Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (550. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklisiniz katiliyorum size ama inanin bu fiyatlarla zamlarla vs ile araclari satip taksi tutmak inanin insana birikim yaptirir. Karli cikariz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zam açısından böyle bir mevsim çok gördüm ama sıcaklık ve yağmur açısından böyle bir mevsim gördüğümü hatırlamıyorum.

Tehlike çanlarının şiddeti her geçen gün daha da artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Haklisiniz katiliyorum size ama inanin bu fiyatlarla zamlarla vs ile araclari satip taksi tutmak inanin insana birikim yaptirir. Karli cikariz.

Benim için araba almak bir araç değil bir amaç. Al/sat ile iyi kazananlar var aslında. Siz aldığınız fiyatın üstünde rahatlıkla satarsınız. Kar da edersiniz. Sonrasında araba almak isterseniz, yine pahalıya alacaksınız. Fiyatların düşmesini beklerim, sonra alırım derseniz o zaman mantıklı olabilir.

Bizler araba alımın ilk aşamasında "acaba satarken zarar eder miyim" diye düşünen insanlarız. Alırken, satışı düşünüyoruz. Bunun sorumlusu bizler değil, devlettir. Konunun farklı yönlere gitmemesi için burada noktalıyorum.
  • 4 yerine 3 e basmışım. 54950 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

4 yerine 3 e basmışım. 54950 tl.

Hyundai'yi geçtiniz ha Bu zamanda araba satılmaz bence. Şaka bir tarafa ev için satacağınızı yazmıştınız sanırım hayırlı olsun.
  • myhondam M kullanıcısına yanıt
    Yapmayın hocam, aceleniz yoksa bekleyin bence. Fiyatlar marttan sonra daha da artacak. 56-57 yazıp 55 e bırakırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

4 yerine 3 e basmışım. 54950 tl.

Hyundai'yi geçtiniz ha Bu zamanda araba satılmaz bence. Şaka bir tarafa ev için satacağınızı yazmıştınız sanırım hayırlı olsun.

Valla ev alacak olmasam inanın satmam. Alınıp 1 yılda satılacak araba değil çünkü.. Keyfini çıkarıp şöyle bi 4-5 sene binmek lazım bu alete ama işte ekonomik şartlar...
    Neyse doğum haziran ayında olacak kısmetse.. O zamana kadar çok acele etmiycem.. Doğrusu bu galiba.. Sonuçta 3 yıllık kredisini ödemeye devam ettiğimiz için biyandan para birikmiş gibi oluyor. İlan dursun orda sorun yok. 54 veren olursa 5dk düşünmem. Fiyatları tekrar aşağı çekerlerse zararlı çıkma ihtimali de var ama neyse:)

• quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

İyi arkadaşlar Hyundai i30 kullanıcıları;

Kasım ayı sonunda oğluma Ford Fiesta Titanium 1.4 benzinli, bakır rengi almıştık 37700 e. Şimdi 2013 modeli olmuş 41.700, 2014 modeli ise sıkı durun 46700!!!! Araba daha 2. depoyu yarılamadı bile! Buyurun buradan yakın... Buna ne dersiniz?
  • İyi akşamlar forumnik;

Kaskonu Sigortamnet!e yaptırırsan iyi fiyat veriyorlar. Benim 2004 Ford Focus C-Max'imden %65 indirimli 750 TL civarı kaskom vardı, onu nisan ayında aldığım i30 cw için değiştirttim ve sadece 200 TL civarı fark ödedim. Üstelik araba daha 250 km de iken sol çamurluk üstüne bir çubuk gibi bir şeyle vurulmasından dolayı yapılan boyayla da bir şey kaybetmedim ve bu yılbaşında yaklaşık 900 TL gibi bir kasko bedeliyle tekrar Anadolu Sigorta'ya yenilettim. Ancak oğlumun yepyeni 500 km deki Fiesta'sını yol kenarında birisi hafif çizmiş,. Onunkini değer kaybı klozu var diye Groupama dan yaptırdık, onda mini hasar olmadı. Bakalım seneye ne olacak? Anadolu daha iyi zannederim. Ama onun kaskosu 1900 civarı tuttu. Yaşından ve ilk araç sahibi olmasından ötürü... Bilgine, iyi akşamlar...
  • ozfidelio O kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar özfidelio;

