Şimdi Ara

Hukuk mezunlarının İşsiz kalma olasılığı nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
24.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hukuk okuyanlar mezun olunca kpss ye girip atanırlarsa atanırlar, atanamazlarsa özel sektörde çalışırlarda bu özel sektör ne kadar iyiki? Adam istediği zaman işten atabilir ve maaşları ne kadar olabilir ki en fazla ? devlette ve özel sektörde maaşları ne kadardır mesela? Çünkü bi sürü hukuk mezunu var nerden mi biliyorum hukuk kont.ları çok fazla ve bu insanlar mezun olunca hepsinin atanması zor olsa gerek. Birde hukukta kpss puanı kaç acaba atama için?

• kpss veya özel şirket şart değil,kendin büro açar çalışırsın
  • Ondada para lazım :D
  • Ankara Hukuk öğrencisi olarak çok basiretsiz ve beceriksiz bir hukukçu olmadıkça hukuk nosyonu almış kimsenin işsiz kalmayacağının garantisini veririm.
  • şayet serbest olarak çalışırsanız bi 5 yıl beliniz ağrıyacak :) geritisi yüksek avukatlığın ama vergiler de yüksek. staj zamanı her şeyi anlayacaksınız.
  • Embesil değilsen işsiz kalmazsın.Ki embesil biri de hukuk kazanamaz.
  • Sormadım farz ediyorum bu soruyu...
  • Hocam öyle bir sormuşsun ki insanın yüzde 36 yüzde 48 falan diyesi geldi .Şaka bi yana hukuk okuyup kaymakam falan ol,etrafta avukat çok bence.
  • artık avukatlıkta sınavla olacak yada oldu hakim savcı olma ihtimalini düşünmeyin bile çok düşük ihtimal
    bu kontenjanlarla yakında işletmeyle yarışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiztınaz

artık avukatlıkta sınavla olacak yada oldu hakim savcı olma ihtimalini düşünmeyin bile çok düşük ihtimal
    bu kontenjanlarla yakında işletmeyle yarışır

Sanmam okadar düşücegini hukuktur sonuçta dersleri ağır(bu sene başlıycam duyumlar bu yönde ama). eger o duruma düşerse sıçtım demektir işletme hukuk arasında gidip gelmiştim çünkü. İşletme istememe ragmen mezunu cok oldugu için vazgeçmiştim

• hukuka dersleri ağır diyosan söyliyecek sözüm yok adamlar 7/24 geziyo deü deyim bu arada
    zaten devam zorunluluğu da yok 4 sene çok eğlenceli okul hayatın olcak ortamlara akarsın artık
    senede 2 hafta ders çalışman yeterli ne bi ödev ne proje ne de bizm gibi 2 vize 1 final eşek bağlasan 4 sene sonra
    alır diplomayı mezun olur
    eminim abartıyosun fln diceksin ama kısa süre sonra gerçeği görceksin
  • 6 Milyon işsazı işsinin işsazsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 11 Eylül 2011; 0:07:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

6 Milyon işsazı işsinin işsazsız

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Embesil değilsen işsiz kalmazsın.Ki embesil biri de hukuk kazanamaz.

senin bu yazdığına ancak gülerim kusura bakmada iddia ederimki günde 2 sa otur düzenli calis hukuk cepte oyle arkadaslarim var çarpım tablosunu 5 sınıfta ogrenmis calisarak hukuk kazanmis ayrıca ozele giren zaten kazanamıyor devlete girende sınav zamanı belli oluyor yukarda bir akrdas yazmıs hakimlik savcilik artık çok zor bilmeden konusma calisan adam bosta kalmaz mrk etme kimsenin endisesi olmasın bosta kalirim diye hakim savcı mufettis bla bla kazanırsın birini :) yeterki gözünde büyütme
  • Kendini geliştiremediysen veya orta düzey bir hukuku bitirip üstüne bir şey koymadıysan asgari ücretin biraz fazlasına çalışan avukatlar var. İşsiz kalmazsın ama az paraya çalışırsın ve hukuk bitirmişsin o ders kitaplarının kalınlığını herkes bilir gene de katip gibi çalıştırılırsın o koyabilir. Bunların arasında iyi hukuklardan mezun olup böyle çalışanlar da var. Aslında iyi maaş verebilirler çoğuna ama yok bir davadan 10.000 cebe indirir çalışanına ikramiye bile vermez, bizzat solcunun da böyle olduğu bir ortam. Ha bir de yasaya göre 12 saatten fazla çalıştırmazsın, hukukun içinde olup kendi altında çalışan avukatları nadir de olsa 12 saatten fazla çalıştıran avukatlar da var.
  • Bende tercih klavuzu var evet 6 sayfa işletme var, ama hepsi bir değil ki. Yani ilk 8-9bin tamam gerisi boş bana göre, sen sanırım işletme iyi yer tutturamadın diye vazgeçtin.
  • bence bı 10 yıl daha var buda dıs unı mezunları ıcın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.