Şimdi Ara

Acemi Yeni Mod (+2)(+Sincaap)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Arkadaşlar bende aldığım kasa ile birlikte bir Moda başlayacağım. Belki merak etmişsinizdir şu (+0) nedir diye ben öğrenci adamım şimdi yeni evcil hayvanda alıyorum (sincap) onun için sürekli güncelleyemem +0 ben güncelledikçe artıcaktır ve sizin için takip etmesi kolay olacak.

Şimdi pek denenmemiş bir şeyi deneyeceğim eski hopörlerlerimi kasanın içine monte etmeyi deneyeceğim

1)Hopörlör Projem

Hopörlörlerim

Birini görürsün ve sanırsın ki diğeride öyledir

Sonra Herşey Bozulur

Asıl Devre-Ta-tam

Şu anlık Bu kadar 1. hopörlörleri delerken bir proplem olmadı fakat 2. de devreyi çıkarmak için biraz kırıp-dökmem gerekti her ikisindede bıçak kullandım biraz bastırınca problem kalmıyor. Kabloları sökmek için de bir bölümü kırmam gerekti o bayağı bir dertti Lehim makinem şu anda elimde değil onun için kabloyouda kesemedim

Not: Sağ hopörlörlerin kablosunu kestim lehim makinesi yarın gelir İyi habarse hopörlörler zaten mıknatıslı ondan dolayı ultra bir bant olayına gerek kalmayacak

-------------------------------------------Bu Proje Devam Etmektedir-----------------------------------------

2) Neon Projem (Daha çok yeni)

Elimde yalnızca sese duyarlı bir tane led var ve farkkettiyseniz kablolarda şu anda çok yanlışlar onları anakartın arkasına koymak konusunda sizden yardım istiyorum onun dışında şu anlık yuvarlak neon ve plexinin içine takmak için fan arıyorum.

Bu arada hala daha boğuştuğum şeyler var kasayla alakalı

Fotğrafta pek belli olmasada belli bir yerde demirin 1 santim kadar yukarda olması var ve bu hiç hoş gözükmüyor.

Plexinin 2 kenarı vidalanmadığı için basıldığı taktirde hemen aşağıya göçüyor ondan dolayı vidalanması lazım

Şimdilik son olarak bana yardımcı olmak isteyenler o kabloları nereye saklayacağımda ve büyük fanların adını ve nerden bulabileceğimi söylerse sevinirim işlemci fanı olmadığı için ne diye geçiyor merak etttim

EDİT: Bu fanı almayı düşünüyorum ama tam olarak uzunluğunu bilmiyorum herhangi bir bilgide bulamadım
    Scythe "KAMA FLEX" 120
    Ama böyle birşey çıkıyor Anlayacağınız bana boyut olarak büyük bir fan lazım bunun 2-3 katı kadar bunun için de öneri getirin arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesst17 -- 20 Ekim 2011; 1:17:02 >

• Hocam bütçe sağlamsa sorun yok demektir =) bana göre yapılacak işlemlerin sırası :
    1) matkap veya dremel ile kasanın üstüne ölçülü bir şekilde hoparlör yerleştirilmeli yani delip içine monte edeceksin. sadece kolonların içindekini tak bence güzel durur. ve üstüne fan gril tarzı bişiy takılıp hoparlör korunmalı =)
    2) hocam hoparölrün devresine iyi bak. eğer 220 volt düşürücü 12 volt çıkış veriyorsa onu oradan çıkar ve powerdan gelen 12 volt ile destekle.
    3)kabloları anakartın arkasaından geçirmek daha düzgün bir görüntü veriyor benm bildiğim kadarıyla =)
    4)o neonu plexinin alt bölümüne yani kasa kapağnın alt bölümüne monte et.
    5) plexisiyi vida ile monte et.
    6 ) hangi fanlardan bahsediyorsun =)
    7) sincapı görmek istiyoruz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

