- x
VESTEL twınjet plus 9412 te
80 Cevap8873 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen :
Giriş

5634 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:14:16 

999 TL 12 TAKSİTLE ALDIM.SERVİSİ HEMEN KURDU.

Çamaşır Yıkama Kapasitesi : 9
Maksimum Sıkma Devri : 1200
Enerji Sınıfı : A-%40

ÜRÜNÜ 2 HAFTATIR KULLANIYORUM.ÇOK MEMNUNUM.SESSİZ.SIKMADA ESKİ VESTELLERDEKİ GİBİ SARSINTI TAKIRTI YOK.

TWİNJET ÇOK ETKİLİ.DETERJANI ÜSTTEN PESKÜRTÜYOR. .5 YIL GARANTİLİ.ÇİFT KİŞİLİK YORGAN YIKADIM SONUÇ SÜPER.MLZ. KALİTESİ GÜZEL.YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜÜR EDERİM.

local://upfiles/974787/0BBC998CABC44270A4F6F3DCC4294712.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 26 Haziran 2013; 0:10:32 >

İnsanları tanıdıkça arabaları sevmeye basladim....

434 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:39:45 

güvenilir marka gidip görmekte fayda var

12107 Mesaj
6 Eylül 2011; 16:43:02 

60lt tamburla 9kg yıkıyormuş, komedi

Bu kalite ve performanstaki bir makine için 999TL çok fazla. Eksilerini defalarca yazdım, paranızı sokağa atmayın, 1000TL az para değil.

2878 Mesaj
7 Eylül 2011; 8:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

güvenilir marka gidip görmekte fayda var

Sanırım bizlere takılıyordunuz
Umarsızca güldüm bir an allah iyliğinizi vermesin..

434 Mesaj
7 Eylül 2011; 8:20:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Sanırım bizlere takılıyordunuz
Umarsızca güldüm bir an allah iyliğinizi vermesin..

1758 Mesaj
7 Eylül 2011; 13:26:02 

0

580 Mesaj
7 Eylül 2011; 14:15:48 

sen çok yaşa OVERCLOCKM@NI@

3127 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:00:52 

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

0

Üzgünüm ama senin durumun da belli:
Boşuna uğraşmayan
Boşuna uğraşıp laf anlatamayan....
Baksana adamlar çamaşır makinesine winzip programı eklemişler, 9 kilo çamaşırı 60 litreye sığdırıyormuş...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

62 Mesaj
14 Ekim 2011; 21:09:55 

14 Ekim 2011 yani bugün vestelin bu modelinin siparişini verdim , pazartesi gelip kuracaklar , 1 hafta sonra size görüşlerimi detaylı bir şekilde bildiririm...

5634 Mesaj
14 Ekim 2011; 21:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: asi_karizma

14 Ekim 2011 yani bugün vestelin bu modelinin siparişini verdim , pazartesi gelip kuracaklar , 1 hafta sonra size görüşlerimi detaylı bir şekilde bildiririm...

3 HAFTA ÖNCE ALDIM.AYNISINI.FİYATI MAKUL.GÜZEL BİR CİHAZ.SARSINTI YOK.ESKİ VESTELLERE GÖRE DAHA KALİTELİ MALZEME İLE YAPILMIŞ.ÖZEN GÖSTERİLMİŞ.KULLANIMI KOLAY ŞIK BİR MAKİNE.TWİNJET ÇOK ETKİLİ TEMİZLİK SUNUYOR.DETERJANI İKİ KOLDAN PÜSKÜRTÜYOR. 1200 DEVİRDE KUPKURU ÇIKIYOR.ÇOK AZ TİTRİYOR.YERİN EĞİMİNDEN DOLAYI.800- 1000 DEVİRDE HİÇ SES YOK.
LCD EKRANI GÜZEL.AMA SADECE PROGRAM TAKİP GÖSTERGESİNİ UNUTMUŞLAR.ODA ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL.

ŞİMDDİDEN HAYIRLI OLSUN.FOTOLARINI KOYMANIZI BEKLİYORUM.

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 19 Mart 2013; 15:54:43 >

53 Mesaj
14 Ekim 2011; 22:06:31 

ön yargılı olmak kötü birşey. hatta hiçbirşey bilmeden biliyormuş gibi davranmak daha da kötü.
muadil makinalar 1700-1800 TL'lerde iken yerli üretim ciddi kaliteli bir makinayı 1000 liraya almak ise fena birşey olmasa gerek.

62 Mesaj
14 Ekim 2011; 22:39:20 

lazpanyol dediklerin sanırım aynen doğru satıcıda senin gibi söyledi , şunu sölemek istiyorum ben vestelin 106 ekran lcd'sini alana kadar aman alma diyenler oldu ama fiyatı ve görselliği beni cezvetti , 2009 mayıs ayında aldım ve o zamanlar vestelde 3 ay kullan beğenmezsen getir paran iade kampanyası vardı. Bende bunu fırsat bilip aldım , nasıl olsa beğenmezsem geri götürürüm dedim . Şu an 2.5 sene oldu ve hala geri götürücem :) makina o kadar güzel ve sorunsuz ki aslada götürmeyi düşünmüyorum hem kapatırken göz bile kırpıor :)
Çamaşır makinesinde de umarıım aynı sonuca varırım , ama dediğim gibi olumlu veya olumsuz 1 hafta sonra burada yorumlarımı paylaşıcam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_karizma -- 14 Ekim 2011; 22:39:53 >

580 Mesaj
15 Ekim 2011; 10:13:47 

alan memnun satan memnun kurcalamanın manası yok.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ekim 2011; 17:51:47 

önyargılı olmak kötü ama önyargısız gidip vestele para kaptırmak daha da kötü. adamlar o kadar küçük tambura 9 kilo sığmaz diyor, vestel göz boyayıp yalan söyleyip müşteriyi açık açık düdüklüyor diyor, türk markalarının ürettiği (daha doğrusu üretemediği, elalemin malının lisansını alıp karbon kopya yaptığı) malların kalitesiz olduğunu addis ababa'daki adam bile biliyor; bana kalkmışsın önyargıdan bahsediyorsun. vay canına sayın seyirciler... altıncı hissinin açık olmasını beklemiyoruz ama bari gözünü aç be adam... vestelin patronu müşterilerinden kazandığı parayla istanbulda arsa alıp otel-rezidans-avm dikme derdinde. parayı beyaz eşyaya yatırıp uzmanlaşayım, daha kaliteli mallar üreteyim diye bir derdi yok. nasıl olsa bu ülkede kör çok. vur ensesine al lokmasını...

