- x
Boyun fıtığı ameliyatı :( Hakkınızı helal edin.
163 Cevap9099 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1627 Mesaj
9 Eylül 2011; 19:54:53 

Allahtan sizin için acil şifalar diliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaf -- 9 Eylül 2011; 20:46:36 >

havale yolu ile sattığım charlar.
SURGEON(tibet serveri),SURGEON(pasific),illusionist, Shdwsamurai, C0ND0M(venus), Kensei, OpiaT, AngoriaN, BigStorm, SurreaL, MagicStorM, FlashMan, DarkSmoke, BigSensei, BlackLegenD, ShadowFirE, BlackRangeR, FireSlayeR, DarkSamurai, DarkSensei, DarkStroke, MaDClouD, DarkSoldieR, _DuTy_, KingDragoN, MadWinD, GhostSlayeR, DarkRaideR, Nel, NightLeoN, DarkBravE, NightStrokE, BraveDragoN, GoldenFisT, EyrioN, MadRaideR, MaDeviL, MadKinG(hera)

129 Mesaj
9 Eylül 2011; 22:40:15 

geçmiş olsun haluk bey,umarım ağrılarınız en kısa zamanda geçer ,
boyun fıtığı sorununu 2-3 yıldır yaşayan biri olarak durumuzu buradan paylaşmanızı bekliyorum, belki ben de olabilirim.

daha önceki sayfalarda yazan arkadaşlar:evet gerçekten de boyun fıtığı ameliyatları bir çok gelişmiş ülkeye göre bizde çok fazla.bunun ispatını isteyen arkadaşlara şunları söyleyeceğim.yaklaşık 3 yıldır bu sorunu yaşıyorum.gittiğim doktorlar hemen yapalım, yarım saat sonra yapalım,başka çözümü yok dediler bir çoğu.çok araştırdım.bunu tv de uzmanlığı bizzat beyin cerrahisi olan doktorlardan duydum.profta vardı.TABİYKİ EĞER FİZİK TEDAVİ ÇÖZÜM GETİRMİYORSA HİÇBİR ŞEKİLDE AMELİYATTAN BAŞKA ÇARE YOK.
ANCAK FİZİK TEDAVİ MUTLAKA DENENMELİYMİŞ.
SORUN ZATEN AMELİYAT OLMASI ŞART OLANLARIN AMELİYAT EDİLMESİNDE DEĞİL.HAFİF FITIKLARIN HEMEN AMELİYAT EDİLMESİNDE GEREK YOKKEN.BÖYLE BİR DURUM ÜLKEMİZDE VAR.
(NETTEN ARAŞTIRIN, 2 yıl kadar önce bununla ilgili tutuklananlar oldu.gereksiz boyun fıtığı ameliyatı ile ilgili,)

762 Mesaj
9 Eylül 2011; 22:44:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Sayın Haluk Bey,
Anestezi altında gördüğünüz rüyaları bizimle de paylaşırsanız seviniriz. Birkaç saat sonra arar, size kim refakat ediyorsa bilgi alırım...
Geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar
Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın.

Doğanın kanunları gereği, eninde sonunda bir gün doktorun karşısında bulacaksınız kendinizi, isteseniz de istemeseniz de ona muhtaç olacaksınız.
Bu gün suçladığınız o doktorların vebali boynunuza....

Sayın BRAVEHEART11,

Benim kastım, adam gibi adam olan güzide doktorlarımız değil tabii ki.

İnsan çektiğini bilir.

Son olarak tekrar ediyorum, "Doktorların çoğu PARAGÖZ" lafım dürüst olup işini hakkıyla yapanlara değil.

Neyse...

Haluk bey tekrar acil şifalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut4.bahtiyar -- 10 Eylül 2011; 0:04:42 >

>>>İkinci el araç alım satım rehberi ve yardımlaşma konusu<<<

>>>Vergi Kaçırma Teknikleri<<<

"DH Moruklar Kulübü"

12836 Mesaj
10 Eylül 2011; 10:56:22 

Taburcu oluyorummmm. . .

