Şimdi Ara

Gps Cihazı yerine GPS'li tablet...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
42.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar standart Gps cihazlarının ekran kalitelerinin çok kötü olması dolayısıyla şöyle bi cihaz tavsiye edermisiniz?

Mobee Link

• 10" büyük -göz problemi yoksa- taş catlasın 7".. bunu otomobilinizin camına monte ettiğinizde görüş alanınız çok düşer kablo filan derken acayip bi görüntü oluşur. Görenler lcd tv takmış diyebilir. Hırsızlara davetiye fazla fazla çıkar. Malum onu milyarlık ipad 2 sananlar çok olur :) Ekran çözünürlük dersen Next in 800x480 çözünürlüklü 545 ve Piranhanın Hd var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 13 Eylül 2011; 12:44:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

10" büyük -göz problemi yoksa- taş catlasın 7".. bunu otomobilinizin camına monte ettiğinizde görüş alanınız çok düşer kablo filan derken acayip bi görüntü oluşur. Görenler lcd tv takmış diyebilir. Hırsızlara davetiye fazla fazla çıkar. Malum onu milyarlık ipad 2 sananlar çok olur :) Ekran çözünürlük dersen Next in 800x480 çözünürlüklü 545 ve Piranhanın Hd var...
    Evet doğru görüş açısı bakımından düşünüldüğünde bir kör nokta oluşturacaktır haklısın, 7 inc lik tabletlerde var sanırım Gps li, kapasitif ekranlı filan takılabilir, inanın o kadar Gps cihaz inceledim ekran kaliteleri rezalet ötesi, Garmin ve tomtomun aletleri var ekranları güzel onlarda Tablet fiyatından pahalılar uçmuşlar.
    Bence hala malzeme olarak kaliteli, fiyat olarak uygun bir navi açığı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

Evet doğru görüş açısı bakımından düşünüldüğünde bir kör nokta oluşturacaktır haklısın, 7 inc lik tabletlerde var sanırım Gps li, kapasitif ekranlı filan takılabilir, inanın o kadar Gps cihaz inceledim ekran kaliteleri rezalet ötesi, Garmin ve tomtomun aletleri var ekranları güzel onlarda Tablet fiyatından pahalılar uçmuşlar.
    Bence hala malzeme olarak kaliteli, fiyat olarak uygun bir navi açığı var.

Alıntıları Göster
    fiyatı çok demezsen,iz bu ürün güzel

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125042111&CS_Category=_SBA_739_1322_1287_9042&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_TABLET_PC739

kampanyalı şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

fiyatı çok demezsen,iz bu ürün güzel

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125042111&CS_Category=_SBA_739_1322_1287_9042&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_TABLET_PC739

kampanyalı şu anda

Alıntıları Göster
    Gps yokki ama bu alette, ben mi göremiyorum.

• quote:

Bende buraya link vermeden önce emin olmak için araştırmak zorunda kaldım, malesef tekonosa bu özellikleri yazma konusunda hint fakiri :)

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/tablet/GT-P1010CWATUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification buyrun buradan bakın AGPS değilmiş sadece GPS. 3Gside yok

• quote:

Bu alette dahili GPS anteni var, ve eğer youtub da arama yaptırırsanız gps olarak kullanımının videoları da var. Ben de bi ara bu cihazı almayı düşündüm ancak buna başarsoft haritasını nasıl yüklerim, i-go primo nasıl yüklenir nerden yüklenir bilemedim. Esasen orjinal kullanmak istiyorum ama yazılımların fiyatlarını nereden bulabilirim bilmiyorum. Bilen varsa şöyle geniş bir bilgi verse güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigrisim

quote:

Bu alette dahili GPS anteni var, ve eğer youtub da arama yaptırırsanız gps olarak kullanımının videoları da var. Ben de bi ara bu cihazı almayı düşündüm ancak buna başarsoft haritasını nasıl yüklerim, i-go primo nasıl yüklenir nerden yüklenir bilemedim. Esasen orjinal kullanmak istiyorum ama yazılımların fiyatlarını nereden bulabilirim bilmiyorum. Bilen varsa şöyle geniş bir bilgi verse güzel olur.

