- x
2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü
12235 Cevap584217 Görüntüleme76 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     177 [179] 181 182 183 184 185 186      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen :
Giriş

25 Mesaj
8 Aralık 2013; 17:14:45 

bende elite almayı düşünüyordum cam tavan sorunlarının servislerde giderildiğini artık önemli bir problem olmadığını birkaç bayi söyledi ama sanırım style model almayı tekrar düşünmeye başladım. Bende yeni aldığım bir arabada bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemem biraz takıntılıyım. Ama cam tavanda çok yakışıyor bu araca

319 Mesaj
8 Aralık 2013; 17:44:41 

quote:

Orijinalden alıntı: vipyakup

bende elite almayı düşünüyordum cam tavan sorunlarının servislerde giderildiğini artık önemli bir problem olmadığını birkaç bayi söyledi ama sanırım style model almayı tekrar düşünmeye başladım. Bende yeni aldığım bir arabada bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemem biraz takıntılıyım. Ama cam tavanda çok yakışıyor bu araca

Cam tavandan gelen ses çukura girince veya araç tümsekten geçerken gerilince geliyor. Normalde ben farketmiyorum. Elite donanımın artılarını da değerlendirin bence. Kumaş deri karışımı koltuklar, diz hava yastığı ,anahtarsız çalıştırma , cam tavan, led kapı kolu ve dikiz aynası aydınlatmaları,elektrikli bel desteği, geri görüş kamerası ve arka havalandırmalar. Bence bunlarda güzel özellikler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Eski Kullanıcı Adı: ironeagle

756 Mesaj
8 Aralık 2013; 17:45:37 

valla İlk aklımda elit vardı ama baktım'ki cam tavandan herkez şikayetci style aldım iyikide almışım....araçtan tıkırtı gelmesinde varsın o donanımlar olmasın bana göre
çokta önemli özellikler değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 8 Aralık 2013; 17:49:26 >

AMD FX-8350--GIGABYTE 990FXA-UD5-- XFX HD-7950 BLACK EDITION O.C--CORSAIR XMS3 2000Mhz 2x4--SAMSUMG 840 PRO 250GB SSD-- BARRACUDA 1TB HDD--XIGMATEK VENÜS COOLER--AEROCOOL MECHATRON 1100 WAT--ASUS MX279H IPS--EDIFIER M3200--CYBORG RAT9
Paylaşmak Güzeldir

3477 Mesaj
8 Aralık 2013; 18:28:44 

Benim aracim style ama tumsek,cukurlu yol gibi yerlerden yan,capraz gecince bende bile gerilme sesi geliyor arka taraflardan. Cozemedim hala o sesi,bagaj sanki.

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel

319 Mesaj
8 Aralık 2013; 18:39:44 

quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Benim aracim style ama tumsek,cukurlu yol gibi yerlerden yan,capraz gecince bende bile gerilme sesi geliyor arka taraflardan. Cozemedim hala o sesi,bagaj sanki.

Benim arkadan da geliyor arada ama ben bagajdaki o plastik kapağa yordum.

63 Mesaj
8 Aralık 2013; 19:12:34 

aralık ayı fiyatları nasıldır acaba??

582 Mesaj
8 Aralık 2013; 20:15:09 

Arkadaşlar sizlerin kaputları tam oturuyor mu? Kapatınca bende çeyrek santimlik bir yükseklik kalıyor.

2013 Hyundai i30 1.6 GDI Style Manuel Beyaz

18 Mesaj
8 Aralık 2013; 20:23:27 

iyi akşamlar arkadaşlar.
perşembe akşamı ufak bir kaza atlattık. yol dubalarla bölünmüştü ve karşı yönden gelen bir minibüsün vurduğu duba önce sol ön çamurluğa, sonra kaputa ordan da cama çarptı. allahtan kaputtta ufak bir çökme ve leke dışında görünür bir hasar olmadı. ancak bu kazadan sonra, şimdiye kadar sorunsuz çalışan sesli komut sistemi söylediklerimi anlamamaya başladı. henüz servise gidemediğim için soramadım. bu sorun nerden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü var mıdır?
herkese iyi forumlar ve kazasız belasız sürüşler...

verba volant scripta manent

1305 Mesaj
8 Aralık 2013; 20:53:18 

quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

Arkadaşlar sizlerin kaputları tam oturuyor mu? Kapatınca bende çeyrek santimlik bir yükseklik kalıyor.

malesef aracımızda böyle asimetrik hatalar mevcut.benim araçta bagaj kapısının sol tarafındaki boşluk daha fazla sanki kapı sağ tarafa kaymış gibi. Ayar yaptırmak gerekiyor kapının sökülmesi gerek bende yaptırmadım
.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

~ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP ELİTE ~

7944 Mesaj
8 Aralık 2013; 21:47:14 

Elite alıp cam tavan istemiyoruz diyebiliyor muyuz? Veya Style alıp cam tavan hariç özellikleri eklettirmek mümkün mü?
Ben nedense cam tavan işine oldum olası ısınamayanlardanım.