Herkese çoooook teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Paran varsa Japon, yoksa alman.

1090 Mesaj
10 Eylül 2011; 11:06:52 

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

Asıl çarpıtan sizsiniz, pratisyen+uzmanlık+yan dal süresi genellikle 14 yıl ve bu süreç içerisinde 2+2+2 yıl doğuda mecburi hizmet ve kölelik yapıyorlar onları eleştirmeyin gibilerinden ahkam kesiyorsunuz. Ben de örnek veriyorum süreler değişken diye sonrada o branş klinik branş değil diye çarpıtıyorsunuz. Kendinizle bile uyuşamıyorsunuz. Önce 2+2+2 (kabul ederseniz bahsettiğiniz sürenin toplamda 6 yıl olduğunu belirteyim; yok 4,5 yıl eder dersenizde şaşmam) 6 yıl mecburi hizmet diyorsunuz sonra 300-600 gün arası değişir diyerek toparlamaya çalışıyorsunuz. Kimse dr.ları zorla uzman yapmıyor, TUS zorunlu değil askerlik gibi. Dr.lar eve kapanıp TUS'a çalışıyor uzmanlık kazanabilmek için. Hatta arkadaşım istifa etti TUS'a hazırlanmak için, sonrada ortopedi kazandı. Mecburi hizmette var ise gidilecek beğenilse de beğenilmesede; bunu kabul etmeyen istemeyen doktorda uzmanlık için uğraşmaz sanırım. Bu kadar okudular emek verdiler diye tasvip edilmeyen işlerle uğraşarak kazanç kapısı sağlamalarını hoş görmemizde beklenmemeli. 657 sayılı DMK'na göre memurun ek iş yapması yasaktır. Peki bu dr.lar memur değilmidir. Yıllardır hem devlette hem özelde çalışıp kendilerine tanınan iltimastan istifade etmedilermi. Ama asıl suçlu stratejik hata yaparak hatalar zincirinin ilk halkasını oluşturan sağlık bakanlığıdır. Şuan itibariyle kendilerine reva görülen ücret 2,683TL'dir(güncel veri, 207TL aile yardımı dahil). Bu rakamı da hakkıyla veya hileyle katlayabilmekte malesef onların vicdan ve iradesindedir.
Uzmanlık süreleri son davalarla 4 yıla düştü demişsiniz; yani dediğinize göre süreyi belirleyenler (tıpta uzmanlık kurulu) 5 yıl belirledi süreyi beğenmeyenler de mahkemeye verdi 4 yıla indirtti öylemi. Tam tersi TUK 5 yıl uzmanlık süresini 4 yıla çekiyor ve bu durumla ilintili dr. dernekleri tarafından mahkemeye verilip tekrar 5 yıla çıkartılması sağlanıyor. Örneği mevcut aşağıda;
http://www.medimagazin....urdurma-2-22-32348.html

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

haksız kazanç elde etmek için daha çok kamu kurum ve kuruluşunda çalışmanız lazım( istiyorsunuz demek istemiyorum), özel sektörde biraz daha zordur, mesela sizin meslek için, bir devlet dairesinin yazılımını yaparsınız 3 firma ihaleye girersiniz aranızda anlaşıp yüksek fiyat çeker diğer firmaları görürsünüz , alın size şerefsizlik, mesela inşaat mühendisleri iyi bilirler bırakın yolsuzluğu ,zaten kanuni hakkınız olan inşaat ruhsatını bile almak için biraz terletirler adamı...

