Şimdi Ara

3008 mi 5008 mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
25.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne dersiniz? kıyaslayınca artıları, eksileri nelerdir sizce? aracı ben, eşim ve yakın zamanda aramıza katılacak küçük misafir ;) kullanacağız. hangisi daha kullanışlı olur sizce?

• kesinlikle 3008 çünkü şöyle bi durum var çoğu 5008 sahibinin yakındığı ve çözüm bulunamayan bi titreme durumu var sanki balans ayarı yokmuş gibi peugeot'un kendisi bile bulamıyor en azından bir kaç 5008 sahibinden bunu duydum
  • 5008'de arka koltuklar bağımsız olarak ileri geri kaydırılabiliyor mu acaba?
  • Selamlar .. ben 2 aylık 5008 sahibiyim .. bu karşılaştırmada 5008 derim ben .. görsellik ve iç dizayn 5008 de daha güzel bence .. alırken 3008 de bakmıştım sandalyem bagaja sığmamıştı .. engelliyim tekerlekli sandalye kullanıorum .. kaan arkadaşın dediği çözülmeyen bi sorun değil ilk gelen seride olmuş ve çözümü var .. bendeki araçta ve forumda biçok arkadaşta bu sorun yok .. orta koltuklar tabiki ileri geri hareket edebilior .. bence şu topiğe bi göz athttp://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_29/f_/key_5008//tm.htm#52520251 ve ne merak ediyorsan yaz cevaplasın kullanıcılar ..
  • doğru bnm dediğim ilk seri araçlardaydı ama servis hali hazırda o bi kaç araç için çok uğraştı sahipleri artık illallah aşamasına kadar gelmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Selamlar .. ben 2 aylık 5008 sahibiyim .. bu karşılaştırmada 5008 derim ben .. görsellik ve iç dizayn 5008 de daha güzel bence .. alırken 3008 de bakmıştım sandalyem bagaja sığmamıştı .. engelliyim tekerlekli sandalye kullanıorum .. kaan arkadaşın dediği çözülmeyen bi sorun değil ilk gelen seride olmuş ve çözümü var .. bendeki araçta ve forumda biçok arkadaşta bu sorun yok .. orta koltuklar tabiki ileri geri hareket edebilior .. bence şu topiğe bi göz athttp://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_29/f_/key_5008//tm.htm#52520251 ve ne merak ediyorsan yaz cevaplasın kullanıcılar ..

Merhaba,
    Söylediğinizin imkanı yok 3008 in bagajı engelli sandalyenizi hiç katlamadan dahi koyabileceğiniz bagaj hacmine sahiptir.

• quote:

Orijinalden alıntı: download

quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Selamlar .. ben 2 aylık 5008 sahibiyim .. bu karşılaştırmada 5008 derim ben .. görsellik ve iç dizayn 5008 de daha güzel bence .. alırken 3008 de bakmıştım sandalyem bagaja sığmamıştı .. engelliyim tekerlekli sandalye kullanıorum .. kaan arkadaşın dediği çözülmeyen bi sorun değil ilk gelen seride olmuş ve çözümü var .. bendeki araçta ve forumda biçok arkadaşta bu sorun yok .. orta koltuklar tabiki ileri geri hareket edebilior .. bence şu topiğe bi göz athttp://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_29/f_/key_5008//tm.htm#52520251 ve ne merak ediyorsan yaz cevaplasın kullanıcılar ..

Merhaba,
    Söylediğinizin imkanı yok 3008 in bagajı engelli sandalyenizi hiç katlamadan dahi koyabileceğiniz bagaj hacmine sahiptir.

Meraba , denedimde aldım valla sığmadı olsaydı ilk onu almaya niyetlenmiştim cip gibi duruyo diye ..

• ihtiyaçlarınızı tespit edip alın birini..2 side güzel sonuçta
  • aileniz çok büyük değilse 3008 daha ideal arka kısmı biraz vasat tasarımı ama çokda kötü demek haksızlık olur bunun dışında bi farkları yok arka koltukların kayar olması direksıyon jant tipi gibi donanımlar değişik
  • ihtiyacınız gerektiğinde 7 kişilik oturma düzeni, kafalıklardaki monitörlerle sinema keyfi ve belirgin daha geniş bagaj ise 5008 alın, jipimsi birşey olsun grip kontrol ile kum, kar vs çekiş kontrolu vs olsun diyorsanız 3008. diğer birçok donanımı temelde aynı çünkü.
  • Kendini düşünen babalar için 3008,
    Çocuklarını düşünen babalar için 5008 :)
  • 5008 mi 3008 mi?
    bu sorunun ilk tarihinin üzerinden epey zaman geçmiş ama 5008 kullanıcısı olarak ben de fikirlerimi yazmak istedim.

