılmamış olmasına rağmen Zeta ismindeki özellikleri verilen cihazı yaparsa, yine resmi olmamakla birlikde bu başlıkda yazılan özelliklerine bakarsak SIII'ün zirveye oynaması zor gibi.

Sürekli İphone ile karşılaştırılma yapılmasından, bunları okumaktan bıktım, eminim coğunuzda öyledir. Bence androit cihazı yine bir androit cihaz ile karşılaştırın. Knuya bu şekilde devam edelim...

İphone mi Aynen, bence iphone ancak 800tl den yüksek olmayan smartphonelerle kapışabilecek bir cihaz.Kırpık marka apple.
    O telefona yani iphone4'e ve 4s'e gırpık4 demeyi sevmeye başladım samsung özellik olan şuan piyasada lider olan sg2 den daha iyisini ciddi performans farkı ile yapsın o zaman gene samsung alacağım.şuan sg2 imle mutluyum, yani iphoneler arclar arcsler htcler gözümde 3310dan farksız nedense

• quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Böyle gelişmiş üst versiyonlar çıktıkça işinizi görecek daha alt versiyonları da uygun fiyatlara alma şansını yakalarsınız, ayrıca diğer firmalar da bu rekabete katılır ve fiyatlar düşer, bu açıdan da bakın

dogru nokta. amiral gemisi modeller maliyeti ne olursa olsun amiral gemisi fiyatindan satilcaktir. bu piyasanin degismez kurali. sgs3 ciktigi anda sgs2 cok daha alinabilir fiyata inecek. ha derdi uzumu yemek degilde, en pahali uzumu aksesuar olarak tasimak isteyenler dogal olarak surekli yeni model cikmasindan rahatsiz oluyorlar.
  • Up.. Konu güncellensin..
  • Galaxy S3 ün özelliklerini ben size söyleyeyim, yabancı forumlardan okuduğum kadarı ile,

Samsung 1.5GHz Exynos 4212 processor
    ( Dual Core Arm Cortex 9 işlemci) High-K metal teknolojisi ile üretilmiş %30 an enerji tüketip 32 nm mimaride.
    Mali T604 Arm GPU ( Bu GPU SGS2 dekinden %50 daha hızlıymış )
    1 yada 2 GB RAM
    8 yada 12 Mpix kamera.
    Ekranda Amoleddir gerisi sıradan olağan tüm özellikler.

%90 bu şekilde. Daha yeni işlemci 2012 sonu olacağına göre şimdilik budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starforces -- 17 Kasım 2011; 10:10:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsss

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

quote:

quote:

aynen bende bu şekilde kullanıyorum zaten günün sonunu getiriyor orjinal batarya dışarda çok kullanmak zorunda kalırsam yedeklere ihtiyaç duyuyorum bence bu şarj konusu çok abartılıyor. yani 1000 tl üstü aldığınız bir telefona birde yedek batarya alırsanız acaba şarjı ne zaman bitecek diye düşünmezsiniz ;)

insanın lazım olur diye yanında yedek pil taşıması çok pratik bir kullanım şekli değil.

hangimiz aldığımız telefona eğer %50 fazla pil performansı verecekse 20 dolar daha fazla para vermeyi tercih etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

gelcek 4-5 sene sonra pclere gerek kalmassa şaşırmayın: )
    -------------------------------------------------
    oldu!

4 inch ekranda crysis 3 oynarız artık! :D

pcyi, forum,sözlük,face,twittter,wiki(bilgi edinme ve paylaşma) kullanım amacı olarak gören insanlar böyle bir telefon alıp daha pc başına oturmayabilir, ben bile htc desire s ile pcyi açmaya gerek duymuyorum çoğu zaman, oyun için ps3 ve 47" led ekranı kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

Galaxy S3 ün özelliklerini ben size söyleyeyim, yabancı forumlardan okuduğum kadarı ile,

Samsung 1.5GHz Exynos 4212 processor
    ( Dual Core Arm Cortex 9 işlemci) High-K metal teknolojisi ile üretilmiş %30 an enerji tüketip 32 nm mimaride.
    Mali T604 Arm GPU ( Bu GPU SGS2 dekinden %50 daha hızlıymış )
    1 yada 2 GB RAM
    8 yada 12 Mpix kamera.
    Ekranda Amoleddir gerisi sıradan olağan tüm özellikler.

%90 bu şekilde. Daha yeni işlemci 2012 sonu olacağına göre şimdilik budur.

1ay oncesine kadar bende ozellikleri boyle olur diyordum ama tegra 3 tabletler cikmisken, htc gibi rakipleri 4 cekirdek modellerini aciklamisken bu saatden sonra 2 cekirdek amiral gemisi beklemiyorum. 1.5ghz cift cekirdek htc nin su an sattigi modellerde bilevar. sgs3 muhtemelen 2012inin ikinci ceyreginde 4 cekirdek bir model olarak cikacak.

• darkaura nickli arkadaşa katılıyorum 2012 de 4 çekirdekli telefonların geleceği belliyken ve htc den 4 çekirdekli bir telefon bahsedilmişken samsungun da piyasaya diğerlerinden hep önde telefon sunmasını göz önünde bulundurursak S3 burda yazılandan belki daha iyi daha güçlü şekilde gelecektir. Ne de olsa Samsung amiral gemisini diğer telefonların gerisinde bırakmaz artık. muhteşem bir canavar bekliyorum ben ve büyük ihtimal yeni telefonum bu olacak.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.