12 saatte 1GB İnternet kullanımı
21 Cevap1016 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

253 Mesaj
9 Eylül 2011; 17:25:52 

Selam millet
Bendeniz 3GS den iPhone4 e yeni gectim.Turkcell abonesiyim.Full paket kullanıyorum.1GB internet kullanımım var.Ayrıca evden ve işten wifi bağlantısını kullanıyorum.Yaklaşık 2 senedir iPhone kullacisiyim ve ilk defa başıma garip birşey geldi.iPhone kendi kendine internete giriyor ve son 12 saatte 1GB internet kotamin dolduguyla ilgili mesaj geliyor.Evde wifi bağlantısı var bugüne kadar 20 aydır bu sekilde kullandım bir ayda en fazla 700 MB kullanıyordum.Değişen nedir arkadaslar kafam basmadı bu işe sanırım Turkcell bana basıyor:)Konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa bu platformda paylaşmalarını rica ederim.En azından bana yol göstermiş olursunuz.
Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1614 Mesaj
9 Eylül 2011; 17:44:26 

icloud ile ilgili olabilir bir araştırın.

Sony Vaio VPCF24P1E with Windows 8.1 64bit / iPhone 5 16GB with iOS 8 beta4 / Samsung 46ES6140 Led

2372 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:05:09 

Turkcell bazen sapitiyor banada kontratiniz bitti diye msj atmisti 2 gun sonra dikkate almayin diye msj attilar. Online islemlerden bak istersen bi

iPhone 4S 16GB iOS 6.1 | Samsung Galaxy Note 2 16 GB
GameCenter: whtswrongstupid
| PSN: whtswrongstupid

253 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:07:59 

İcloud sanırım yeni nesil veri depolayan sanal bir disk ancak benim bu uygulamayla hic alakam olmadı.Yuklude degil.Sizin sayenizde bilgi sahibi oldum.Ayrıca bu durumda birçok iPhone kullanıcısı kota sorunu yasamaz mı?Benim özelimde sıkıntı olmaması gerekir diye disunuyorum.

253 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:10:14 

Online işlemlerinde kullanılabilir internet limiti
0 kb yazıyor.Vaziyet aynı.

127 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:35:07 

532 yi aramalisin dostum ;)
Her gun 5 tane musteri geliyor bunun gibi sorunlarla.Nesela bir musteriye 30tl yukledim3 gitti vb.
532 musteri hizmetlerini araman lazim :)

2973 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:48:22 

ios 5 ise güncelleme yapıyo olabilir mi ?

HTC One M7
Msi Ge60-0ND 602xtr

5871 Mesaj
9 Eylül 2011; 20:01:17 

Turkcell'den her şey beklenir. Gecen sene hiç kullanmadığım halde 120 TL internet parası çalmıştı benden.

253 Mesaj
9 Eylül 2011; 21:52:00 

4.3.3 versiyonu kullanıyorum Turkcell'i aradım virüs kaçmış olabilir teknik servise götürün dedi iphoneda bildigim kadarıyla casus yazılım virüs gibi risk yok yaniliyormuyum?

253 Mesaj
9 Eylül 2011; 21:54:03 

4.3.3 versiyonu kullanıyorum Turkcell'i aradım virüs kaçmış olabilir teknik servise götürün dedi iphoneda bildigim kadarıyla casus yazılım virüs gibi risk yok yaniliyormuyum?

1614 Mesaj
9 Eylül 2011; 21:54:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez

o ne biçim turkcell çalışanı ya... ne virüsüymüş bu :)

Sony Vaio VPCF24P1E with Windows 8.1 64bit / iPhone 5 16GB with iOS 8 beta4 / Samsung 46ES6140 Led

3297 Mesaj
9 Eylül 2011; 22:30:16 

Vodafone internet kullanın kafanız rahat olsun derim ben. Canavar gibi çekiyor çok şükür. Hatta 2 cihazım var digerinde de tcell takılı, bazen daga tepeyee çıkıyoruz tcell in çekmediği çok yerde Vodafone sinyali aldım ben. 3g hızından da memnunum herhangi bir sıkıntı yaşatmadı bana internet konusunda çok şükür :) bı araştırın isterseniz.

Üniversiteli! BOYNER'de tüm alışverişlerinde geçerli %15 indirimden ve çeşitli avantajlardan faydalanmak ister misin? Cevabın evetse, "BOYNER NKU1" yaz 5956'ya ücretsiz sms gönder, cebine gelen mesajla en yakın BOYNER'e gidip anahtar kart üyeliğini tanımlat. İndirimli alışverişin keyfini yaşa!

