- x
Akdeniz Üniversitesi Ders Kaydı ...
223 Cevap20732 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2011; 14:45:30 

Arkadaşlar merhaba. Akdeniz üniversitesi ders kaydını nereden ve ne zaman yapmamız gerekiyor ? Sitede 5-9 Eylül'den 12-16 Eylül tarihine ertelenmiştir diyor . Ders kaydını nereden yapacağız bilgilendirirseniz sevinirim . Teşekkürler.

2133 Mesaj
12 Eylül 2011; 15:04:13 

İnternet üzerinnden ders kaydı bölümünden yapıyorsun.Dikkatli seç bizim arkadaşlar hatalı seçmişler okul 1 dönem uzadı.
Birde ders kayıtlarını değiştiren şerefsizler var ara sıra kontrol et eksik olmuş mu diye.

976 Mesaj
12 Eylül 2011; 15:19:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

İnternet üzerinnden ders kaydı bölümünden yapıyorsun.Dikkatli seç bizim arkadaşlar hatalı seçmişler okul 1 dönem uzadı.
Birde ders kayıtlarını değiştiren şerefsizler var ara sıra kontrol et eksik olmuş mu diye.

Bu durum kötüymüş.Bizim okulda ekle-sil denilen bir olay var.Mesela bu hafta önceden belirlenmiş 1 gün içinde öğrenci kaydını internetten yapıyor.Bir sonraki hafta çarşambadan cumaya 3 gün boyunca daha önce internetten seçtiği dersleri çıkarma veya yeni istediği dersleri ekleme hakkı var.Yani internetten kayıt yapma olayı formalite gibi bişey.Yine asıl ders kaydını ekle-sil zamanında yapıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 12 Eylül 2011; 15:20:33 >

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2011; 15:34:21 

quote:

İnternet üzerinden olduğunu biliyorum da .. Şimdi Ders Kayıt Erteleme diye bir bölüm var tıklayınca Kayıt Yenileme İşlemleri 5-9 Eylül'den 12-16 Eylül tarihlerine ertelenmiştir diyor . Bugün ayın 12 si oldu hala bir değişiklik yok . Acaba geç falan mı kaldım ders kaydı için . Bir de ders kayıt fişini alıp danışmana onaylatmamız gerekiyormuş .

2133 Mesaj
12 Eylül 2011; 16:07:57 

quote:

Orijinalden alıntı: t4m3r

İnternet üzerinden olduğunu biliyorum da .. Şimdi Ders Kayıt Erteleme diye bir bölüm var tıklayınca Kayıt Yenileme İşlemleri 5-9 Eylül'den 12-16 Eylül tarihlerine ertelenmiştir diyor . Bugün ayın 12 si oldu hala bir değişiklik yok . Acaba geç falan mı kaldım ders kaydı için . Bir de ders kayıt fişini alıp danışmana onaylatmamız gerekiyormuş .

Geç kalmadın 12-16 arası der sonra tekrar uzatırlar.Sistem bozulur.Ben kayıt haftasında kayıt yapmayıp ekle sil haftasında yapardım.Danışman hocaya onaylatmazdım.Herkes ne seçtiyse bende onu seçerdim.Krediyi tuttururdum tamam bitti işte.
Önemli olan birinin kayıtlarla oynaması bu yüzden sürekli seçilen dersleri kontrol etmek lazım.Bir de ie ile siteye gir operada veya başka sunucularda sorun çıkabiliyor.

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2011; 16:19:14 

quote:

Geç kalmadın 12-16 arası der sonra tekrar uzatırlar.Sistem bozulur.Ben kayıt haftasında kayıt yapmayıp ekle sil haftasında yapardım.Danışman hocaya onaylatmazdım.Herkes ne seçtiyse bende onu seçerdim.Krediyi tuttururdum tamam bitti işte.
Önemli olan birinin kayıtlarla oynaması bu yüzden sürekli seçilen dersleri kontrol etmek lazım.Bir de ie ile siteye gir operada veya başka sunucularda sorun çıkabiliyor.