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

319 Mesaj
8 Aralık 2013; 21:58:26 

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Elite alıp cam tavan istemiyoruz diyebiliyor muyuz? Veya Style alıp cam tavan hariç özellikleri eklettirmek mümkün mü?
Ben nedense cam tavan işine oldum olası ısınamayanlardanım.

Hyundailerde donanım paketleri sabit maalesef. En fazla navigasyon ekletebilirsiniz örneğin. Elite ya da style almak zorundasınız .

7944 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:07:48 

Cevap için teşekkürler, çok kötüymüş bu. Yani cam tavan bence çok kritik bir kıstas, her komfor seven
adam cam tavan istemek zorunda değil ki

Style'da anahtarsız giriş olsaymış tam süper olacakmış, diğer farklar (kamera, navig, deri koltuk, bel desteği)
bana göre çok da önemli değil.

@ATAK_T-129

Bu mesajda bahsedilenler: @ATAK_T-129 Bu mesaja 1 cevap geldi.

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

319 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:23:53 

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Cevap için teşekkürler, çok kötüymüş bu. Yani cam tavan bence çok kritik bir kıstas, her komfor seven
adam cam tavan istemek zorunda değil ki

Style'da anahtarsız giriş olsaymış tam süper olacakmış, diğer farklar (kamera, navig, deri koltuk, bel desteği)
bana göre çok da önemli değil.

@ATAK_T-129

Rica ederim . Haklısınız aslında. Yurt dışı versiyonunda otomatik park,zenon, koltuk ısıtma ve start stop gibi özellikler de var. Bunları aslında opsiyon yapıp isteğe göre getirebilirlerdi. Herkes kendi isteğine göre aracını şekillendirirdi hiç değilse. Umarım ilerde bu dediklerim olur.

32 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:46:09 

elektrikli koltuk ayarı ve bel desteği, elektronik el freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi vb. aslında elitte olan style de de var ama elitte elektrikli veya otomatik style de manuel. olmayan ise diz hava yastığı bu kaza anında önemli bir donanım. cam tavan tamamen kişisel bir zevk ve tercih meselesi, yan aynalardaki sinyal var ki yani bence olsa da olur olmasa da. ön panjur kişisel tercih. ben başka bir fark göremiyorum. farkların çoğu var ama manuel. hyundai de dayatılmış beğenirsen elit beğenmesen style paket var.kişiselleştirme yok. ben bunu istemiyorum diyemiyorsun yada bir alt donanımı seçmek zorunda kalıyorsun. yada almıyorsun.

2013 Hyundai i30 CRDİ Style Manuel Beyaz

53 Mesaj
9 Aralık 2013; 3:22:18 

Merhabalar..
2014 modelleri ne zaman satışa çıkıyor bilen var mı acaba?İnşallah bizde almayı düsünüyoruz 1 ay yüzünden bir sene değer kaybetmesin istiyoruz.
Yeni modellerde herhangi bir değişiklik olabilir mi?(navigasyon gibi)

246 Mesaj
9 Aralık 2013; 10:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: madem44

elektrikli koltuk ayarı ve bel desteği, elektronik el freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi vb. aslında elitte olan style de de var ama elitte elektrikli veya otomatik style de manuel. olmayan ise diz hava yastığı bu kaza anında önemli bir donanım. cam tavan tamamen kişisel bir zevk ve tercih meselesi, yan aynalardaki sinyal var ki yani bence olsa da olur olmasa da. ön panjur kişisel tercih. ben başka bir fark göremiyorum. farkların çoğu var ama manuel. hyundai de dayatılmış beğenirsen elit beğenmesen style paket var.kişiselleştirme yok. ben bunu istemiyorum diyemiyorsun yada bir alt donanımı seçmek zorunda kalıyorsun. yada almıyorsun.

Aynen öyle hocam. Keşke istediğimiz donanımı seçebilseydik. İlk tercihim elektrikli koltuk ayarı olurdu. Aradaki farkı verip, bu seçeneği dahil ettirirdim.

2192 Mesaj
9 Aralık 2013; 11:31:44 

quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

malesef aracımızda böyle asimetrik hatalar mevcut.benim araçta bagaj kapısının sol tarafındaki boşluk daha fazla sanki kapı sağ tarafa kaymış gibi. Ayar yaptırmak gerekiyor kapının sökülmesi gerek bende yaptırmadım
.

benim de kaputta bazen bi tgarafta diğerine gre fazla boşluk olduğu dikkatimi çekiyor. bazende aynı. artık sıcakla soğukla mı ilgili bilimyorum ama artık pek önmesemiyorum böyle şeyleri

582 Mesaj
9 Aralık 2013; 12:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

benim de kaputta bazen bi tgarafta diğerine gre fazla boşluk olduğu dikkatimi çekiyor. bazende aynı. artık sıcakla soğukla mı ilgili bilimyorum ama artık pek önmesemiyorum böyle şeyleri

Asıl mesele bence estetiklik değil. Kaputun yarım santimlik gibi tam oturmayışı birazcık havada kalışı, uzun yollarda ve yüksek hızlarda problem olur mu? Benim önemsediğim kısım burası yoksa estetikliği şimdilik pek takmıyorum.

