OĞLUMA KAYDIRAKLI RANZA :) mutlu son:)
206 Cevap23786 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen :
Giriş

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:38:26 

Arkadaşlar oğlumun odasına mobilya alma aşamasında modellere bakarken kaydıraklı ranza modelini gördük ve çok hoşumuza gitti, fakat fiyatlarının yüksek oluşu ve odamızın ölçüleri ile örtüşmemesi yüzünden kendim yapmaya karar verdim

Şimdi esas konu yatağı mdf veya suntadan değil de ahşaptan yapmak istiyorum, marangozdan ölçülerini veridiğim tahtaların kesilmesi gerekiyor, birleştirme , ve boyama işinin evde kendim yapacağım.

İşi bilen arkadaşlara soruyorum: Aşağıdaki malzemelerin fiyatı konusunda tahminleriniz nedir? marangoz bu tahtaları kaça keser, bir de montajda neye dikkat etmeliyim?

Lütfen bilgisi ve tecrübesi olanlar yorum yapsın, şimdiden teşekkürler...

(tahtaların en-boy ve uzunlukları cm olarak verildi, yanına kaçar adet olacağı , hacmi ve yaklaşık ağırlıkları yazıldı)

06.01.2012 son durum

en sonunda odamız son halini aldı arkadaşlar hayırlısıyla. uzun zamandır makinem olmadığı için foto çekemedim. bugüne nasip oldu.

0

0

0

0

0

local://upfiles/257050/0FFF8E5458AE44BFA60C1BD0909B9D10.jpg

local://upfiles/257050/074A75FA25494277ABB64C5483DCDB62.jpg

local://upfiles/257050/21AF1C11FA5C4759A5FE1190AEA2442F.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halbay -- 10 Ocak 2012; 0:05:31 >

122 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:53:00 

Pek bilgim yok bu konularda aktifte kalsın bari :)
Hayalimdi küçükken kaydıraklı ranza,şimdi olsa gene kullanırım

Կեցցէ՛ ժողովուրդներու եղբայրութիւնը

73 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Dila'

O biraz zor

Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla. Oscar Wilde

1466 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:54:26 

quote:

Hele bi otur soluklan yeğen.

259 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:54:59 

quote:

Orijinalden alıntı: XRomeni

O biraz zor

122 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: XRomeni

O biraz zor

Azcık büyük yapıversinler kaydırağı olur işte
Benim hep böyle marjinal çok değişik kapısını açınca başka bir dünyaya girmiş hissi veren bir odam olsun istemişimdir,ama olmadı tabi.

Կեցցէ՛ ժողովուրդներու եղբայրութիւնը

2130 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: carl johnson

F

Apple iPhone 5 16GB White ~ Asus X550LB-XO114D
Nissan Qashqai 2012 White Platinium

977 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:05:04 

Ben sizin yerinizde olsam kaliteli ama gösterişsin ranza şeklinde bir yatak alırım.Onu modifiye ederim.Çünkü allah korusun çocuk yerden en az 1 metre yukarda yatıcak.Düştüğünü düşünmek istemiyorum

6158 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:05:41 

Ben yıllarca buna benzer bir yatakta yattım. İllallah etmiştim artık. Çocuğun iyiliği için bence normal yatak alın.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2011; 2:06:51 

vay anasını böyle yatağım olsa hiç çıkmazdım valla ne güzel

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:21:03 

Cevap veren arkadaşlara teşekürler, yataktan düşme meselesi bizim de aklımıza geldi bu yüzden üzerine bez çadır bir şeyle kapatacağız internette çeşitli modelleri var, aşağıdaki gibi, bu durumda tehlikeli bir tek merdiven çıkış kapısı kalıyor oraya da yatarken yastık konulabilir, diğer arkadaşlara da cevaben; büyük şehirde apartmanların ortasında yaşıyoruz ve anne baba çalışıyoruz, oğlumuz her zaman parka gidemiyor bu yüzden günün çoğunu evde geçiriyor, bizim tepemize çıkacağına odasında eğlensin diye düşündük, 7,5 - 8 metrekare çocuk odasını da en iyi bu şekilde modifiye edebilirim diye düşündüm, ayrıca 4-5 yıl sonra daha büyük bir eve taşınmayı planladığımız için bu zaman zarfında çok masraf yapmak istemiyorum.

