Şimdi Ara

Playtstation Vita'nın Pili Ne Kadar Gidecek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      Taşınabilir oyun konsollarında en çok merak edilen konulardan birisi de pilinin ne kadar süre bize yeteceğidir. Sizi bilmem, ama kısa sürede şarjı biten bir taşınabilir oyun cihazı açıkçası benim için sinir bozucudur.

Playstation Vita'yı bekleyen oyuncuların da en çok merak ettiği konulardan birisi de cihazı tam olarak şarj ettikten sonra ne kadar süre kullanabileceğimizdir. İşte bu sorulara Sony'nin basın bülteni yoluyla ayrıntılı bir yanıt geldi. 

Aşağıdaki bilgilerin ekran parlaklığı normalde, Bluetooth kapalı ve kulaklık kullanırken, cihaza takılı oyununuz network'u kullanmıyorken geçerli olduğunu belirtelim.

Oyun = Ortalama 3 ila 5 saat arasında
    Video = 5 saat civarında
    Müzik = 9 saat civarında (Düşük güç tüketimi modunda)

Bu arada DC3.7V 2200mA Lithium-ion pil kullanan Playstation Vita'nın şarjı bittiğinde 2 saat 40 dakikada cihazınızın pilini doldurabileceğiniz de Sony'ni basın bülteninde yer alan bilgiler arasında bulunuyor. 

• 3DS'in şarj süresi de yaklaşık böyle
  • çok az bu süreler ya cep telefonlarıyla aynı benim telefonumda bile 3 saatten fazla oyun oynıyabiliyorum madem böyle bir cihaz geliştirdin oyun oynamak için şu pil içinde bi çözüm bulsun en az bi 6 - 8 saat gitsin 3 saatte bir şarj ettikten sonra neyime yarasın el konsolu yanımda adaptörlemi gezcem
  • böyle bir cihaz için 2200mA çok düşük,artık taşınabilinir cihazlarda pil kapasitelerini arttırmaları gerekiyor,firmaların ürünlerini tam özellikleriyle kullanmak istiyoruz yok wifi kapa yok ekran parlaklığını kıs yok ekran açık kalmasın hemen kapansın yok fazla oyun oynama internete girme arayan olur şarjı kalsın biraz yani şarj uzun gitsin diye cihaz üzerinde 1000 takla atıyoruz hemen hemen bize sunulan hiç bir özelliği tam kullanamıyoruz pil yüzünden o zaman ya pili kapasitesini yükseltin yada randımanlı kullanamayacağımız bir sürü özellik koymayın cihazlara lütfen !!!...
  • oyun süresi çok az 3-5 saat ne allaşkına, ben otudummu en az 7 saat gidecek, el konsollarının amacı ne? yolculuklarda, gezilerde kolayca kullanmak, rahatca taşımak ve zaman geçirmek yani insan 3 ssaat kullanıp sonra bırakacak mı çok az bence
  • benim için uygun işe giderken gelirken kullanıcam iş yerinde arada takılırım ama uzun yolculuk yapacaklar için sınıfta kaldı diyebiliriz her anlamda 3ds yi geçen bu olayda berabere kalmış cıkmasını sabırsızlıkla beklıyorum 3ds yi elden çıkartım :)
  • Yedek batarya şart...
  • Gayet yeterli. Portatif bataryalar da çıkacaktır. Hani şarja bağlamak için.
  • 5 saat ise sıkıntı olmaz ayrıca göz ağrıyor dinlenip dinlenip oynamak lazım ki çok uçakta yolculuk yapan birisiyim uzun mesafeler boyunca yeter yani rahatolunuz.
  • Portatif şarj aksesuarını yapmışlar bile. Gerekli bilgi, tartışma için:

http://forum.donanimhaber.com/m_49813429/tm.htm
  • BSC Misafiri
    14.09.2011 11:00:11
    Telefonunda Uncharted'ı aç bakalım 3 saat gidecek mi? Yani tamam fazla değil süresi ama telefonla karşılaştırmak nedir şimdi?
  • HTC Senstation ile aralıksız Android oyunlar oynuyorum. Pil 7 saat dayanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0pStick

HTC Senstation ile aralıksız Android oyunlar oynuyorum. Pil 7 saat dayanabiliyor.

ikisinindeki oyunlar aynımı sanki ? orda uncharted olsun bak bakalım 2 saati görürmü
  • AsiCimbomlu
    Evet şimdide buna bahane bulunur pil ömrü az yolda yetmezki saçmasapan eleştirilerde bulunan arkadaşlara sony napsa boş onlar bugün pile yarında başka bişeye kulp bulucaklar baştan nietleri belli kötülemeye aleti. Normal bir insan için günde 1-2 saat oyun oynamak yeterlidir. bitane arkadaş 3 saat neki günde oturdumu başına 7 saat boyunca oynamalayız demiş yuh daha neler herkez kendisi gibi değil oyun oynamak dışında yapılacak çok şey vardır.
  • HTC ile oyun oynuyormus da 7 saat gidiyormus.
    Kullanmasak etmesek yedirecekler.
    Yeni cikan smartphonelerin alayinin sorunu pil. Ayrica pilde en cimri olan firma da HTC.
    Sadece bir kac gorusme mesajlasma ve iki internete girme ile bile gunun sonunu zor goren telefonlar oyunda 7 saat dayanacak ?
    Az biraz destekli atin.
  • Yedek batarya taşırız olur biter.
  • Uzun bir yolculuk sırasında yeterli olmaz.
  • Nyko ek pil işinden iyi para kazanacak anlaşılan 3DS, Vita falan derken.
  • Sanirim psvitani pili 1800 mah olucak,
    Ilerde cikacak olan 2500 yada 3000 mah ile bu deger iki katina cikarabilir.
    Sonucta bu cihaz online olarak sukse yapacak ki online siz 3 saat giden bile online ile 1.5 satti gormez.
    Wifi gibi pil yiyen baska bir sey yokdur herhalde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.