12282 Mesaj
9 Aralık 2013; 12:32:15 

quote:

Orijinalden alıntı: madem44

Ek bir bilgi: Yan aynalarda sinyaller Style donanımda da mevcut üstat.

~ YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP STYLE ~
| ABS + EBD | ESP | ASR | TCS | HBA | VSM |
| Gündüz LED Farları | Hız Sabitleyici & Sınırlayıcı | Yağmur Sensörü | Far Sensörü | Çift Bölgeli Oto Klima | Yokuş Kalkış Desteği |
| Elektronik İç Dikiz Aynası | Refakatçi Farlar | Bluetooth | 8 Hava Yastığı | Statik Dönüş Farları | Otm. Kat. Aynalar | Philips H7 6000K Xenon |

32 Mesaj
9 Aralık 2013; 14:41:44 

PARDON ÜSTAT ATLAMIŞIZ. TŞK.

Bu mesajda bahsedilenler: Passenger

2013 Hyundai i30 CRDİ Style Manuel Beyaz

257 Mesaj
9 Aralık 2013; 14:44:56 

sırf arabam 2014 olsun diye 2014 yılının kazık fiyatlarını beklemek çok saçma geliyor bana...satarken zaten aracın trafiğe çıkış tarihi önemlidir. ha 2013 aralık ha 2014 ocak üstelik bir sene fazla vergi de çapası..bu arada 2 adet kışlık lastik alacam Petlas Snowmaster kış lastiği kulllanan varmı? birde fazla asfalt ve kış yok yaşadığım yerde 4 lastik yerine 2 lastik kullanamanın bir sakıncası olurmu?

443 Mesaj
9 Aralık 2013; 15:39:09 

i30 için teklif alan varmı. style dizel oto için en son 55bin tl teklif aldım. bu ay ciddi indirim bekliyordum ama olmadı. ocak ta indirim olabilirmi diye düşünüyorum. ama istediğim araç kalmama ihtimalide var tabi.

475 Mesaj
9 Aralık 2013; 17:00:08 

quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

sırf arabam 2014 olsun diye 2014 yılının kazık fiyatlarını beklemek çok saçma geliyor bana...satarken zaten aracın trafiğe çıkış tarihi önemlidir. ha 2013 aralık ha 2014 ocak üstelik bir sene fazla vergi de çapası..bu arada 2 adet kışlık lastik alacam Petlas Snowmaster kış lastiği kulllanan varmı? birde fazla asfalt ve kış yok yaşadığım yerde 4 lastik yerine 2 lastik kullanamanın bir sakıncası olurmu?

lastiklerin ya 4 ünü birden değiştir veya değiştirme. aksi halde sen bir ayağına iskarpin diğer ayağına bot giydiğinde ne olursa araç kullanırken de aynısı olur.
kısa ve net cevap bu.

HYUNDAİ İ30 CRDİ ELİTE MANUEL & CORSA D 1.2 EASYTRONİC

742 Mesaj
9 Aralık 2013; 17:05:33 

Hyundai soru :TÜRKÇE MENÜ İLE İLGİLİ HEPİMİZİN ADINA HYUNDAI YE AŞAĞIDAKİ YAZI İLETİLMİŞTİR CEVABI BEKLİYORUZ.
Merhaba
Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Bir i30 kullanıcısıyım aynı zamanda İ30Fanclub adında facebook da bulunan şuan itibari ile 557 üyesi bulunan sizinde bildiğiniz sayfanın kurucularından ve yöneticilerindenim.Bu yazıyı sadece kendi adımıza değil clubumuz adına yazıyoruz. 2012 yılında Türkiye de satışına başlanan Yeni İ30 da bilgi ekranı radyo teyp gibi menülerde bir çok dil seçeneği olmasına rağmen Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.Bu konuda bireysel olarak şahsım ve kullanıcılar birçok kez size şikayetçi oldular .her seferinde görüşmelerin devam ettiğini belirterek yakında çözülecektir dediniz. Bu kadar uzun süre geçmesine rağmen hiç bir gelişme olmamıştır. Türkiye de üretimine başlanan i10 modelinde türkce dil seçeneği bulunmaktadır. Bu iki aracın menüsü arasında çok büyük fark olmamasına ve i30 da da bir çok dil seçeneği olmasına rağmen türkce seçeneğinin hala olmamasına bir anlam veremiyoruz. Herkes biliyorki hyundai gibi bir marka bunu yapmak isterse en fazla 30 dk da halledebilir. Ayrica yine bildiğiniz gibi ulkemizde satilan modellerin neredeyse tamaminda türkçe dil seçeneği mevcut. Hyundai bu tavrı ile okyanusta yüzüp bir bardak suda kendini boğmaktadır.
Bu yazımızı , cevabınızı ve çözümünüzü kendi sayfamız da ve diğer sayfalarda paylaşacagız.
Hyundai müşteri hizmetleri cevabı :Evet beklenen cevap az önce müşteri hizmetlerinden geldi .
Herkesin çok şaşıracağı bir cevap inanın Kore ile görüşmelerimiz devam ediyor Bunu 2 yıl önce söylemiştiniz hala mı görüşüyorsunuz dedim bize verilen bilgi bu şekilde denildi. Yeni gelen araçlar da türkçe dil varmış fakat yeni i30 larda değil makyajlı ix35 'lerde türkçe dil varmış . Ben biraz direttim buna kimse inanmaz şeklinde telefondaki bayan bunu ileteceğini farklı bir cevap olması durumunda geri dönüş yapacağını söyledi.
Görüşmeden de anlaşılacağı gibi Hyundai Türkiye 2 yıl gibi kısa bir süre müşterilerini oyalamış ve hala oyalamaktadır.Kore ile nasıl bir görüşme yapılıyorsa hala bitmedi.
Takdir sizindir.