Aşağıdaki yatağın üzerindeki gibi çadır olacak.

0

Ekteki dosya (1)

483 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:23:57 

Eliniz yatkın galiba bu işlere, kolay gelsin

Travian ref linkim: http://www.travian.com.tr/?uc=tr4_66253

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 2:24:58 

Sizin gibi babalara helal olsun

977 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:27:59 

Düşme sebebi yatak olmasın diyecektim . Yani o kadar sağlam yapabileceğinize emin misiniz ?

Bu arada fikriniz için sizi tebrik ediyorum . Çocuk olasım geldi tekrardan

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:31:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Yaktaver

Eliniz yatkın galiba bu işlere, kolay gelsin

evet biraz becerim vardır, alet çantam ve matkabım hazır bekliyor, daha önce de ufak tefek işler yapmıştım. benim için işin en zor kısmı verilen ölçülerde tahtaların kesilip köşelerinin yuvarlatılması olacak çünkü bir çok marangoz böyle bir iş istediğinizde çok işim var deyip başından savıyor, eğer aylak bir marangoz bulursam ve tahtaları kestirirsem gerisi kolay ...

3232 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:32:42 

ufacık çocuk yatağa tırmanarak mı çıkacak aga bu neymiş ilk kez gördüm

bang! bang!

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 2:40:30 

Usta bak yaparsın sağlam olmaz. Çocuk düşer falan

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:44:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Usta bak yaparsın sağlam olmaz. Çocuk düşer falan

merak etmeyin arkadaşlar, normalde de güvenlik benim için bir numaradır, bitirdikten sonra önce ben üzerine çıkıp tepineceğim (95 kg) eğer içime sinmezse veya esnerse gerekli önlemleri alacağım

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 12 sa. 57 dk. kadarı kaldı.
15 Eylül 2011; 2:46:02 

Kaydırak aparatının tak-çıkar şeklinde olması daha sağlıklı olur sanırım. Birde çadırda havasız kalmasın, yada aşırı terleme veya fazla karbondioksit birikimi gibi etkenlerde biraz düşündürücü geldi.

583 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:48:10 

hocam o çocuk daha nefes almayı yeni öğrenmiş ranzadan nasıl kaysın :)

allah analı babalı büyütsün şaka bi yana.

carbon
based
lifeforms

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 2:59:24 

quote:

Orijinalden alıntı: JessieJ

Kaydırak aparatının tak-çıkar şeklinde olması daha sağlıklı olur sanırım. Birde çadırda havasız kalmasın, yada aşırı terleme veya fazla karbondioksit birikimi gibi etkenlerde biraz düşündürücü geldi.

odanın ve yatağın konumu gereği sabit olması gerekiyor, yukarıdaki resimlerdeki gibi kaydırak yatağın önünde değil de yanında olacak, ayrıca ilk resime bakarsanız yatağın kenarları çit şeklinde olacak çadır ise çitin üzerinde olacak , tahtaların arası havalanmayı sağlayacaktır diye düşünüyorum...

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 3:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

hocam o çocuk daha nefes almayı yeni öğrenmiş ranzadan nasıl kaysın :)

allah analı babalı büyütsün şaka bi yana.

amin...

0

Ekteki dosya (1)

734 Mesaj
15 Eylül 2011; 3:38:51 

hocam valla 20 yaşındayım ben de çok istemiştim. umarım kolay yaparsınız

334 Mesaj
15 Eylül 2011; 3:42:07 

inşallah bi aksilik olmaz, ilk önce ahşap malzemenin fiyatını öğrenmem lazım, bakalım marangoz ne diyecek, çok uçuk bir fiyat söylerse zaten uğraşmam, amacım biraz da hesaplı olması...

gelişmeleri sık sık yazarım, görüşürüz... artık uyumalıyım

334 Mesaj
19 Eylül 2011; 14:59:28 

OOOOHHHHHHHH BEEEE

4 günlük uzaklaştırma da işkence de bitti, ne zormuş forumdan ayrı kalmak, cevap yazamamak ya...

