Şimdi Ara

Low elo hakkında ve elo yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
12.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu söyleyeceklerim iyi bir oyuncuysanız daha yüksek bir eloyu hak ediyorsanız geçerlidir:
    low eloda oyunu oyuncuların acemiğilinden kaybedersiniz örnek: kimsenin ward almaması
    Şimdi çözümlere geçelim
    İlk olarak pickler:
    Jungler:İyi jungler oyun kazandırır önemli noktalara wardlar koyar ve etkili ganklar yapabilir junglerda sadece başta gank yeme ihtimaliniz vardır.
    Support:Asla oynamayın demiyorum ama kesinlikle oynamaktan kaçının lanenizdeki adam aouta attack yapar minion kesemez hem sizin oyunu taşıma gibi bir özelliğinizde yoktur.
    Ad carry:Minion farmlayıp nerdeyse tek başınıza bile oyunu taşıyabilirsiniz tabi ad carrydede bir risk var support last hit atıp ward almayabilir ( az onceki oyunumda vardı örneğin böyle bir support) ad carry öneririm.
    Tank:takımda tank yoksa kesinlikle tank olun ama tank varsa ad carry veya jungler daha uygun olur siz nekadar tnaklarsanız tanklayın takım damage yapamadıktan sonra sizde oyunu taşıyamazsınız ( nadirende olsa taşıyabilirsiniz :D )
    Mage:Mage iyidir takım için kill rahat alırsınız ama elo için kill değil win önemli ben anivia ile 20/2 yapıp yeniliğimi bilirim takım feedlediği için jungler veya ad carrye göre win için daha kötüdür.
    *En az 10 kere oynamadıgınız bir hero ile ranked girmeyin
    *Bir heroya odaklanmayın biden çok heroya odaklanın main heronuz olmasın.
    *boş zamanlarınızda hotshotGG izleyin :P
    *BUY WARDS
    *Eğer iyi oynayan bir arkadaşınız avrsa onla duo que girin bu çok önemli hem anlaşma bakımından hemde arkadaşınız olmasa onun yerine bi leaver gelebilirdi örneğin
    *Riske girmeyin hiç bi zaman leave yapabilceğinz maça girmeyin dersaneye gitmeden once 40 dk var ranked giriyim biter hemen demeyin :D
    Elo hell: elo hell yoktur noob player vardır örneğin support last hit atıyor ve ward almıyorsa ( az onceki oyunumdan :D) oyunu kaybetmeniz doğaldır ama bu oyuncuların karşı takıma gitme ihtimalleride vardır bu yüzden ;
    Size önerim elonuz düşükse ve iyi oynuyorsanız girebildiginiz kadar ranked girin çünkü bu bahsettiğim takım olayı karşı takım içinde geçerli sizin takım her zaman 1 iyi oyuncu 4 random olur karşı takımsa 5 random olur yani karşı takıma leaver feeder noob vs gelme olasılığı daha yüksektir.
    özet:hotshotGG izleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtlord

Bu söyleyeceklerim iyi bir oyuncuysanız daha yüksek bir eloyu hak ediyorsanız geçerlidir:
    low eloda oyunu oyuncuların acemiğilinden kaybedersiniz örnek: kimsenin ward almaması
    Şimdi çözümlere geçelim
    İlk olarak pickler:
    Jungler:İyi jungler oyun kazandırır önemli noktalara wardlar koyar ve etkili ganklar yapabilir junglerda sadece başta gank yeme ihtimaliniz vardır.
    Support:Asla oynamayın demiyorum ama kesinlikle oynamaktan kaçının lanenizdeki adam aouta attack yapar minion kesemez hem sizin oyunu taşıma gibi bir özelliğinizde yoktur.
    Ad carry:Minion farmlayıp nerdeyse tek başınıza bile oyunu taşıyabilirsiniz tabi ad carrydede bir risk var support last hit atıp ward almayabilir ( az onceki oyunumda vardı örneğin böyle bir support) ad carry öneririm.
    Tank:takımda tank yoksa kesinlikle tank olun ama tank varsa ad carry veya jungler daha uygun olur siz nekadar tnaklarsanız tanklayın takım damage yapamadıktan sonra sizde oyunu taşıyamazsınız ( nadirende olsa taşıyabilirsiniz :D )
    Mage:Mage iyidir takım için kill rahat alırsınız ama elo için kill değil win önemli ben anivia ile 20/2 yapıp yeniliğimi bilirim takım feedlediği için jungler veya ad carrye göre win için daha kötüdür.
    *BUY WARDS
    *Eğer iyi oynayan bir arkadaşınız avrsa onla duo que girin bu çok önemli hem anlaşma bakımından hemde arkadaşınız olmasa onun yerine bi leaver gelebilirdi örneğin
    *Riske girmeyin hiç bi zaman leave yapabilceğinz maça girmeyin dersaneye gitmeden once 40 dk var ranked giriyim biter hemen demeyin :D
    Elo hell: elo hell yoktur noob player vardır örneğin support last hit atıyor ve ward almıyorsa ( az onceki oyunumdan :D) oyunu kaybetmeniz doğaldır ama bu oyuncuların karşı takıma gitme ihtimalleride vardır bu yüzden ;
    Size önerim elonuz düşükse ve iyi oynuyorsanız girebildiginiz kadar ranked girin çünkü bu bahsettiğim takım olayı karşı takım içinde geçerli sizin takım her zaman 1 iyi oyuncu 4 random olur karşı takımsa 5 random olur yani karşı takıma leaver feeder noob vs gelme olasılığı daha yüksektir.