Nerede oturduğunu bilmiyorum ama evine yakın bölgelerdeki servislerden fiyat al, çok farklı fiyat veriyorlar. Ben arabayı aldığım Y.Bosna daki Bayraktarlarda yaptırdım 10000 bakımını. Hem fiyat uygundu (50-70 TL farketti) diğerlerinden, hem de ilgiliydiler. Tavsiye ederim. Oradan bana arabayı teslim alırken verdikleri %20 lik özel indirim çekini de kullandırmadılar, zira 20000 bakımı daha pahalı olduğundan orada kullan dediler. :-)))
  • mrkapo kullanıcısına yanıt
    Ben de kullanıyorum, gayet iyi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

İyi akşamlar forumnik;

Kaskonu Sigortamnet!e yaptırırsan iyi fiyat veriyorlar. Benim 2004 Ford Focus C-Max'imden %65 indirimli 750 TL civarı kaskom vardı, onu nisan ayında aldığım i30 cw için değiştirttim ve sadece 200 TL civarı fark ödedim. Üstelik araba daha 250 km de iken sol çamurluk üstüne bir çubuk gibi bir şeyle vurulmasından dolayı yapılan boyayla da bir şey kaybetmedim ve bu yılbaşında yaklaşık 900 TL gibi bir kasko bedeliyle tekrar Anadolu Sigorta'ya yenilettim. Ancak oğlumun yepyeni 500 km deki Fiesta'sını yol kenarında birisi hafif çizmiş,. Onunkini değer kaybı klozu var diye Groupama dan yaptırdık, onda mini hasar olmadı. Bakalım seneye ne olacak? Anadolu daha iyi zannederim. Ama onun kaskosu 1900 civarı tuttu. Yaşından ve ilk araç sahibi olmasından ötürü... Bilgine, iyi akşamlar...

kasko yaptıracak olan ben değildim ama olsun verdiğin bilgiler için tşk. benim zaten %65 hasarsızlık var ve olabilecek uygun fiyata yaptırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: G Man

arkadaşlar otomatik vites araç için motor durdurmadan önce fren+n+kontak mı kapatmalı yoksa fren+p+kontak mı hangisi daha sağlıklıdır . şimdiden tşklr iyi günler

hız sabitleyiciyi de kullanamadım yardımcı olursanız sevinirim.. mesela 50kmh hızdayken 80e ayar yapıyorum aktif ediyorum ayağımı gazdan çekince yavaşlamaya başlıyor. kg iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lotus_dh

quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Bugün erkenden aracı hyndai bayraktara götürdüm ilgi alakaları çok iyiydi çıkan krom için kelebek camınıda değiştirdiler neden sadece kromu takmadıklarını sorduğumda fabrikadan parça bu şekilde geliyor dediler direksiyonda boyada hafif aşınma vardı önada bakacaz dediler 1 saat sonra aracım geldiğinde direksiyon simidide garantiden değişmişti kesinlikle çok memnun kaldım ben kahvaltı yapana kadar her şeyi halledip aracı yıkayıp getirdiler özellikle servis danışmanı hakan bey çok ilgili alakalı işini düzgün yapan birisi bundan önceki 3 aracında Toyota marka idi ve servis konusunda Toyota kesinlikle bir numaradır hyndai ise kendini çok geliştirmiş mükemmele yakın iş yapıyorlar hataları kıvırıp müşteriye yıkma çabaları hiç yok hemen sorunu çözüyorlar 15 bin km olmuş bakım aralıkları birde i 30 kauçuk paspas sordum 58 lira dediler ellerinde kalmamış istersem getirtebileceklerini söylediler çok ucuz piyasaya göre kullanan arkadaşlar varsa kalitesi nasıl sıkıntıları varmı aceba

Kauçuk paspası kullanıyorum. MEvcut paspasın üzerinde. Temizlemesi daha kolay. Yalnız sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama debriyajı kullanırken ayakkabımın arkası kauçuklara takılabiliyor .

