Şimdi Ara

yzf-R 125 mi Cbr 125r mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
20.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta görüldüğü gibi soru açık siz hangisini tercih edersiniz veya alıcak birine hangisini önerirsiniz ?

• paran varsa yzf
    paran yoksa cbr

bu kadar basit bir karşılaştırma

şekli şemali için ekstra 3000 4000 lira bayılmayı göze alabiliyorsan yzf hayırlı olsun

ha dersen "ooo para bende çok gibi" biraz daha naked bir şey arıyorum ama taş gibi sağlam olsun binince bir sorun çıkar mı diye düşünmeyeyim

KTM Duke 125 al o zaman

servisi de boşverdim biblo gibi dursun çok güzel görünsün diyorsan

Megelli 125R alıver

• aradaki fiyat farkı 2.el de değer kaybı olmaması ve çok tutulması nedeniyle cbr125
    ama hangisi üstündür daha iyidir dersen yzfr125 :fren kaliperleri bile brembodur.
    Kaliteden kesinlikle şüpe olunmasın ama aradaki fiyat farkınada değmez.
    Kullanım amacına görede değişir.Yeni başlayacak birisi için yzfr125 selesinin yüksek olması ve tam racing oturuş pozisyonuna sahip olması nedeniyle tavsiye edilmez.
    Yeni başlıyosanız motor üzerinde rahat olacaksınızki trafiği okumayı ve motosikletin tepkilerini öğrenmeniz gerekir.
    Buda rahat bir oturuş pozisyonu kolay hakimiyet ister.
    Yzfr125 in kullanıcı kitlesi benim zaten vitesli bir motosikletim var ama 125ccden fazlasındada gözüm yok, 125cc olsun olmasınada kurye gibide gözükmiyim diyosanız yzfr125 sizin için üretilmiş demektir.
    Tekrarlıyorum yeni başlayan birisi için bu iki motosiklette uygundur ama cbr tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a|i -- 6 Eylül 2011; 15:59:28 >
  • @zaman ötesi hocam diğer söylediğin alternatiflere baktımda aralarında en güzeli bence ktm duke 125 işte motorsikletten pek anlamayan biri olarak piyasadaki herkesin bildiği markaları biliyoruz (ve de bahsi sürekli geçen)
    @ali yzf-r dediğin gibi cbr'ye göre biraz daha safkan supersport gibi duruyor.
  • Yamaha ve Megelli'nin grenajları çok şekil. :)
    Özellikle Megelli süper duruyor.
  • Bence 250 cc motordan aşşagi motor motor degildir derim

Not : Bu arada kendimde 100 cup kullanıyorum ama parasizliktan dolayi. param olsa 250 cc den assagi almam cunku uzun yolda hiç cekilmiyor 125 cc motor.
  • @dix1

ktm aslen cross motor üreticisi
    ve piyasada ki en iyi en kaliteli crossları üreten marka açık ara
    paris - dakar yarışında her yıl ilk 10 da en azından 5-6 motoru olur

dayanıklılık akar motordan kısaca
    ancak bunun bir maliyeti var tabi motorun kendisi pahalıdır, parçaları pahalıdır ,işçiliği pahalıdır ve selesi rahatsızdır

ancak bunu kaldırabilecek motora hakim olabilen kişiler kullanır ktm yi

125 cc çıkarmasının asıl nedeni yeni başlayanlar değildir yani aslında
    şehir içinde 600 cc 990 cc olan modellerden küçük günlük kullanmaya daha yatkın motor isteyenlerdir

megelli ise
    ingiliz menşeili bir marka
    üretimleri tayvanda yapılıyor
    kalite olarak japonlar kadar iyi değil elbet ama yinede dökülen bir motor değil
    sorunu ise ülkemizdeki distribütörü
    fazlasıyla ilgisizler ve parça konusunda sıkıntı yaşanabiliyor
    o nedenle pek tavsiye edilebilecek bir motor değil