Alıntıları Göster
    Fiyat olarak gayet uygun aslında, yanlız Gps hızı nasıl acaba, açtığınızda direk bağlanabiliyormu uyduya yoksa dakikalarca bekletiyormu.
    Gps cihazı kullandıysanız ikisini kuyasladığınızda hangisi daha kullanılabilir geliyor.
    Kullanan biri olarak tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

• quote:

Fiyat olarak gayet uygun aslında, yanlız Gps hızı nasıl acaba, açtığınızda direk bağlanabiliyormu uyduya yoksa dakikalarca bekletiyormu.
    Gps cihazı kullandıysanız ikisini kuyasladığınızda hangisi daha kullanılabilir geliyor.
    Kullanan biri olarak tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

Alıntıları Göster
    Pardon sizde almamışsınız mesajı tam okumamışım.
    Aslında kullanan biri bizi aydınlatsa harika olur, yazılım olarak da.
    IGO nun kendi sitesinden indirilebilir, yada varsa uygulama tıpkı Apple Store gibi Store'da vardır yoksa uygulama zaten yok demektir yani.

• quote:

Pardon sizde almamışsınız mesajı tam okumamışım.
    Aslında kullanan biri bizi aydınlatsa harika olur, yazılım olarak da.
    IGO nun kendi sitesinden indirilebilir, yada varsa uygulama tıpkı Apple Store gibi Store'da vardır yoksa uygulama zaten yok demektir yani.

Alıntıları Göster
    Size tavsiyem:
    Atlas V çipsetli
    600Mhz işlemcili
    128Mb ramli
    5" 800x480 anti-glare(parlama) ekranlı

bir GPS almanız. Tablet denemelerine girişmeyin. Eğer normalde bir tablet alacaksanız, alın deneyin. Ama sadece GPS için almayın. Zaten memnun kalmayaksınız.

GPS için en ideal boyut 5"'tir. 4.3" küçük gelir. 5"ten yukarısı görüş açısı olarak yolu kapatır. Ayrıca alacağınız o tabletteki GPS çipseti asla Atlas V gibi olamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 14 Eylül 2011; 9:45:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Size tavsiyem:
    Atlas V çipsetli
    600Mhz işlemcili
    128Mb ramli

bir GPS almanız. Tablet denemelerine girişmeyin. Eğer normalde bir tablet alacaksanız, alın deneyin. Ama sadece GPS için almayın. Zaten memnun kalmayaksınız.

GPS için en ideal boyut 5"'tir. 4.3" küçük gelir. 5"ten yukarısı görüş açısı olarak yolu kapatır. Ayrıca alacağınız o tabletteki GPS çipseti asla Atlas V gibi olamaz...

Önerileriniz için telekkür ederim.
    Bu dediğiniz özelliklere sahip önerebileceğiniz bir marka varmıdır.
  • quote:

quote:

Size tavsiyem:
    Atlas V çipsetli
    600Mhz işlemcili
    128Mb ramli

Önerileriniz için telekkür ederim.
    Bu dediğiniz özelliklere sahip önerebileceğiniz bir marka varmıdır.

Alıntıları Göster
    Zaten direk next 525'in özelliklerini yazmışlar, bir markasını yazmamışlar. Kısaca model yazsalar, memnunum falan deseler daha hoş bir davranış olurdu. Açıkcası ben de next 525'i almayı düşünüyorum. Android markette başarsoft haritası ve i-go için yasal bir zemin varsa şayet benim için tablet daha cazip olurdu. Esasen herşey navigasyon cihazınızı ne sıklıkla kullanacağınız ile ilgili. Eğer büyük şehirde iseniz sürekli bir kullanım olacağından tablet yerine navigasyon cihazı almanız çok daha mantıklı. Ancak küçük bir şehirde yaşıyor ve şehiriçi gideceğiniz yerleri biliyor senede 3-5 defa il dışına çıkıyorsanız o zaman tablet düşünebilirsiniz. Tableti navigasyon amaçlı kullananlar da var. Memnun olduklarını söylemişlerdi.

• quote:

Zaten direk next 525'in özelliklerini yazmışlar, bir markasını yazmamışlar. Kısaca model yazsalar, memnunum falan deseler daha hoş bir davranış olurdu...

Next 525'in ekran çözünürlüğünün 480x272 olduğundan haberiniz var mı? Burada kimsenin reklamını yapmıyorum. Satıcı da değilim. Hitap tarzınız çok iğneleyici. Bu kadar emin konuşurken, bari bildiğiniz doğru olsun. Sonra sert kayaya çarparsınız.

