- x
ÜNİVERSİTEDE SAĞLIK BÖLÜMÜNE GİRMEK
29 Cevap5479 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:04:32 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar ben şu an lise son sınıf öğrencisiyim ve eşit ağırlık alanında okumaktayım acaba bende ünüversitede hangi sağlık sektöründe okuyabilirim eşit agırlıgın sağlık bölümünde hangi alanları vardır ??? ve en düşük puan ve yerleri neresidir ??? lütfen bi yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK-İŞKENCE -- 16 Eylül 2011; 16:07:17 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4371 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:16:22 

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

arkadaşlar ben şu an lise son sınıf öğrencisiyim ve eşit ağırlık alanında okumaktayım acaba bende ünüversitede hangi sağlık sektöründe okuyabilirim eşit agırlıgın sağlık bölümünde hangi alanları vardır ??? ve en düşük puan ve yerleri neresidir ??? lütfen bi yardım edin.

Eşit ağırlıkta sağlık yoktur, illa sağlık istiyorsanız sayısaldan hazırlanmanız gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

419 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:31:11 

TM puanıyla alan sağlık kurumları yöneticiliği var.Sosyal hizmetlerde sağlık alanında çalışabilir diye biliyorum.

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:34:43 

eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ben bunları öğrenmek istiyorum özel okulada gidebilirim ama tam olarak fiyatları hakkında ve puanları hakkında yeteri kadar bilgim yok lütfen yardımcı olun ???

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:40:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Allen Walker

Eşit ağırlıkta sağlık yoktur, illa sağlık istiyorsanız sayısaldan hazırlanmanız gerekiyor

eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ve bilmedigim daha birçok bölüm olabilir sağlık alanında

419 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:44:49 

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

eşit agırlık bölümünde olan patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunlar var ben bunları öğrenmek istiyorum özel okulada gidebilirim ama tam olarak fiyatları hakkında ve puanları hakkında yeteri kadar bilgim yok lütfen yardımcı olun ???

Bu bölümlere sağlık meslek lisesi mezunlarını diğerlerinden daha öncelikli olarak alıyorlar.Yani bir hayli zor.Bence ümidini kesmelisin.Hatta geçen sene sadece 2 üniversite kabul edilmiş senin gibiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktox55 -- 16 Eylül 2011; 16:45:52 >

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:55:33 

quote:

Orijinalden alıntı: blacktox55

Bu bölümlere sağlık meslek lisesi mezunlarını diğerlerinden daha öncelikli olarak alıyorlar.Yani bir hayli zor.Bence ümidini kesmelisin.Hatta geçen sene sadece 2 üniversite kabul edilmiş senin gibiler.

2 ünüversite kabul edilmiş derken ne demek istedigini anlayamadım bu arada neden hemen pes etmeliyim ki ben biraz araştırma yaptım ve bana önemli olan puan dediler puan yüksek olunca seni hiç bir engel durduramaz dediler ve bende çalışmaya başladım ama sağlık bölümündeki meslekleri çok sevdigimden o bölümleri istiyorum özel ünüversitelerde varmış oralardada okuyabilirim ama bunların tam olarak ne fiyatları hakkında bilgim var nede kaç puanla alacakları hakkında lütfen yardımcı olun ???

11 Mesaj
16 Eylül 2011; 19:42:29 

Sağlık Yönetimi,Sağlık Kurumları Yöneticiliği,Sağlık İdaresi ( HEPSİ 4 YILLIK VE TM1 PUAN TÜRÜNDEN ALIYOR)

83 Mesaj
16 Eylül 2011; 19:48:19 

quote:

patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunların hepsi Ygs2 den alıyor ygs2 de sayısal ve fen ağırlıklıdır. Ayrıca 2 yıllık bölüm bunlar buralara girmek cidden zor öncelik sağlık mesleklerde ve onlardan boş yer kalmıyor. Eşit ağırlıktan almıyor kesinlikle yanlış bilgilere kapılmayın sakın.

T.C.
Kafkas Üniversitesi
Atatürk Sağlık Hizmetleri Myo
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

6 Mesaj
17 Eylül 2011; 11:30:13 

quote:

Orijinalden alıntı: gothic10

patoloji-anestezi-tıbbi görüntüleme bunların hepsi Ygs2 den alıyor ygs2 de sayısal ve fen ağırlıklıdır. Ayrıca 2 yıllık bölüm bunlar buralara girmek cidden zor öncelik sağlık mesleklerde ve onlardan boş yer kalmıyor. Eşit ağırlıktan almıyor kesinlikle yanlış bilgilere kapılmayın sakın.

Sağlık Yönetimi,Sağlık Kurumları Yöneticiliği,Sağlık İdaresi ( HEPSİ 4 YILLIK VE TM1 PUAN TÜRÜNDEN ALIYOR)

tm1 den geliyomuş ama ????