Şimdi ilk sene olduğu için biraz tedirginlik var haliyle :) Sürekli siteyi takip edelim o zaman . Öğrenci işlerini de aramak istemiyorum 1 kere aradım terslediler ben de karşılık verdim .. Geç kaldım diye sabahtan beri sormadığım yer kalmadı , geç kalınca dönem yanıyor falan dediler korktum bende

27 Mesaj
12 Eylül 2011; 16:53:32 

quote:

Şimdi ilk sene olduğu için biraz tedirginlik var haliyle :) Sürekli siteyi takip edelim o zaman . Öğrenci işlerini de aramak istemiyorum 1 kere aradım terslediler ben de karşılık verdim .. Geç kaldım diye sabahtan beri sormadığım yer kalmadı , geç kalınca dönem yanıyor falan dediler korktum bende

Şu tersleme olayınıda bende yaşadım kardeşim , şerefsizler daha kayıt günü başladığında kendilerini belli ettiler, birşey soruyorsun direkt tersliyorlar.
Devlet onların maaşını insanlara yardımcı olsunlar diye ödüyor daha çok sorun çıkartsınlar diye değil.
Ders kayıt günü 12 sinde başlıyor dediler hâlâ sitede bi halt yok ama telefon aç sor direkt terslerler.
Googldan biraz araştırma yaptım bir url buldum dene istersen ama henüz tam çalışmıyor;

http://ogrenci.akdeniz.edu.tr/derskayit2011/

http://ogrenci.akdeniz....ersKayit/DersSecme.aspx

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2011; 17:02:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ogan112

Şu tersleme olayınıda bende yaşadım kardeşim , şerefsizler daha kayıt günü başladığında kendilerini belli ettiler, birşey soruyorsun direkt tersliyorlar.
Devlet onların maaşını insanlara yardımcı olsunlar diye ödüyor daha çok sorun çıkartsınlar diye değil.
Ders kayıt günü 12 sinde başlıyor dediler hâlâ sitede bi halt yok ama telefon aç sor direkt terslerler.
Googldan biraz araştırma yaptım bir url buldum dene istersen ama henüz tam çalışmıyor;

http://ogrenci.akdeniz....ersKayit/DersSecme.aspx

İlginiz için çok teşekkürler . O verdiğiniz linkleri denedim bende önceden ama ya daha ders kayıt işlemleri başlamadı ya da geç kaldık :) .. Çünkü 2. linkte deniyorum Ders Kayıt Dönemi Bitmiştir diyor. Umarım geç kalmamışızdır .Yarında bekleyelimde çarşamba günü de bir hareketlilik olmazsa ararım 16sı son diyordu çünkü .

2133 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:12:04 

Akdeniz üniversitesinin öğrenci işleri yine iyi sayılır.Ben oradan istediğimi alıyordum biraz da tanınmak gerek tabi.Ben yatay geçiş işlemleriyle bayağı uğraştığımdan öğrenci işlerinde beni tanımayan görevli yoktu.
Siz yalova üniversitesini görün 80'li yılların devlet dairesi gibi bir öğrenci belgesi istersin 2-3 gün sonra anca alırsın.

4141 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:51:01 

2 yıllıklar da ders kaydı yapacak mı arkadaşlar ılk dönem ? Bi sitede ilk dönem otomatik oluyor ikinci dönem seçeceksiniz demişlerdi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

70 Mesaj
12 Eylül 2011; 21:32:57 

valla bende sinir oldum
bu adrese girmiyor 8.30 ile 10.30 arası diyor
http://ogrenci.akdeniz.edu.tr/derskayit/giris.aspx
bu adreste de ders kayıt dönemi bitmiştir diyor.
http://ogrenci.akdeniz....sKayit%2fDersSecme.aspx
öğrenci işlerini aradım 1 2 güne açılır sayfamızda duyurcaz dediler.

birde bu şifremizin ne oldugunu nereden öğrenecez arkadaşlar.Yoksa şifremiz öğrenci numaramazmı?(öğrenci numaramızı şifre yerine yazınca açılıyor 2.adreste)