Ekranı 800x480 olan Next 545'in de işlemcisi 500Mhz. Yani iki cihaz da benim yazdığım kriterlere uymuyor. Ayrıca bu cihazların kalitesini beğenmiyorum. Bence kalitesiz cihazlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soğutucu

quote:

Zaten direk next 525'in özelliklerini yazmışlar, bir markasını yazmamışlar. Kısaca model yazsalar, memnunum falan deseler daha hoş bir davranış olurdu...

Next 525'in ekran çözünürlüğünün 480x272 olduğundan haberiniz var mı? Burada kimsenin reklamını yapmıyorum. Satıcı da değilim. Hitap tarzınız çok iğneleyici. Bu kadar emin konuşurken, bari bildiğiniz doğru olsun. Sonra sert kayaya çarparsınız.

Ekranı 800x480 olan Next 545'in de işlemcisi 500Mhz. Yani iki cihaz da benim yazdığım kriterlere uymuyor. Ayrıca bu cihazların kalitesini beğenmiyorum. Bence kalitesiz cihazlar...

Alıntıları Göster
    malesef benim sorunumda kalite, Gps cihazı alırım sorun değil, ama hiçbirinin kalitesi, ekranı tatmin edici seviyelerde değil, 10 yıl önce pocket pc lerde kullanılan ekranlar hatta onlardan da daha kötü ekranları.
    tableti, aynen arkadaşın söylediği gibi navi gasyonu ayda 2-3 defa kullanacağım için isitoyorum bu cihaz sadece navi ile sınırlı kalmasın, tablet özelliklerinide
    kullanabiliyim istiyorum derdim bu.

• quote:

quote:

Atlas V çipsetli
    600Mhz işlemcili
    128Mb ramli

...Bu dediğiniz özelliklere sahip önerebileceğiniz bir marka varmıdır.

Şu anda yurt içinde 600Mhz işlemci ile 800x480 çözünürlüğü aynı anda sağlayan bir cihaz göremedim. Biraz araştırmanız gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soğutucu

quote:

Alıntıları Göster
    Doğruyu söylemek gerekirse dönüp çözünürlük neymiş diye bakmadım. Cihazın dış görünüşü dışında uzun süreli kullanmadığımdan kalitesini bilmem. Ayrıca Next'cilerle alıp veremediğim de yoktur (bu nedenle sizi next reklamı ile de suçlamam mantıklı olmaz ancak dönüp baktığımda biraz iğneleyici duruyor kabul ediyorum, siteminizde haklısınız kusura bakmayın) ancak piyasada işlemcisi 600mhz olan fazla cihaz yok sanırım (En azından ben başka görmedim ama olabilir de tabi). Ancak sizin görüşlerinize göre tableti gps olarak kullanmışsınız diye düşünüyorum bizi de deneyimleriniz konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Navigasyon cihazı olarak kullandığınız bir ürün var ise yine önerilerinize açığız. Fikir vermesi amaçlı markasını da söylerseniz altında birşey aramayız, aksine o mu iyi bu mu iyi konusunda bize kendi fikirlerinizi söylediğinizi düşünür memnun oluruz.
    Sert kayaya çarpma konusunda ise biraz daha rahat olun bence, bu kadar gergin olmaya gerek yok. Tanımadığınız bir kişi üzerinde bir mesajla bıraktığınız yanlış bir izlenim bile olsa (veya yanlış anlaşılmış bile olsanız) boşverin, stres yapmayın, yapmaya değecek bir şey yok. Eğer uygun görürseniz konunun bizimle ilgili kısmını uzatmayıp bu konuda deneyimleri olan başka arkadaşların yorumlarını bekleyelim.

