Şimdi Ara

Club 3D'den yeni ekran kartı; GeForce GTX 560 Ti Green Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Ekran kartı üreticisi Club 3D, bugün yaptığı bir açıklama ile GeForce GTX 560 Ti Green Edition modelini duyurdu. Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı GF114 grafik yongasından güç alan DirectX 11 destekli ekran kartının, geliştirilen tasarım özellikleri sayesinde referans tasarımlı GTX 560 Ti modellerine oranla %10 daha fazla enerji verimliliği sunduğu belirtiliyor.

Çift slot tasarımlı CoolStream soğutucusu ile donatılan ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 384x CUDA çekirdeğine sahip. Grafik işlem birimi 822MHz'de, paralel işlem birimleri 1645MHz'de ve bellekleri de 4000MHz'de görev yapan ekran kartı aynı zamanda çoklu GPU kurulumları için SLI desteği de sunuyor.

Görüntü aktarımı için çift DVI ve mini HDMI konnektörlerine yer verilen ekran kartının bu ayın sonuna doğru pazara sunulması beklenirken, son kullanıcı satış fiyatı ise açıklanmadı.  

• çok şirin
  • saçma aynı performansta ise normal 560ileGuzel Ferariye tup taktırmak olmuş bu
  • %30-40 arası olsaydı bence iyi bir satış yapabilirdi, bana göre ölü doğmuş bir kart daha piyasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214
    saçma aynı performansta ise normal 560ileGuzel Ferariye tup taktırmak olmuş bu

Sevgili arkadaşım. Saat hızları nVidia'nın standart hızları ile aynı ama adamlar daha iyi tasarım yaparak kartın %10 daha az güç tüketmesini sağlamışlar. Bu gerçekten iyi bir şey. 500 Watt PSU da 50 Watt a denk gelir. Yani bu kart için nVidia 500 Watt tavsiye ediyordu ama bazı "500 Watt güç kaynağım var ama sınırdayım" diyen kullanıcılar için çok iyi kart olacaktır. Çünkü 500 yerine %10 daha az yani 450 Watt ile de çalışıyorsa 500 Watt PSU su olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

Bence güzel bir şey yapmışlar. Takdir ettim..
  • 16-17W daha az harcayacakmış demek
  • Hocam %10 tüm sistemin güç tüketimi ile alakalı değil tabi kiSadece kartın
  • dikkatinizi cekerim 6950 performansi veren kartin boyu giris kartlar kadar.enerji tuketimide azaltilmis.cok basarili olmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakışıklı kartmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Hocam %10 tüm sistemin güç tüketimi ile alakalı değil tabi kiSadece kartın

Doğru pardon.

Sabahtan beri Cafenin kayıt kamerasıyla uğraşmaktan beynimde fosfor kalmadı. Fosfor gelsin, beyin de gelir. Ne de olsa bedava

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

dikkatinizi cekerim 6950 performansi veren kartin boyu giris kartlar kadar.enerji tuketimide azaltilmis.cok basarili olmus.

harbi Benim 4350den Daha kısa
  • bu marka bizim ülkemizde satılıyormu acaba hiç görmedim asus ve msı ürünlerine göre biraz daha hesaplı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng
    Sevgili arkadaşım. Saat hızları nVidianın standart hızları ile aynı ama adamlar daha iyi tasarım yaparak kartın %10 daha az güç tüketmesini sağlamışlar. Bu gerçekten iyi bir şey. 500 Watt PSU da 50 Watt a denk gelir. Yani bu kart için nVidia 500 Watt tavsiye ediyordu ama bazı 500 Watt güç kaynağım var ama sınırdayım diyen kullanıcılar için çok iyi kart olacaktır. Çünkü 500 yerine %10 daha az yani 450 Watt ile de çalışıyorsa 500 Watt PSU su olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.Bence güzel bir şey yapmışlar. Takdir ettim..