Ben de ilk defa (hem 5008 ve hem de 3008 i) ABC de gördüm. ikisi de muhteşem görünüyorlardı. İlk bakışta 5008 kendine has dış görünüşüyle oldukça etkileyiciydi. 3008 de çok hoş ve zarif duruyordu. Ama nedense 3008 in dış görünüşü bana biraz taklit gibi geldi. Şimdi hangi arabanın taklidi derseniz cevabım biraz uzun olur. Yollarda gördüğümüz bir çok aracın karması gibi geldi. Ama 5008 biraz daha özgün duruyordu. 3008 in İç tasarımında ise (çocuklu aileler için) arka koltukların bulunduğu bölümü biraz sade ve basık buldum. Normal bir bakış açısıyla şöyle düşünüyorum. her ikisinin de fiyatı malum az para değil. Bu kadar para sayan birinin alacağı arabanın gösterişli de olmasını da beklemesi doğaldır.

Teknik açıdan ikisinin de özellikleri aynıdır. fark kasa tipinde ve iç dizaynındadır.

Yukarıda bir arkadaş güzel bir söz söylemiş. "Kendini düşünen babalar için 3008, Çocuklarını düşünen babalar için 5008" durum tam da böyle.
    herkese kendi arabası daha güzel görünür.

Selamlar saygılar.

NOT: "Kaan" nickli arkadaş ; forumda çoğu 5008 sahibinin yakındığı ve çözüm bulunamayan bi titreme durumu olduğu ve Peugeot'un kendisinin bile bulamadığını ve bunu da en azından bir kaç 5008 sahibinden duyduğunu yazmış. Ben bu titreme konusunu yazan arkadaşların aşırı titizlendiğini düşünüyorum. Kaan arkadaşın da bu kadar kesin yargıya 5008 sahibi olduktan sonra ulaşması gerektiğini söylemek isterim.

Ayrıca 3008 in bagajına hastanelerde kullanılan normal boyutlardaki tekerlekli sandalye sığmamaktadır. Denenmiştir. Aşırı zorlayarak orayı burayı çizip deforme ederek sığdırmaya çalışırsanız belki sığabilir. Ancak normal olarak sığmamaktadır.

Herkese kazasız sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alan8313 -- 17 Ekim 2011; 23:52:06 >

• hala almadınızmı..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alan8313

5008 mi 3008 mi?
    bu sorunun ilk tarihinin üzerinden epey zaman geçmiş ama 5008 kullanıcısı olarak ben de fikirlerimi yazmak istedim.

Ben de ilk defa (hem 5008 ve hem de 3008 i) ABC de gördüm. ikisi de muhteşem görünüyorlardı. İlk bakışta 5008 kendine has dış görünüşüyle oldukça etkileyiciydi. 3008 de çok hoş ve zarif duruyordu. Ama nedense 3008 in dış görünüşü bana biraz taklit gibi geldi. Şimdi hangi arabanın taklidi derseniz cevabım biraz uzun olur. Yollarda gördüğümüz bir çok aracın karması gibi geldi. Ama 5008 biraz daha özgün duruyordu. 3008 in İç tasarımında ise (çocuklu aileler için) arka koltukların bulunduğu bölümü biraz sade ve basık buldum. Normal bir bakış açısıyla şöyle düşünüyorum. her ikisinin de fiyatı malum az para değil. Bu kadar para sayan birinin alacağı arabanın gösterişli de olmasını da beklemesi doğaldır.

Teknik açıdan ikisinin de özellikleri aynıdır. fark kasa tipinde ve iç dizaynındadır.

Yukarıda bir arkadaş güzel bir söz söylemiş. "Kendini düşünen babalar için 3008, Çocuklarını düşünen babalar için 5008" durum tam da böyle.
    herkese kendi arabası daha güzel görünür.

Selamlar saygılar.

NOT: "Kaan" nickli arkadaş ; forumda çoğu 5008 sahibinin yakındığı ve çözüm bulunamayan bi titreme durumu olduğu ve Peugeot'un kendisinin bile bulamadığını ve bunu da en azından bir kaç 5008 sahibinden duyduğunu yazmış. Ben bu titreme konusunu yazan arkadaşların aşırı titizlendiğini düşünüyorum. Kaan arkadaşın da bu kadar kesin yargıya 5008 sahibi olduktan sonra ulaşması gerektiğini söylemek isterim.

Ayrıca 3008 in bagajına hastanelerde kullanılan normal boyutlardaki tekerlekli sandalye sığmamaktadır. Denenmiştir. Aşırı zorlayarak orayı burayı çizip deforme ederek sığdırmaya çalışırsanız belki sığabilir. Ancak normal olarak sığmamaktadır.

Herkese kazasız sürüşler.

3008 dışarıdan jipimsi dursa da içeride standart bir hatchback aracıymış hissi doğurdu bana, 5008 hacimdeki ferahlığı daha fazla hissettiriyor.