580 Mesaj
15 Ekim 2011; 18:49:35 

quote:

Orijinalden alıntı: devastatoRReady

önyargılı olmak kötü ama önyargısız gidip vestele para kaptırmak daha da kötü. adamlar o kadar küçük tambura 9 kilo sığmaz diyor, vestel göz boyayıp yalan söyleyip müşteriyi açık açık düdüklüyor diyor, türk markalarının ürettiği (daha doğrusu üretemediği, elalemin malının lisansını alıp karbon kopya yaptığı) malların kalitesiz olduğunu addis ababa'daki adam bile biliyor; bana kalkmışsın önyargıdan bahsediyorsun. vay canına sayın seyirciler... altıncı hissinin açık olmasını beklemiyoruz ama bari gözünü aç be adam... vestelin patronu müşterilerinden kazandığı parayla istanbulda arsa alıp otel-rezidans-avm dikme derdinde. parayı beyaz eşyaya yatırıp uzmanlaşayım, daha kaliteli mallar üreteyim diye bir derdi yok. nasıl olsa bu ülkede kör çok. vur ensesine al lokmasını...

resimlere dikkat ederseniz 2010 yılında reddot dizayn ödülünü aldığını görebilirsiniz. biraz harcama yapmış beyaz eşyaya bence

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 9:38:04 

ne demezsin, ne harcama yapmış ne harcama.. tamamen göz boyamaya yönelik bir girişim. kendi ağzınla itiraf ediyorsun zaten, "dizayn ödülü almış" diyorsun. dizaynın konfora, kaliteye, performansa ne gibi bir katkısı var çok merak ettim. işin zor kısmıyla uğraşılmıyor, yap iki makyaj, sal piyasaya....pehh...

43 Mesaj
16 Ekim 2011; 11:10:23 

artık buradakilerin Türk Malı düşmanlığı o kadar itici gelmeye başladı ki inadına gidip herşeyi Türk Malı almayı düşünmeye başladım.. biri Türk malı mı dedi.. anında koşa koşa gidip kötülüyorlar.. yakında ışık hızını da geçecekler..

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 14:09:00 

biz türk malı düşmanı değiliz, ürettikleri mallar verdiğiniz paranın hakkını vermiyorlar; olay bu kadar net ve açık. bütün eşyalarını git yerli firmalardan al da gör gününü, ama birkaç sene sonra gelip buralarda salya sümük ağlamak, vızıldanmak yok tamam mı, anlaştık mı? benim eski bulaşık arçelikti, geçen ay bosch aldık, resmen çağ atladık. alet müthiş konforlu ve performanslı. üstelik ben bu makinanın bozulmayacağını da adım gibi biliyorum çünkü duruşundan bile belli ne kadar oturaklı olduğu. yine arçeliğin çamaşırı var (güya arçeliğin ürettiği en iyi modellerden 5500e, geriye bir bu kaldı değişmedik); kart harici adan zye değişmeyen parçası kalmadı. o zaman yeni alacak para da yoktu, mecbur hep parça değiştirdik. dolap samsung aldık, dört dörtlük. elektrik süpürgesi, fırını vs hepsi aynı hikaye, lafı uzatmaya gerek yok. bir de burunlarından kıl aldırmazlar, eskiden taktıkları parçaların 3-5 ay garantisi vardı, şimdi onu da kaldırmışlar. ben böyle yerli malın alnını karışlarım. madem bu kadar çok seviyorsun yerli malını, al yanına birkaç tane git afrikada addis ababalarda, burkina fasolarda pazarla. ürettikleri mallar ancak oralara layık. yerli malmış....

62 Mesaj
16 Ekim 2011; 17:22:42 

quote:

biz türk malı düşmanı değiliz, ürettikleri mallar verdiğiniz paranın hakkını vermiyorlar; olay bu kadar net ve açık. bütün eşyalarını git yerli firmalardan al da gör gününü, ama birkaç sene sonra gelip buralarda salya sümük ağlamak, vızıldanmak yok tamam mı, anlaştık mı? benim eski bulaşık arçelikti, geçen ay bosch aldık, resmen çağ atladık. alet müthiş konforlu ve performanslı. üstelik ben bu makinanın bozulmayacağını da adım gibi biliyorum çünkü duruşundan bile belli ne kadar oturaklı olduğu. yine arçeliğin çamaşırı var (güya arçeliğin ürettiği en iyi modellerden 5500e, geriye bir bu kaldı değişmedik); kart harici adan zye değişmeyen parçası kalmadı. o zaman yeni alacak para da yoktu, mecbur hep parça değiştirdik. dolap samsung aldık, dört dörtlük. elektrik süpürgesi, fırını vs hepsi aynı hikaye, lafı uzatmaya gerek yok. bir de burunlarından kıl aldırmazlar, eskiden taktıkları parçaların 3-5 ay garantisi vardı, şimdi onu da kaldırmışlar. ben böyle yerli malın alnını karışlarım. madem bu kadar çok seviyorsun yerli malını, al yanına birkaç tane git afrikada addis ababalarda, burkina fasolarda pazarla. ürettikleri mallar ancak oralara layık. yerli malmış....