83 Mesaj
17 Eylül 2011; 11:32:33 

quote:

tm1 den geliyomuş ama ????
Onlar gelir neden gelmesin. Ama anestezi-patoloji falan kesinlikle gelmez onlar ygs2 den alan 2 yıllık bölümlerdir.

T.C.
Kafkas Üniversitesi

6 Mesaj
17 Eylül 2011; 11:53:34 

quote:

Onlar gelir neden gelmesin. Ama anestezi-patoloji falan kesinlikle gelmez onlar ygs2 den alan 2 yıllık bölümlerdir.

peki bu tm1 den gelen bölümlerin puan ortalaması hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı ???? ve de bunlarada sağlık meslektekiler girebiliyomu yani senin dedigin gibi oradada sağlık meslek liseslilerin avantajı var mı ??? çünkü ben sağlık bölümüne gitmeyi çok istiyorum

1021 Mesaj
17 Eylül 2011; 12:44:28 

Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Nasıl bir bölümdür acaba

Yaşasın red kit,kahrolsun daltonlar.
Ben papatyaları şımartmadım diye oldu...

83 Mesaj
17 Eylül 2011; 13:21:11 

quote:

peki bu tm1 den gelen bölümlerin puan ortalaması hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı ???? ve de bunlarada sağlık meslektekiler girebiliyomu yani senin dedigin gibi oradada sağlık meslek liseslilerin avantajı var mı ??? çünkü ben sağlık bölümüne gitmeyi çok istiyorum
TM1 den alan sağlıklara sağlık mesleklerin girceni sanmıyorum çünkü sağlık mesleklerde sağlık kurumları işletmeciliği vb. gibi bölümler görmedim hiç ayrıca bu bölümler çok tavsiye edilmez iş bulma konusunda sıkıntı yaşarsın sağlık kurumları işletmeclği flan bunlardan bahsediyorum

T.C.
Kafkas Üniversitesi

83 Mesaj
17 Eylül 2011; 13:23:24 

quote:

Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Nasıl bir bölümdür acaba
Kardeşim sağlık bölümü olupta güzel olmayan bölüm var mı ya :) Çok rahat iş bulursun patolojide çok güzel bölüm de girmesi cidden zor bi bölüm neden zor sml ler kapatıyo önümüzü işte :(

T.C.
Kafkas Üniversitesi

6 Mesaj
17 Eylül 2011; 13:54:40 

quote:

Kardeşim sağlık bölümü olupta güzel olmayan bölüm var mı ya :) Çok rahat iş bulursun patolojide çok güzel bölüm de girmesi cidden zor bi bölüm neden zor sml ler kapatıyo önümüzü işte :(

peki önerebilecegin meslekler neler eşt agırlık alanında ????

83 Mesaj
17 Eylül 2011; 14:01:47 

quote:

peki önerebilecegin meslekler neler eşt agırlık alanında ????
Hukuk, PDR, Sınıf Öğretmenliği bana göre bunlar ea nın en gözde meslekleri diyebilirim. Ama illede sağlık istiyorum diyorsan ygs den gir ve Sağlık memuru ol bence.

T.C.
Kafkas Üniversitesi

977 Mesaj
17 Eylül 2011; 14:02:37 

ailen yıllık ne kadar ödeme yapabilir biraz bundan bahset.Sana yardımcı olabilirim belki.

6 Mesaj
18 Eylül 2011; 1:23:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

ailen yıllık ne kadar ödeme yapabilir biraz bundan bahset.Sana yardımcı olabilirim belki.

10 milyara kadar yardım yapar lütfen yardımcı olun ???

83 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:20:05 

quote:

10 milyara kadar yardım yapar lütfen yardımcı olun ???
Acıbadem üniverstesi anestezi bölümüne yıllık 11 bin istiyodu öğrenim süresi 2 yıl belki diğer üniler daha az isteyebilir.

T.C.
Kafkas Üniversitesi

6 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:29:56 

quote:

Acıbadem üniverstesi anestezi bölümüne yıllık 11 bin istiyodu öğrenim süresi 2 yıl belki diğer üniler daha az isteyebilir.

peki bunun belirli bi puanı var mı ???? ve diğer ünüversiteler ne kadar dedigim gibi 10-12 milyara kadar yardım yaparlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK-İŞKENCE -- 18 Eylül 2011; 12:31:06 >

83 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:32:59 

quote:

peki bunun belirli bi puanı var mı ???? ve diğer ünüversiteler ne kadar dedigim gibi 10 bilyara kadar yardım yaparlar
Diğer ünileri bilmiyorum yanlış bilgi vermiyim şimdi sen araştır bir bak istersen. Ya çok düşük puanlara gidebiliyosun özel ünilere 220-250 lere var yani acıbadem mesela ama yıllık 11 bin tabiki 2 yıl 22 bini gözden çıkarmak lazım

T.C.
Kafkas Üniversitesi

6 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:40:21 

quote:

Diğer ünileri bilmiyorum yanlış bilgi vermiyim şimdi sen araştır bir bak istersen. Ya çok düşük puanlara gidebiliyosun özel ünilere 220-250 lere var yani acıbadem mesela ama yıllık 11 bin tabiki 2 yıl 22 bini gözden çıkarmak lazım

hangi puan türünle bakıyolar benim aobp-ea puanım: 302.102 aobp-söz: 311.362 evet orası doğru sonuçta 12 yi geçmesinde gidebilirim inş. bu arada özel ünüversite okul paralarını nerden öğrenebiliriz ????