Hocam bütçe sağlamsa sorun yok demektir =) bana göre yapılacak işlemlerin sırası :
    1) matkap veya dremel ile kasanın üstüne ölçülü bir şekilde hoparlör yerleştirilmeli yani delip içine monte edeceksin. sadece kolonların içindekini tak bence güzel durur. ve üstüne fan gril tarzı bişiy takılıp hoparlör korunmalı =)
    2) hocam hoparölrün devresine iyi bak. eğer 220 volt düşürücü 12 volt çıkış veriyorsa onu oradan çıkar ve powerdan gelen 12 volt ile destekle.
    3)kabloları anakartın arkasaından geçirmek daha düzgün bir görüntü veriyor benm bildiğim kadarıyla =)
    4)o neonu plexinin alt bölümüne yani kasa kapağnın alt bölümüne monte et.
    5) plexisiyi vida ile monte et.
    6 ) hangi fanlardan bahsediyorsun =)
    7) sincapı görmek istiyoruz :D

Altın Kaplasın Birde

• dediklerim çok mu zor :D
  • hocam hoparlörü kasa içine monte etmek denenmemiş bir şey değil hatta bas subwuffer her neyse onu tam pleksinin ortasına montajlamıştı. arayabilirsin forumda.
    Ama ben hoparlörün sistem parçalarının çalışmasını etkileyeceğini düşünüyorum. bkz hoparlörü televizyona ya da monitöre tut. görüntü de bile sorun olur. harddiski yavaşlatır vs.
  • Evet arkadaşlar sizi biraz geciktirdim ( Bir yandan kışlığa taşınılmaya çalışılırken bir yandan da yazlığa tadilat geliyor) evin bahçesi o kadar kötü durumdaki bir giren bir daha çıkamaz

Hemen resimlere geçelim Öncelikle Plexiglassı hallettim

Alet Edavatım öyle çok kullanmadım ama doğrusunu söylersem beni yarıda bıraktılar

Eh o kadar müthiş değil ama zaten bende muhteşemi beklemiyordum güzel oldu

Bu arada matkabın işe yaramadığı anlarda çivi çivinin de işe yaramadığı zamanlarda ısıtılmış çiviyle deldik ocakta yaklaşık 15-20 saniye tutunca iyice kızarıyor ve hazır hale geliyor hemen de deliyor valla

Hemen Ardından Kabloları Anakartın Arkasına Atma

Azimle çalışırsam hepsi arkaya gidecek bundan eminim

Yavaştan değişmeye başladı bu hızla devam

Bomboş evet oldukça rahat oldu bu

Burası bayağı bir kalabalık mı oldu ne ?
    Evet çokta güzel oldu bu sevdim

Şimdi Hopörlör projem (Evde Denemeyin)

Evet geçen sefer dediğimi hatırlarsanız kablonun koptuğundan ve lehimlenmesi gerektiğinden bahsettim (Hastanede lehimlettim adam da çok iyi yaptım filan dedi) tatam ondan sonra tam yerleştirirken koptu bizde bunun üzerine lehimlenmiş yere ısıtılmış çiviyle tekrar lehimledik ve oldu

Sonra kasada bazı küçük hareketler yaparken ahanda diğer hopörlörlerinde tutucusu koptu onuda sıcak çiviyle yapalım dedik o tutmadı eh ne yapalım tek hopörlör idare edeceğiz

Ve LED Neon Projem

Çalışma ortamımız her şey birbirine giriverdi

Başka yerlere de girebilirdi ama orası tam oturdu

Bir gariptir ki üzerinde Sound Sensitive : YES demesine rağmen sürekli yanıyor çözümü bulamadım en yakın zamandada öğreneceğim siz biliyorsanız söyleyin

Çalışma bölümümüzden Kareler (Ev o kadar dağınık ki kimse takmıyor )

Evet burası mutfak ve mermerin üstü (Hakikidir yalan olmasın )

Ne kadar da şık görünüyorsun sen öyle

Ah ah sürekli kopuyonuz ttnet gibisiniz napıcaz biz sizle

Veee Yeni Projelerim Burdan Devam Edecektir Şimdilik Aklımda Olanlar
    -4 Adet Fan alıp ( Paranın durumuna göre) Boyayıp monte ediceğim (Yapacağım galiba)
    -Fan Alıpta Fan kontrolcüsü alınmazmı tabiki alınacak
    -Kasaya anahtarla açılacak hale getirme ve (Yapılması çok zor olacak ama Şifre ile açılacak kasa)