Arkadaşlar marangoza gittim, benim yukarıdaki hesaba göre 113 desimetreküp tutan tahtalar için keresteci 210 desimetreküp hesap çıkardı, (aradaki fark fire olacakmış) desimetreküpü 1 TL den 210 TL ve marangoz da kesip biçme işi için 90 TL istedi yani sadace ahşap malzeme için 300 TL hesap çıkardılar,

Benim kendi kafamdaki hesaba göre 200 TL ayırdığım için malzemeleri tekrar düzenleyip biraz tasarruf biraz da pazarlık yapmam lazım.

954 Mesaj
19 Eylül 2011; 15:15:48 

quote:

imkansız çünkü sen dh densin 1.90 boya ve kaslı bir vücuda sahipsin

Once,there was only dark.If you ask me,the light is winning

2396 Mesaj
19 Eylül 2011; 15:18:54 

Kaydıraklı Ranzaaaaaaaaaaaa xDe xDe xDE

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

334 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:33:14 

Ne zamandır yazmak istedim ama yazamamıştım.

arkadaşlar malzemelerin ölçülerinde yaptığım ufak değişikliklerle kereste masrafını 138 TL ye düşürdüm ve geçen cumartesi aldım, marangoz abimiz verdiğim ölçülere göre tahtaları kesti ve şu anda zımpara yapıyor, yarın bir aksilik olmazsa alacağım, inşallah önümüzdeki hafta montaja başlayacağım, en kısa zamanda fotoları yüklerim.

görüşürüz...

1920 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:35:02 

Biraz kız işi kaçmış alacaksan mavi falan al bence.

971 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:37:30 

Üstüne ev değilde araba gibi yapsanız çok mu zor olur?

yemin ederim ki,
dünyanın bütün toprakları bir tek insanın kanını akıtmaya değmez!

185 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:39:00 

çocuk olasım geldi. hocam bence cocuğun saçları kestirin

334 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:49:58 

quote:

Orijinalden alıntı: TheqeMerT

Biraz kız işi kaçmış alacaksan mavi falan al bence.

İlk resim temsili, sadece ahşap iskelete örnek olması için koymuştum, kumaşı farklı renk ve desen olacak ama onun için bi geişme yok daha, önce iskeleti bitireyim dedim

334 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:52:04 

quote:

Orijinalden alıntı: KutuKutuCekic

Üstüne ev değilde araba gibi yapsanız çok mu zor olur?

üstünü araba gibi yapmak için çok teferruat gerekli çok girintili çıkıntılı olacak, çadır şeklinde yaparsak hem işçilik hem de malzeme az olacak.

5320 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:54:28 

Alt katı çadır yerine salıncak yapsaniz olmaz mi acaba?Daha kullanışlı olur sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2336 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: halbay

0

çok güzel ya

2509 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:56:24 

Cok merak ediyorum nasil olacak

MacBook Pro Retina Display: 2012 - 2.3 GHz Quad i7 IB - 8 GB 1600 RAM - GeForce GT650M 1GB - 256 GB 6G SATA3 SSD - Thunderbolt
MacBook Pro: 2011 - 2.0 GHz Quad i7 SB - 8 GB 1333 RAM - Radeon HD6490M - 120 GB 6G SATA3 SSD - 500 GB HDD - Thunderbolt
Kasa: AMD Phenom 9550 Quad 2.20 GHz - 5 GB RAM - ATI HD4830- 160+320 GB HDD - Win 7 Ultimate
iPhone 4S 32GB, iPad Wi-Fi 64 GB, SAMSUNG 55ES6140 LED, Pioneer VSX-921, Dali Zensor 7-1-Vokal, PS3 320 GB, Apple TV, Linksys WAG320N,

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2011; 19:01:46 

aqua parklı ranza isterem

846 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:06:21 

bende bundan istiyorum
0

bu arada burası münih teknik üniversitesi.

zathura93
Katılım zamanı: Eylül 2006

1889 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:10:25 

Hocam bilmiyorum ne kadar işinize yarar ama, merdivenin ve kaydırağın olduğu boşluğa kaldırılıp indirilebilen bir tahta monte ederseniz yastıktan daha güvenli olur diye düşünüyorum. Ama nasıl yaparsınız onu bilemem

I don't wanna sleep
I don't wanna dream

334 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:22:10 

quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Alt katı çadır yerine salıncak yapsaniz olmaz mi acaba?Daha kullanışlı olur sanki.

aslında benim de aklımda şöyle bir şey vardı ama

hem odanın küçüklüğü, hem ekonomi ve en önemlisi güvenlik sorunu, çünkü salıncağın ipleri boğulma riski oluşturur.

