Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (607. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trapper54

i20 almayı düşünüyordum ama üstüne biraz daha koyup i30 mu almalıyım diyorum?birde i30 un hangi modelinde donanım daha iyi 30.000liraya kadar çıkabilirim

30bine i30 alamazsınız belki eski kasa, piyasası nedir bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi bayramlar ..
  • İyi bayramlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar Agahs;

i30CW seçiminiz çok iyi. Herşey i30 ile aynı ama bagajı gayet büyük. 380 lt yerine 528 litre. Görünüşü de bence HB den daha şık ve hiç SW gibi görünmüyor. Ben 15 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Piyasada az var ve inanın farklı bir araba. Geçen hafta Fransız arkadaşlarımı gezdirdim. Birinin Audi A3'ü, diğerinin Renault Mégane Coupé'si var. İkisi de çok beğendiler arabayı. Yalnız renk seçeneği yoktu ben alırken. Sadece siyah ve beyaz vardı. Siyah çok yakışıyor ama sorunlu: Kir gösteriyor fena. Sık yıkamak lazım... Bilginize, saygılarım
  • Led stop fiyatlarını bilen varmı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UqUR48

Led stop fiyatlarını bilen varmı.

1200-1700 araliginda
  • i30 crdi style manuel filo indirimli 57.250 fiyat aldım, ancak satış görevlisi 6 ay aracın hyundai bayisinin üzerinde kalacağını söyledi,bu konuda bilgisi olan varmıdır?
  • Ben yokuş yukarı kalkışlarda biraz gaza yüklenirsem araç patinaj çekiyor. Bizim araçta ASR olduğundan dolayı patinaj çekmemesi gerekiyor diye biliyorum.
    Bu normal midir? (Elite Manuel Dizel)
  • Ordu-Denizli 1034km 199tl lpg . Benzin sifir. Prins sivi sistem Hyundai i30 otm. 2 Yetişkin 3 çocuk bagajda yer yok klima hep acik. Yakit tüketim göstergesi 6.7 ama en az %6 eksik hesapladigini biliyorum. Lpg 2.50-2.78 arasında fiyatla alindi. Bayraminiz mübarek olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Ordu-Denizli 1034km 199tl lpg . Benzin sifir. Prins sivi sistem Hyundai i30 otm. 2 Yetişkin 3 çocuk bagajda yer yok klima hep acik. Yakit tüketim göstergesi 6.7 ama en az %6 eksik hesapladigini biliyorum. Lpg 2.50-2.78 arasında fiyatla alindi. Bayraminiz mübarek olsun.

Tüketim çok güzel üstat.
    Biz sıralı sistemde aynı yolu 260 liraya yapabiliriz. Tabi bu da sıvı ve sıralı sistem farkı. Ama tasarruf her zaman güzel şey. Benzinle binilecek hal kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 31 Temmuz 2014; 7:09:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertace

quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

polemik olmasın diye mesajı editlemiştim ancak yazınca söyleyeyim

araç işi benim bir kombinasyon neye ihtiyacın varsa bunları en fazla karşılayan marka benim için en uygun olandır

tercihim performans olsaydı
    seçimim 130 bg 320 nm 0-100 9.8 sn mak hız 210 km/s olan megane GT line olurdu

Tercihim boş ama kaliteli araç olsaydı
    seçimim Golf olurdu

Tercihim teknolojik yeni kasa araç olsaydı
    seçimim 308 olurdu

Tercihim donanımlı ve şık bir araç olsaydı
    Seçimim İ30 olurdu

... şeklinde listeyi uzatabiliriz

bakım, donanım,performans'ı bir yere kadar gözardı edebilirsiniz hatta başka çözümler bulursunuz ancak çocuklu bir ailede bagaj ve arka koltuk darlığına çözüm bulamazsınız

o yüzden i30'u eledim diğer sebeplerde baharatı oldu diyeyim

Sn Baybars..

Sanırım bir algı sorun var... Geçtiğimiz yıl bakıma 170 TL verdim. Bu fiyata bakım yapılabilen marka var mı :) (benzinli)

Megane GT ile İ30'u kıyaslayacaksanız i30'un 3 kapılı modeli ile kıyaslayın..