Komik olan ne

• quote:

Orijinalden alıntı: Lugi@

quote:

Bu söyleyeceklerim iyi bir oyuncuysanız daha yüksek bir eloyu hak ediyorsanız geçerlidir:
    Şimdi çözümlere geçelim
    İlk olarak pickler:
    *BUY WARDS

Komik olan ne

Senin herkese nop demen

• 150 win falan varken rankeda girdiydim ilk 5 oyunu da tf ile aldıydım.Sonra arka arkaya kaybetmeye başladım ekran defeat doldu sonra gene victory falan öyle öyle gidioz şu an 140 win 116 lose
  • nedir bu hotshot takıntısı ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brisingr -- 8 Eylül 2011; 21:51:02 >
  • Anlattığına göre(support mevzusu)sende elo helldesin. Madem çok biliyorsun niye hala elo helldesin ?
  • Aydınlattığın için saol,çok gerekli bilgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Bone Walker

Anlattığına göre(support mevzusu)sende elo helldesin. Madem çok biliyorsun niye hala elo helldesin ?

Çünkü proyum demiyorum ama 1450 ratingim vardı kuzenim tutturdu birlikte girelim diye girdik nasolsa elo reset olucak sora tkrar kasarım dedim bize gelmisti bende net problemi vardı aynı modeme baglaninca arada latency 1000 e fırlıyodu zaten kuzenim kötü oynuyo (10 win 40 lose nedemek lan :D) suan 1150 de sıkıldım tekrar kasıyorum o yüzden biliyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auspekzaaaaa

nedir bu hotshot takıntısı ya

aynen adam'(lar) turnuvalarda iyi oynuyorlar ama normalde çoğu trollük yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Holy Templar -- 9 Eylül 2011; 0:32:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RæmireZ

quote:

Orijinalden alıntı: Auspekzaaaaa

nedir bu hotshot takıntısı ya

aynen adam'(lar) turnuvalarda iyi oynuyorlar ama normalde çoğu trollük yapıyor.

Trollüğünde sınırı var,bu gün oce un yanına Zhanis diye bir adam geldi,kötü oynadı biraz sonraki el oce gene o adama denk geldi ve ne yaptı:

http://i.imgur.com/jvR7L.jpg

• quote:

quote:

Anlattığına göre(support mevzusu)sende elo helldesin. Madem çok biliyorsun niye hala elo helldesin ?

