Şimdi Ara

Intel'in Atom E600 serisi Android 2.3 desteği alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Geliştirme çalışmaları devam eden yeni nesil Atom işlemcileriyle akıllı telefon pazarında iddialı bir konum elde etmeyi hedefleyen Intel, gömülü sistemler için sunduğu E600 serisi Atom işlemcilerinin Ocak ayı ile birlikte Android Gingerbrea (2.3) desteği alacağını açıkladı. 

Daha çok dijital pano ve tablolar, araç içi bilgi-eğlence sistemleri ve profesyonel kullanıma yönelik alanlarda değerlendirilen E600 serisi Atom işlemcilerine Android desteğinin gelecek olması, Intel'in son kullanıcı odaklı platform çözümleri için de Android desteğinin yolda olduğunu gösteriyor. 

Çok uzun süredir Android işletim sisteminin x86 desteği üzerinde çalışan Intel, elde edeceği bu destek sayesinde 2012 ile birlikte çıkış yakalamak istediği akıllı telefon pazarında ultra-düşük güç tüketimli Atom işlemcilerini yazılım desteği en geniş donanım platformu olarak telefon üreticilerinin beğenisine sunmayı hedefliyor.

• Android, Intel'i de arkasına alarak büyüme hızına hız katacaktır
  • intel ve android adına iyi bir adım
  • Ne yapalım efendim durduramıyoruz
  • intel artık microsoft tekelinin bittiğini biliyor ve geliştirdiği ürünlere ufak detaylar ekleyerek yaygın kullanım alanı oluşturmaya çalışıyor
  • Sağlam bir adım.
  • nedir bu x86 inadı anlamak zor bence şimdiden arm lisansı alıp geliştirse birşeyler arm sektöründe bile lider olurlar.hem ilerde x86 ikinci planda kalırsa armden devam ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

nedir bu x86 inadı anlamak zor bence şimdiden arm lisansı alıp geliştirse birşeyler arm sektöründe bile lider olurlar.hem ilerde x86 ikinci planda kalırsa armden devam ederler.

cunku x86 kendi lisansi altinda. amd ve via intelden aldiklari lisansla x86 uretiyorlar. basarili, iyi kar getiren ve en onemlisi kendi tekelinde olan bir mimari varken niye arm'dan lisana alip 10larca firma ile esit rekabete girsinler.
  • micrsoft'un arm windowsuna cevap olabilir. x86 android.
    onumuzdeki yillarda mobil sektorler pc arasindaki sinir kaybolacak gibi. arm, x86, windows, android, ios. cok degiskenli bir denklem. bakalim rekabetten kim galip cikacak.
  • İşletim sistemleri ve platformların ayrılmasından nefret ediyorum. iOS'da olan Android de yok. Androidde olan iOs'da yok. Türkiyede ki HD denkleminin çözümsüzlüğü gibi. STAR HD ve KANAL D HD, D-SMART'da iken SHOW HD, ATV HD de Digiturk'de. HD'ye geçişi geciktirmekten başka yaptıkları bir şey yok.
  • rekabet iyidir birkaç sene içinde herkes kozunu oynayacak sonunda kazana son kullanıcı olacak daha iyi teknolojiyi daha ucuza alacak.
  • benim anlamadigim intel neyi gelistiriyor 3 senedir gecenlerde bu islemcinin ozellikleriyle ilgili bi yazi cikmisti orada gorunen eski atomlardan cokta farki yok 3-4 senedir bunu mu gelistiriyo bence intel eski p4 muhendislerini atom bolumune gonderdi onlarda herseyi yeniden ellerine yuzlerine bulastiriyolar .. bu islemcinin seneye cikacak arm islemcileriyle kapismasi zor olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

micrsoft'un arm windowsuna cevap olabilir. x86 android.
    onumuzdeki yillarda mobil sektorler pc arasindaki sinir kaybolacak gibi. arm, x86, windows, android, ios. cok degiskenli bir denklem. bakalim rekabetten kim galip cikacak.

its not possible man. slowdown.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soar.kerrigan

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

micrsoft'un arm windowsuna cevap olabilir. x86 android.

its not possible man. slowdown.

nothing is impossible.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.