0

Ekteki dosya (1)

5781 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:23:32 

quote:

Orijinalden alıntı: zathura93

bende bundan istiyorum
0

bu arada burası münih teknik üniversitesi.

Güzelmiş

2456 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:27:03 

sen mi çıkacan ranzanın üstüne çocuğu kurtarıyım derken seni kaybedecez :D

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

334 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:10:02 

Evet bugün öğleden sonra tahtaları aldım arkadaşlar, marangozun yanına gittim ve hangi tahtanın hangi kenarı yuvarlatılacak onu söyledim ve beraberce yuvarlatma işini yaptık, üstüm başım talaş oldu hep, bu arada adamın işinin ne kadar zahmetli olduğunu görmüş oldum... iş bittiğinde 100 TL istedi çünkü aldığımız kereste biraz eksikti ve kendi dükkanındaki kerestelerden ekleme yaptı, ben de yaptığı işi hakettiğini düşünerek hiç itiraz etmeden 100 TL yi verdim, Helal olsun...

Yarından itibaren montaj öncesi tüm parçaları ince zımpara ile elden geçireceğim, çünkü makineden çıktığı için ne kadar düzgün görünse de parmakla hissedilen bazı kusurlar olabiliyor, birleştirmeden önce bu işi bitirmeliyim.

önümzdeki hafta pazartesiden itibaren montaja başlayacağım hayırlısıyla, görüşürüz...

2800 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:24:29 

hocam bence merdiven gereksiz çünkü eminim yatağa çıkmak için de kaydırağı kullanıcaktır biz parkta hep öyle yapardık :)

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

1203 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:27:17 

Renk olarak neyi seçiceksiniz

760 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:29:46 

Senin çocuğun olasım geldi Evde boş kontenjan varsa taşınıyım, yaşça biraz büyüğüm ama sorun olmaz sanırım

3723 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:32:33 

Bunu tamamkayana kadar cpcuk buyur :d

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

224 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:36:06 

ahşaptan yapıcakmışsın madem agaçları birbirine vidalarken ince tığ ile del önce sonra vidala çatlayabilir hem sağlam olmaz hem canını sıkar birde hızlı yapıştırıcı al deldikten sonra hafif sıkıp tutturursun sonra vidalarsın kolay olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenxx -- 28 Eylül 2011; 21:39:39 >

334 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:37:54 

Renk için hep beyazı düşünmüştük eşimle (odanın aydınlık olması amacıyla) ama bugün marangoz abimiz ve yanımıza gelip muhabbet ettiğimiz birisi çok açık bir vernik atıp doğal renginde bırakmamı tavsiye ettiler, şimdilik kararsız kaldık, şu anda tahtaların rengi ilk resimdeki gibi açık ağaç renginde, bakalım montaj bitsin tam halini bi görelim öyle karar verecegiz artık.

334 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:44:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kenxx

ahşaptan yapıcakmışsın madem agaçları birbirine vidalarken ince tığ ile del önce sonra vidala çatlayabilir hem sağlam olmaz hem canını sıkar birde hızlı yapıştırıcı al deldikten sonra hafif sıkıp tutturursun sonra vidalarsın kolay olur

Tavsiyen için teşekkür edrim arkadaşım, bu şekilde yapabilirim, bu mesajına bakarak işi bildiğini veya bir tecrüben olduğunu düşünüyorum ve soruyorum: vidalama için en uygun vida nasıl olmalı? standart vidalar mı kullanmalıyım yoksa daha dekoratif vidalar var mıdır?