Bu arada okullar açılıyor ne yapıcaz yav

Edit : Daha sincap gelmedi arayacağım bu aralar tekrardan sütten kesilmeleri gerekiyor

Şimdi ben ne mi yapıyorum oturuyorum kasa yanda açık her iki kapakta öyle duruyor ayağımda terlik yok yanlışlıkla değersem b.ku yedim ama rahatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesst17 -- 17 Eylül 2011; 18:39:30 >

• Hocam hddden uzak tut hoparölrü. çünkü manyetik etki yarartıp hdd yi arada bir donduruyor.
  • şu anda kapalı zaten bana şöyle 4 tanesi 100 tl yi geçmeyecek sağlam ve sessiiz fan önerebilirmisiniz

yada 1 tane çok büyük fan

bugün sipariş vermeyi planlıyorum çarşamba elimde olur bir en geç 1 haftayada buraya koyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesst17 -- 17 Eylül 2011; 20:14:27 >

• takipteyim
    edit: bu arada hocam nerdensiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Earnest35 -- 17 Eylül 2011; 22:21:23 >
  • Fanı büyük ihtimalle alıyorum ama bugün olmaz artık

Fan kontrolcüsüne niye 40 tl veriyim ki düşüncesi sardı beni ondan dolayı kendim yapmayı deneyeceğim yapamazsamda mecbur alacağım ahanda linkhttp://www.darkhardware.com/makale/fan_kontrol-01 (Çok karışık gibi geldi ama tabiki benim yaptığım sadece göz gezdirme)

Hdd'dem bakıyim bir saniye 41 derece eh o bana yeter boşa para dökmeyelim

@Earnest35

Çanakkaleliyim

Haa buarada söyleyeyim fanı aldıktan sonra sese duyarlı yuvarlak led almayı planlıyorum

• bu konuyu takip edicem ama 2 tavsiyem olacak hoporlörleri hddden uzak tut (zaten önceden uyarılmış üstünde durmuycam)

tek neonun yeterli geliceğini sanmıyorum neonu 2ye çıkart ikisinide tek adaptörden kullanabilirsin veya ayrı renklerle fantazi yapabilirsin orası sana kalmış ama neon göz önünde durup göz almasın görünmeyecek biryerde kasa içini aydınlatsın
  • Hocam hdd ve cd romdan uzak tut =) bu arada fantezi fikri güzel :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesst17

Fanı büyük ihtimalle alıyorum ama bugün olmaz artık

Fan kontrolcüsüne niye 40 tl veriyim ki düşüncesi sardı beni ondan dolayı kendim yapmayı deneyeceğim yapamazsamda mecbur alacağım ahanda linkhttp://www.darkhardware.com/makale/fan_kontrol-01 (Çok karışık gibi geldi ama tabiki benim yaptığım sadece göz gezdirme)

Hdd'dem bakıyim bir saniye 41 derece eh o bana yeter boşa para dökmeyelim

@Earnest35

Çanakkaleliyim

Haa buarada söyleyeyim fanı aldıktan sonra sese duyarlı yuvarlak led almayı planlıyorum

o yatak örtüsünü nerden aldınız :D

• İlgi çekici, güzel bir mod.
    Gelecek çalışmalar için başarılar.
  • sincapı nerden kaça alıcaksın
  • güzel gidiyor takipteyim
  • güzel devamını bekliyoruz :) takipdeyiz. Plexiyi taktıkdan sonraki halinin resimlerini istiyoruz :)
  • Bu Cooler Master Kasalara Acayip Kılım Ya Mod Gitmiyo Bu Kasalara Bence.
  • Eveeettt. Öncelikle ölmediğimi belirtmek isterim Uzun zaman aradan sonra (3-4 hafta olması lazım) tekrar aranızdayım. Şimdi bu mutluluğumu bozmam gerekiyor burda.