Huyundai İ30 GD Elite Manuel Dizel

582 Mesaj
9 Aralık 2013; 17:15:20 

Hocam böyle gelmiş böyle gider. Sanmıyorum ki değişsin. Verilecek klasik cevap da bellidir: "Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.."

Bu mesajda bahsedilenler: colornick

1305 Mesaj
9 Aralık 2013; 17:30:49 

Güzel bir donanımı kullanmaktan mahrum kalıyoruz

~ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP ELİTE ~

742 Mesaj
9 Aralık 2013; 17:58:50 

Adamlar 2 yıldır 3. yıla giriyoruz aynı şeyi söylüyorlar . Hukuki olarak da yasak diye biliyorum bu durum.
3 yıldır çalışıyorlar :) Bu aracın sırf bu yüzden gümrükten girememesi lazım bence

475 Mesaj
9 Aralık 2013; 18:24:00 

hala aynı terane devam ediyor, hyundai Türkiyenin yapacağı bir şey yok.
bu konuda daha önce ben ve bir çok arkadaş koreye mail atmıştık, yeniden organize olup taslak metin belirlendikten sonra hepimiz koreye tekrar mail atalım.
sonuç değişir veya değişmez ama hiç olmazsa biz elimizden geleni yapalım.

HYUNDAİ İ30 CRDİ ELİTE MANUEL & CORSA D 1.2 EASYTRONİC

178 Mesaj
9 Aralık 2013; 18:30:38 

Hayırlı olsun gülegüle iyi günlerde kullanın.Allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin.Siz beni yanlış anladınız ben sadece genç olsam tercihim bu olurdu demek istedim.

Bu mesajda bahsedilenler: darthskywalker

2012 HYUNDAI İ30 ELİTE OTOMATİK BEYAZ DIESEL

319 Mesaj
9 Aralık 2013; 18:35:13 

quote:

Orijinalden alıntı: colornick

Hyundai soru :TÜRKÇE MENÜ İLE İLGİLİ HEPİMİZİN ADINA HYUNDAI YE AŞAĞIDAKİ YAZI İLETİLMİŞTİR CEVABI BEKLİYORUZ.
Merhaba
Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Bir i30 kullanıcısıyım aynı zamanda İ30Fanclub adında facebook da bulunan şuan itibari ile 557 üyesi bulunan sizinde bildiğiniz sayfanın kurucularından ve yöneticilerindenim.Bu yazıyı sadece kendi adımıza değil clubumuz adına yazıyoruz. 2012 yılında Türkiye de satışına başlanan Yeni İ30 da bilgi ekranı radyo teyp gibi menülerde bir çok dil seçeneği olmasına rağmen Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.Bu konuda bireysel olarak şahsım ve kullanıcılar birçok kez size şikayetçi oldular .her seferinde görüşmelerin devam ettiğini belirterek yakında çözülecektir dediniz. Bu kadar uzun süre geçmesine rağmen hiç bir gelişme olmamıştır. Türkiye de üretimine başlanan i10 modelinde türkce dil seçeneği bulunmaktadır. Bu iki aracın menüsü arasında çok büyük fark olmamasına ve i30 da da bir çok dil seçeneği olmasına rağmen türkce seçeneğinin hala olmamasına bir anlam veremiyoruz. Herkes biliyorki hyundai gibi bir marka bunu yapmak isterse en fazla 30 dk da halledebilir. Ayrica yine bildiğiniz gibi ulkemizde satilan modellerin neredeyse tamaminda türkçe dil seçeneği mevcut. Hyundai bu tavrı ile okyanusta yüzüp bir bardak suda kendini boğmaktadır.
Bu yazımızı , cevabınızı ve çözümünüzü kendi sayfamız da ve diğer sayfalarda paylaşacagız.
Hyundai müşteri hizmetleri cevabı :Evet beklenen cevap az önce müşteri hizmetlerinden geldi .
Herkesin çok şaşıracağı bir cevap inanın Kore ile görüşmelerimiz devam ediyor Bunu 2 yıl önce söylemiştiniz hala mı görüşüyorsunuz dedim bize verilen bilgi bu şekilde denildi. Yeni gelen araçlar da türkçe dil varmış fakat yeni i30 larda değil makyajlı ix35 'lerde türkçe dil varmış . Ben biraz direttim buna kimse inanmaz şeklinde telefondaki bayan bunu ileteceğini farklı bir cevap olması durumunda geri dönüş yapacağını söyledi.
Görüşmeden de anlaşılacağı gibi Hyundai Türkiye 2 yıl gibi kısa bir süre müşterilerini oyalamış ve hala oyalamaktadır.Kore ile nasıl bir görüşme yapılıyorsa hala bitmedi.
Takdir sizindir.