Golf kaliteli bir araç değil kaliteli imaja sahip bir araç

308 yeni kasa değil kasa yenilemesi geçişmiş bir araç.. 2 kasa yan yana konduğunda i30 hala daha güncel duruşa sahip. Teknoloi konusu ise versiyona göre tartışılır.

i30'un arka koltuğu 308'den de, golf'ten de daha geniş. Arka'da 2 çocuk koltuğum var buna rağmen ortaya 1 kişi hala oturabiliyor. Hele golf'e bu durumda oturmak mümkün değil (şaft tünelinden dolayı)

sn sertace,
    megate GT ile niye 3 kapılı i30 modelini karşılaştırmam gerektiğini anlamadım sonuçta GT de 5 kapılı bir araç

Bu arada zaten Golf yada 308'in arka koltuğunun da benim için yeterli olduğunu söylemedim
    308'de ise model ismi aynı kalmasına rağmen yeni bir araçtır
    ilk jenerasyon 308 2008'de piyasaya çıkmış 2011'de de makyaj görmüştür

şimdiki(2. jenerasyon) ise 2013'de yeni kasa olarak piyasaya çıkmıştır

zaten tercihimiz C sınıfı araçtan ziyade MPV türü araçlara kaymış durumda

bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertace

quote:

polemik olmasın diye mesajı editlemiştim ancak yazınca söyleyeyim

araç işi benim bir kombinasyon neye ihtiyacın varsa bunları en fazla karşılayan marka benim için en uygun olandır

tercihim performans olsaydı
    seçimim 130 bg 320 nm 0-100 9.8 sn mak hız 210 km/s olan megane GT line olurdu

Tercihim boş ama kaliteli araç olsaydı
    seçimim Golf olurdu

Tercihim teknolojik yeni kasa araç olsaydı
    seçimim 308 olurdu

Tercihim donanımlı ve şık bir araç olsaydı
    Seçimim İ30 olurdu

... şeklinde listeyi uzatabiliriz

bakım, donanım,performans'ı bir yere kadar gözardı edebilirsiniz hatta başka çözümler bulursunuz ancak çocuklu bir ailede bagaj ve arka koltuk darlığına çözüm bulamazsınız

o yüzden i30'u eledim diğer sebeplerde baharatı oldu diyeyim

Sn Baybars..

Sanırım bir algı sorun var... Geçtiğimiz yıl bakıma 170 TL verdim. Bu fiyata bakım yapılabilen marka var mı :) (benzinli)

Megane GT ile İ30'u kıyaslayacaksanız i30'un 3 kapılı modeli ile kıyaslayın..

Golf kaliteli bir araç değil kaliteli imaja sahip bir araç

308 yeni kasa değil kasa yenilemesi geçişmiş bir araç.. 2 kasa yan yana konduğunda i30 hala daha güncel duruşa sahip. Teknoloi konusu ise versiyona göre tartışılır.

i30'un arka koltuğu 308'den de, golf'ten de daha geniş. Arka'da 2 çocuk koltuğum var buna rağmen ortaya 1 kişi hala oturabiliyor. Hele golf'e bu durumda oturmak mümkün değil (şaft tünelinden dolayı)

sn sertace,
    megate GT ile niye 3 kapılı i30 modelini karşılaştırmam gerektiğini anlamadım sonuçta GT de 5 kapılı bir araç

Bu arada zaten Golf yada 308'in arka koltuğunun da benim için yeterli olduğunu söylemedim
    308'de ise model ismi aynı kalmasına rağmen yeni bir araçtır
    ilk jenerasyon 308 2008'de piyasaya çıkmış 2011'de de makyaj görmüştür

şimdiki(2. jenerasyon) ise 2013'de yeni kasa olarak piyasaya çıkmıştır

zaten tercihimiz C sınıfı araçtan ziyade MPV türü araçlara kaymış durumda

bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

GT hakkındaki bilgilendirme için teşekkürler ben atlamışım..

308 için ise belirtmeye çalıştığım kasa güncellemesinin rakiplerinden daha geç yapılmasıydı. Kısaca yeni nesli çıkarmakta geç kaldılar..

Benim MPV'de Seat Alhambra'da gözüm var :)

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Çok haklisiniz. Artik benzinle binemem ben bu araca. Çok acayip fark var. Sisteme çok para versemde artik umurda değil. Her gün dusunmektense bir seferde verdim gitti. Her Allah'in günü biniyorum bu araca ve artik 2'ye katladim. Turkiye'feki her benzinli aracin sonu LPG takilmak olacak başka çare yok.