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2011; 22:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_d20

valla bende sinir oldum
bu adrese girmiyor 8.30 ile 10.30 arası diyor
bu adreste de ders kayıt dönemi bitmiştir diyor.
öğrenci işlerini aradım 1 2 güne açılır sayfamızda duyurcaz dediler.

birde bu şifremizin ne oldugunu nereden öğrenecez arkadaşlar.Yoksa şifremiz öğrenci numaramazmı?(öğrenci numaramızı şifre yerine yazınca açılıyor 2.adreste)

Öğrenci işlerini ne zaman aradınız acaba ?

Bu arada şifre öğrenci numarası oluyor .

70 Mesaj
12 Eylül 2011; 22:45:55 

quote:

Öğrenci işlerini ne zaman aradınız acaba ?

Bu arada şifre öğrenci numarası oluyor .

hocam bugün aradım.En geç 1 2 güne kadar açılır sistemi yeniledik önceden sorun çıkartıyordu filen dedi.
birde şöyle bişey dedi :Yeni kayıtlar zaten bedenle güzel sanatları seçmeli olcak diğerleri belirlenen ders olacak filen diye birşey dedi ama ben anlamadım ne demek istediğini.

valla bu ders seçimi ilk kayıttan bile sıkıntılı geldi bana hocam

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2011; 23:20:11 

quote:

hocam bugün aradım.En geç 1 2 güne kadar açılır sistemi yeniledik önceden sorun çıkartıyordu filen dedi.
birde şöyle bişey dedi :Yeni kayıtlar zaten bedenle güzel sanatları seçmeli olcak diğerleri belirlenen ders olacak filen diye birşey dedi ama ben anlamadım ne demek istediğini.

valla bu ders seçimi ilk kayıttan bile sıkıntılı geldi bana hocam

Evet ilk sene seçmeli ders olarak beden falan var diğerleri zorunluymuş zaten .. Bir nevi formalite icabı diyorlar . 2. sene esas ders seçme başlıyormuş . Sistem açıldıktan sonra kolay olur zaten . Bende geç kaldım sandım da korktum . Ders kaydı yaptırmayınca derslere giremiyormuşuz falan . Biraz da tedirgin oldum açıkçası . Neyse Allah'tan geç kalmamışız bekleyeceğiz artık :)

45 Mesaj
13 Eylül 2011; 8:49:37 

Var mı arkadaşlar ders kaydını halledebilen ?

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 8:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: -doruk-

Var mı arkadaşlar ders kaydını halledebilen ?

valla yapmaya çalıştım olmuyor sen yapabildinmi?

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 9:00:33 

arkadaşlar aradım üniversiteyi şu anda ders kaydı yapılamamaktadır internet sayfasını takip edin diyorlar

Uzaklaştırılmış
13 Eylül 2011; 9:41:49 

Bekliyoruz yapacak birşey yok

4141 Mesaj
13 Eylül 2011; 11:33:50 

Abi biz bu ders kaydınız nereden yapacağız üstte 4 tane link var hepsinde de giriş yerleri farklı ?

Mesela aşağıdaki linkte de ders kayıt işlemleri yazıyor

Bu linktede ders kayıt işlemleri yazıyor

Burada da ders kayıt yazıyor linkte ama not görüntüleme sistemi açılıyor

108 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:00:56 

ders kayıtları daha başlamamış heralde.
arkadaşlar bölümleriniz ne nerde kalıcaksınız ? .d

LG GT540 Optimus Android 2.3.5 SwiftDroid v2.0 RC4

DELL Inspiron 5010-N48H43 Windows 7

DeviLs oF gFb..

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:05:03 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Abi biz bu ders kaydınız nereden yapacağız üstte 4 tane link var hepsinde de giriş yerleri farklı ?