Çünkü proyum demiyorum ama 1450 ratingim vardı kuzenim tutturdu birlikte girelim diye girdik nasolsa elo reset olucak sora tkrar kasarım dedim bize gelmisti bende net problemi vardı aynı modeme baglaninca arada latency 1000 e fırlıyodu zaten kuzenim kötü oynuyo (10 win 40 lose nedemek lan :D) suan 1150 de sıkıldım tekrar kasıyorum o yüzden biliyorum :D

1450 ratingi solo kasmadınmı sen??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

quote:

quote:

Evet solo kastım solo rankeda 2 kiside girilebiliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bunu bilmiyodum sayende öğrenmiş oldum da nasıl oluyor ya bi açıklarmısın o kadar yaptım ben tek solo suan arkadasımla yapmıyorum mesela solo kastıgım ıcın bundan sonra 2 kişi solo kasarım nasıl oldugunu soylersen:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bunu bilmiyodum sayende öğrenmiş oldum da nasıl oluyor ya bi açıklarmısın o kadar yaptım ben tek solo suan arkadasımla yapmıyorum mesela solo kastıgım ıcın bundan sonra 2 kişi solo kasarım nasıl oldugunu soylersen:)

arrenged gir 2 kişi olunca solo sayılıyor

• Ya benim eloda çok düşük, ama galibiyetim 80 ise, mağlubiyetim 85... 5 fark var yani...
    ama Elo 500'lerde dinine yanayım. haftasonu 3 gün boyunca paso ranked girecem her maçi kazansam bile birşey olmicak ama nede olsa sezon 2 geliyor diye oynayacam.
  • ben böyle oyunları ciddiye alanları anlamıyorum ben support tan adamlara ticket açıyorum o kadar adamlar hiç s.klemiyor bile beni cevap atmıyolar kaç gündür.yok eloymuş yok elo helle düştüm qqqq ymuş ya bırakın bu işleri oyunun keyfini çıkarın.para vermiyorsunuz,zorla oynatan yok yani.Bende 10-2 olduğum maçta takımın koordine olamamasına sinirlenip gidip trollüyorum ap ww filan kasıyorum zevkli oluyor.zevkini çıkarın derim bence elo filan bunlar boş iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

ben böyle oyunları ciddiye alanları anlamıyorum ben support tan adamlara ticket açıyorum o kadar adamlar hiç s.klemiyor bile beni cevap atmıyolar kaç gündür.yok eloymuş yok elo helle düştüm qqqq ymuş ya bırakın bu işleri oyunun keyfini çıkarın.para vermiyorsunuz,zorla oynatan yok yani.Bende 10-2 olduğum maçta takımın koordine olamamasına sinirlenip gidip trollüyorum ap ww filan kasıyorum zevkli oluyor.zevkini çıkarın derim bence elo filan bunlar boş iş

rankedda gayet zevkli benim için yensemde yenılsemde pek sınırlenmem oyunda eğlenmeme bakarım ama bu oyunu dikkatsiz rastgele oynadıgım anlamına gelmıyo:) dikkatli ve ciddi oynayıncada gayet zevk alıyorum ciddiden kastım suratım asık bi vaziyette değil genelde gülerim oyunda biri mallık flaan yapınca :)

• İddia ediyorum ben dps taricle oyun taşırım sen o söz ettiğin farm yapıp tek taşıdıgın ad carrylerle taşıyamazsın
  • sorular:

elo nedir?
    pick nedir?
    ward nedir?
    gank nedir?
    buy wards nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikayeci51

sorular:

elo nedir?
    pick nedir?
    ward nedir?
    gank nedir?
    buy wards nedir?

-elo : bir sıralama sistemi adını arpad elo diye birinden alır,satranç'ta kullanılır en fazla elo puanına sahip olan tarihte ünlü satranç ustası garri kasparov'dur,2.8k küsür elo puanı vardı ama 2002'demiydi 2000'demiydi bir satranç ustasına yenilerek 1.ciliği kaybetti.

LOL'de bu sıralama sistemini kullanıyor,elo dediğimiz sistem aslında çok karışık formüllere dayanıyor,kısacası senin LOL'deki sıralaman.

-pick : üstteki yazıları pek okumadım eğer pick dediğimiz şey minionslardan last hit almaksa,last hit vurarak gold pick alıyorsun.

-ward : haritada belirli yerlere konulan konulduğu yeri minimap'ta gösterebilen,ışınlanabilen(teleport skilliyle)
    eşyadır.satın alabilirsin.

-gank : şimdi çoğu kişi bunu pusu olarak biliyor yanlış,ambush pusudur.
    gank ise 3-4 championla birlikte tek kişilik hedeflere saldırıp temizleme işlemidir.
    gank'a hazırlıklı olman lazım iyi gankerler seni çalılığa doğru çekmeye çalışır,sende gidersin anında 3 kişi tepene biner.

-buy wards: wardları satın alma işlemi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.