Hocam elinize sağlık. Ama i30 club dan da takip ediyorum ve hyundai Türkiye'nin pek salladığı yok. Halbuki bu araç ile insanların ön yargısını kırmaya başlamışlardı. Biraz ilgi alaka gösterseler çok birşey istemiyoruz sonuçta. İnşallah olumlu sonuç alırız.

178 Mesaj
9 Aralık 2013; 19:05:36 

Aslında haklısınız mevzuat geregi gümrükten geçmemesi gerekiyor fakat aracın torpidosuna koydukları o Türkçe kullanma kılavuzu sayesinde dötü kurtarıyorlar.

6214 Mesaj
9 Aralık 2013; 21:24:37 

Türkçe menüsü olmayan hatta türkçe kullanım kılavuzu bile olmayan bir dünya dolusu mal var. Bunu neye dayanarak illegal ilan ettiniz acaba?

SYM Symphony SR125

6214 Mesaj
9 Aralık 2013; 21:29:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

Çok doğru artık eskisi gibi ağustos ayında yeni yıl modeli olmadığı için arabanın trafiğe çıkış tarihi daha önemli. Fiyatı uygun olacaksa ruhsatta 2013 yazmasının önemi yok. 1-2 Ayda satmayacağınıza göre sorun olmaz.
Petlas snowmaster berlingo da kullanıyoruz. Bu yıl 2. kışı olacak. Tavsiye ederim ancak bulunduğunuz yerde çok kış olmuyor sıcaklık 5 derecenin altını çok görmüyorsa gerek yok bir iki ay için değmez. Ama alacaksanız da 4 tane almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 9 Aralık 2013; 21:38:05 >

SYM Symphony SR125

319 Mesaj
9 Aralık 2013; 21:57:51 

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Türkçe menüsü olmayan hatta türkçe kullanım kılavuzu bile olmayan bir dünya dolusu mal var. Bunu neye dayanarak illegal ilan ettiniz acaba?

Merhaba. Muhtemelen aşağıdaki linke dayanarak bazı mallarda Türkçe klavuz olma zorunluluğu var.
http://www.sanayi.gov.t....aspx?pageID=626&lng=tr

19 Mesaj
9 Aralık 2013; 22:08:49 

Cyclone Multimedya Cihazı 1090 TL
Geri görüş kamerası, Tv anteni, Türkiye haritası dahildir.
Cihazı sıfırdır.
0

49 Mesaj
9 Aralık 2013; 23:00:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

Hocam elinize sağlık. Ama i30 club dan da takip ediyorum ve hyundai Türkiye'nin pek salladığı yok. Halbuki bu araç ile insanların ön yargısını kırmaya başlamışlardı. Biraz ilgi alaka gösterseler çok birşey istemiyoruz sonuçta. İnşallah olumlu sonuç alırız.

Hakkaten insan para verince parasının karşılığını ister hakkıdır. Ama sana şunu diyim, inkilizceyi bırak o menüler japonca bile olsa ben gene gider siparişimi veririm İ30 için(-ki verdimde zaten 16 aralık teslim tarihim geçici plaka ile).Dedim elimde biraz param var bir araba alıyım kendimede 3-5 yıl idare etsin. Gezdim dolandım her galeriyi/markayı, yok arkadaş İ30 dan daha donanımlısı ve ekonomiği yok! Reno ya gittim aynı paraya bana b segment araba anlatıyor, dedim aloowww C lazım baba C. 60 binden açıyor ağzını(dizel). Ford ve Toyotada 60 a bulursan ben alırım diyor. 7-8 bin lira için 70 80 kelime ingilizce öğrenirim arkadaş. Kaba tabirler için kusura bakmayın öyle salak yerine kondum ki, diğer markalarda ağzım ne kadar bozulmuştur siz tahmin edin.
Yokmu dizel c sınıfı 60 kağaada diğer markalarda araba. VAR! Boş ama. Dolu olanı da şuan kullandığım arabadan daha güçsüz.
Millet tutturmuş ikinci eli sağlam olsun, arkadaş o zaman git bir oto emlakçı dükkanı aç takıl. (2. el muhabbetinden nefret ettiğim için bunu ekledim)
Sadede gelelim, bence çokta katmayın kafanıza menü dilini derim, Bu memleketteki en iyi fiyat/performans/donanım oranlarına sahip araca biniyorsunuz. Yeminle kuruşlarına kadar hesapladım markaları/modelleri/donanımları daha iyisi yok. Bakın kalite demiyorum daha iyi oranda yok. Saygılar...