Mesela aşağıdaki linkte de ders kayıt işlemleri yazıyor

Bu linktede ders kayıt işlemleri yazıyor

Burada da ders kayıt yazıyor linkte ama not görüntüleme sistemi açılıyor

hocam 2.linke bak sen ordan oluyor sanırsam

108 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:06:48 

quote:

hocam 2.linke bak sen ordan oluyor sanırsam

o geçen sene yarıyıl için sanırım .s

LG GT540 Optimus Android 2.3.5 SwiftDroid v2.0 RC4

DELL Inspiron 5010-N48H43 Windows 7

DeviLs oF gFb..

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:10:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Leu

o geçen sene yarıyıl için sanırım .s

yok hocam güncellememişler en son geçen sene güncellemişler o yüzden öyle

sorunda orda sistemi açıp güncelleseler kaydımızı yapsak

27 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:11:38 

Arkadaşlar yeni kayıt olduysanız şifreniz öğrenci numaranız ile aynı, giriş yaptıkdan sonra değiştirmeye zorlayacaktır.
Bende bekliyorum açılmasını ama daha bir gelişme yok, şaka gibiler gerçekten.

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ogan112

Arkadaşlar yeni kayıt olduysanız şifreniz öğrenci numaranız ile aynı, giriş yaptıkdan sonra değiştirmeye zorlayacaktır.
Bende bekliyorum açılmasını ama daha bir gelişme yok, şaka gibiler gerçekten.

aynen hocam şaka gibi yani bu ne vaziyet anlamış değilim.

beklemek birşey değil aslında fakat insanı tedirgin ediyor ya ders kaydımı yapamazsam dönem yanarsa diye

Uzaklaştırılmış
13 Eylül 2011; 12:17:43 

Herkes bitirdi herhalde ders kayıtlarını .. Bizim okul hariç.

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:23:10 

bugünde umut yok anlaşılan

45 Mesaj
13 Eylül 2011; 13:12:38 

Muhendislik fakultesini aradim bugun yapamiyorum ders kaydimi sorun benden mi kaynaklaniyor siteden mi dedim.yok sizden kaynaklanmiyor.sistem acilmadi takip edin siteyi sure uzatilir zaten dediler.

rahatladim.kimse yapamamis kaydini henuz.bekleyelim.19una kadar acmak zorundalar sistemi nasil olsa.

site bela diyorlardi.inanmiyordum.daha derse girmeden tiksindirdiler okuldan.

70 Mesaj
14 Eylül 2011; 8:52:08 

bugünde ümidinizi kesin

48 Mesaj
14 Eylül 2011; 9:24:30 

günaydın gençlik valla aynen bu günde ümidinizi kesin 9.20 sularında girmeye calıstım amma velakin olmuyor

Kendime yalan söylemeye başladığımdan beri kimseye inanmıyorum

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2011; 11:35:21 

Bu nedir arkadaş ya .. Daha başlamadan soğudum yemin ediyorum . Arkadaşım Elazığı kazandı hallettim herşeyimi pazartesiyi bekliyorum diyor . Hesapta Akdeniz Üniversitesini kazandık ama daha ders kaydını bile yapamadık üstüne terslendiğimizle kaldık .

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2011; 13:48:04 

Ders Kayıtları

Sevgili Öğrenciler;

eAkdeniz Öğrenci İşleri Otomasyonu oluştuurma sürecinde yeni ders kayıt otomasyonu devreye girmek üzeredir. Bu süreçte siz öğrencilerimizin mağduriyetini engellemek için gereken bütün önlemler alınacaktır.

Ders kayıt işlemlerini elektronik ortamda tamamlayamamanız halinde aşağıda bağlantısı bulunan dilekçe örneğini doldurarak okulunuza ders kayıt süresi içerisinde şahsen ya da 19-20 Eylül 2011 tarihinde aslını teslim etmek şartıyla okulunuz faks gönderebilirsiniz.

Sitede yayınlanan açıklama ...

45 Mesaj
14 Eylül 2011; 14:17:57 

E bu dilekçe örneğinde ders kodlarını yazmak gerekiyor ben nerden bileceğim ders kodlarını ...