ama görüntü güzel allah var

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

@dix1

ktm aslen cross motor üreticisi
    ve piyasada ki en iyi en kaliteli crossları üreten marka açık ara
    paris - dakar yarışında her yıl ilk 10 da en azından 5-6 motoru olur

dayanıklılık akar motordan kısaca
    ancak bunun bir maliyeti var tabi motorun kendisi pahalıdır, parçaları pahalıdır ,işçiliği pahalıdır ve selesi rahatsızdır

ancak bunu kaldırabilecek motora hakim olabilen kişiler kullanır ktm yi

125 cc çıkarmasının asıl nedeni yeni başlayanlar değildir yani aslında
    şehir içinde 600 cc 990 cc olan modellerden küçük günlük kullanmaya daha yatkın motor isteyenlerdir

megelli ise
    ingiliz menşeili bir marka
    üretimleri tayvanda yapılıyor
    kalite olarak japonlar kadar iyi değil elbet ama yinede dökülen bir motor değil
    sorunu ise ülkemizdeki distribütörü
    fazlasıyla ilgisizler ve parça konusunda sıkıntı yaşanabiliyor
    o nedenle pek tavsiye edilebilecek bir motor değil

ama görüntü güzel allah var

+1

• Aslında benimde bu konuda bir kaç sorum olacak. Kullandığım arabanın değişim zamanı geldi ve düşündüm, zaten günde toplam 20 km yol yapıyorum. Araba yerine motor almaya karar verdim. Öncelerden de scooter kullanmışlığım oldu (6 ay kadar). Öyle çok hız tutkunu değilim, tın tın giderim ama şunların tiplerinede hasta oluyorum. Sorulara gelince;

1. İnternette araştırırken takıldım, kanuni GT 250 R hakkında düşünceleriniz nelerdir. Gerçi kendi sitesinde bulamadım bu cihazı .
    2. Yamaha YZF 125r ile Honda CBR 125r 'in küçük olduklarından bahsediyorlar. Daha doğrusu, 1.80 üzere boya sahip olanların kullanırken sıkıntı çekeceklerinden söz etmişler. Bende bundan nasibimi alıyorum ozaman. Bu konuda kullanan arkadaşlar varsa nacizane yorumlarını bekliyorum.
    3. Son olarak her başlayanın belirttiği gibi, daha öncesinde 50 cc lik bir motor keyfim vardı. 125 ten yukarı çıkmam tehlike arz eder mi? Uzun mesafeli gezilerde 125 cc beni yıpratırmı merak ediyorum.
    4. Unutmadan sunuda belirtmek isterim. Şehir içinde, bu tip motorları, yavaş yavaş kullansak, üstümüze gülerler mi acaba

Şimdiden teşekkür eder; kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cuhara -- 8 Eylül 2011; 19:52:48 >

• Maxi scooter bakican hocam sen bendede 2011 megane var millet delimisin diyor ne motoru diyorsa ama motora taktım ışte
  • İkiside büyüklüğüne göre yetersiz bence 125cc çok az 4 zamanlı olmasıda cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkut_16

İkiside büyüklüğüne göre yetersiz bence 125cc çok az 4 zamanlı olmasıda cabası

Ne yapalım hocam 1000 ff mi alalım daha sürmeyi bilmeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

quote:

Orijinalden alıntı: erkut_16

İkiside büyüklüğüne göre yetersiz bence 125cc çok az 4 zamanlı olmasıda cabası

Ne yapalım hocam 1000 ff mi alalım daha sürmeyi bilmeden

sende haklısın tabi, ama ikisinden birini tercih yapıcak olursakta yamaha bence daha iyi