Güzel kardeşim 2.5 senedir lcd'sini kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım diyorum , sen yazında ; bu markayı alırsan göz yaşı dökersin filan diyosun , e şimdi ben yaşadığıma , gördüğümemi inanayım yoksa senin dediklerine mi.??

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 17:33:44 

verdiğin örnek tamamen havada kalan bir örnek, söyle ki; lcd nin üzerine isim kazımaktan başka o ürüne ne gibi bir katkıları var acaba? piyasa ağzına kadar lg samsung philips toshiba sony lerle dolu ama bu işin hikmetini bir siz biliyorsunuz, onun için gidip vestel alıyorsunuz. piyasanın yüzde doksanı yani biz daha sizin kadar akıllanamadık, evimizde niye arçelik beko vestel yok diye hayıflanıp duruyoruz

62 Mesaj
17 Ekim 2011; 12:55:30 

Ben lcd mi aldığım zaman samsung 106 ekranı 3 binliraydı , Vestel'i 1900 liraya aldım 1100 lira cebimde kaldı ve o parayla da başka şeyler yaptım olaya birde bu boyutundan bakmak lazım , bence isim kazıyan samsung ve sony'dir. Aynı televizyon 1900 eeee ben niye 3 bin vereyim kekmiyim.??
780 lira asgari ücretin olduğu güzel ülkemi sony samsung soysun , vestel soymasın ama yine suçlu vestel olsun ..???? çelişkili bir durum....
Neyse az önce makinem geldi ve sıcağı sıcağına fotolarını ekliyorum haftayada görüşlerimi bildiririm ...

Makine Kurulurken ,

0

Kurulduktan sonra ,

0

5634 Mesaj
17 Ekim 2011; 13:29:42 

quote:

Ben lcd mi aldığım zaman samsung 106 ekranı 3 binliraydı , Vestel'i 1900 liraya aldım 1100 lira cebimde kaldı ve o parayla da başka şeyler yaptım olaya birde bu boyutundan bakmak lazım , bence isim kazıyan samsung ve sony'dir. Aynı televizyon 1900 eeee ben niye 3 bin vereyim kekmiyim.??
780 lira asgari ücretin olduğu güzel ülkemi sony samsung soysun , vestel soymasın ama yine suçlu vestel olsun ..???? çelişkili bir durum....
Neyse az önce makinem geldi ve sıcağı sıcağına fotolarını ekliyorum haftayada görüşlerimi bildiririm ...

Makine Kurulurken ,

0

Kurulduktan sonra ,

0

MAKİNENİZ HAYIRLI OLSUN.İNŞALLAH MEMNUN KALIRSINIZ.DAHADA FOTOLARINI BEKLİYORUZ.

276 Mesaj
17 Ekim 2011; 14:54:36 

bu cihazı ben de aldım, herkese tavsiye ederim, sarsıntısız ve kupkuru çıkartıyor çamaşırı...

2011 FORD KUGA POWERSHİFT 2.0 TDCI SELECTIVE
2008 SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDiS JLX-AL ESP

5634 Mesaj
17 Ekim 2011; 15:14:35 

quote:

Orijinalden alıntı: radik

bu cihazı ben de aldım, herkese tavsiye ederim, sarsıntısız ve kupkuru çıkartıyor çamaşırı...

AYNEN ÖYLE.1200 DEVİRDE ÜTÜ KURULUĞUNA GELİYOR.SARSINTI YOK.ÇOK AZ TİTRİYOR YERİN EĞİMİNDEN.VESTELİN BU SERİSİ
BAYAĞI İYİ.

AMA İNTERNET SİTESİNE KOYMUŞLARDI SİMDİ YOK.KAMPANYAMI BİTTİ ACABA.31 EKİME KADARDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 17 Ekim 2011; 15:16:40 >

27 Mesaj
20 Ekim 2011; 16:23:36 

hayırlı olsun temennilerimlerimi iletirim.Aynı zamanda diğer temennilerimde şunlar =);
1-inş. rezitansı yanmaz.yanarsada inş. garanti kapsamı içinde yansın.(garanti içinde yandı değiştirdik para yok. sonra 120 tl )
2-inş. kapak montaj hatası yoktur.40 tl 2 kez değişti.
3.inş beyaz çamaşırların 4 sene sonra pas lekesi içinde çıkmaz çok kötü görünüyor sonra örtmeye çalışıyorsun.(onun için kazanın değişmesi gerektiğini söylediler 200-250 tl arası fiyat çıktı değiştirmedik)
4.inş. 5 sene sonunda bi gün çamaşırı yıkarken motoru yanmaz.(bu hissi hissetmek paha biçilemez.200-250 tl arıza tespiti için ayrıca 20 tl)
5.inş. 5 sene sonunda bunları bildirmek ve karşında muhattap bulmak için 444 4 123 olması lazım aradığınızda tüketici hakları dahilinde hareket ettiklerini söyleyen firmanın müşteri temsilcisi ile karşılaşmassın.
6.inş. 5 sene sonunda aldığın makinanın değerinde bir masraf çıkmaz(800 tl intraton 1000t masraf 120+200+200+40+20 minumum tutar)
7.inş. 5 sene sonunda yeni bir çamaşır makinası için bütçe sıkıntısına girmessin
saygılar...

