Şimdi Ara

Windows 8'in Geliştirici Önizleme sürümü duyuruldu; İşte ilginç istatistikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
23.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Microsoft şu anda devam eden BUILD Konferansı'nda, Windows 8 işletim sisteminin Geliştirici Önizleme Sürümü'nü duyurdu. Bu beta öncesi sürümde Microsoft, x86 ile birlikte ARM platformuna da destek sunarken, geliştiricilerin bu haftanın sonuna doğru Windows Dev Center üzerinden bu sürümü indirebileceği açıklandı. 

Windows 7 ile kıyaslandığında çekirdek seviyesinde radikal güncellemeler ve çok sayıda yeni özellik içeren Windows 8 sistem bellek kaynaklarını daha az tüketirken, yeni eklenen hızlı açılış modu ile sadece saniyeler içerisinde kullanıma hazır hale gelebiliyor.

Görev Yöneticisi ve Windows Gezgini gibi geleneksel Windows özelliklerinin yenilendiği Windows 8 işletim sisteminde ayrıca yerleşik uygulama mağazası, hem dokunmatik hem de fare/klavye ile kullanım yatkın geliştirilmiş arabirim, Internet Explorer 10 ve dokunmatik kontrol baz alınarak geliştirilen yeni Metro grafik arayüzüne yer veriliyor. 

Artan rekabet koşulları çerçevesinde Microsoft'un geliştirme çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttüğü Windows 8 işletim sistemi için şirket içerisinde 2 milyon kez kurulum gerçekleştirildiği, 9.3 milyon performans testi yapıldığı, 1 trilyon telemetri verisinin analiz edildiği ve 380 bin saatlik uyumluluk testi gerçekleştirildiği ifade ediliyor. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Windows 8 Geliştirici Önizleme Sürümü

• Biz daha Window 7 kullanmadan 8 çıkıyor, hadi bakalım.
  • Ben hala XP'deyim, ama bellek kullanımı vs. XP gibiyse hemen geçerim.

Not: Fakirim.
  • Windows 7 den çok memnunun inşallah buda güzel olur
  • 7 güzel ama değişiklik iyi olur
  • 5. resimdeki alttaki simgeler neyi ifade ediyor? Bilen var mı?
  • Biz son kullanıcılar microsofttan cafcaflı grafik arayüzü değil adam akıllı sürücü ve kernel ile bizi bsod'den kurtarmasını bekliyoruz.Windows 7 çok konuşuldu çok tartışıldı yeni xp dendi ama hala xp kadar efektif değil.Windows 8 çıksın ona da bakarız.Artık direct x için gerçek bir atılım bekliyorum.Tessellation denilen zırvalıkta birşeyler var ama o da tam anlamıyla donanım destekli değil tıpkı physx gibi.Sen çıkar biz alırız micro ama 50 liraya key ver orci almazsam yüzüme tükür.Sözüm sana micro$oft TÜRKİYE
  • Resimdeki resmen Rainmeter Omnimo 4.1 temasının aynısı :)
  • http://www.buildwindows.com/

burdan canlı izlenebiliyor
  • microsoft windows 8'e ne kadar önem ve değer verdiği göstermiş resmen. Çok ümitliyim bende.
  • RC versiyonları ne zaman kullanıma sunulur?
  • xpden sonra vista çıktı alışamadım xp'ye devam ettim 7 çıkınca kullanmaya başladım.
    gördüğüm gibiyse 8i sevmedim.9 çıkınca geçerim.
  • windows 7 ye daha yeni alışmıştık şöle 5-6 senede bir çıkarsalar daha iyi
  • güzel bir şey olsa bari
  • 7'den çok memnunum, beni rahatsız eden bir eksiği yok. Performansı da gayet yüksek. Vista gibi bir facianın üstüne geldiğini düşünürsek hele...

8'de ise neyi geliştirecekler, ne ekleyecekler hiçbir fikrim yok şimdilik. ARM desteğinden haberim var sadece.
  • win 8 li tabletler diğer tabletlerin önünde olur. düşünsenize bütün windows uygulamalarını kullanabiliyorsunuz.
  • Bilgisayar işletim sisteminden çok telefonlar için yapılmış bir işletim sistemi gibi duruyor. Klavye falan Android'e benzemiş. Bir de kilit ekranı varmış :D
  • Arayüzüne bakılırsa görsel tasarımda önemli güncellemeler var. Windows phone 7 nin ara yüzünü biraz andırıyor gibi.

Tabi dış güzellik geçicidir. Önemli olan iç güzelliği Bakalım kernel'ı nasıl yazmışlar. Uyumluluk problemleri var mı. Ne kadar mavi ekran (pardon artık siyah yaptılar) alıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carna[q]e

Ben hala XPdeyim, ama bellek kullanımı vs. XP gibiyse hemen geçerim. Not: Fakirim.

Bilgi fakiri olmadığın Carnage aslolan şeye sahipsin daha ne.
  • Canlı yayınından anladığım kadarıyla 17 farklı tema ve her tema başına 2-3 tasarımcı varmış. Görsellik ön planda olacak galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamGod -- 13 Eylül 2011; 21:16:41 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.