6214 Mesaj
9 Aralık 2013; 23:42:48 

Şikayet konusu o değil, türkçe kullanım kılavuzu var zaten. Gümrük kanun ve yönetmeliklerinde Türkçe menü zorunluluğu bulunmuyor. Arkadaş kullanım kılavuzu ile araçta kullanılan menünün türkçe dil seçeneğini aynı derecede değerlendirmiş. Oysa Türkiye'de satış rakamları i30'dan çok daha yüksek olan VW, Honda, Toyota, Opel dahil birçok markada da türkçe menü yok. Sanki her modelde varmış da sadece i30'da yok gibi bir imaj çizilmesin. Demekki Türkçe menü koyacak veya sonradan eklenecek bir gereklilik oluşmamış. Belki yeterli sayıda satış rakamına ulaşılmadı, belki de teknik veya ekonomik olarak bir yük getiriyor. Bilemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 9 Aralık 2013; 23:48:59 >

SYM Symphony SR125

319 Mesaj
10 Aralık 2013; 7:03:20 

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Şikayet konusu o değil, türkçe kullanım kılavuzu var zaten. Gümrük kanun ve yönetmeliklerinde Türkçe menü zorunluluğu bulunmuyor. Arkadaş kullanım kılavuzu ile araçta kullanılan menünün türkçe dil seçeneğini aynı derecede değerlendirmiş. Oysa Türkiye'de satış rakamları i30'dan çok daha yüksek olan VW, Honda, Toyota, Opel dahil birçok markada da türkçe menü yok. Sanki her modelde varmış da sadece i30'da yok gibi bir imaj çizilmesin. Demekki Türkçe menü koyacak veya sonradan eklenecek bir gereklilik oluşmamış. Belki yeterli sayıda satış rakamına ulaşılmadı, belki de teknik veya ekonomik olarak bir yük getiriyor. Bilemeyiz.

Görüşünüze saygı duyarım ama örneğin yeni golfü incelerken menülerinin Türkçe olduğunu hatırlıyorum. Arkadaşın i30 kötülemek gibi bir niyeti olduğunu da düşünmüyorum. Club ı takip ederseniz nerdeyse 2 senedir aynı cevap verilmekte yetkililer tarafından. Kaldı ki satış rakamlarıda hiç kötü değil i30 un . Bazı aylarda golf le mesela 30-40 adet fark olduğu bile oldu.İlk 10 ay satış rakamlarına bakarsanız 7358 i30, 5274 ix35 satılmış ve ix35 e Türkçe menü geldi. Bunun satış rakamı ile de sonuç olarak bir ilgisi yok bence. Yazılımla halledilebilecek bir durum. Önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz zaten. Hyundai Türkiye'nin gündeminde olduğu belirtiliyor bu durum...

6855 Mesaj
10 Aralık 2013; 9:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

Görüşünüze saygı duyarım ama örneğin yeni golfü incelerken menülerinin Türkçe olduğunu hatırlıyorum. Arkadaşın i30 kötülemek gibi bir niyeti olduğunu da düşünmüyorum. Club ı takip ederseniz nerdeyse 2 senedir aynı cevap verilmekte yetkililer tarafından. Kaldı ki satış rakamlarıda hiç kötü değil i30 un . Bazı aylarda golf le mesela 30-40 adet fark olduğu bile oldu.İlk 10 ay satış rakamlarına bakarsanız 7358 i30, 5274 ix35 satılmış ve ix35 e Türkçe menü geldi. Bunun satış rakamı ile de sonuç olarak bir ilgisi yok bence. Yazılımla halledilebilecek bir durum. Önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz zaten. Hyundai Türkiye'nin gündeminde olduğu belirtiliyor bu durum...

Üstadım günaydin. Örnek menü resimleri aşağıdadır. Türkçe Menü bilginiz doğrudur. Umarım en kısa sürede i30'a da Türkçe dil desteği gelecektir. Herkese saygilar, iyi forumlar...

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 10 Aralık 2013; 9:16:26 >

2013 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MAN. HİGHLİNE - Pasifik Mavi - U Led BiXenon Farlar - Renkli Yol Bilgisayarı - Geri Park Kamerası - Meta Alarm

2014 VW GOLF Mk7 - 1.2 TSi 105HP DSG COMFORTLINE - Saf Beyaz

319 Mesaj
10 Aralık 2013; 9:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Üstadım günaydin. Örnek menü resimleri aşağıdadır. Türkçe Menü bilginiz doğrudur. Umarım en kısa sürede i30'a da Türkçe dil desteği gelecektir. Herkese saygilar, iyi forumlar...

0

0

0

Merhaba hocam günaydın. İyisiniz umarım. Resimler için teşekkürler faydalı olduğunu düşünüyorum. İnşallah en kısa sürede bize de,radyo menüleri de dahil, Türkçe yazılım desteği sağlanır. Sizede saygılar diliyorum. Emniyetli sürüşler olsun.

