Şimdi Ara

Transformatör Yapımı(Dönem Ödevi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
24.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene dönem ödewini fizik'ten aldım we bi transformatör yapmam gerek, bana açıklayıcı bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?Nelere ihityacım war nasıl yapılır bi yardım ederseniz çok sevinirim. Örneğim 220V girip 12V çıkmasını istiyorum, bu konuda bana gerçekten yardımcı olursanız çok sewinirim çok ihtiyacım war.

• İlk önce tek tük olan baş tacı öğretmenlerimizi bir kenara ayırıp devam edelim.

Şimdi ya sen öğretmeni kızdırdın ve seni yokuşa sürüyor,ya öğretmenine sövdürmeye çalışıyorsun yada öğretmen kendine.Her halükarda tam adamını buldun,bu yaşta tek bir balata bile kalmıyor tutan.

Trafonun saçlarının demir filizlerini nereden arzu edermiş bir sorsan.
    Öyle ya kendimiz yapacaksak bu da önemli bir konu,hem baya bir beklemesi gerekecek çünkü trafo saçlarının iyisi magnetik olarak ihtiyarlatılır ki bu fiatı belirleyen en önemli faktördür.

Her neyse sen yinede alttan al,öğrenci adabını aşma ve saygıda kusur etme.
    Linkte iki ayrı makaleden alıntı var,önce bir oku sonra basitce bir özet çıkar bir kaç şekil koy,ama özenli çiz ve hocam bunları buldum ama nasıl yapacağım hususunda yol göstericiliğinize ihtiyacım var sen olmasan ne yaparım gibilerden ağla sızla. Olmazsa gönder bana...

Burada...

• http://www.silisyum.net/htm/guc_kaynaklari/transformatorler.htm
    trafo imalatında 15 yıldır emek veren bir usta olarak arkadaşlara konu hakkında tavsiyem
    ( Melih Yanardağlar ) arkadaşımızın tavsiye ettiği link,i tıklayıp bilgi edinmeleridir.
    trafo imalatı maliyeti yüksek bir iştir o nedenle EI saçı ve emaye bobin telini (E.B.T) temin etmek işi az olan için pahalıdır hııı tabi bildiğiniz trafo imalatçısından ihtiyacınız olan karkas ,saç ve E.B.t ,ni temin edebilirseniz işiniz kolay olur .
    KOLAY GELSİN ARKADAŞIM.

• Arkadaşlar çok kullanışlı bir program tavsiye ederim.
    http://www.yenidownload.com/program.asp?id=13538
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.