70 Mesaj
14 Eylül 2011; 17:26:44 

quote:

E bu dilekçe örneğinde ders kodlarını yazmak gerekiyor ben nerden bileceğim ders kodlarını ...

aynen bende bu sorunun cevabını merak ediyorum

45 Mesaj
14 Eylül 2011; 17:30:05 

Ösym'den kurtulduk derken düştüğümüz okula bak hacı

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2011; 18:24:55 

Yeni bir açıklama daha geldi ama yine ne olduğu belli değil . Daha sistemi açmadan nasıl gireceğimizi yazmışlar .

70 Mesaj
14 Eylül 2011; 19:39:11 

quote:

Ösym'den kurtulduk derken düştüğümüz okula bak hacı

denizden geçtik derede boğulacaz valla

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2011; 21:39:07 

Var mı bir hareketlilik ?

45 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:11:15 

Yarin bakariz artik var mi bisey.olursa da burdan haberleselim arkadaslar.

aynen derede bogulacagiz

70 Mesaj
15 Eylül 2011; 10:38:50 

bügunde açılmıcak herhalde sistem okula gitmekten başka çare kalmadı

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 10:42:36 

Var mı herhangi birşey yapabilen ?

0 Mesaj
15 Eylül 2011; 14:09:35 

''ben konustum okulla.lınkı guncellemek uzereymısler.yarın yenı ders katologları acıklancakmıs eger lınk guncellenmezse dılekce ornegını ve ders katologunu ındırıp dılekceyı doldurduktan sonra kampuse gıdıp danısman hocanıza vercekmıssınız dılekceyı''

''Gençler bu kadar panik yapmanıza gerek yok her sene olan sıkıntılar bunlar ilk hafta ders seçimleri açılıcak zaten meccburen yoksa hangi hoca nerde derse giricek belli olamayacak ilk hafta sadece kredinizi doldurmanız yeterli zaten size bi ders programı verilicek bunların aynısını internetten seçmeniz istenicek okulun 2. haftası ekle sil haftası olur o haftada sorunlar giderilmiş olur düzeltirsiniz seçtiğiniz dersleri.... Bu arada benden tavsiye ekle sil haftasına kalmadan ders seçim haftasında ders programınızın boş bi saatine gelicek şekilde Seçmeli ders seçmeniz olucak yoksa ekle sile kadar kontejyanlar dolucak geriye kıyrıtırk seçmeli dersler gelicek bütün dönem boyunca küfrederek derse gidiceksiniz....''

Facebook'tan.

Bu arada şu anda otomasyon programına girilebiliyor okulun sitesinde yapılan açıklamadaki gibi girildiğinde şifre ve kullanıcı adı,yalnız bomboş bir sayfa var sadece.Herhalde güncellenecek program.Ben yine de pek umutlu değilim bu programın yarına kadar devreye gireceğinden.Şu ders katologları yüklensin siteye,okula gidip dilekçe vermeye razıyım.

0 Mesaj
15 Eylül 2011; 14:45:07 

ÖNEMLİ!!!
arkadaşlar mağlumunuz online kayıt yapamıyoruz.yeni yayınlanan bildirgede eski ve yeni ders kodlarının yazılıp fax çekilmesi isteniyor.Şimdi eski ve yeni kodları nerden bulacağınızı söylüyorum.Herkes sitede kendi fakültesine girsin.yan tarafta öğrenci işleri sekmesini tıklasın.açılan pencerede 2011-2012 ders kataloğuna tıklayın. orda kendi bölümünüzün hem eski hemde yeni ders kodlarına ulaşmak mümkün. herkese kolay gelsin...

45 Mesaj
15 Eylül 2011; 15:22:39 

açmaya çalışıyorlar zannederim oldu olacak arkadaşlar.Ana sayfada ders kayıt işlemlerine tıklayacağız

Sevgili öğrenciler;

Sizler için hazırlanan sitemize giriş yapmak için kullanıcı adı alanına T.C. Kimlik Numaranızı giriniz.

