Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (541. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: lotus_dh

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunları alıp yetkili serviste taktırma imkanı var mı peki ?

Cumartesi 10:30'da servis randevumu aldım bile üstat. Taktırabiliyorsunuz yani.
    Bu arada merak edenler için Philips Crystal görüntüsünden bir örnek...

http://mbworld.org/forums/attachments/c-class-w204/163586d1250398661-philips-crystal-vision-fogs-great-match-pics-img_0469.jpg

Peki takılan ampüllerin patlama durumu olabilir mi ? Bir kaç yerde okumuştum, "değiştirdik bir süre sonra patladı" diye. Bu konuda bilgi verir misin ?

Orijinal ampullerin de patlama durumu var üstat.
    Benim araştırmalarımda Philips'in kısa ömür sorunu yok. Osram'da var biraz bu sorun ki onu dönüş farları için aldım. Yani patlama sıkıntısı yok. Takıldıktan sonra çalışıyorsa eğer, orijinal farlar kadar gider.

Philips H7 Crystal Vision 4300K uzun/kısa far aynı ürün mü ? Sizde 2 uzun, 2 kısa var di mi ?

Uzun için ayrı, kısa için ayrı olmak üzere iki adet Philips aldım. Ampul tipleri aynı olduğu için. Yani iki çift gelecek aynı ampülden.

Sonuçları merakla bekliyorum. Kazasız sürüşler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunları alıp yetkili serviste taktırma imkanı var mı peki ?

Cumartesi 10:30'da servis randevumu aldım bile üstat. Taktırabiliyorsunuz yani.
    Bu arada merak edenler için Philips Crystal görüntüsünden bir örnek...

http://mbworld.org/forums/attachments/c-class-w204/163586d1250398661-philips-crystal-vision-fogs-great-match-pics-img_0469.jpg

Peki takılan ampüllerin patlama durumu olabilir mi ? Bir kaç yerde okumuştum, "değiştirdik bir süre sonra patladı" diye. Bu konuda bilgi verir misin ?

Orijinal ampullerin de patlama durumu var üstat.
    Benim araştırmalarımda Philips'in kısa ömür sorunu yok. Osram'da var biraz bu sorun ki onu dönüş farları için aldım. Yani patlama sıkıntısı yok. Takıldıktan sonra çalışıyorsa eğer, orijinal farlar kadar gider.

Üstad bahar ayında aldığım philips diamond vision ampul 7. ayında patladı, belki şanstandır ama orjinal gibi olmadığına kanaat getirdim ben taktıranlar bu durumu göze alıp taktırsınlar bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fahoge

Üstad bahar ayında aldığım philips diamond vision ampul 7. ayında patladı, belki şanstandır ama orjinal gibi olmadığına kanaat getirdim ben taktıranlar bu durumu göze alıp taktırsınlar bence.

Tabi kullanmadan yorum yapılmaz ama benim araştırmalarım, yurt dışında da özellikle 2. yılını doldurup bir şey olmadığı yönündeydi.
    Her şey şans işi aynı marka model araçta bile sorun farklılığı gözlemlenirken, ampulden bahsetmek tabi ki saçma olur.
    Ayrıca 75 ve 110 TL'lik bir farklılık da söz konusu bahsettiğimiz ampul fiyatları arasında ama dediğim gibi her şey şans işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Merhaba Murat Bey, ledler demişken gündüz ledlerini kast etmiştim. Biraz yoruma açık olmuş herhalde. Öndeki gündüz led farı, şu an ki durumda parklarla birlikte devreye girmeyip yanmıyor sadece. Diğer konumlarda farlar komple kapalıyken orjinalindeki gibi yanıyor, parklar açıkken yanmıyor, normal kısa farları yaktığınızda ise %50 oranında kısılarak yanıyor.( geceleyin karşı tarafa rahatsızlık vermesini engellemiş oluyor ) Ayrıca kısa farlarla birlikte gündüz ledleri yanarken sinyal olarakta yanıp sönüyor. ( ön gündüz ledleri )
    Sonuçta arka stopların yanma durumda değişiklik yok. Parklar ön arka birlikte yanıyor zaten. Aklınıza takılan birşey olursa tekrar yardımcı olurum,iyi akşamlar

öncelikle geç dönüş için özür dilerim.
    samimi , yapıcı , özendirici üsluplu cevapların ve yorumların için ise çok teşekkür ederim.
    işim , özel ilgilerime yeterli zamanı ayırmama izin vermiyor , foruma çok sık giremiyorum.
    ledlerle ilgili yazdıklarını anladım , finansal durumum yeterli olduğu zaman çok işime yarayacak bilgiler.

arkadaşların ve senin i30 ların menü ve sesli komut sisteminin türkçe olmasıyla ilgili paylaştıkları konuyu ilgiyle okudum , çok önemli bir konu , ingilizce bilip bilmemeyle , önemseyip önemsememeyle alakalı bir konu değil bu , öncelikle , ortalama 80 milyonluk bir ülkenin önemsenip önemsenmemesiyle daha sonrada bizim veya yakınlarımızın aracı ana dilinde rahat kullanabilmesiyle alakalı.

senden ricam ; eğer varsa bu konuyla ilgili yazı yada dilekçeleri paylaşman ve bu dilekçeleri nerelere gönderebileceğimizi yada hangi kurumlara baskı yapabileceğimizi belirtmen veya varsa linklerini paylaşman.

gerçekten bu konuyu hem maddi hem manevi anlamda çok önemli buluyorum , tüm yüküde sana atıyor gibi olmaktan dolayıda özür diliyorum ancak işim gereği sadece iyi niyetli olduğuna inandığım yönlendirmeleri takip edebiliyor ve destekleyebiliyorum.

sana ve tüm arkadaşlara selamlarımla...