@mbtuncel1 arkadaşında dediği gibi bilgi dağarcığınızın çapı baya etkileyiciymiş. Son yıllarda ihale gördünüzmü ya da katıldınızmı hiç? 4734 sayılı kamu ihale kanunu, kamu ihale kurumu(KİK) ya da yaklaşık maliyet gibi terimleri yolda görmüşlüğünüz varmıdır. Verdiğiniz örnek basit ve gerçekdışı. Devir değişti köprünün altından çok sular geçti, yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Bu ihaleler sizin kıraathane ya da evlerinizde oynadığınız ihalelerden değil beyfendi. Denetleniyor, gerekiyorsa iptal ediliyor. Biz yaptık oldu bitti ihaleleri de zaten ileri safhaları göremeden (sayıştay, ddk) KİK tarafından iptal ediliyor. Alın bir örnek http://www.personelsagl...kemeye-verdi-h5386.html
Aykırılık psikolojisimidir sizinki bilinmez ama forum üyelerine veya mesajlarına kahve ağzı tarzınızla bulaşma eğilimi içerisindesiniz. @mbtuncel1 isimli üye sağlık sektörü ve dr.ların etik olmayan menfaat yollarını doğru betimlemiş. Üstte muhtemelen dr. bir üye "BIÇAK PARASI KİMSE ALMAZ, CEZASI VAR" demiş. Ama işin iç yüzünün öyle olmadığı belirtilmiş. Alındığınıda iyi biliyoruz. Siz ise kendinize yakışan tarzda yorumlayıp karşı çıkmışsınız. Objektif olabilmek, bilmeden sallamamak sizin için bir hayli uzak olsa gerek. Sizi kendinizle başbaşa bırakıyoruz Meydan sizin takılabilirisiniz kafanıza göre.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_öztuna06 -- 10 Eylül 2011; 19:46:16 >

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

1457 Mesaj
10 Eylül 2011; 11:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Taburcu oluyorummmm. . .

çok geçmiş olsun.sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

Honda Accord 2.4 Executive

129 Mesaj
10 Eylül 2011; 12:53:53 

haluk nasıl durumun ?geçmiş olsun
kol ağrısı geçiyor mu?

3554 Mesaj
10 Eylül 2011; 16:26:09 

quote:

Taburcu oluyorummmm. . .

ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN HALUK HOCAM..

Siz güçlü bir insansınız, bunu da atlatırsınız inşallah..Allah acil şifalar versin.. en kısa zamanda aramızda görmek dileğiyle..

7267 Mesaj
10 Eylül 2011; 17:09:19 

Geçmiş olsun Haluk abi.

Acil şifalar dilerim.

mantık..

3745 Mesaj
10 Eylül 2011; 17:20:26 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 10 Eylül 2011; 17:22:47 >

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

3745 Mesaj
10 Eylül 2011; 17:35:14 

quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

@mbtuncel1 arkadaşında dediği gibi bilgi dağarcığınızın çapı baya etkileyiciymiş. Son yıllarda ihale gördünüzmü ya da katıldınızmı hiç? 4734 sayılı kamu ihale kanunu, kamu ihale kurumu(KİK) ya da yaklaşık maliyet gibi terimleri yolda görmüşlüğünüz varmıdır. Verdiğiniz örnek basit ve gerçekdışı. Devir değişti köprünün altından çok sular geçti yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Bu ihaleler sizin kıraathane ya da evlerinizde oynadığınız ihalelerden değil beyfendi. Denetleniyor, gerekiyorsa iptal ediliyor. Biz yaptık oldu bitti ihaleleri de zaten ileri safhaları göremeden (sayıştay, ddk) KİK tarafından iptal ediliyor. Alın bir örnek http://www.personelsagl...kemeye-verdi-h5386.html
Aykırılık psikolojisimidir sizinki bilinmez ama forum üyelerine veya mesajlarına kahve ağzı tarzınızla bulaşma eğilimi içerisindesiniz. @mbtuncel1 isimli üye sağlık sektörü ve dr.ların menfaat yollarını doğru betimlemiş. Üstte muhtemelen dr. bir üye "BIÇAK PARASI KİMSE ALMAZ, CEZASI VAR" demiş. Ama işin iç yüzünün öyle olmadığı belirtilmiş. Alındığınıda iyi biliyoruz. Siz ise kendinize yakışan tarzda yorumlayıp karşı çıkmışsınız. Objektif olabilmek, bilmeden sallamamak sizin için bir hayli uzak olsa gerek. Sizi kendinizle başbaşa bırakıyoruz Meydan sizin takılabilirisiniz kafanıza göre.

