Şimdi Ara

Apple, Almanya'daki davayı kazandı; Galaxy Tab 10.1'in satışı yasaklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
11.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, Almanya'daki davayı kazandı; Galaxy Tab 10.1'in satışı yasaklandı

Haftanın son iş günü Alman mahkemeleri Apple'ın Samsung'a açtığı davayı sonuçlandırdı; ihtiyati tedbir kararı doğru, Galaxy Tab 10.1'in Almanya'daki satışı yasaklandı.

Dusseldorf Mahkemesi'nin bugün verdiği karar neticesinde; dünyanın en değerli teknoloji şirketi konumunda olan Apple, bir süredir çeşitli ülkelerde sürdürdüğü patent davalarının en önemli ayaklarından biri olan Almanya'da haklı bulundu ve Samsung'un son dönemdeki en popüler tableti Tab 10.1'in satşına yasak geldi.

Kararı açıklayan duruşma hakimi Johanna Brueckner-Hofman, mahkemenin görüşünün tablet tasarımında Apple'ın Avrupa'da koruma altına aldığı tasarımın tek tasarım olmadığını ve başka tasarımlarında yapılabileceği yönünde olduğunu dile getirirken; bilgi sahibi kullanıcıların Tab 10.1 hakkındaki genel görüşlerinin Apple'ın tasarımına oldukça benzediğini düşündükleri ifade etti. Samsung'un Apple'ın koruma altındaki tasarımında yeterince uzak duramadığın altını çizen Brueckner-Hofman, Galaxy Tab'in arka tarafının Apple'ın tasarımından oldukça farklı olduğunu, ancak önemli olanın ön tasarım olduğunu ve önden her iki cihazında çok büyük benzerlik taşıdığını belirtti. Mahkeme başkanı, ayrıca, alınan kararın diğer Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olmadığının altını çizdi.

Apple cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken; Samsung, alınan kararın Almanya'daki tüketicilerin seçim yapabilme özgürlüğünü ve tasarım yeniliğini kısıtladığını ifade ederken; karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta da Galaxy Tab 7.7'nin IFA 2011 fuarında sergilenmesine yasak getirilmişti.

Apple, Almanya'daki davayı kazandı; Galaxy Tab 10.1'in satışı yasaklandı

• Lanet olsun bu kapitalist apple'a.
  • teknolojik bir cihazda şekilde benzerlikten yasaklama kadar saçma sapan bişey olamaz. bundan sonra piramit, yamuk, küre şeklinde yapsınlar tabletleri o zaman.
  • resmen rezillik apple'dan nefret ediyorum artık ön tarafı tabiki benzeyecek usta ben anlamıyorum bu adamları ne yapsınlar yani dikdörtgen çerçeve ortada ekran.çok yazık oldu samsung'a benim gönlümde en iyi üretici SAMSUNG'dur çok da güzel bir tabletti yazık...
  • Abicim bu ne tepki babanizin mali sanki

Birak milyar dolarlik sirketler kozlarini paylassin

Ah bu bizim milletin duygusal yapisi

Seviyorum ama bu hali bir takim sakincalari olsada

Samimiyetin disa vurumu gibi sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "IFA 2001" yazılmış.
  • samsung çokmu sosyalistte apple kapitalistlikle suçlanmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gennosuke

Abicim bu ne tepki babanizin mali sanki Birak milyar dolarlik sirketler kozlarini paylassin Ah bu bizim milletin duygusal yapisi Seviyorum ama bu hali bir takim sakincalari olsada Samimiyetin disa vurumu gibi sanki

Aynı şey Türkiye'de olmuş olsaydı ve ben yeni bir galaxy tab almak isteseydim alamayacaktım.
    Apple, benim satın alma özgürlüğümü kanunu kullanarak kısıtlamış olmuyor mu ?
    İşin ucu bize dokunmuş olmuyor mu ?
  • Mesajlara bakınca bizim insanımızın doğuştan bildiği politika, futbol ve tasarımcılık işlerine hakim ve uluslararası patent işleride dahil olmuş gibi görünüyor.
    Hadi hayırlısı.
  • apple ın tasarımı akla ilk gelen, ondan sonra ne yapsan ona benzeyecek tabiki. biraz farklı yapayım desen kötü duruyor. home tuşu bile yok, herhalde hakimler ifan.
  • Adamlara bak ya "yeterince uzak duramamış" ne demek?! Her tablet birbirine benziyo zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

Lanet olsun bu kapitalist applea.

Samsung komünist zaten.
  • yıyorsa %99 fızıkı benzerlıgı olan çin ürünlerıne savaş açsın apple
  • İyiki tekerleği icad eden adam ortalıklarda yok,yoksa apple ona da patent davası açardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 9 Eylül 2011; 17:09:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

teknolojik bir cihazda şekilde benzerlikten yasaklama kadar saçma sapan bişey olamaz. bundan sonra piramit, yamuk, küre şeklinde yapsınlar tabletleri o zaman.

Merak etme Apple üçgen yapsa samsung anında piramit şeklinde çıkarır artık neremize sokarsak hala şu yamuk,oval,üçgen mi yapacaklar lafını söylüyorlar ya vay be.. görende apple samsung a dikdörtgen yaptığı için dava açtı sanacak aşırdığı o kadar tasarım var ve gerçekleri kabul edin şu fanatiklikten vazgeçin!!!!
  • Hakimler kararı vermiş bunun üzerine yorum yapmanız kadar saçma bir şey yok. Gören de sizi hukukçu sanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoLdenBlog -- 9 Eylül 2011; 17:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muse00

yıyorsa %99 fızıkı benzerlıgı olan çin ürünlerıne savaş açsın apple

çin malları rakipmi , düşün bi
  • Apple insanları sınırlandırarak bişey elde edebileceğini zanneden bir firma.Mevsimlik bir bitkiye benziyor ve ben bu bitkinin solmasını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

teknolojik bir cihazda şekilde benzerlikten yasaklama kadar saçma sapan bişey olamaz. bundan sonra piramit, yamuk, küre şeklinde yapsınlar tabletleri o zaman.

İsteyen taklit etmeden yapabiliyor. Mesela Sony S2 tableti. Bu yüzden böyle yorumlar yazmaya son verilir umarım.

Ama şu da bir gerçek ki olur da Apple küre şeklinde bir ürün çıkartırsa onu da çalarlar. Bu sefer de siz çıkar ee ne yapacaklardı tablet dediğin küre olur piramit, üçgen yapacak değillerdi ya diye yorumlar yazarsanız hiç şaşırmam.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.