• quote:

Doğruyu söylemek gerekirse dönüp çözünürlük neymiş diye bakmadım. Cihazın dış görünüşü dışında uzun süreli kullanmadığımdan kalitesini bilmem. Ayrıca Next'cilerle alıp veremediğim de yoktur (bu nedenle sizi next reklamı ile de suçlamam mantıklı olmaz ancak dönüp baktığımda biraz iğneleyici duruyor kabul ediyorum, siteminizde haklısınız kusura bakmayın) ancak piyasada işlemcisi 600mhz olan fazla cihaz yok sanırım (En azından ben başka görmedim ama olabilir de tabi). Ancak sizin görüşlerinize göre tableti gps olarak kullanmışsınız diye düşünüyorum bizi de deneyimleriniz konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Navigasyon cihazı olarak kullandığınız bir ürün var ise yine önerilerinize açığız. Fikir vermesi amaçlı markasını da söylerseniz altında birşey aramayız, aksine o mu iyi bu mu iyi konusunda bize kendi fikirlerinizi söylediğinizi düşünür memnun oluruz.
    Sert kayaya çarpma konusunda ise biraz daha rahat olun bence, bu kadar gergin olmaya gerek yok. Tanımadığınız bir kişi üzerinde bir mesajla bıraktığınız yanlış bir izlenim bile olsa (veya yanlış anlaşılmış bile olsanız) boşverin, stres yapmayın, yapmaya değecek bir şey yok. Eğer uygun görürseniz konunun bizimle ilgili kısmını uzatmayıp bu konuda deneyimleri olan başka arkadaşların yorumlarını bekleyelim.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar.dahili gps li ve türkiyede garantili satılan uygun fiyatlı ürün araştırmamda mobee ürününü araştırdım.mobee nett 10'' ürünü.yetkili satıcı hiperucuz.com.evet 10'' büyük.park ettikten sonra eğer dışardaysanız çıkarmanız gerek.birde multitouch değil.ben 7 inc lik sadece gps cihazı kullanıyorum arabamda..aslında mobee nin 7'' lik performanslı ve uygun fiyatlı ürünü var t1200.fakat gps yok delirdim.darty satıyor.ben telefonumda android 2.3 tam sürüm olan igomyway 8.4.2.139242 sürümünü kullanıyorum.2011 Q2 yüklü.mobee destek ile görüştüm.ekim 15 nde 7'' 1.2 ghz andorid 2.3 yada 3.0 512 ram 8 GB Nand flash dahili gps ve telefon olarak kullanabilme özelliği olacak yeni bir tablet geleceğini söyledi.600 tl civarı olacakmış.1 ay sonra çıkacak.belki dahada düşük fiyat olabilir.bilemiyorum.ama onyo,mobee,qubepad hepsi aynı yerden çıkıyor hepsi kaliteli çin:) bence garantili resmi distribitörlü bir yerden cihaz almak daha doğru.yoksa kumar oynamaktan başka bişi değil.ben mobee nin ürününü beklemeye karar verdim.t1200 özelliklerinde dahili gps i olan resmi garantili bir tablet varsa lütfen paylaşın:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

merhaba arkadaşlar.dahili gps li ve türkiyede garantili satılan uygun fiyatlı ürün araştırmamda mobee ürününü araştırdım.mobee nett 10'' ürünü.yetkili satıcı hiperucuz.com.evet 10'' büyük.park ettikten sonra eğer dışardaysanız çıkarmanız gerek.birde multitouch değil.ben 7 inc lik sadece gps cihazı kullanıyorum arabamda..aslında mobee nin 7'' lik performanslı ve uygun fiyatlı ürünü var t1200.fakat gps yok delirdim.darty satıyor.ben telefonumda android 2.3 tam sürüm olan igomyway 8.4.2.139242 sürümünü kullanıyorum.2011 Q2 yüklü.mobee destek ile görüştüm.ekim 15 nde 7'' 1.2 ghz andorid 2.3 yada 3.0 512 ram 8 GB Nand flash dahili gps ve telefon olarak kullanabilme özelliği olacak yeni bir tablet geleceğini söyledi.600 tl civarı olacakmış.1 ay sonra çıkacak.belki dahada düşük fiyat olabilir.bilemiyorum.ama onyo,mobee,qubepad hepsi aynı yerden çıkıyor hepsi kaliteli çin:) bence garantili resmi distribitörlü bir yerden cihaz almak daha doğru.yoksa kumar oynamaktan başka bişi değil.ben mobee nin ürününü beklemeye karar verdim.t1200 özelliklerinde dahili gps i olan resmi garantili bir tablet varsa lütfen paylaşın:)