Şifre alanına sistem yöneticisi tarafından sizler için hazırlanan ilk giriş şifrenizi aşağıda tanımlandığı şekliyle belirleyip giriniz. Daha sonra kendi şifrenizi oluşturmak için sitemizde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Sistemde ki ilk şifreniz aşağıdaki yapıda tanımlanmıştır. Türkçe karekter kullanmadan sırasıyla küçük harfler kullanarak;

Adınızın ilk harfi,
Baba adınızın ilk harfi,
Anne adınızın ilk harfi,
Soyadınızın ilk harfi,
T.C. Kimlik Numaranızın ilk rakamını şeklinde tanımlanmıştır.
Örneğin;

Adı : Ahmet
Baba adı : İsmet
Anne adı : Çağla
Soyadı : Özmusaf
T.C Kimlik No : 34343434340
Kullanıcı adı : 34343434340
Şifre : aico3

E-Posta :ogrenci@akdeniz.edu.tr
Telefon : 0242 310 6880-81-82

Not : Alıntıdır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -doruk- -- 15 Eylül 2011; 15:34:37 >

45 Mesaj
15 Eylül 2011; 15:34:08 

http://eogrenci.akdeniz...feAkdenizOgrenciPortali

Sevgili Öğrenciler,
25 Şubat 2011 tarihinde yayınlanan ve kamuoyunda "Torba Yasa" olarak bilinen kanunla Yükseköğretim Kanunun "Diploma alma, ders kredilerinin hesaplanması, öğrencilik haklarından yararlanma ve sınavlar" başlıklı 44. maddesi tamamen değişmiş ve Eğitim - Öğretim sisteminde radikal değişikliklerin yapılmasını zorunlu kılmıştır. Aynı kanunla "Cari hizmet maliyetinin hesaplanması, öğrenci katkı payları ve öğrenim ücretleri" başlıklı 46. maddesi de değişmiştir.

Daha öncesinde başlattığımız ancak Yükseköğretim Kanununda yapılan düzenlemelerle değişikliğe uğrayarak Senato tarafından kabul edilen "Akdeniz Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" (yeni yönetmelik) 26.08.2011 tarihli Resmi Gazete,de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu Yönetmeliğe bağlı olarak yeni sistemde uygulanacak olan "Sınav ve Başarı Değerlendirme Yönergesi", "Ders Kataloglarının Oluşturulması ve Güncelleştirilmesi Esasları" ve "Mezuniyet ve Mezuniyet Belgeleri Yönergesi" Senato tarafından kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Hiç kuşkusuz bu değişim sürecinin yönetilmesinde Üniversitemize önemli görevler düşmektedir. Eğitim - öğretim işlevini yerine getirirken yükseköğretim kurumları değişimi öncelikle kendisinden başlatması beklenmektedir. Bu çerçevede, değişen ihtiyaçlara cevap vermek üzere yükseköğretimin yeniden yapılandırılması amacıyla başlatılan ve karşılaştırılabilir, rekabetçi ve şeffaf bir Avrupa Yükseköğretim Alanı,nın oluşturulmasını hedeflemekte olan Bologna Süreci değişim hareketi 10 temel ilke ve bir dizi araç çerçevesinde şekillenmektedir. Halen 47 ülkenin taraf olduğu Bologna Sürecine Türkiye 2001 yılında dahil olmuştur. Akdeniz Üniversitesi, 2010 yılı Aralık ayında açıkladığı Bologna Süreci Stratejisi ve Eylem Planı ile eğitim programları ve kalite geliştirme çalışmalarını bütüncül bir yaklaşımla sürdürmüş ve Eğitim - Öğretim alanında birçok yenilik gerçekleştirmiştir.

Önceki yıllarda çok büyük bir hizmeti sunmuş olan ancak son yıllarda büyüyen ve gelişen "Akdeniz Üniversitesi"ne hizmet etmekte zorluklar yaşayan "AKDOS Öğrenci ve Ders Otomasyonu" da yenilenerek "eAkdeniz Öğrenci Otomasyonu" adını almıştır. Yasal düzenlemeler nedeniyle kısıtlı bir sürede geliştirilen bu uygulama ilk kez kullanıma girecektir. Hem "eAkdeniz Öğrenci Otomasyonu"nun yeni olması hem de kısa sürede bitirilmeye çalışılan veri girişinden kaynaklanan sorunları da beraberinde getireceği bir gerçektir.