• İyi bayramlar arkadaşlar. Ağustos ayı fiyatları nasıl olacak bekliyorum. Haftaya karar vereceğiz inşallah. Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler

• Bu arada ix35 otomatik alip tekrar sivi lpg mi diye düşündük. 76 bin fiyat verdile lpg ile 82 yi bulacak ;( bu arada makyajı dışına yapıp içine ise etmişler, kapı iç kolları krom yerin mat boya, direksiyon içi parlak gri yerine, siyah mat, piano black radio yerine mat siyah plastikler. İçinde kalite düşmüş. Nedense hemen hemen her marka makyajda çalıyor. 2010 kasa çıkış, 2012 apa özelliği ve iyileştirmeler. 2013 makyaj ek özellikler ama iç malzeme kalite düşüşü en önemlisi cruise control yok.
    İ30 2012 çıkış. 2014 elden geçirmeler continental lastikle, renkli arka camlar gibi düzeltmeler. 2015 de makyaj geliyor i30 a. Ek özellikler gelecek ama içinden neleri alacaklar bakalım.
    Leonum vardi 2009 da. Makyajlı kasaydı ama eskisine göre esp, yağmur far sensörü v.b. Özellikleri çalmışlardı.
    Makyaj nedense yaramıyor araçlara.
    Superb baktım, makyaj güzel ama en dolusunda bile deri, anahtarsız çalışma, sunroof hep opsiyon.
    Octavia desek, 80 bin tl. Ama i30 dan 10 bin pahalı, içi güzel ama donanım zayıf. Arkası bi acaip.
    Kafa karışık hala ;))

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Çok haklisiniz. Artik benzinle binemem ben bu araca. Çok acayip fark var. Sisteme çok para versemde artik umurda değil. Her gün dusunmektense bir seferde verdim gitti. Her Allah'in günü biniyorum bu araca ve artik 2'ye katladim. Turkiye'feki her benzinli aracin sonu LPG takilmak olacak başka çare yok.

Aynen öyle. Ben de alırken "binerim ya, nolacak" diye aldım ama 5 lirayı geçince iyiden iyiye koydu ve Lovato Sıralı Sistemi taktırdım.
    Ama aracım otomatik olsa sıvıyı düşünürdüm; çünkü 1-2 litre fark ediyor tork konvertörlü şanzıman olduğu için. Şu anlık gayet memnunum.
    Şehir dışı 25 kuruş, şehir içi de 30 kuruş civarlarında tüketimimiz var, klimalı kullanımda bu havalarda. Benzin olsa bu 35'e 40 olurdu çok rahat.

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan Bodrum'dayim yokuş in cik trafik derken en son 11.7 idi yol bilgisayari. Ha hic kayirdigim yok basiyorum gaza sonuçta oldursen 35 krs yakacak. Benzinde olsa buralarda 60kr geçer.

• Çok geçmiş olsun, bende aynı güzergahtan 10 gün önce geçtim ve 70 falan gittiğimi hiç hatırlamıyorum.O yüzden kendimi hazırladım
    Merak ettim cezalar kaç gün sonra gelmiş size?
  • Bir i30 buldum, bana mantıklı geldi ama size de danışmak isterim.

2012 model, Yeni Kasa, i30 1.6 Crdi Style Manuel, 25.000 Km'de, Kaza ve Boya yok, 47.000 Tl istiyorlar. Ne dersiniz mantıklı mıdır?

• CW ile bayramda Antalya Side tarafına gittik. Araç 1500 küsür km ye geldi. Side tarafından Ankaraya dönerkende 4 kişi klima full açık bagaj ve sol arka koltuk full dolu şeklinde geldik. Bagaj anlamında sığamadığımız için sol arka koltuğada yükledik. Yol bilgisayarı 5.3 lt gösteriyordu. Ortalama hız 70 di.

Mola verdiğimizde , araç yeni olduğundan mı ne bakalit kokusu gibi bir koku vardı. Tam bakalit değilde o tarz bir koku. Sanırım çok sıcaktan olmalı. Hava iyi sıcaktı.
  • 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.