Edit:İmla

hiçbir şahsa sert ifade yada sizin yaptığınız gibi hakaret içeren sözler yazmadım, genele yazmışımdır, eğer onlardan biri değilseniz alınmanıza gerek yok..
Tıpla alakalı yukarıda yazdıklarım da doğru, burayı meşgul etmeye gerek yok, yazdıklarınız teorikte doğru ama pratikte yanlış ,daha iyi araştırın yada özelden benimle temasa geçin...

ihale konusu ile ilgili de çok iddialı değilim ,'Türkiye'de hiç bir ihalede fesat yoktur ve olmamıştır,çok iyi denetlenir' diyelim konu kapansın, o konuda uzman değilim birebir yaşadığım bir şey de yok, yılların görmüş duymuşlukları diyelim...
şahsıma ettiğiniz hakaretvari sözleri de size iade ediyorum....

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

12836 Mesaj
12 Eylül 2011; 7:26:53 

quote:

Orijinalden alıntı: kuaterner

haluk nasıl durumun ?geçmiş olsun
kol ağrısı geçiyor mu?

Kolumdaki uyuşma ve ağrılar % 80 kadar azaldı.

Fıtığa ilaveten kireçlenme de varmış ve tüm ağrıların geçmesi 10 gün kadar sürer demişti Ayhan Hoca.

Gündüzleri neyse de geceleri geçmek bilmiyor :(

Her sağa dönüşümde uyanıyorum.

Her sola dönüşümde de uyanıyorum.

Tekrar sırt üstü yatarken de uyanıyorum.

Bu hafta nasıl geçer ? :(

Ama yine iyi ki ameliyat olmuşum diyorum şimdiden.

İnşallah hep böyle demeye devam ederim.

96 Mesaj
12 Eylül 2011; 7:39:28 

Geçmiş olsun.Allah yardımcın olsun

8660 Mesaj
12 Eylül 2011; 9:35:33 

Çok geçmiş olsun hocam. Acil şifalar

308 GP Yarışı, 91 Zafer, 155 Podyum, 68 PP, 77 EHT, 7 Şampiyonluk, Tek Kral Michael Schumacher

Novitec Bravo 1.4 T-Jet 170PS Sport

9308 Mesaj
12 Eylül 2011; 10:24:28 

geçmiş olsun abi

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

129 Mesaj
12 Eylül 2011; 16:12:47 

uyku problemi neden var haluk bey,gece uyanma?
geçecektir ağrılar, ben de bazen ağrılarım hafif hafifi olduğunda ameliyatı düşünüyorum ama bakalım

12836 Mesaj
12 Eylül 2011; 16:19:06 

quote:

uyku problemi neden var haluk bey,gece uyanma?
geçecektir ağrılar, ben de bazen ağrılarım hafif hafifi olduğunda ameliyatı düşünüyorum ama bakalım

Boynumda yeni konan diskler henüz tam anlamıyla bana itaat etmiyorlar gibi sanki.

Vücudumu yana çevirmek istiyorum ve sanki boynum birkaç derece geriden takip ediyormuş gibi davranıyor.

Bu arada da hafif bir ağrı oluyor ve uyanıyorum.

Bu kadar olsun diyeyim.

İnşallah bundan sonra daha rahat uyurum.

Size de geçmiş olsun tekrardan.

1788 Mesaj
12 Eylül 2011; 17:01:48 

bu adam gerçekten tam bir beyefendi..

geçmiş olsun haluk bey inş. en kısa zamanda hiç bir ağrın sızın kalmaz.