Bu yasal düzenlemeler, Bologna Süreci yenilikleri ve eAkdeniz Öğrenci Otomasyonu ile öğrencilerimizin geleceğe doğru kararlı adımlarla hazırlanabilmeleri için daha uygun bir ortamın temelleri atılmıştır. Yapılan değişikliklerden öğrencilerimizin olumsuz etkilenmelerini engellemek içinde "Akdeniz Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği"nin "İntibak" başlıklı geçici maddesi "Bu Yönetmeliğin yayım tarihinde Üniversiteye kayıtlı olan öğrencilere, ... yürürlükten kaldırılan ilgili yönetmeliğin öğrenci lehine olan hükümleri uygulanmaya devam eder." maddesiyle düzenlenerek yasal hakları korunmuştur.

Her değişim belirli sancıları da beraberinde getirmektedir. Bu değişim sürecinde de her ne kadar önlemleri aldığımızı düşünsek de; düşünemediğimiz, önlem alamadığımız belirli aksaklıklar, problemler yaşanacaktır. Siz değerli öğrencilerimizin ders kayıtları ile ilgili olarak karşınıza çıkan problemlerden olumsuz etkilenmemeniz için 12.09.2011-16.09.2011 tarihleri arasında kayıtlı olduğunuz birime (okulunuza) karşılaştığınız problemi açıklayan bir dilekçe ile başvurmanız ve verdiğiniz dilekçenin "Evrak Kayıt Numarası"nı mutlaka almanız gerekmektedir. Hepinize sağlıklı ve başarılı bir eğitim ve öğretim yılı dilerim.

Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
Akdeniz Üniversitesi Rektörü

Not : Alıntıdır.

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:24:58 

Ne ders kaydını yapabildiler, ne sistemi kurtarabildiler, ne adam gibi bilgilendirme yapabildiler. Herşeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Böyle rezillik bu üniversite dışında başka hiçbir yerde yaşanmadı.

Ders kaydını halen yapamadık, yapmayı da planlamıyorum internetten 19 unda gidip dilekçe ile bildireceğim öğrenci işlerine daha sağlam olur. Yetti be siteye hergün girmekten bıktım hergün bir açıklama her gün yalan hergün yetersiz bilgi. Lan adamlar dilekçe veriyor okadar boş adamlar ki ders kodlarını içeren bilgiler yok . Bu kadar boş beleş çalışan bir öğrenci işleri hayatım da görmedim.

Ziraat Fakültesi

70 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:28:18 

bende bugün baktım olmucak dilekçe vermeye gittim okula fakat almadılar.Yarın sistemin açılmasını bekliceksin dediler.Eğer açılmazsa pazartesi dilekçeyi getireceksin o zaman dilekçeyi kabul ederiz dediler.

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 16:31:18 

Bu seçmeli dersler falan tam olarak nedir ben pek bilmiyorum . Hiç bir bilgilendirme de yapılmamış . Öğrenci işlerini arayınca da tersliyorlar . Bu ders kaydını yapmayı bilen birisi varsa özelden bir ulaşabilirse çok sevinirim .. Nasıl yapacağım konusunda bilgilendirecek birileri.

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:31:41 

quote:

bende bugün baktım olmucak dilekçe vermeye gittim okula fakat almadılar.Yarın sistemin açılmasını bekliceksin dediler.Eğer açılmazsa pazartesi dilekçeyi getireceksin o zaman dilekçeyi kabul ederiz dediler.

Sistem açılsa da açılmasa da ben dilekçe ile başvuru yapacağım. Kocaman rektörlük ne demiş öğrenciler 19- 20 eylül tarihin de bizzat dilekçelerini getirip öğrenci işlerine verebilir veya fakslayabilir. Bu açıklama sitede bizzat mevcut. Nasıl çalışıyorlar aklım almıyor bunların öğrenci işleri rektör kafadan sallıyor öğrenci işleri ayrı bir kafadan mı ?