12107 Mesaj
20 Ekim 2011; 17:14:57 

quote:

Orijinalden alıntı: bugracalim

hayırlı olsun temennilerimlerimi iletirim.Aynı zamanda diğer temennilerimde şunlar =);
1-inş. rezitansı yanmaz.yanarsada inş. garanti kapsamı içinde yansın.(garanti içinde yandı değiştirdik para yok. sonra 120 tl )
3.inş beyaz çamaşırların 4 sene sonra pas lekesi içinde çıkmaz çok kötü görünüyor sonra örtmeye çalışıyorsun.(onun için kazanın değişmesi gerektiğini söylediler 200-250 tl arası fiyat çıktı değiştirmedik)
4.inş. 5 sene sonunda bi gün çamaşırı yıkarken motoru yanmaz.(bu hissi hissetmek paha biçilemez.200-250 tl arıza tespiti için ayrıca 20 tl)
5.inş. 5 sene sonunda bunları bildirmek ve karşında muhattap bulmak için 444 4 123 olması lazım aradığınızda tüketici hakları dahilinde hareket ettiklerini söyleyen firmanın müşteri temsilcisi ile karşılaşmassın.
6.inş. 5 sene sonunda aldığın makinanın değerinde bir masraf çıkmaz(800 tl intraton 1000t masraf 120+200+200+40+20 minumum tutar)
7.inş. 5 sene sonunda yeni bir çamaşır makinası için bütçe sıkıntısına girmessin
saygılar...

1758 Mesaj
20 Ekim 2011; 17:57:40 

quote:

saygılar...

Yazınızı inşallah yeni makine alacaklar dikkate alır

34 Mesaj
20 Ekim 2011; 23:32:14 

Hoover 9124dyn 9 kg nasıl bir model tavsiye edermisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12107 Mesaj
21 Ekim 2011; 0:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: trainer76

Hoover 9124dyn 9 kg nasıl bir model tavsiye edermisiniz?

9kg seride önerebileceğim tek marka LG olur.

F1479FDS modeline bakabilirsiniz.

Hoover son derece kalitesiz ve sorunlu çamaşır makineleri üretiyor.

611 Mesaj
21 Ekim 2011; 7:58:32 

Vestelde calisanlar bile beyaz esyasindan uzak durun derken TV nin ovulmesi ilginc.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

62 Mesaj
22 Ekim 2011; 2:34:18 

quote:

saygılar...

5 Sene 5 sene demişsin OoOoOo 5 Sene sonra ben bile pas tutatrım sen ne diyosun :)

Bu arada makinenin bu kadar sessiz çalışıp ve çamaşırları bu kadar temiz çıkartacağından şüpheliydim ama kuşkularım yersiz çıktı , şu an için çok memnunum inş. ileride sorun çıkartmaz ki çıkartsada ne gibi yol izlicemi çok çok iyi biliyorum..
Arkadaşlar elektronik hepimiz de çok çok iyi biliyoruz ki şans işidir , elbette ki bilinçli tüketici olmak gerekir ama ben şunu söylemek isterim ki çok çok övdüğümüz markaların bir sitede şikayetlerini dile getirdikleri yer var , link eklemek yasakmı bilmiyorum yasaksa admin siler ,
http://www.sikayetvar.c...u/k/370/f/159/g/Samsung
Burada samsung'dan gelen şikayetler vesteldeki şikayetlerin 2 katıdır ,
Vestel şu an gözlüksüz 3d tv yi sunmaya hazırlanıyorken burada atıp tutan arkadaşlar o çok gelişmiş deyip övdüğünüz markalarınız hala pilli gözlüklerinimi kullandırıyorlar..???

Bu yıl 5. düzenlenen Avrupa Birliği destekli dünyanın en prestijli tasarım yarışmasına Design Management Europe'da (DME) 500 firma katılıyor , ve vestel büyük ödülün sahibi oluyor ,
kaynak : http://www.gazetempo.co...sarimda-buyuk-odul.html

Benim vestel veya başka bir firmayla herhangi bir bağlantım yok , ama bazı arkadaşlar takıntı haline gelmiş olup ısrarla bir kurumu kötülemesi beni üzdü.

Eskiden ford araçlar çok yakarmış nesilden nesile kulaktan kulağa öyle gelmiş bugün sorsam dedeme ford hala çok yakıyor :) bizim bu forumdaki arkadaşlarda bunun gibi yıllarda geçse takıntısı hep takıntı olarak kalacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_karizma -- 22 Ekim 2011; 2:40:26 >

Uzaklaştırılmış
23 Ekim 2011; 18:46:07 

adamlar hayatlarında beyaz eşya görmemiş ki; vesteli, arçeliği, bekoyu bir halt zannediyorlar.

62 Mesaj
23 Ekim 2011; 22:34:16 

quote:

adamlar hayatlarında beyaz eşya görmemiş ki; vesteli, arçeliği, bekoyu bir halt zannediyorlar.

Sen gördüysen anlat bilelim ...

396 Mesaj
23 Ekim 2011; 23:49:15 

quote:

Sen gördüysen anlat bilelim ...

bu bölümü biraz takip edersen gördüğümüzü anlarsın
yada görenleri dinlersin

62 Mesaj
24 Ekim 2011; 1:28:50 

Bu bölümü haftalardır takipte olduğumu bilmiyorsan birazda sen takip et derim...