• Görüntü olarakta öyle gözüküyor ama yedek parça ve ikinci el satışlarda Honda diyorlar. Sonuç olarak bu hacimdeki motorlardan bir süre sonra vazgeçmek zorunda kalıcaz. Çok karıştı kafam:S
  • en sık sorulan sorulardan biri zaten bu soru. yzf tamamen ss makınedır oturma pozısyonu kullanımı olsun cbr125 tam ss degıldır naked karaketerıde vardır bu yuzden daha once hayatında motora bınmemıs kısıler ıcın tercıh sebebıdır hakımıyetı daha kolaydır...
    olaya şu yönüyle bakarım
    1.si 125 cc ıle baslayıp daha sonra cc yukseltıcekmısınız?
    2.si 125 cc de kalıcak degıstırmıycekmısınız?

eger cc yukselıtırım dersenız ve yenı baslıyorsanız cbr125 daha kolay ogrenırsınız daha hızlı satarsınız daha az zarar edersınız avantajları bu

eger cc yukselmem bu motor bana yeter yıllarca kullanırım dersenız yzf derım motordan anlamayanlar uzaktan bakınca 600cc makına zannedıyor cbr a gore tasarımı daha ıyı malzeme kalıtesı olarakta ıyı ama fıyat olarak ucuk satarken zor satılır cbra gore daha fazla zarar edersınız bu yuzden cc yukseltenler ıcın tavsıye edılmez ama 125cc ler arasında kraldır.eger 125 cc bana yeter degıstırmem motorda guzel olsun dıkkat ceksın dersenız kesınlıkle yzf125...

birde arkadas 125 cc az demıs bu dedıgınız motorlar 130 cok rahat bır sekılde gormekte ve 140 zorlamaktadır. motor kullanmak araba kullanmaya benzemez kapalı kutunun ıcınde tek elle 140 km hızla telefonla konusmaya hıc benzemez hayatında motorun selesıne oturmayan bır ınsan motorda 50km hızda ooo ucuyorum der lutfen yenı baslıcak arkadaslara yanlıs yonlendırme yapmayalım...

benım sahsı fıkrımıde soracak olursan arkadasım motor kullanmaya bu tıp ss motorlarla baslma derım neden dersen ılk motor demek dusmek demek dusmeden ogrenılmıyor yada acemıyken ılla bırseyler oluyor o yuzden allah korusun en ufak bır dusmede 2-3 bınlıran gıder bunu bastan soylıyım o yuzden grenajlı motorlar yenı baslayanlara onerılmez sana soyle dıyım eskı kasa cbr125 ın sadece on farı 800 lıraydı yenı kasası cıkmadan once gerısını sen hesapla...bu motorların yerıne ybr125 yada cbf 150 ıle basla hem dussende malıyet cıkartmazlar 20-30 lıraya tamır ettırırsın parca bulursun cbf150 nın aynası 30 lıra ıken cbr125 ın aynası 120 lıra yanı motoru almakla ıs bıtmıyor bu motorlarlar acemılıgını atıp daha sonra ıstedıgın motoru almanı tavsıye ederım sana...

• Aprillia Rs125
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Aprillia Rs125

her başlıkta aynı kısa cevabı verip gidiyorsun, amacın ne ?
  • 125cc motor isteyen adama 125cc motor tavsiyesi yapıyorum, senin amacın ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

125cc motor isteyen adama 125cc motor tavsiyesi yapıyorum, senin amacın ne?

körmüsünüz acaba ? yzf-r mi cbf mi diye başlık aprilla mı diye bir soru gördünmü orda?
    heryere aprilla diyip çekip gidiyorsun fanatiklik yaptığın..
  • Kimin saçmaladığı ortada. Farklı tavsiye istemediğini belirtseydin sorun olmazdı. Yukarıda, Ktm 125 tavsiye edilmiş, ona saldırmamışsın, Aprillia deyince ortalığı kaldırıyorsun. Üslubuna dikkat et. Gözüne kestirdiğine sarmakla olmaz bu işler. Cahilliğine veriyorum, Allah ıslah etsin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.