Titreme bence de çok abartılmamalı, çok rahatsız edici boyutta değil. forumdaki bazı arkadaşların araçlarında yüksek hızda frene hafif dokunulduğunda direksiyonda hissedilen bir titreme şeklinde kendini gösteriyor. peugeotun bunu çözemediği falan yok, serviste hadiseden bahseder bahsetmez bazı işlemler denendikten sonra salıncak burcunun değişmesi gerektiği söylendi. Aynen de öyle yaptılar, benimkinin burçları değişti, şu an sorun yok.

Forumdaki bazı arkadaşlar balans tarzı sorunlarını da titreme diye dile getirdiği için sanki normal sürüşte de titreme olduğu düşünülmesin, bahsedilen kronik arıza hafif frendeki direksiyon titremesidir. Önce diskleri traşlıyorlar, geçmezse burçlar değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 19 Ekim 2011; 22:47:14 >

• 5008'in 2.elde düşük km lerde satışa çıkmasının nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Challenger.55

5008'in 2.elde düşük km lerde satışa çıkmasının nedeni ne olabilir?

acil para ihtiyacı...
  • quote:

Her şey olabilir.
    Acil para ihtiyacı olabilir.

1- Arabayı satıp işyeri, ev veya arsa almak olabilir.
    2- Oğlunu veya kızını evlendirmek olabilir.
    3- Satıp elde ettiği parayla 2 adet daha küçük araba almak olabilir.
    4- Biraz prim yapmışsa o primden kazanç elde etmek olabilir.
    5- V.S. V.S. V.S. olabilir.

Zevkine Uygun olmayabilir

1- Arabayı aldıktan bir süre sonra beklentisini bulamamış olabilir.
    2- 5008 oldu diye her koşulda beğenilecek değil ya!
    3- Çocukların 2. sıra koltukta video kavgasından ve gürültüsünden bıkmış olabilir.
    4- Eşi ile beraber kulanmak için almıştır. Ancak hanımefendi aracı büyük olduğundan dolayı istememiş olabilir.
    5- Bireysel birikimine göre bu arabanın teknik sorunları olduğunu düşünüyor olabilir.
    6- Forumlarda abartılı şikayetlerden etkilenerek kurtulmak istemiş olabilir.
    7- V.S. V.S. V.S. olabilir.

Herkesin her bir kilometre noktasında aracı satma ihtimali ve hakkı vardır. Lütfen bunu aracın kötü olduğuna yormayın. Ve altında bit yeniği aramayın.
    Unutmayın "Öküzün altında buzağı olmaz".
    Herkese iyi sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alan8313

quote:

Her şey olabilir.
    Acil para ihtiyacı olabilir.

1- Arabayı satıp işyeri, ev veya arsa almak olabilir.
    2- Oğlunu veya kızını evlendirmek olabilir.
    3- Satıp elde ettiği parayla 2 adet daha küçük araba almak olabilir.
    4- Biraz prim yapmışsa o primden kazanç elde etmek olabilir.
    5- V.S. V.S. V.S. olabilir.

Zevkine Uygun olmayabilir

1- Arabayı aldıktan bir süre sonra beklentisini bulamamış olabilir.
    2- 5008 oldu diye her koşulda beğenilecek değil ya!
    3- Çocukların 2. sıra koltukta video kavgasından ve gürültüsünden bıkmış olabilir.
    4- Eşi ile beraber kulanmak için almıştır. Ancak hanımefendi aracı büyük olduğundan dolayı istememiş olabilir.
    5- Bireysel birikimine göre bu arabanın teknik sorunları olduğunu düşünüyor olabilir.
    6- Forumlarda abartılı şikayetlerden etkilenerek kurtulmak istemiş olabilir.
    7- V.S. V.S. V.S. olabilir.

Herkesin her bir kilometre noktasında aracı satma ihtimali ve hakkı vardır. Lütfen bunu aracın kötü olduğuna yormayın. Ve altında bit yeniği aramayın.
    Unutmayın "Öküzün altında buzağı olmaz".
    Herkese iyi sürüşler.

Soruyu sorarken ne buzağı ne de bit yeniği arıyorum:)Farkındaysanız oldukça yalın ve her hangi bir gönderme yapmadan sormuşum.
    Cevapladığınız için teşekkür ederim.

• insanlar haftasonları vs ailece binmek için evin 2. aracı olarak aldıysa kilometresi artmaz. Ben de bu amaçla almıştım ama tam tersi oldu. 5008den inmiyorum, o nedenle 5008im 1 yaşında 35.000km de, fiestam 1.5 senedir henüz 6500 km de.
  • Arkadaşlar resmen Elma mı ? Armut mu? olmuş ne alaka :D 5008 alacak kişi muhtemelen MPV alacaktır neden 3008 ile ilgilensin , 3008 alacak kişi muhtemelen bir crossover bakıyordur neden 5008 ile ilgilensin? Birisi crossover birisi MPV. Gördüğüm 2. garip konu başlığı. :D

Bence ikiside değil RCZ daha iyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.