Uzaklaştırılmış
24 Ekim 2011; 8:32:29 

bu türk milletinin karakteri, huyu, suyu gerçekten çok ilginç! yukarıda bir yerlerde adam yazmış:

"60lt tamburla 9kg yıkıyormuş, komedi Bu kalite ve performanstaki bir makine için 999TL çok fazla. Eksilerini defalarca yazdım, paranızı sokağa atmayın, 1000TL az para değil"

bunu yazan kişi de bu işlerden anlayan, az çok bilen biri. şimdi bu yazıyı okuyan aklı başında, menfaatini düşünen kişi bir durup düşünür;

"acaba bu makina sandığım kadar iyi değil mi? bir sürü eksik tarafı varmış, zaten vestel sabıkalı bir firma. 60lt tambur ile 9 kilo çamaşırın yıkanmasının imkansız olduğu söyleniyor, acaba ortada yalanla müşteriyi dolandırma gibi durumlar mı var?"

ama pratikte ne oluyor? yurdum insanı daha iyi bir alternatife yönelmek yerine burada sağa sola laf yetiştiriyor, kötüyü iyi göstermeye çalışıyor. peki neden kendisini göz göre göre çukurun içine atıyor; işte bu davranışının sebebi henüz bilinmiyor.

birisi çıkıyor "tasarım ödülü almış" diyor, öbürü çıkıyor "yerli malı düşmanı mısınız?" diyor; ama gerçekler hiç değişmiyor.... vestel, arçelik, beko alanlar çamurda debeleniyor, diğerlerine Allah yürü ya kulum diyor.....
bu devran böyle sürüp gidiyor......

62 Mesaj
25 Ekim 2011; 1:46:02 

Demiştim ya dedemi mezardan çıkartıp araba alıcam ford ne dersin diye, ''aman alma oğlum onlar çok yakıyor'' deyip tekrar girer kabrine... Halen sabıkalı firma diyor , eski makineler 10 yıl tık demeden çalışırdı , merdaneli zamanlarını düşünün , şimdiki gibi ufacık bir arızada durmazdı ve bizler o sevmiyorum dediğin markalarla büyüdük , şimdi bir makinayı 10 yıl kullanda görelim varmı o kullanabilecek babayiğit ..??? Beko çamaşır makinasını 10 yıldan fazla kullanıldığını bilirim , tabi o zamanlar ilk okuldaydım , şimdi ne olduda sevmiyoruz.? türk milleti olarak avrupa marka merakımız mı kabardı.? yabancı marka isimlerin albeniliği dahamı cezvediyor..? ewt 9 kiloluk makine 999 tl ucuz neden..?? aynı ebatta bir başka yabancı marka bunu satamaz neden.? çünkü yurt dışı girişli olduğundan gümrükte üstüne vergide eklenince otomatikman 1500 tl olur... Hiç bir marka kötü değildir , hepsinin elbette ki üstün olduğun durumlar vardır , ama yaptıkları iş kesinlikle aynıdır. Mesela Ben bugün 3000 TL verip samsung smart tv aldım önceki vestel 106 ekrandı bide bunu deniyeyim dedim ve 3 boyut merakımda kabarınca almış bulundum , ve yemin ederim ki görüntü kalitesi 1400 tl lik vestelden kötü değilse sabahı görmek bana nasip olmasın. Bu kadar büyük konuşuyorum , pişmanmıyım evet aldığıma şu an pişmanım ama iş işten geçti artık ...

12107 Mesaj
25 Ekim 2011; 2:29:13 

Eski Beko'nuzun 10 yıl dayanması alman Siemens lisansı ve parçaları ile üretilmiş olmasından kaynaklanıyor olmasın?

Aksine bundan 15-20 yıl öncesi olsa yerli malı ürün önerebiliyor olurduk.

2878 Mesaj
25 Ekim 2011; 2:58:18 

Kesinlikle candoğana katılıyorum...Vestel arçelik vs iyi mal üretmiyorlarmı..Tabiki üretiyorlar ama bunu yurtiçnde satınca ya çok fahiş ve yurtışından gelen daha sağlam ve özellikli makineden daha pahalıya satıyorlar yada türkiyeden direk ihraç ediyorlar...Bizzat araştırırken gördüm.Bekoya girdim i hani düşmanını tanı derlerya o psikolojiyle girdim resmen ama bi buzdolabı hoşuma gitti malzeme işçilik filan.Fiyatı sorduğumda Sharp sjpt 69 dan daha pahalı olduğunu duyunca resmen dumur oldum ve gerçekten kendi kendimi doğrulamış oldum birdaha...

2663 Mesaj
25 Ekim 2011; 9:33:09 

geçen gün arkadaşımla birlikte vestele girdik annesi için çamaşır makinesi bakıcakmış herneyse girdik bakıyoruz tambur gerçektende küçük geldi bana ve sordum bunların tambur hacmi kaç ? adam durdu kaldı cevap şu öle bişi yoktur bunlar 8kg çamaşır alır daha ne beklersinizki :)

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

611 Mesaj
25 Ekim 2011; 16:48:13 

quote:

Orijinalden alıntı: 1a1b1c

5 - samsung tv aldım 3000 kusura valla vestelden kötü (yalan siz görmek istediginizi görüyorsunuz sizden artık ortaya iyi bir şey çıkmaz siz yoldan çıkmışsınız bir kere işin saçmalıgı vestel her şeyini LG den, samsungdan alacak ama o markalar vestelden kötü yapacak adama hadi len derler,)
her üründe kötü mal üretim çıkar ama yerli firmalarda zihniyet belli biz kazıklamayı vede kazıklanmayı seviyoruz arabesk bir toplumuz bir şeyşler kötü gidecek bunu ona buna anlatıp vah vah demeye bayılıyoruz akşam kafa eçkecek malzeme lazım (istisnalar kaideyi bozmaz).

anlamayacak adama zaman kaybettim ama anlayacaklar okusun (onlarda bilir ya)

harikasın.....