742 Mesaj
10 Aralık 2013; 9:27:50 

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

0

0

0

forumnik bunu hep yapar o bir sürü dil seçeneği varken Türkçenin bulunmamasından gayet mutlu biz mutlu değiliz .
Hangi ww de Türkçe menü yok söylerse iyi olur şirketimizde Tiguan passat jetta amorok var bunlarda türkçe menü var .Kaldıki Hyundai yalan konuşuyor görüşüyoruz diyor forumnik kadar Türkçe menüye gerek yok şeklinde savunma yapmıyor .
O zaman harbi olsunlar neden oyalıyorlar getirmiyeceğiz türkçe menü desinler .İ10 da var yeni gelen İx35 de var bunlara neden koydular .
İstediğimiz şey çok çok çok basit bir şey.
Ayrıca bizde bu aracı beğenerek aldık ve hala beğenerek kullanıyoruz Türkçe menüyü istedik diye aracı kötüledik mi ?

6855 Mesaj
10 Aralık 2013; 10:12:46 

Hocam menüler yazilim olarak hemen hemen aynıyken ix35 te Türkçe olup i30 da olmaması çok ilginç. Üstelik bunu yıllık servis ziyaretinde 2dk da güncellemeleri de mümkün. Firmaya ekstra külfet getirecek bir işlem de değil. Menünün ingilizce olması sorun değil ama sizin ürün gamınızda Türkçe dil destekli araçlar mevcutken i30 da direnilmesi ayrıca ilginç. Hyundai Türkiye'de muazzam yatırımları olan bir firma ve kolayca çözülebilecek bir meselede kullanicilar serzeniste bulunurken 2 yıl müddetince de her defasinda verilen Kore ile görüşülüyor cevabı da pek ikna edici değil. İnşallah en kısa sürede bu direnisten vazgecerler.

Kar yağışlı ve riskli günler başladı. Herkese emniyetli ve istenmeyen kazalardan uzak sürüsler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 10 Aralık 2013; 10:15:20 >

Bu mesajda bahsedilenler: @colornick, @ATAK_T-129 Bu mesaja 1 cevap geldi.

2013 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MAN. HİGHLİNE - Pasifik Mavi - U Led BiXenon Farlar - Renkli Yol Bilgisayarı - Geri Park Kamerası - Meta Alarm

2014 VW GOLF Mk7 - 1.2 TSi 105HP DSG COMFORTLINE - Saf Beyaz

1117 Mesaj
10 Aralık 2013; 10:17:28 

Türkçe menünün olmamasına ve hala gelmemesine uyuz oluyorum. Bu arada şu haberde beklediğim ve hakettiğini düşündüğüm bir sonuç.
Bu yılın en az arıza yapan aracı Hyundai.
http://www.arabalar.gen...apan-hyundai-h3906.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 10 Aralık 2013; 10:18:16 >

319 Mesaj
10 Aralık 2013; 10:21:01 

+1 Görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Hepinize emniyetli sürüşler olsun...

Bu mesajda bahsedilenler: @colornick, M.L.Crassus

2192 Mesaj
10 Aralık 2013; 10:33:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fabialife

hala aynı terane devam ediyor, hyundai Türkiyenin yapacağı bir şey yok.
bu konuda daha önce ben ve bir çok arkadaş koreye mail atmıştık, yeniden organize olup taslak metin belirlendikten sonra hepimiz koreye tekrar mail atalım.
sonuç değişir veya değişmez ama hiç olmazsa biz elimizden geleni yapalım.

valla hocam bi taslak varsa bende atarım

6214 Mesaj
10 Aralık 2013; 10:36:58 

Üstadım ben arabamdan memnunum her halükarda Türkçe menü olmuş olmamış çok önemli değil. Anlatmak istediğim hyundainin daha öncelikle düzeltmesi gereken satış ve satış sonrası müşteri memnuniyeti. Anlaşılan o ki, bunu da başaramıyor. Görüşmeler sürüyor denilip 2 yıldır basit bir soru bu kadar oyalanmamalı. Hyundai'nin yerinde olsam vereceğim cevap şu olurdu "Şu anda böyle bir çalışma planı bulunmuyor, Türkçe dil seçeneği gelirse bunu tüm araç sahiplerine duyuracağız." net ve en azından dürüst bir cevap. Görüşmeler sürüyor dersen kimse inanmaz ayrıca hadi gerçekten sürüyor diyelim ve bu konuyu dile getirdin. E sonuç nedir? onu da paylaş o zaman. Ucu belirsiz cevaplar müşteriyi memnun etmez hiç bir zaman.
Cam tavan ses sorununa halen stabil bir çözüm gelmemiş, servislerin biri iyi, biri kötü, biri pahalı, biri ucuz; belli bir standart yok. Merkezden aranıp servis hizmetimizden memnun musunuz anketi yapıyorlar o da yalan dolan (10dk mı çaldılar resmen abuk subuk sorularla) takip makip yapılmıyor. Kendi açımdan böyle küçük şeylere kafayı takıp dert edinmem. Size de tavsiye ederim.
Kara kışa dikkat edin.
Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 10 Aralık 2013; 10:41:18 >