224 Mesaj
28 Eylül 2011; 21:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: halbay

Tavsiyen için teşekkür edrim arkadaşım, bu şekilde yapabilirim, bu mesajına bakarak işi bildiğini veya bir tecrüben olduğunu düşünüyorum ve soruyorum: vidalama için en uygun vida nasıl olmalı? standart vidalar mı kullanmalıyım yoksa daha dekoratif vidalar var mıdır?

normal agaç vidası kullan kalan vida deliğini kapatmak için çok az tutkal ve talaşı karıştırısın macun olur onu sürerek delikleri kapatırsın vidalar gözükmez üstünede kuruduktan sonra çok hafif zımpara yaparsın verniği de attığın zaman belli bile olmaz ha uğraşmam diyorsan şu mobilya aksesuarları satan yerlere bi göz at 1 2 lira verdiğinde yuvarlak yapışkanlardan alırsın ondan yapıştırırsın birde birleştireceğin parçaların arasına mutlaka tutkal sür bu arada ben de marangozum ama benim alan farklı kamelya bahçe düzenleme oturak ev dokere gibi işler yani bunlar mobilyaya giriyor anlamam ama yinede aklımda olan bi kaç pratik bilgiyi vereyim dedim kolay gelsin şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenxx -- 28 Eylül 2011; 21:54:36 >

5320 Mesaj
28 Eylül 2011; 23:02:22 

Biraz büyük yap bari.Bitince çocuğa küçük gelmesin :D

282 Mesaj
29 Eylül 2011; 0:47:31 

Hocam, vay be ne güzel, çocuk biraz büyüsün iyi eğlenir, özellikle arkadaş kardeş olursa daha iyi olur, hocam eliniz yatkınsa bu işlerden anlıyorsanız kendiniz yapın yoksa hiç girmeyin, milimetrelik işler bunlar, yaptırmak daha kolay ve daha güzel olur, işin ehli insanlar daha iyi yapar, siz ehli değilsiniz demiyorum, örnek vereyim, eve vestiyer yaptıralım dedik, adamlar geldi harbiden milimetrelik işler yaptılar, bana verse güzel çizim yaparım ama o tahtaların kesimi ve birleştirimi usta eline bakar, benim önerim kendinizi yormayın yaptırın. aklıma eski günler geldi bu arada, biz fakirdik diyecem züğürt lafı gibi olacak :D 10 yaşıma kadar 1+1 evde yaşadık, kardeşimle aynı yatağı paylaşırdık hep, evimizden büyük bahçemiz vardı hep orada oynardık, akşamları bizim bir sandığımız vardı kapağı uzundu, onu yatağa yaslardık iki de bir yatağa çıkıp kayardık kardeşimle, yeni eve taşındık 10 yaşımdan sonra, babaannem ranza hediye etti, artık ikimizin yatağı vardı kardeşimle, ama arada kardeşim gelirdi yanıma birlikte uyurduk. şimdi 19-20li yaşlara geldik, işimiz rast gitti ev aldık, ikimizinde odası var artık :D çocuğum olursa böyle birşey yapardım heralde bende :)

Diş Hekimliği Fakültesi

3019 Mesaj
29 Eylül 2011; 0:55:33 

vay be çocuk olmak varmış o nasıl yataklarda yatıyor biz nelerde yatıyoruz

0

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

334 Mesaj
4 Ekim 2011; 20:50:32 

Arkadaşlar bugün Allah'ın izniyle montaja başladım, aslında perşembe babam gelecekti, onula beraber yapmayı planlıyordum, ama bugün dayanamadım ve başladım.

önce marangoza gidip iki tane işkence aleti aldım, tutkalladıktan sonra sıkmak için, sonra çeşit çeşit vida aldım (hala eksik var) ve eve gelip ilk önce merdivenden başladım. garip gelecek ama kafamdaki plan gereği önce merdivenin yapılması gerekiyor. merdiveni yaptım ve önce oğlum sonra eşim ve son olarak ben denedim, tek basamağa tüm ağırlığımı vererek bastım ve en ufak bir esneme hareket olmadı (95 kg)

altta resimler var ilk başta çekmek aklıma gelmedi, son anlarında çektim birkaç tane.

0

0

Ekteki dosya (2)

908 Mesaj
4 Ekim 2011; 21:01:48 

Sipariş alıyor musunuz? Şaka bir yana çok güzel yapmışsınız. Sonucunu beklyoruz.

.::!! İmla hatalarınızı düzeltmek için pusuda yatıyor olacağım !!::..