Uzaklaştırılmış
25 Ekim 2011; 19:20:53 

1a1b1c:

"Türk zihniyeti,

1 - ben o malı 10 sene kullanmıştım (kardeşim o mal ortalama 20 sene giderdi) siz 7-8 sene kullanınca süper diyorsunuz dünyadan haberimiz yok,

2 - biz o eski markalarla büyüdük (yalan siz üzerinde arçelik - vestel - beko - profilo yazan siemenslerle, aeglerle, sanyolarla büyüdünüz)

3 - dedem mezardan çıksa onu almazdı ( evet tutucu bir milletiz deden değil sen bile yeni bir çorba görsen 40 yıl denemezsin yenilige açık değiliz hemen yanımızdakine sorarız tadı nasıl, nasıl bir mantıksa bizim damak zevkimiz ayrı ama kemale yada ayşeye sorarız)

4 - Türk milleti olarak avrupa malı merakınız mı kabardı saçmalıgı (yahu adam Türk malı bir şey yokki elinde bunları yazdıgın bilgisayar bile israilli şirketlere ait o kadar türksen müslümansan sıkıyorsa kullanma, efelenmekle bu işler olmaz, elektrik bile gavur malı sen ne yaptında dünya düşmanı oldun böyle bakayım, dünyada bir tek türk malı elektronik ürün yok, sadece çakma montaj var oda dandikoğlu dandik, ha ben kazıklanmayı seviyorum psikolojik sorunlarım var dersen al, çünkü sizler lazımsınız bize yoksa o begenmedigin markalar tekel oluşturur bizleri kazıklar onun için sizler bizim emniyet sübablarımızsınız, Allah sizlerden razı olsun iyiki bu kafa var.)

5 - samsung tv aldım 3000 kusura valla vestelden kötü (yalan siz görmek istediginizi görüyorsunuz sizden artık ortaya iyi bir şey çıkmaz siz yoldan çıkmışsınız bir kere işin saçmalıgı vestel her şeyini LG den, samsungdan alacak ama o markalar vestelden kötü yapacak adama hadi len derler,)
her üründe kötü mal üretim çıkar ama yerli firmalarda zihniyet belli biz kazıklamayı vede kazıklanmayı seviyoruz arabesk bir toplumuz bir şeyşler kötü gidecek bunu ona buna anlatıp vah vah demeye bayılıyoruz akşam kafa eçkecek malzeme lazım (istisnalar kaideyi bozmaz).

anlamayacak adama zaman kaybettim ama anlayacaklar okusun (onlarda bilir ya)"

ben biraz meramımı anlatma özürlüyümdür ama benim anlatmak istediklerimi benden daha iyi anlatmış adam. BRAVO ayrıca okurken çok eğlendim

12107 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:36:58 

Benim anlamadığım her Vestel'i önermeyişimizde neden böyle büyük tartışmalar çıkıyor.

Vestel'in çamaşır makinesi teknolojisine haiz hiçbir katkısı yok ki.

1989'dan 1998'e kadar İtalyan Philco'ya üzerine Vestel yazdırıp direkt ithal ettiriyordu.
1999'dan 2002 civarına kadar da Kore'li Samsung'a üzerine Vestel yazdırarak yine direkt ithal ettirdi.
2003-2004 gibi de kendisi üretime başladı. Şu anki makinelerinde de çoğunlukla Whirlpool ve Bauknecht'in teknolojisini kullanıyor.

Vestel'in hatası yeterli ürün geliştirme ve kalite kontrol yapmadan piyasaya ürün sürmesi. Kontrolsüzlük ve az çalışmadan kaynaklanan hataları tüketiciye ödetmesi, tüketiciyi deneme tahtası gibi kullanması. Kimi zaman hatası tespit edildiği halde nasılsa garantiden döner diye bilerek piyasaya hatalı ürün sürdüğünü bile biliyoruz.

Bu ürün de ön kapağı ve panosu albenili bir şekilde süslenmiş, asla 9kg yıkamayacak basit bir Vestel ürünü. Bu sebepten önermiyorum. Öneren de olabilir, ancak gerçekleri söyleyince yerli malı düşmanı ilan edilmekten sıkıldım artık.

Vestel çamaşır makinesi ya-pa-mı-yor. Kalite ve dayanıklılık adına zaten bir iddası da yok ki kalite beklensin.

12107 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:39:14 

İkincil olarak, 999TL ve altına bu makineden çok daha iyi makineler alınabilir. Yani ucuz gösterilmesi de alınabilirliği için bir bahane değil.

1058 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:47:15 

quote:

Makine Kurulurken ,

0

Kurulduktan sonra ,

0

gayet karizmatik bir alet hayırlı olsun panpa

Tecavüzün ardından "zevk aldın mı?" diye sormak nasıl abesle iştigalse, gidişinin ardından aylar sonra arayıp "nasılsın ?" diye sorman da o kadar abesti işte.Uyuz bir itin kasığındaki pire kadar mutluyum ve başını çöpe soktuğu için kıçı açıkta kalan bir kedi kadar tetikteyim.Tut ki mutluyum, tut ki yıkıldım.Sana ne!

62 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: 1a1b1c

Türk zihniyeti,

1 - ben o malı 10 sene kullanmıştım (kardeşim o mal ortalama 20 sene giderdi) siz 7-8 sene kullanınca süper diyorsunuz dünyadan haberimiz yok,

2 - biz o eski markalarla büyüdük (yalan siz üzerinde arçelik - vestel - beko - profilo yazan siemenslerle, aeglerle, sanyolarla büyüdünüz)

3 - dedem mezardan çıksa onu almazdı ( evet tutucu bir milletiz deden değil sen bile yeni bir çorba görsen 40 yıl denemezsin yenilige açık değiliz hemen yanımızdakine sorarız tadı nasıl, nasıl bir mantıksa bizim damak zevkimiz ayrı ama kemale yada ayşeye sorarız)