1440 Mesaj
12 Eylül 2011; 17:28:02 

Geçmiş olsun, İnşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Kanuni Sultan Süleyman boşuna Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi dememiş

295 Mesaj
12 Eylül 2011; 19:15:39 

geçmiş olsun ,,İnşallah tez elden eski sağlığınıza kavuşursunuz..:)

tedavi "mini onarım" sayılır kasko sağlam..değişen yoksa değerini de korur tahminim

11685 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:04:42 

quote:

Boynumda yeni konan diskler henüz tam anlamıyla bana itaat etmiyorlar gibi sanki.

Vücudumu yana çevirmek istiyorum ve sanki boynum birkaç derece geriden takip ediyormuş gibi davranıyor.

Bu arada da hafif bir ağrı oluyor ve uyanıyorum.

Bu kadar olsun diyeyim.

İnşallah bundan sonra daha rahat uyurum.

Size de geçmiş olsun tekrardan.

Uyumsuzluk olması normal abi.

Araçlarımızın disklerini ya da balatalarını değiştirdiğimizde bile 2 parçanın birbirine alışma süreci oluyor.

İlk başlarda ötüyor falan.

129 Mesaj
12 Eylül 2011; 22:59:33 

haluk bey ameliyattan sonra doktor fizik tedavi verdi mi veya verecek mi bir süre sonra.?faydalı olduğunu ve verdikerlini duymuştum,
sanırım sinirlerin yeni duruma alışması için faydalı olabilir,tabiyki doktorunuz en doğrusunu biliyordur

12836 Mesaj
13 Eylül 2011; 7:35:47 

quote:

haluk bey ameliyattan sonra doktor fizik tedavi verdi mi veya verecek mi bir süre sonra.?faydalı olduğunu ve verdikerlini duymuştum,
sanırım sinirlerin yeni duruma alışması için faydalı olabilir,tabiyki doktorunuz en doğrusunu biliyordur

10 gün kadar sonra görüşeceğim kendisiyle.

Ben de bilmiyorum şu an.

12836 Mesaj
10 Eylül 2012; 0:20:53 

Arkadaşlar merhaba,

Tam 1 yıl önce bugün olmuşum ameliyatı.

Ameliyat öncesi dönemde yaşadığım problemlerle ilgili neredeyse hiçbir sıkıntım kalmadı çok şükür.

Ameliyattan sonra boynumu orjinal hali kadar rahat hareket ettirememe ya da aynı zor pozisyonda tutmakta ısrarcı olmam durumunda (ipodda birkaç düzey angry bird oynamak gibi :) boynumda ağrı çekiyor olmam gibi yeni sıkıntılar tecrübe ediliyor ama eskisiyle karşılaştırılamayacak kadar küçük şeyler bunlar.

Güzel bir uyku çekince bir sıkıntım kalmıyor.

İnşallah ileriki dönemde de aynı şekilde memnun olmaya devam ederim.

Herkese selamlar.

1408 Mesaj
10 Eylül 2012; 0:26:56 

çok geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAN99 -- 10 Eylül 2012; 0:28:22 >

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive

2792 Mesaj
10 Eylül 2012; 0:33:40 

büyük geçmiş olsun bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz inşallah çok emeğiniz var forumda biliyorum yine başlarsınız test sürüşü ve oto izlenimlerine bekliyoruz ama önce sıhhatinize kavuşun

pardon ben yeni ameliyat oluyosunuz zannettim ama sevindim sağlıklısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_fan_club -- 10 Eylül 2012; 0:35:51 >

bugün mutluluktan müebbet yesek yarın af çıkar...

2129 Mesaj
10 Eylül 2012; 0:48:43 

Acil şifalar dilerim. Size ve ailenize şimdiden geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

SAGA Virtual Airlines - IVAO

739 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:00:11 

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Tam 1 yıl önce bugün olmuşum ameliyatı.