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

588 Mesaj
9 Eylül 2011; 22:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

Vodafone internet kullanın kafanız rahat olsun derim ben. Canavar gibi çekiyor çok şükür. Hatta 2 cihazım var digerinde de tcell takılı, bazen daga tepeyee çıkıyoruz tcell in çekmediği çok yerde Vodafone sinyali aldım ben. 3g hızından da memnunum herhangi bir sıkıntı yaşatmadı bana internet konusunda çok şükür :) bı araştırın isterseniz.

Katılıyorum sana gun içersinde yogun olarak dh forum whatsapp , facebook , sahibinden gibi siteleri yogun bir sekilde kullanıyorum sıkıntı çekmiyorum. Üstelik kotam bitti derdi de yok :)

668 Mesaj
9 Eylül 2011; 23:23:26 

Bende 2 operatoru kullaniyorum herzaman turkcell 2 3 kat daha hizli . Sinyalde kuvvetli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

http://img243.imageshack.us/img243/2426/elm.gif

2372 Mesaj
9 Eylül 2011; 23:59:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez

Nod32 mi kaspersky mi kullanmak gerek diye sorsaydin. Hangi kafaya ulasip virus demis acaba :)

iPhone 4S 16GB iOS 6.1 | Samsung Galaxy Note 2 16 GB
GameCenter: whtswrongstupid
| PSN: whtswrongstupid

45 Mesaj
30 Eylül 2011; 11:41:41 

Benzer bir olay kısa süre önce benim başıma da geldi, Turkcell kullanıyorum 3 gün içinde 1 GB kota tükendi (neyse ki limitinde duran cinsindendi, ekstra yüklü bir para ödemeyeceğim). Kullanım detaylarını Turkcell'in sitesinden incelediğimde 87.800 KB lik datanın belirli aralıklarla indirildiğini, 7-8 tekrardan sonra da kotanın dolduğunu gördüm.
Turkcell destek merkezinin cevabı "gerçekden data çekilmiş, iphone üzerinde yüklü bir program yapmış olabilir" şeklinde. Benzer bir olay diğer bir tanıdığımda da var, yaklaşık aynı tarihlerde aynı boyutlarda dosyalar indirilmiş, onunla ortak kullandığımız programları bulmaya çalışıyoruz, çünkü bir sonraki fatura döneminde yine 3 günde kotayı tüketebiliriz eğer dedikleri gibi bir hatalı program data çekiyor ise.

115 Mesaj
30 Eylül 2011; 12:46:47 

Telefon Jailbreak li mi öyle ise ondan dolayı da sorun yaşamış olabilirsin.
Daha önceden bu şekilde sıkıntı yaşayanlar olmuştu JB li tellerde.

Yanlız cevapta tam Turkcelle yakışan cevap olmuş bravo yani

588 Mesaj
30 Eylül 2011; 14:13:54 

ping servisinden kaynaklanıyor olabilir, ping surekli itunes ile iletişim halinde.

45 Mesaj
30 Eylül 2011; 14:27:11 

Bahsetmiş olduğum her 2 telefon da Jailbreak li değil.

Deejaycluber, Ping servisinden kaynaklanma durumunu biraz açıklayabilir misiniz, Ping isimli uygulamadan mı bahsediyorsunuz ?

1 Mesaj
13 Haziran 2012; 19:40:38 

sanırım çözüm bulunamamış; 2 gün önce aynı sorunu yaşadım 2, 3 saat aralıkla tam 87.800,1 kb ( kota doldukdan sonra yaklaık 3,5 tl) lık transferlerle kısa zamanda kota neyim bırakmadığı gibi faturayıda 200 tl yapmış. kullanılan telefon samsung glaxy noten7000: konu hakkında bilgi olan acil yardımlarınızı rica ederim.

İMZA

2096 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:33:45 

quote:

Orijinalden alıntı: WOLKY

o ne biçim turkcell çalışanı ya... ne virüsüymüş bu :)

Benim ablama (iPhone3G) telefon kilitlendiğinde bataryayı çıkartın diyen şirket.

ϟ Ozzy Osbourne ϟ

347 Mesaj
25 Temmuz 2012; 12:51:03 

bugün benim başıma da aynı şey geldi, iphone 4s ile hücresel veri ağı kapalı olduğu halde 87.800 kb belli aralıklarla internet kullanılmış ve mecburen turkcellden 4gb (39tl) internet paketi alarak işi biraz ucuza kapattım. bu konuda fikri olan var mı acaba? 87,800kb ne indiriyor olabilir?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » 12 saatte 1GB İnternet kullanımı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375