Alınabilir

kauçuk paspas mutlaka alın, kullanışlı ve asla koku yapmadı. 1 yılı geçti halen kullanıyorum sadece biraz ince olmasından kaynaklı yavşadı deforme oldu ve arka paspaslar kaymaya başladı. biraz daha eskitip yaza yenisini alabilirim para değil 58TL nasıl olsa. Ayakkabı takılması olmuyor bende.

• myhondam M kullanıcısına yanıt
    hocam 49000 a arayan oldu mu ki fiyatı artırmışsınız. 2. ele de ötv mi var yoksa. Bu zamanda almak da zor satmak da. Makul bir fiyat belirlemezseniz o fiyatlara telefonunuz bile çalmaz bence. İhtiyacınız yoksa hiç satışa koymayın daha iyi. Öyle zam geldi ben de fiyatı bu yaptım derseniz satmak istemediğiniz anlaşılır. elinizin altındaki aracı döviz değil vadesiz TL gibi düşünün. kur arttığında veya bir mala zam geldiğinde cebinizdeki paranın değeri artmıyor sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 4 Ocak 2014; 22:37:51 >
  • quote:

quote:

arkadaşlar otomatik vites araç için motor durdurmadan önce fren+n+kontak mı kapatmalı yoksa fren+p+kontak mı hangisi daha sağlıklıdır . şimdiden tşklr iyi günler

hız sabitleyiciyi de kullanamadım yardımcı olursanız sevinirim.. mesela 50kmh hızdayken 80e ayar yapıyorum aktif ediyorum ayağımı gazdan çekince yavaşlamaya başlıyor. kg iyi forumlar

1- fren+P+kontak yapılmalı. n konumunu sadece trafikte uzun bekleyecekseniz kullanıyorsunuz.
    2- 80 e ayar yaptığınız şey sabitleme değil sınırlama, hız sabitlemek için o hıza çıkıp set tuşuna basıyorsunuz veya set tuşuna basıp + tuşu ile hızınızı sabitlemek istediğiniz seviyeye kadar hızlanıyorsunuz. Eğer bu sırada frene dokunursanız devre dışı kalır.

• tşklr
  • bu insanların tercihleri ile ilgili. adam sıfırına 62000 değilde 8 bin km dekine 54-52 vermeyi makul bulabilir. ki böyledirde zaten. bi arabanın sıfırına 10 bin tl zam gelirse 1 yaşındaki 2.eli yerinde saymaz. arabam 2007 model i30 olsaydı sıfıra gelen zam onu etkilemezdi ama dikkatinizi çekerim arabam daha 8 binde sıfırdan farkı yok yani. bu durumda siz olsanız ne yapardınız hocam.. arabayı vadesiz tl gibi düşünme örneği o arabanın eski modelleri için evet doğru.
  • 2012 aralıkta 41250 aldığım araç daha 6000 km yeni oldu, şimdi olmuş 56700tl. hayatta ilk kez bişeyden kar ediyorum doğrusu. borsada zarar ettim altında zarar ettim sen tut sıfır araçtan kar et. hiç inanmazdım ama oldu
  • Arkadaşlar bişey soracak araç kapılarını otomatik kilitlemeye ayarladım doğal olarak bagajda kitleniyor özellikle alışveriş merkezlerinin otoparklarına girerken bagaja bakıyorlar bagajın kilidini arabanın içinden açamıyor muyuz birde elite donanımda lastilwr için düşük basınç uyarısı mevcutmu
  • 
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.