SYM Symphony SR125

742 Mesaj
10 Aralık 2013; 11:31:40 

Arkadaşlar birlik olalım Türkçe menü olmamasından şikayet eden herkes aşağıdaki yazıyı şikayet var gibi siteden ve hyundai kendi sitesine yazabilir ler mi .?
yazıda hazır 5 dk mızı almaz
Duyarlılığımızı görsünler

2012 de Türkiye'de satışına başlayan yeni i30'un menülerinde bir çok dil seçeneği bulunmasına rağmen Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.Bu konuyla ilgili Hyundai yetkililerine bireysel ve i30 grupları olarak şikayette bulunulmuştur. Ancak Hyundai Türkiye yetkilileri her seferinde standart ve geçiştirici bir cevap ile durumun çözüleceğini ve Kore ile görüşmelerin devam ettiğini belirttiler. Geçen onca zamana rağmen ortada çözülen bir durum olmadığını görmekteyiz ve Türkçe dil desteğinin hala verilememiş olmasına bir anlam verememekteyiz.Türkiye'de satılan ve bu kadar çok tutan bir aracın Türkçe dil desteğinin olmamasından ve Hyundai yetkilerinin ilgisiz tavırlarından dolayı şikayetçiyiz.
kopyala yapıştır :)

178 Mesaj
10 Aralık 2013; 15:04:22 

Türkçe kullanma kılavuzu ve ce belgesi olmayan ürün gümrükten giremez.Ben demiyorum kanun diyor.Kılavuzu olmayan ürün illegal yolla girmiştir.

http://mevzuat.basbakan...0ve%20Kullanma%20Kılavu

Türkçe kullanma kılavuzu olmayan bir sürü ürün var demişsiniz bir örnek alabilirmiyim.

Bu mesajda bahsedilenler: forumnik

742 Mesaj
10 Aralık 2013; 15:06:03 

Arkadaşlar sesimizi yine duyurduk. Az önce hyundai müşteri temsilcisi aradı. Tarafsızca aktarıyorum
Kendileri de bizimle hem fikir olduklarını Türkçe dil seçeneğinin olmasını istediklerini fakat buna şuana kadar kore tarafından bir çözüm bulamadıklarını belirttiler.Bizim şikayetlerimizi dikkate aldıklarını bunları ingilizceye çevirip kore'ye aktardıklarını da belirttiler.
En kısa zamanda çözülmesi için ellerinden gelen çabayı harcıyorlarmış.Bir çözüm olursa da bizi hemen bilgilendireceklermiş.

26 Mesaj
10 Aralık 2013; 16:41:26 

merhaba arkadaşlar aracı yarım debriyaj da yüke binince uğultu (vınlama , sıyırma sesi gibi bi ses) gelen varmı, sebep sizce nedir ... teşekkürler

319 Mesaj
10 Aralık 2013; 18:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: colornick

Arkadaşlar sesimizi yine duyurduk. Az önce hyundai müşteri temsilcisi aradı. Tarafsızca aktarıyorum
Kendileri de bizimle hem fikir olduklarını Türkçe dil seçeneğinin olmasını istediklerini fakat buna şuana kadar kore tarafından bir çözüm bulamadıklarını belirttiler.Bizim şikayetlerimizi dikkate aldıklarını bunları ingilizceye çevirip kore'ye aktardıklarını da belirttiler.
En kısa zamanda çözülmesi için ellerinden gelen çabayı harcıyorlarmış.Bir çözüm olursa da bizi hemen bilgilendireceklermiş.

, Güzel haber. En azından bizimkiler birşey yapıyormuş bunu öğrenmiş olduk.

75 Mesaj
10 Aralık 2013; 18:46:11 

Türkçe menüye ek sesli komutlar da Türkçe olmalı. Maili atıyorum ben de direk.
Tavandan ses gelme problemi yeni modellerde çözülmüş olsa gerek ki ben 2 aydır herhangi bi ses duymadım tavandan.

Hyundai i30 1.6 GDi Elite Otomatik

6214 Mesaj
10 Aralık 2013; 18:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Türkçe kullanma kılavuzu ve ce belgesi olmayan ürün gümrükten giremez.Ben demiyorum kanun diyor.Kılavuzu olmayan ürün illegal yolla girmiştir.

http://mevzuat.basbakan...0ve%20Kullanma%20Kılavu

Türkçe kullanma kılavuzu olmayan bir sürü ürün var demişsiniz bir örnek alabilirmiyim.

ithalinde garanti belgesi aranacak ürünlere ilişkin tebliğ aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. Bu ürünler haricindeki ürünlerde türkçe kullanım kılavuzu gerekmiyor. Örnek bilgisayar donanımları (ekran kartı, işlemci vs.) sanayi makineleri vs.

http://bim.gumruk.gov.t...013-6-sayili-Teblig.htm

SYM Symphony SR125