4 - Türk milleti olarak avrupa malı merakınız mı kabardı saçmalıgı (yahu adam Türk malı bir şey yokki elinde bunları yazdıgın bilgisayar bile israilli şirketlere ait o kadar türksen müslümansan sıkıyorsa kullanma, efelenmekle bu işler olmaz, elektrik bile gavur malı sen ne yaptında dünya düşmanı oldun böyle bakayım, dünyada bir tek türk malı elektronik ürün yok, sadece çakma montaj var oda dandikoğlu dandik, ha ben kazıklanmayı seviyorum psikolojik sorunlarım var dersen al, çünkü sizler lazımsınız bize yoksa o begenmedigin markalar tekel oluşturur bizleri kazıklar onun için sizler bizim emniyet sübablarımızsınız, Allah sizlerden razı olsun iyiki bu kafa var.)

anlamayacak adama zaman kaybettim ama anlayacaklar okusun (onlarda bilir ya)

Eğer istanbuldaysan sana bunları tek tek ispat edicem. varmısın vestelle samsungun görüntüsünü kendi gözlerinle görmeye .? Seni çaya davet ediyorum..? Hatta beraber fotofa çekip buraya koyucaz, (Anımız olsun) . Bütün yalan dediklerini sana kendi gözlerinle göstericem. Burda klavyeyle yazmakla ispatlanmıyacağını anladım. Cevabını bekliyorum...

14 Mesaj
25 Ekim 2011; 23:52:21 

Sevgili dostlar, yerli üreticiler hakkında yorumlarınızı okuyunca çok şaşırdım ve üzüldüm özellikle Vestel ve Arçelik için.
Size bir örnekle açıklamak istiyorum, benim anladığım bazı dostlar Şahin fiyatına mercedes bekliyor.
Bakında bazı konularda milliyetci olunması gerekiyor çünkü Kore'ye gittiğinizde neredeyse bütün arabalar Hyundai, kia bütün beyaz ve elektronik eşyalar Samsung veya Lg.
Vestel yıllık 2.000.000 ( iki milyon adet) çamaşır makinesi üretiyor ve bunun % 90'ını ihraç ediyor. Üretim yaptığı markalar çok büyük. Her yaptıkları ürün birbirinle aynı. Hepsi aynı kalite ürün bir değişiklik yok. Bazı ufak parçalar değişir onlarda performansı değiştirecek parçalar değil. çoğunlukla kozmetikdir.

Vestel'in yeni 9 KG'lık modelini kafasında veya içinden geldiğince 9 diyecek hali yok. Yalan beyan edemezler çünkü bütün bunların testleri ve raporlarını alıyorlar. Ürünlerde iyileştirmeler yapılıyor. Benim gördüğüm 2010 ve 2011 yıllarında red dot award almak her babayiğidin harcı değil. Tebrik etmek ve küçümsememek gerekli.

Samsung, Lg' de çin'de üretim yapıyor ve bazı modellerinde büyük sıkıntı yaşıyorlar. 10 sene önce ne Samsung vardı ne de Lg. Almanlar ve japonlar vardı. Şimdi koreliler belki 10 sene sonra türkler olacak.

Bu sırada en son sony, dünya genelinde 2.700.000 adet TV'yi geri çağırıyor.oldumu maalesef oluyor.

Şimdi Önemli olan belirli pazarlara göre ürün yapılması gerekiyor. Avrupa'da high end market varken Türkiyede mid range yakın komşularımızda ise entry level ürünler satılıyor. Burada önemli olan pazarın neyi istediğidir ve hangi range daha fazla satılmasıdır.

bu satırları okuyanlara teşekkür ederim.
Ürünü alan arkadaşada hayırlı olsun derim

Sevgi ve saygılarımla

moşi moşi

Sevgi ve saygılarımla

12107 Mesaj
26 Ekim 2011; 10:15:52 

quote:

Orijinalden alıntı: moşi moşi

Sevgili dostlar, yerli üreticiler hakkında yorumlarınızı okuyunca çok şaşırdım ve üzüldüm özellikle Vestel ve Arçelik için.
Size bir örnekle açıklamak istiyorum, benim anladığım bazı dostlar Şahin fiyatına mercedes bekliyor.
Bakında bazı konularda milliyetci olunması gerekiyor çünkü Kore'ye gittiğinizde neredeyse bütün arabalar Hyundai, kia bütün beyaz ve elektronik eşyalar Samsung veya Lg.
Vestel yıllık 2.000.000 ( iki milyon adet) çamaşır makinesi üretiyor ve bunun % 90'ını ihraç ediyor. Üretim yaptığı markalar çok büyük. Her yaptıkları ürün birbirinle aynı. Hepsi aynı kalite ürün bir değişiklik yok. Bazı ufak parçalar değişir onlarda performansı değiştirecek parçalar değil. çoğunlukla kozmetikdir.

Vestel'in yeni 9 KG'lık modelini kafasında veya içinden geldiğince 9 diyecek hali yok. Yalan beyan edemezler çünkü bütün bunların testleri ve raporlarını alıyorlar. Ürünlerde iyileştirmeler yapılıyor. Benim gördüğüm 2010 ve 2011 yıllarında red dot award almak her babayiğidin harcı değil. Tebrik etmek ve küçümsememek gerekli.

Samsung, Lg' de çin'de üretim yapıyor ve bazı modellerinde büyük sıkıntı yaşıyorlar. 10 sene önce ne Samsung vardı ne de Lg. Almanlar ve japonlar vardı. Şimdi koreliler belki 10 sene sonra türkler olacak.

Bu sırada en son sony, dünya genelinde 2.700.000 adet TV'yi geri çağırıyor.oldumu maalesef oluyor.

Şimdi Önemli olan belirli pazarlara göre ürün yapılması gerekiyor. Avrupa'da high end market varken Türkiyede mid range yakın komşularımızda ise entry level ürünler satılıyor. Burada önemli olan pazarın neyi istediğidir ve hangi range daha fazla satılmasıdır.

bu satırları okuyanlara teşekkür ederim.
Ürünü alan arkadaşada hayırlı olsun derim

Sevgi ve saygılarımla

moşi moşi

Kimse Şahin fiyatına Mercedes beklemiyor. Aksine Vestel ve Arçelik'in Mercedes fiyatına Şahin satmasından bıktık artık.