Ameliyat öncesi dönemde yaşadığım problemlerle ilgili neredeyse hiçbir sıkıntım kalmadı çok şükür.

Ameliyattan sonra boynumu orjinal hali kadar rahat hareket ettirememe ya da aynı zor pozisyonda tutmakta ısrarcı olmam durumunda (ipodda birkaç düzey angry bird oynamak gibi :) boynumda ağrı çekiyor olmam gibi yeni sıkıntılar tecrübe ediliyor ama eskisiyle karşılaştırılamayacak kadar küçük şeyler bunlar.

Güzel bir uyku çekince bir sıkıntım kalmıyor.

İnşallah ileriki dönemde de aynı şekilde memnun olmaya devam ederim.

Herkese selamlar.

Abi konuyu açtığın zamanlar üye değildim, geçmiş olsun.

Boyun fıtığı olmanın, torku yüksek dizel araç kullanmanla bir ilgisi var mı ?

16605 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:07:52 

haluk bey 1 sene olmuş ama yeniden geçmiş olsun umarım iyidir şu an da sağlıgınız

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

12836 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

Abi konuyu açtığın zamanlar üye değildim, geçmiş olsun.

Boyun fıtığı olmanın, torku yüksek dizel araç kullanmanla bir ilgisi var mı ?

Teşekkür ederim arkadaşım.

Böyle bir ilgi kurulsa bile bendeki etkisi 10 binde bir falandır herhalde.:)

Benzinli olsun dizel olsun tüm araçlarımı gayet efendi kullanırım.

Acil bir durum olmadıkça ilk hızlanmalarım olsun ara hızlanmalarım olsun çok makul limitler dahilindedir.

Fırsatını bulduğum her durumda yasal hız limitleri içinde ve hız sabitleme ile giderim.

Elimden geldiğince Hypermiling prensiplerine uymaya çalışmaya çalışırım.

http://forum.donanimhaber.com/m_60208810/tm.htm

Zaten geçen sene ameliyat öncesi aracımız 2008 Honda Jazz CVT idi.

Ameliyata kadar giden bu durumu 2 büyük gerekçeye bağlıyorum:

1. 12 yıl kadar çok yoğun bir iş temposundan sonra işleri biraz hafiflettiğim bir dönemde forum paylaşımları nedeniyle uzuuuun süreler bilgisayar başında kalma.

2. Bilgisayar başında daha önce de uzun süreler geçirmişliğim oldu ama bunu o dönemde yeni aldığım ama boynumu rahat ettirmeyen LazBoy koltukta oturarak yapma.

Tabii bunları, özellikle de koltuğu daha sonradan farkettim.

O zamandan beridir oturmuyorum. :)

Selamlar.

12836 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:29:19 

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Ameliyat olalı 1 yıl oldu.

Benzer durumda olup da ameliyat kararı almakta kararsız olan arkadaşlar vardı pm yoluyla benden bilgi alan.

Konuyu biraz da 1 yıl sonundaki durumu güncelleyip kendilerine ulaşabilmek amaçlı hortlattım.

Ameliyat sonrası 1 hafta geçmek bilmedi.

3 hafta evden dışarı çıkmadan "sıfır risk" öncelikli bir hayat sürdüm ki siz yolda yürürken beklemediğiniz bir anda çalınan bir korna bile irkilmenize sebep olacağından büyük bir risk. :)

2 ay toplu taşıma kullanmadım.

4 ay uzun yola çıkmadım.

O zamandan beri özel bir yastık kullanıyorum.

1.5 yıl önce ciddi para sayarak aldığım salak koltuğa oturmuyorum. :)

Geçen yıla göre 7-8 kilo aldım ama inşallah önümüzdeki dönemde onları da verip tekrardan 78 kg civarına, hatta daha da iyisi 75 kg civarına düşeceğim.:)

Hadi hayırlısı. :)

739 Mesaj
10 Eylül 2012; 1:54:32 

quote:

Özenle yazdığınız mesajınız için teşekkür ederim.