Öncelikle şunu belirtmek isterim az daha pederle kavga ediyorduk saat 12 de yatılır mı sen öğrencisimisinnn şeklinde bir kavga çıkıyordu ki son anda durdurabildim. kızmasıda ders çalışmamdan haa

Öncelikle daha fanı takamadım dün plexiglass geldi ben de eksik ev adresi vermekten dolayı bugün alabildim.

Hemen belirtmek isterimki PlexiGlassı CryZ.JoY arkadaşımızdan temin ettim kendisine ölçüleri verdiğimde tam emin değildim genellikle istenilen nitelikte olmaz bu tür şeyler hatta fotoğraflarını gördüğümde yazının birazcık fazla altta olduğunu düşündüm ama geldiğinde tam istediğim gibi olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda plexiglass temin etmek isteyenler ona gidebilirler.

Evet PlexiGlass bu üzerinde de "PC.Jesst" yazıyor bazılarına saçma gelebilir ama ben windowsu bile nickname ile kullanırım.

Tam Ölçüler

Maşallah cam gibi cam.

Bu da yandan

Çalışma ortamımız Mutfak

Gene ısıtılmış çivi

Kasaya da yakıştı

Daha takamadığım fanım

Ledleri

Kasada da büyük ihtimal böyle duracak

Evet. Kasa resimleri bu kadar şimdi sincap (adıda chipster)

Chipsterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Hiç bir hayvan bu kadar sevimli olamaz (birazdan bide alttaki yazdıklarımı okuyun)

Ben masumum

Evet arkadaşlar her şeyden biraz bahsedeyim ilk önce kasa modu ve hayatımın gidişatı üzerine

Kasa modunu bu kadar uzun zaman sonra güncellemek istemezdim ama ne yapalım dersler başladı birde şu plexi glası biraz geç temin ettim gene siz şanşlısınız. gece gece girdim saat 12.35 masaüstün de açamıyorum peder kızar netbooktan yazıyorum. 1 gün gitar dersim var (salı) çarşamba ve perşembe de masatenisi kursları (okul takımı için ) eve geliyorum saat 7.30 hadiii 11 e kadar ders birde bizimkiler daha bir kötüler çalışmadım çalışmadım diyorlar sorsanız çocuk tenefüste boş derste test çözüyor geliyor bize çalışmadım diyor evde. Eskiden takmazdım da artık çalışmayınca olmuyor.

Neyse sincap hakkında konuşayım

Şimdi öncelikle merak edenler varsa nerden aldım diye. Üzgünüm ama size yardımcı olamam daha doğrusu olmak istemem neden ? çünkü aldığım kişi kadar kötüsünü görmedim. Adama parayı yatırdık cuma akşamı pazartesi olunca gönderecem dedi cumaya kadar bekletti ve anca gönderebildi. Ki ben kafesin parasını da ödemiştim onu daha göndermedi geçen hafta cumartesiden beri kafesi bekliyorum arıyorum arıyorum açmıyorlarda karı-koca. Haftaya pazartesiye kadar bekleyeceğim arayacağım hala yoksa savcılığa boşvurmaktan başka çarem yok. Hayır olay ne bana sincabı gönderdiler yarın tamam kafeside gönderiyoruz dediler bekledik bekledik yok yarın aradım ne oldu dedim ayyy unutmuşuz pardon tamam dedim öbür gün yok daha sonra yok ondan sonra da yok eeee ne anladım ben bu işten. Eğer illa ilgilenmek isteyenler varsa PM den ulaşşınlar.