977 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:42:07 

Birkaç tanesinin fiyatını belirtelim.

Bu fiyatlar 2 yıllık meslek yüksekokulları için.Anestezi,tıbbi lab vs hangi bölüm olursa olsun aynı fiyat.
Ufuk üniversitesi yıllık ücreti 8 bin lira.
Yeni yüzyıl üniversitesi 10 bin lira
Başkent üni 12 bin lira
Acıbadem 10.800 lira
İstanbul bilim üni 10 bin lira civarı

Bu üniversitelerin anestezi veya ilk ve acil yardım bölümlerine bakabilirsin.

83 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:42:34 

quote:

hangi puan türünle bakıyolar benim aobp-ea puanım: 302.102 aobp-söz: 311.362 evet orası doğru sonuçta 12 yi geçmesinde gidebilirim inş. bu arada özel ünüversite okul paralarını nerden öğrenebiliriz ????
Anestezi ygs2 puan türüne bakıyor. Ösym nin tercih kavuzunda özel üniverstelerin karşılarında koşullar belirtiiyodu o koşullarda yazıyordu hangi üninin ne kadar olduğu.

T.C.
Kafkas Üniversitesi

6 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:47:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Birkaç tanesinin fiyatını belirtelim.

Bu fiyatlar 2 yıllık meslek yüksekokulları için.Anestezi,tıbbi lab vs hangi bölüm olursa olsun aynı fiyat.
Ufuk üniversitesi yıllık ücreti 8 bin lira.
Yeni yüzyıl üniversitesi 10 bin lira
Başkent üni 12 bin lira
Acıbadem 10.800 lira
İstanbul bilim üni 10 bin lira civarı

Bu üniversitelerin anestezi veya ilk ve acil yardım bölümlerine bakabilirsin.

ben düz lise mezunuyum ama bu puanlar düz liseye içinde geçerli mi ???? ygs2:201.00

112 Mesaj
31 Ocak 2013; 1:18:38 

"sağlıkta her türlü iş bulursun" gibi hikayelere inanmayın o hikayeler sayesinde artık o günler geride kaldı. iş garantisi olsun diyerek saglık alanında okumak isteyen varsa hemşirelik okusun. o kadar çok açık varki saglık bakanlıgı yurt dışından getirmeyi planlıyo. hemşire açıgı sadece ülkemizde degil hemen hemen tüm ülkelerin problemi. eleman sıkıntısı olan bu bölümde maaşlarda tatmin edici.

6784 Mesaj
12 Şubat 2013; 0:36:34 

quote:

Orijinalden alıntı: selnow57

"sağlıkta her türlü iş bulursun" gibi hikayelere inanmayın o hikayeler sayesinde artık o günler geride kaldı. iş garantisi olsun diyerek saglık alanında okumak isteyen varsa hemşirelik okusun. o kadar çok açık varki saglık bakanlıgı yurt dışından getirmeyi planlıyo. hemşire açıgı sadece ülkemizde degil hemen hemen tüm ülkelerin problemi. eleman sıkıntısı olan bu bölümde maaşlarda tatmin edici.

size özel mesajdan ulaşabilir miyim soru soracağım

2 Mesaj
12 Şubat 2013; 2:48:29 

Esit agirliktan saglik bilimleri fakultesine girebilmen mumkun. Tm3 puaniyla cocuk gelisimi ve bazi okullarda sosyal hizmet alir. Yalniz sosyal hizmet bazilarinda saglik bilimleri fakultesine bagli degildir bu da atamalarda belli basli problem yaratabilir. Iibf ve fef de de sosyal hizmet var cunku. Tm1 puaniyla da saglik kurumlari isletmeciligi,saglik idaresi gibi bolumlere girebilirsin. Yalniz bunda da sosyal hizmette oldugu gibi fakulte farkliligi var kimisi iibf kimisi saglik bilimleri fakultesinde. Sosyal Hizmet ve cocuk gelisimi kpss de hastanelere atanabiliyorlar oldukca dusuk puanlarla arastirip inceleyebilirsiniz. Okul onceci olarak degil yalniz bunu da belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

112 Mesaj
12 Şubat 2013; 11:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

size özel mesajdan ulaşabilir miyim soru soracağım

tabiki yardımcı olabilirsem ne mutlu

Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297