Hypermilling konusu ilgimi çekti daha önce görmemiştim ama biraz sabır gerek, pek benim kalemim değil.

129 Mesaj
10 Eylül 2012; 21:58:18 

haluk bey sağlıklı günler diliyorum size.
özelden size boyun fıtığı ile ilgili yazanlardan biriyim hatırlarsınız ben de de boyun fıtığı var.ameliyat olmadım.3yıl önce başladı rahatsızlık.
gittiğim doktorlar hep ameliyat dedi hatta izmir central hospital deki doktor yat yarım saat sonra yapalım hemen dediğinde şok olmuştum.şifa da da aynı şekilde ameliyat olmadan mümkün değil dediler.
ama gittiğim prof şimdi olma.ağrılar azalmış fıtık büzüşmüş dedi.eğer o inanılmaz ağrılar çektiğin o bir haftalık dönemdeki gibi ağrıları yine yaşarsan gel seni ameliyat edelim dedi.3yıl geçti o şekildeki ağrıları tekrar yaşamadığımdan ameliyat olmadım henüz.çünkü 3 yıldır çok dikkatli hareket ediyorum.özel yastık kesinlikle yüz üstü yatmama gibi...yani çok kaliteli yaşayamıyoruz.ense ağrıları zaman zaman oluyor ama kısa süreli katlanıyoruz.
haluk bey yalnız kabul etmek istemiyorm ama gerçek olan şu ki boyun fıtığının çok çok büyük sebebi maalesef bilgisayar kullanımı.bende de öyle oldu.
tüm arkadaşlara da tavsiyem 15 dakikada bir kaç dakka da olsa boyunlarını dinlendirsinler.aynı pozisyonda ekrana klavyeye kilitlenmek önce boyun düzleşmesi hemen ardında da fıtık.
sonuç olarak ben de ameliyatı bekliyorum belkide .ama bakalım ne zaman .yaptığım doğrumu onu da bilmiyorum.bu günlerde tekrar bir gitsem iyi olacak aslında.
tekrardan geçmiş olsun haluk bey.sıkıntısız yıllar dilerim

454 Mesaj
10 Eylül 2012; 22:43:26 

babam da oldu ramazanın içindeyken korkacak bişey yok.geçmiş olsun

hoşgeldin bebek

201 Mesaj
10 Eylül 2012; 22:46:55 

geçmiş olsun..

"YAŞAŞIN ATATÜRK CUMHURİYETİ"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Eylül 2012; 22:52:23 

Hakkım yok saniyorum ama en ufak bi hakkım varsa da sonuna kadar helaldir. Acil sifalar diliyorum size..

2250 Mesaj
20 Şubat 2013; 0:07:43 

quote:

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Ameliyat olalı 1 yıl oldu.

Benzer durumda olup da ameliyat kararı almakta kararsız olan arkadaşlar vardı pm yoluyla benden bilgi alan.

Konuyu biraz da 1 yıl sonundaki durumu güncelleyip kendilerine ulaşabilmek amaçlı hortlattım.

Ameliyat sonrası 1 hafta geçmek bilmedi.

3 hafta evden dışarı çıkmadan "sıfır risk" öncelikli bir hayat sürdüm ki siz yolda yürürken beklemediğiniz bir anda çalınan bir korna bile irkilmenize sebep olacağından büyük bir risk. :)

2 ay toplu taşıma kullanmadım.

4 ay uzun yola çıkmadım.

O zamandan beri özel bir yastık kullanıyorum.