• arkadaşlar iyi günler,
    birkaç gün önce style paket 1.6 crdi manuel beyaz araç ile aranıza katıldım. 1.3 cdti astra h araçtan sonra çok seri bir araç geldi bana öncelikle. ama astranın sürüş keyfi başka idi tabi. kenara atmamak lazım.
    benim sormak istediğim bir konu var style paket sahiplerine. ayna altında led aydınlatma var sanıyordum aldıktan sonra olmadığını farkettim. hayal kırıklığı oldu bende doğrusu. acaba benim araç için mi böyle yoksa tüm stle donanımlarda bu led yok mu?
  • İstanbul'daki Hyundai bayiileri ceza yemiş, fiyatlandırma politikalarından dolayı.. Böyle bir anlaşmaları varmış ama uyduklarını da sanmıyorum hiç bi zaman. Uysalar İstanbul'dan almazdım ben
    http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/904628-rekabet-kurulundan-14-hyundai-bayisine-ceza
  • Arkadaşlar farları bugün taktırdım, gerçekten süper oldu. Görüşüm açıldı desem yeridir.
    Park lambaları Photon ve gerçekten Philips Crystal Vision'la birlikte yanınca xenon etkisi yaratıyor.
    Bu ikisini takıp xenon sıkıntısıyla uğraşmamak lazımmış bunu anladım. Ayrı ayrı yanarken ve uzaktan ikisi birleşince fotolarını görebilirsiniz...
    Photon park lambası gerçekten o kadar tatlı bir beyaz ki, LED farlarla tam uyumlu oldu.
     2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun,gozunuz aydin.En iyi renk sicakligi 4300K civari bence 5000ler cok mavi digerleride cok sari,siritmayan 4300K Parklardaki photon led mi yoksa su mavi ampullerden mi.Mavi photon alip begenmemistim.
  • chtzdmr C kullanıcısına yanıt
    style donanımda ayna altında led aydınlatma yok dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Hayirli olsun,gozunuz aydin.En iyi renk sicakligi 4300K civari bence 5000ler cok mavi digerleride cok sari,siritmayan 4300K Parklardaki photon led mi yoksa su mavi ampullerden mi.Mavi photon alip begenmemistim.

Teşekkür ederim.
    LED üstat.

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-beyaz-seramik-tabanli-park-ampulu-4300-7000-k-85d028-/productDetails.aspx?productId=otm85d028&categoryId=20024643

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş vallaha. Bak simdi paraya kiyasim geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Xenon yok uyumlu oldu olmadı, muayenede söktür taktır derdi yok üstat her şeyi geç...
    Bir de beyaz araçta, hele bizimkiler gibi gösterişli araçlarda sarı ışıklar pek gitmiyor ve bilindiği gibi bizim orijinal ampuller biraz verimsiz.
    Şimdi akşam yolculukları da keyifli hale gelecek artık.
  • Passenger hangi siteden aldınız ampulleri? Bir de philips cristal modeli almanızın sebebi nedir? Tavsiye mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: the patriot

Passenger hangi siteden aldınız ampulleri? Bir de philips cristal modeli almanızın sebebi nedir? Tavsiye mi?

Ben bir şahıstan aldım sanalpazar.com'dan ama hepsiburada'dan güvenilir olarak temin edebilirsiniz.

Philips tercihimdeki nedenler elbette ki marka, 4300 Kelvin olması ve yurt dışındaki forumlardan araştırdığım kadarıyla uzun ömrü nedeniye aldım.
    Mesela muadil ampullere göre fiyatı fazla dikkat edersiniz. Diamond Vision gibi serilere oranla ışık daha kaliteli ve ampul dayanıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon_454

style donanımda ayna altında led aydınlatma yok dostum

çok da heves etmiştim bu özelliğe. kısmet..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Xenon yok uyumlu oldu olmadı, muayenede söktür taktır derdi yok üstat her şeyi geç...
    Bir de beyaz araçta, hele bizimkiler gibi gösterişli araçlarda sarı ışıklar pek gitmiyor ve bilindiği gibi bizim orijinal ampuller biraz verimsiz.
    Şimdi akşam yolculukları da keyifli hale gelecek artık.

Hayırlı olsun üstad bizi borca sokacaksın.güzel olmuş

• Teşekkürler üstat.
  • arkadaşlar son zamanlarda i30 fiyat alan varmı özellikle manuel dizel ve benzinli araçlar için yıl bitmeden i30 düşünüyorum ama fiyatlar çok yükseldi fiestayıda listeme kattım ama önceliğim i30. şimdiden teşekürler
  • Sanıyorum hyundai i 30 bu yıl kotaları doldurdu.Bayilerde pek araba yok fiyat konusunda geçen seneki gibi esnek davranmıyorlar.Şimdi bide fiyat politikasından ceza da yediler artık indirim falan beklemeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipyakup

arkadaşlar son zamanlarda i30 fiyat alan varmı özellikle manuel dizel ve benzinli araçlar için yıl bitmeden i30 düşünüyorum ama fiyatlar çok yükseldi fiestayıda listeme kattım ama önceliğim i30. şimdiden teşekürler

52150 man dizel 4 gun once aldim

• 
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.