(Burdan sonrasında günlere pek takılmıyorum aklımda kalanları yazıyorum karıştırabilirim süreleri)
    Hemen sincap hakkında yorumlara geçiyim otobüsle geldi hayvan bir mayışıklık vardı üzerinde artık ne verdilerse. Neyse eve getirdik tabi korktu hayvan önce anlamadı burası neresi falan. Sonra biraz normalleşir gibi oldu biz de henüz küçük kafes var bıraktık ona ilk gün iyiydi ama 2. gün çıldırdı kafeste dört dönüyor herhalde serbest kalmak istedi babam sabah egzersizi yapıyor dedi ama ben rahatsız olduğunu düşündüm. 3. ve 4. günler aynı 5. gün ben akşam zamanı bir zekilik yapıp hayvan içerdeyken (dışarıda çıkardığımız yok ama) altına gazete koymayı planladım tam yerleştirirken hayvan kaçtı ele de gelmiyor korkuyor daha elime de alıştıramadım. Neyse odada serbest bırakalım dedik madem hayvanın pek dolaştığı yok zaten ilk kez odaya çıkmış daha da yavru kaçıp bir köşeye saklanıyor. Neyse akşama yakalarken kafasına yanlışlıkla sert bir cisim düştü ve hayvan yarın bütün gün ölü gibi yattı annem öldüğünü zannetti. Neyse hayvanı sıcak tutmaya çalıştık (ablam dedi kendisi veteriner) yarın düzeldi artık odada serbest bırakmaya başladık benden kaçıyor ama uzun zaman oda da sessizlik olunca olduğu yerden dışarı çıkıyor benim gitara tırmanıyor ordan sola atlıyor falan yatağıma gelip sıçmalar olmuyor değil, ki serbest bıraktığımızda en büyük endişemiz nereye sıçtı olayı küçük ve kuru ama fazlalar ( 4-5 saatte 5-6 tane yere yapabiliyor) bizde aşırı hijjenik bir aileyiz. Neyseki kokmuyorlar şimdi sincapla birkaç garip olay yaşadım bunlardan biri

Hayvanı kaybettiğimizi düşünmemizdi bu hayvanlar her yere çıkabiliyorlarmış ki biz bunu o kadar da çok düşünmedik ve 1.5 saat hayvanı aradık ki aradık yani 1.5 saat boyunc sonunda ders çalışayım diye beni yalnız bıraktılar ki kafamı çevirirken yukarılada bir kuyruk gördüm kahverengi renkli perdeye çıkmayı başarıp en üste öylece asılı kalmış 1.5*2 saat boyunca babam zorla indirdi hayvanı indirmeseydi eyiydi dedim ama dinlemedi

2. si bugün hayvanı zorla alırken (bulunmaması gereken bir yerde bulunuyordu) elimden kaçıp duruyor 2 defa tuttum 3. cüde elimi ısırdı küçük bir delik açmasına rağmen kanam oldu ben de bunun üzerine hayvana sinirlendim bayağı bir acı çektim çünkü hayvan bu sefer perdeye çıktı ben bunu indirmeye çalışırken biraz zor kullandım (perdeyi salladım) biraz fazla salladım galiba indi hayvan hemen ama tam savaşı kazandım derken (not: hayvana yemek vermemem gerekiyormuş elimden yiyene kadar) yemesi gereken fındığı masama bırakıp odadan çıktım fındığıda orada unuttummuşum o sırada. Hayvan fındığı görmüş çıkmış sandelyeme (oraya zamanında boşalttı içini) ordan masaya fındığı almış yetmemiş bana karşı garezi var herhalde sağ tarafa geçmiş bilgisayarımın önünde hoop oraya içinde ne kadar sıvı varsa bırakmış ve tekrar yerine dönmüş neyse ki bilgisayara gelmedi hoporlörlerde kaldı.

Son olarak bu hayvanın ilk geldiğinde uyku saatleri düzensizde ve biz her akşam kafese koyuyorduk yakalayıp ama bu akşam babama hadi yakalayalım dedim babam geldi girmiş bu kafese dedi şaşırdım bende baktım orda uyuyacağı yere geçmiş yatıyor bizde madem öyle kafesi kapatmadık açık duruyor ki sabahlayin ağzımda dışkıyla uyanabilirim hepsi bu kadar iyi geceler

Cümlelerde bozukluk olabilir veya yanlış anlatımlar saat 1.23 ve zor ayaktayım ondandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesst17 -- 20 Ekim 2011; 7:28:47 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.