Şimdi Ara

Eski Samsung çalışanı iPad ile ilgili bilgileri sızdırdığını kabul etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski Samsung çalışanı iPad ile ilgili bilgileri sızdırdığını kabul etti

Samsung ile Apple arasındaki patent davaları büyüyerek devam ediyor. Samsung'un Galaxy Tab 10.1 modelinin Avustralya ve AB ülkelerinde tedbiren yasaklanmasına neden olan dava sürecinin de haricinde Samsung ile Apple'ın arasını bozan başka bir dava daha var.

BusinessWeek sitesinin haberine göre 2009 yılından bu yana devam eden köstebek davasında  ABD'de bulunan bir Samsung tesisinde çalışan Suk-Joo Hwang iPad ile ilgili önemli bilgileri sızdırmakla suçlanıyordu ve Hwang suçunu itiraf etti.

Hwang, Aralık 2009 tarihinde yani iPad'in piyasaya sürülmesinden yaklaşık 4 ay önce Primal Global Research firmasından fon yöneticisi Greg Fleishman ile buluştuğu bir yemekte Apple'ın o dönem adı bilinmeyen bir tablet modelinde Samsung üretimi dokunmatik panelleri nasıl kullandığı ve hangi miktarda sevkiyat beklendiği ile ilgili bilgileri sızdırdığını kabul etti. 

Ancak Hwang bilgilerin sadece Fleishman'da kalacağını düşündüğünü ve ona ve yanındaki arkadaşına bilgileri kesinlikle üçüncü şahıslara vermemesini rica ettiğini belirtiyor. O dönemde Apple'ın bir tableti tanıtacağı bekleniyordu ancak özellikleri ile ilgili net bilgiler bulunmuyordu.

Hwang bilgileri aktardığı yöneticinin çok etkilendiğini ayrıca yan masada oturan Apple çalışanı olduğunu düşündüğü bir başka kişinin görüşmeye kulak kabarttığını ve kendisini tanımış olabileceğini ifadelerine ekledi.

Hwang ve Fleishman gizliliğin ihlali, Primary Global şirketi müşterilerine gizli bilgilerin satılması, iyi niyeti suistimal gibi suçlamalardan 25 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Hwang Haziran 2011 yılında Samsung'dan kovuldu.

Bu olayın açığa çıkmasının ve iPad modelinin duyurulmasının ardından Apple'ın o dönem yeni bir dokunmatik panel ihalesini Samsung'a vermek istemediği biliniyor. 

• bunlar tamamen asparagas haberler. ve samsungu kötülemeye çalışmaktan öteye gitmeyen arkası kesilmeyen saçmalıklardan birisi. Donanımhaberi kınıyorum böyle bir haberi onlarca kez yayınladıkları için. zaten haber moderatörlerinin apple para karşılığı yazdıklarını düşünüyorum. asıl köstebekler içimizde :)
  • iyi olmuş
  • İlginç bir konu ve ilginç bir yaklaşım. Apple ürünlerini sevmeme ve kullanmama rağmen, Samsung'unda boş bir firma olmadığını ve hırsızlık yapmadığını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung boy'lar daha 2'nci postta kulakları dikdi
  • Söylenecek laf yok. Bu oldu 2 davalardada yenildi cihazda yasaklandi bari kabul edin ama diyinki bizim cihazimiz daha hizli! (simdilik)
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver021

bunlar tamamen asparagas haberler. ve samsungu kötülemeye çalışmaktan öteye gitmeyen arkası kesilmeyen saçmalıklardan birisi. Donanımhaberi kınıyorum böyle bir haberi onlarca kez yayınladıkları için. zaten haber moderatörlerinin apple para karşılığı yazdıklarını düşünüyorum. asıl köstebekler içimizde :)

hıhı oyledir kesin.
  • quote:

bunlar tamamen asparagas haberler. ve samsungu kötülemeye çalışmaktan öteye gitmeyen arkası kesilmeyen saçmalıklardan birisi. Donanımhaberi kınıyorum böyle bir haberi onlarca kez yayınladıkları için. zaten haber moderatörlerinin apple para karşılığı yazdıklarını düşünüyorum. asıl köstebekler içimizde :)

yazdığın yoruma bakacak olursak sen de samsung için çalışıyorsun ha ne kadar veriyorlar parası iyi mi bari ??

Bu yazdığına sen inanıyor musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 15 Eylül 2011; 17:54:45 >
  • quote:

o yüzden her ülkede yavaş yavaş yasaklanmaya başladı değil mi
  • quote:

hayır diyelim ki apple haksız, senin yazdığın bambaşka birşey. Haber yayınlamamak ne demek yahu. Ortada bi dava var zaten, bi gelişme olmuş niye yayınlanmasın?
  • quote:

Dh nin yaptığı nedir? Sadece gelişmeleri yayınlıyor, samsungun sahibi gibi konuşmuşsunuz
  • quote:

Steve Jobs, her gün Apple ile ilgili haber yazmamız karşılığında altımıza BMW çekti. Biz napalım?

Şaka bir yana, uluslararası gündemi meşgul eden haberleri elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle son günlerde Apple ve Samsung arası çekişmeler gündemde olduğu için sık sık benzeri haberlerle karşılaşıyorsunuz. Yoksa herhangi bir markaya karşı takıntımız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 16 Eylül 2011; 18:21:04 >
  • quote:

Samsung un türkiyeden sorumlu avukatıda huzurlarınıza teşrif etmiş bulunuyor

Hayır yani haber asparagas da olabilir ama bu kadar taraflı bakış açısı niye. Fanboy luk sezdim sizde
  • Arkadaşlar dhde apple fanboyluk falan yok.Saçmalamayın lütfen.Samsungunda iyi haberleri oluyor appleında.Appleında kötü haberleri oluyor samsungunda.Yeter artık ya bıktım artık her samsung veya appleile ilgili konulara girdiğimde yorumlara bakmaktan.Yeter artık yav kesin şu konularıda daha mantıklı şeyler konuşalım.
  • baya bi tasarım bilgisi sızdırmış anlaşılan
  • kurtlar vadisini izleseydi bunlar başına gelmezdi...

"iki kişinin bildiği sır değildir"
  • arkadaş aslında kimse böyle bakmıyo ipad in bileşenlerini zaten samsung üretiyor doğal olarak ortada çalmak yok ödünç kullanma var :) japonlardaki kadar onur yok bu samsung da sony ile böyle bşy olsaydı öyle bi resti çekerdiki apple bidaha zor alet satardı.
  • a aa öyle işmi olur ya samsung tamamen özgün tasarımlar yapıyor iki kişi değil dünya biliyor bu sırrı bu adamlarda göz göre göre apple'ın emegini çalıyorlar ve tabiki adamlar haklı emegini yedirmezler öyle kolaymı, özelliklede kore firmaları bunu yapanlar, diğer üreticilerede ders olsun apple'ın haklı mücadelesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 15 Eylül 2011; 19:55:14 >
  • Geçenlerde ABD deki ekonomik kriz ile ilgili bir tartışma programında söylenenlerden yola çıkarak; ABD nin en büyük ihracat kalemlerinden biri silah, diğeri de Silicon Valley ürünleridir.

Silicon Valley'in karşısına dişli bir rakip çıktı ve bu rakibin bertaraf edilmesi gerekiyor...
  • "Apple tasarımı samsungdan çaldı" diye yorum yapacak biri beklerken ilk postlarda ona yakın bir post gördüm.. Maya takvimine inanmaya başladım ha ha
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.