Ziraat Fakültesi

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:33:59 

quote:

Bu seçmeli dersler falan tam olarak nedir ben pek bilmiyorum . Hiç bir bilgilendirme de yapılmamış . Öğrenci işlerini arayınca da tersliyorlar . Bu ders kaydını yapmayı bilen birisi varsa özelden bir ulaşabilirse çok sevinirim .. Nasıl yapacağım konusunda bilgilendirecek birileri.

Yeni kayıtsan seçmeli ders almıyorsun henüz ders programın da seçmeli ders olduğun da gidip seçiyorsun 4,5 farklı dersten birini işte. Programa bak varsa seçmeli dersin seçersin yoksa seçemezsin :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ziraat Fakültesi

70 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:35:07 

beyler sistem açıldı herhalde dersler gözüküyor gözümüz aydın

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:36:43 

quote:

nerden girdin hani bende görünmüyor ? Link versene

Ziraat Fakültesi

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 16:38:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Rockerist

Yeni kayıtsan seçmeli ders almıyorsun henüz ders programın da seçmeli ders olduğun da gidip seçiyorsun 4,5 farklı dersten birini işte. Programa bak varsa seçmeli dersin seçersin yoksa seçemezsin :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Valla hocam 1. sınıfa başlayacağım bölümüm öğretmenlik .. Badmintondan tutta ebruya , kakmacılığa kadar seçmeli ders var .. Bunların yanında zorunlu dersler de var .
1. dönem 3. dönem falan yazıyor nedir ne değildir hiç bilmiyorum .. Zorunlu dersleri seçiyorum toplam 16 tane ders oluyor . Diğerlerinde seçmeli ders yazıyor klasik gitar , ağaç oymacılığı falan var ... Hiçbirşey anlamadım .

Şimdi yapmam gereken zorunlu derslerin 16sını da seçmek mi ? Diğerlerine dokunmayayım mı ?

70 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:39:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Rockerist

nerden girdin hani bende görünmüyor ? Link versene

hocam anasayfadaki ders kayıt işlemine girdim daha sonra orda sisteme giriş yapınız var ona tıkladım ilgili alanları doldurdum.Daha sonra üst menüüdeki seçeneklerden ders kayıdına tıkladım ve aşarıda dersler geldi seçmeli,zorunlu filen diye seçebiliyorsun

linki: http://eogrenci.akdeniz...nciPortali/Default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_d20 -- 15 Eylül 2011; 16:40:16 >

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:40:59 

quote:

hocam anasayfadaki ders kayıt işlemine girdim daha sonra orda sisteme giriş yapınız var ona tıkladım ilgili alanları doldurdum.Daha sonra üst menüüdeki seçeneklerden ders kayıdına tıkladım ve aşarıda dersler geldi seçmeli,zorunlu filen diye seçebiliyorsun

linki: http://eogrenci.akdeniz...nciPortali/Default.aspx

Hangi anasayfa hocam link ver :) bende giriyorum bende birşey yok çıkmıyor.

Tamam bende burdan girdim bende çıkmıyor. Neyse ders kaydını yapan olursa yazsın buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockerist -- 15 Eylül 2011; 16:42:05 >

Ziraat Fakültesi

45 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:42:59 

quote:

Ders mers gözükmüyor bende

Var mı halledebilen ?

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:44:36 

quote:

Var mı halledebilen ?

Aynen bende de gözükmüyor . Kaydını yapan olursa yazsın. Ulan öss de bu kadar çile çekmedik ya yuhh.

Ziraat Fakültesi

70 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:45:00 

quote:

Var mı halledebilen ?

internet explorerdan girmişsindir belki hocam bende ilk ordan girdim sayfa hata verdi açılmadı.Beyaz ekran vardı
sonra chormedan denedim şimdi dersleri görüyorum

23 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:46:43 

Tamam bende chrome den giriyorum :) yok boş hiçbirşey yok.

Ziraat Fakültesi

Uzaklaştırılmış