7" Gpsli, 1.2 Ghz işlemci çok çok iyi bence, alınabilir kesinlikle ve eğer çıkıyorsa gerçekten 15 ekim gibi filan bende alabilrim, 10" gerçekten büyük ve ekran büyüklüğüne göre tatmin edici değil,
    eğer dediğin cizah kapasitif ekranlı ise yeme de yanında yat, onuda sordun mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 26 Eylül 2011; 15:20:06 >

• quote:

quote:

7" Gpsli, 1.2 Ghz işlemci çok çok iyi bence, alınabilir kesinlikle ve eğer çıkıyorsa gerçekten 15 ekim gibi filan bende alabilrim, 10" gerçekten büyük ve ekran büyüklüğüne göre tatmin edici değil,
    eğer dediğin cizah kapasitif ekranlı ise yeme de yanında yat, onuda sordun mu acaba?

tabi canım.kapastiv ekran.maliyeti arttıran şeyin telefon olarak kullanabilme özelliği olduğunu söylediler.hatta yeni yazıştım maili alta atıyorum:

kimden Mobee Destek destek@mobee.com.tr
    kime murat özanlar <m.ozanlar@gmail.com>
    tarih 26 Eylül 2011 12:11
    konu Re: (mobee.com.tr İletişim) murat özanlar (Bilgi Alma)
    Özellikle ileti dizisindeki iletilerle etkileşiminizden dolayı önemli.
    ayrıntıları gizle 12:11 (3 saat önce)
    Sayın Murat Özanlar,

7" GPS ve telefon özelliği olan en az 1 GHz işlemciye, 512 mb Ram ve 8 GB Nand flasha sahip bir ürün olacaktır diye düşünüyoruz. Ar&Ge çalışmaları devam etmektedir. Bu yüzden kesin özellik ve fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef. Bu üründe fiyatı arttıran asıl özellik GPS değil, telefon özelliğinin bulunmasıdır. Bu özellik hem ürün maliyetini arttırmakta, hem de Türkiye'deki telefon vergilerinden ötürü ürün fiyatını arttırmaktadır. Bilginize. Mutlu günler.

Saygılarımızla,
    Mobee Ekibi

sonra face de mobee teknoloji diye gördüm.orada amcalar yazışmış ve mobee ekibinden biri 650 falanolur heralde demiş.valla bence bekleyelim.gerçekten 550-650 arası bu özelliklerde olacaksa bence alınabilir.servisi beşiktaşta.dedim t1200 e sadece gps ekleyin 400 e satın dedim yok satar.yok dediler:)))

• quote:

quote:

quote:

tabi canım.kapastiv ekran.maliyeti arttıran şeyin telefon olarak kullanabilme özelliği olduğunu söylediler.hatta yeni yazıştım maili alta atıyorum:

kimden Mobee Destek destek@mobee.com.tr
    kime murat özanlar <m.ozanlar@gmail.com>
    tarih 26 Eylül 2011 12:11
    konu Re: (mobee.com.tr İletişim) murat özanlar (Bilgi Alma)
    Özellikle ileti dizisindeki iletilerle etkileşiminizden dolayı önemli.
    ayrıntıları gizle 12:11 (3 saat önce)
    Sayın Murat Özanlar,

7" GPS ve telefon özelliği olan en az 1 GHz işlemciye, 512 mb Ram ve 8 GB Nand flasha sahip bir ürün olacaktır diye düşünüyoruz. Ar&Ge çalışmaları devam etmektedir. Bu yüzden kesin özellik ve fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef. Bu üründe fiyatı arttıran asıl özellik GPS değil, telefon özelliğinin bulunmasıdır. Bu özellik hem ürün maliyetini arttırmakta, hem de Türkiye'deki telefon vergilerinden ötürü ürün fiyatını arttırmaktadır. Bilginize. Mutlu günler.

Saygılarımızla,
    Mobee Ekibi

sonra face de mobee teknoloji diye gördüm.orada amcalar yazışmış ve mobee ekibinden biri 650 falanolur heralde demiş.valla bence bekleyelim.gerçekten 550-650 arası bu özelliklerde olacaksa bence alınabilir.servisi beşiktaşta.dedim t1200 e sadece gps ekleyin 400 e satın dedim yok satar.yok dediler:)))

Alıntıları Göster
    Ekim filan kesinmi acaba başka bişey almayalım o zaman, hem telefon hem tablet, hem Gps ise güzel, kızım Iphonenun ekranı nı çizip durmaktansa veririm eline naparsan yap derim :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.