500 watt enerji harcayan kartı bul getir üstüne ev araba yapıcam arkadaşım :) Ekran kartının % 10u toplam sistemin değil
  • quote:

quote:

Sevgili arkadaşım. Saat hızları nVidia'nın standart hızları ile aynı ama adamlar daha iyi tasarım yaparak kartın %10 daha az güç tüketmesini sağlamışlar. Bu gerçekten iyi bir şey. 500 Watt PSU da 50 Watt a denk gelir. Yani bu kart için nVidia 500 Watt tavsiye ediyordu ama bazı "500 Watt güç kaynağım var ama sınırdayım" diyen kullanıcılar için çok iyi kart olacaktır. Çünkü 500 yerine %10 daha az yani 450 Watt ile de çalışıyorsa 500 Watt PSU su olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

ilginç bi matematik ...

ziira kart 220w cekiyor maximumda buda karımızın 22w civarı olduğunu gösterir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 10 Eylül 2011; 19:26:56 >

• Neden ölü doğmuş olsun ki? Bunlar GTS250 yeşil versiyonlar gibi kırpılmış değil. Aynı performans %10 daha tasarruflu, gayet başarılı bir model.
    Hem boyu da baya kısaldığına göre maliyeti ve fiyatı da daha düşüktür diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturk9027

quote:

quote:

ilginç bi matematik ...

ziira kart 220w cekiyor maximumda buda karımızın 22w civarı olduğunu gösterir

Teşekkürler. Demek ki konuyu okumadan mesaj atmışsınız.

Bkz: Yukarıda alıntı yaptığınız mesajımın 5 mesaj altı...

• Fark edermi ?
    Unutmadan yanlış anlama olduysa özür dilerim size yönelik bi eleştiride bulunmadım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Neden ölü doğmuş olsun ki? Bunlar GTS250 yeşil versiyonlar gibi kırpılmış değil. Aynı performans %10 daha tasarruflu, gayet başarılı bir model.
    Hem boyu da baya kısaldığına göre maliyeti ve fiyatı da daha düşüktür diye tahmin ediyorum.

İşte ben de onu diyecektim... Herkes ne kadar güç tükettiğine bakmadan hız peşinde para saçarken, başında yeşil bandana, gözünde yuvarlak çerçeve lennon gözlük altında ispanyol paça pantolon ile gelen kırpılmış bir kart kime hitap edecek diye... Kart %10 tasarruf ile 22W daha düşük güç tüketirken performans aynı ise ve fiyatı da hemen hemen aynı hatta daha ucuzsa bu kart diğer kartların satılşarını da serinletmeli...

Bu arada çevreci geçinen hiçbir teknolojik ürün fakire hitap etmez. Çevrecilik zenginin işidir. Düşük güç tüketen cihazların daha düşük maliyeti olduğuna fakat elektrikten tasarruf edecekler bundan kar sağlamalıyız politikasına kurban gittiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 10 Eylül 2011; 22:29:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

dikkatinizi cekerim 6950 performansi veren kartin boyu giris kartlar kadar.enerji tuketimide azaltilmis.cok basarili olmus.

O PCB kısalığı harbiden ne öyle? Eğer zart zurt diyip fiyat yükseltmezlerse GTX 560 Ti modelleri arasında iyi bir tercih olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturk9027

Fark edermi ?
    Unutmadan yanlış anlama olduysa özür dilerim size yönelik bi eleştiride bulunmadım .

Yok ya özür dilemenize gerek yok. Ben zaten kinayeli olarak söylemedim. Ben hata yapıp toplam sistemi hesaplamışım sonra arkadaş söyleyince farkettim. O an kafam çok yorgundu.

Kartın iyi olan yanı %10 güç tüketmesi sayesinde güç kaynağı konusunda 500 Watt PSU kullanan arkadaşların ve özellikle de kısa olduğu için kasasında ekran kartı yeri dar olan arkadaşların gönül rahatlığıyla alıp kullanabilecek olmaları.

Hem az güç tüketiyor hem de çok uzun ekran kartı yuvası istemiyor. Baya esnek yapmışlar kartın kullanım alanını. Bu yüzden bence güzel olmuş...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.