1.5 yıl önce ciddi para sayarak aldığım salak koltuğa oturmuyorum. :)

Geçen yıla göre 7-8 kilo aldım ama inşallah önümüzdeki dönemde onları da verip tekrardan 78 kg civarına, hatta daha da iyisi 75 kg civarına düşeceğim.:)

Hadi hayırlısı. :)

Bende boyun fıtığı ameliyatı oldum c3-c4 seviyesinde cage ile füzyon ameliyatı. Boynumda disk boşaltıldığı için yerine omurga arasına kafes kondu :D ilk yıllar zordu fakat geçen 3 yıl sonunda baya bir ilerleme kaydettim. Bu konuda bir paylaşım yapmayı düşünüyorum çünki ameliyat safhasında durumunu paylaşan pek kimse görmemiştim buda beni gerçekten tedirgin etmişti. Paylaşım yapınca umarım insanlara(fıtık ameliyatı kararı verilen hastalar) bunun faydası olur

Öldürmek için bir lider olarak affetmeyi aklından tamamen çıkarmalısın.

129 Mesaj
20 Şubat 2013; 18:46:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kaansam

Bende boyun fıtığı ameliyatı oldum c3-c4 seviyesinde cage ile füzyon ameliyatı. Boynumda disk boşaltıldığı için yerine omurga arasına kafes kondu :D ilk yıllar zordu fakat geçen 3 yıl sonunda baya bir ilerleme kaydettim. Bu konuda bir paylaşım yapmayı düşünüyorum çünki ameliyat safhasında durumunu paylaşan pek kimse görmemiştim buda beni gerçekten tedirgin etmişti. Paylaşım yapınca umarım insanlara(fıtık ameliyatı kararı verilen hastalar) bunun faydası olur

ben de boyun fıtığı ile yaşamaya devam eden biriyim.
3-4 yıl oluyor.o zaman gittiğim iki özel hastane hemen ameliyat olmalısınız dedi.
devlet hastanesindeki doktorum hemen olma fizik tedavi ol dedi.
izmirde prof.mehmet zileli şimdilik olma.fıtığın büzüşmüş ağrılan ondan azalmış dedi.eğer tekrar dayanılmaz ağrılar çekersen gel o zaman ameliyat edelim.ameliyattan da korkma dedi.
ben böyle devam ediyorum.dikkatli yaşıyorum.sürekli özel yastık.arada tens cihazı kullanıyorum.yani bilmiyorum ne olacak.

2678 Mesaj
20 Şubat 2013; 18:48:53 

Gecmis olsun hocam allah bir an once ayaga kalkmayi nasip etsin.

Çok yakan araba yoktur.Benzinin pahalı olduğu ülke vardır.

129 Mesaj
21 Şubat 2013; 17:06:53 

yanlış anlaşılmasın normal hayatıma devam ediyorum.sıkıntı yok.ama dikkat etmezsek ağrılar başlıyor hemen

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2013; 17:20:01 

Saglik-Yasam topigine cevirdiniz burayi

3410 Mesaj
21 Şubat 2013; 17:23:34 

Gecmis olsun

6664 Mesaj
25 Şubat 2013; 13:52:38 

Allah şifa versin..Arkadaşım..Ne hakkımız olacak ? Bir an önce iyileşmeye bak...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

149 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:58:57 

Haluk bey, 7 Eylül 2011 de ameliyat olacağım diye mesaj atıyor, ve 25 Şubat 2013 tarihinde

geçmiş olsun mesajları atılıyor, bu iş aşağıdaki fıkraya benziyor,

Hani bir Hristiyan bir yahudiye dövmeye başlamış, yahudi niye beni dövüyorsun diye sorunca,

siz isa'yı öldürmüşsünüz demiş , evet o ama binlerce yıl önce oldu diyince, Hristiyan olsun ben

yeni duydum demiş,

Karanlığın en koyu olduğu zaman, aydınlığın en yakın olduğu zamandır
Sayfa:   <<     1 [3]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Motorlu Araçlar Konu Dışı » Boyun fıtığı ameliyatı :( Hakkınızı helal edin.
Sayfa: <<     1 [3]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.537