Vestel yurtdışında kendi ismiyle tek bir ülkede satıyor mu? Ben hiç rastlamadım.
Vestel'in yaptığı marketlerin en alt seviye ürünlerini fason olarak üretmek. Eskiden Antonio Merloni firması vardı, artık onun yerine Vestel var.
2.000.000 çamaşır makinesi üretebilir. Demek ki piyasaya yılda 2.000.000 tane çöp ürün sürülüyor. Eminönü'nde de üzerine Premier, Sinbo markası bazılmış binlerce no name çin ürünü var. Vestel'in de onlardan bir farkı yok.

Kimse merak etmesin, ben onlardan çok daha milliyetçiyim. En azından elin ingilizine 300-400TL'ye sattığım malı kendi halkıma 900-1000TL'ye kakalamıyorum.

Çok güzel şekilde yalan söylüyorlar. Ben kurumsal firmaların hiçbir iddasına inanmıyorum. Aksini defalarca kanıtladık. Siz ve çoğu müşteri kağıt üzerinde yazılan yalanlara inanıyorlar, gerçekler çok daha farklı. 47lt 5kg çamaşır yıkarken sizce 60lt nasıl 9kg çamaşır yıkayabilir? Sizin aklınız mantığınız alıyor mu?

O ürün elime geçse 9kg kapasitenin, A -%50 enerjinin tamamının yalan olduğunu çok rahat bir şekilde kanıtlayabilirim.

Red Dot ödülü sadece kozmetik kısma bakıyor. Zaten ürünü incelersiniz daha evvel dediğim gibi ön panosu ve kapağı süslenmiş basit bir Vestel olduğunu çok rahat görebilirsiniz. Red Dot aldı diye dayanıklı ve kaliteli olacak diye bir iddia yok.

Hatalı ürün olabilir, en azından sahipleniyorlar. Geri çağırmak da bir büyüklük, onun çoğunu bizim firmalarımız yapmıyor bile.

Samsung da kalitesini günden güne düşürüyor, ancak LG öyle değil. İkisi arasında bence gömlek farkı var.

Bence bu ürünü ve piyasadaki muadilleri iyice inceleyip bilgi sahibi olmadan kağıt üzerindeki yalanlara inanıp hareket etmeyelim.

Sevgi ve saygılarımla.

580 Mesaj
26 Ekim 2011; 10:42:25 

arkadaşlar israili bilmem nereyi protesto ediyoruz ya, avrupa malını ithalatı protesto ediyoruz ya içinizde bir tane adam varmı İsrail malı türktelekomu boykot edip internetini kapattıran ?

580 Mesaj
26 Ekim 2011; 12:32:37 

nazım hikmet haklı diyelim kapatalım mevzuyu

180 Mesaj
26 Ekim 2011; 13:30:36 

eee sonrada biz neden geriyiz, neden almanya israil çin bizden 50 sene ilerde deyip duruyoruz.Nedeni çok basit..Biz, az çalışıp yorulur tatil yaparız.Tatil yaparken bile yorulur tekrar tatil yaparız.Bakanımız mesai saatlerini uzatalım ve Cumartesi günleri mesai yapalım dediğinde 1 kişinin yapacağı işi 10 kişi yapan kamu çalışanı arkadaşlar kazan kaldırıp itiraz etmedimi?Biz ise hala bayram tatillerini nasıl birleştirirde 3 günlük tatili 9-10 güne çıkarırızın derdindeyiz.Bizden 50 sene ilerde olan Almanya 2. dünya savaşında dümdüz oldu ve herşeye yeniden başladı.Gecelerini gündüzlerine katıp çalıştılar ve bugünkü seviyelerine geldiler.Keza Çin 1990'lı yılında teknoloji vs.. bakımından bizimle eşit seviyedeyken bugün bizden çok daha ilerdeler.Demekki adamlar çalışmış biz yatmışız.Birde biz elektronik ve beyaz eşyada üretim ülkesi değil montaj ülkesiyiz.Montajla üretimi birbirinden ayırmak gerek.
Alttaki linktede çarpıcı bilgiler var.Bakmanızı tavsiye ederim.Saygılar...
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#51781348

611 Mesaj
26 Ekim 2011; 14:18:55 

konu nerden nereye gelmiş...

580 Mesaj
26 Ekim 2011; 15:50:29 

konu birazdan kaddafiye ordan van'a gider

12107 Mesaj
26 Ekim 2011; 17:39:25 

Başlık Vestel olunca konu nedense vatan edebiyatına geliyor, aksi bir durumun olduğunu görmedim.
Bence konumuz yerli üretim değil. Arçelik ve Vestel firmalarının belirli istisnalar haricinde genellikle çıkarcı olması.
Vestel ve Arçelik Endonezya, İtalya veya herhangi bir muz cumhuriyeti markası da olsa fikrim aynı olurdu.

Hoover ve Ariston hakkında da aynı fikirdeyim, ki onlar yerli değil. Kısacası bu dört marka aynı nane.

5634 Mesaj
26 Ekim 2011; 19:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Başlık Vestel olunca konu nedense vatan edebiyatına geliyor, aksi bir durumun olduğunu görmedim.
Bence konumuz yerli üretim değil. Arçelik ve Vestel firmalarının belirli istisnalar haricinde genellikle çıkarcı olması.
Vestel ve Arçelik Endonezya, İtalya veya herhangi bir muz cumhuriyeti markası da olsa fikrim aynı olurdu.

Hoover ve Ariston hakkında da aynı fikirdeyim, ki onlar yerli değil. Kısacası bu dört marka aynı nane.

SİZE KATILIYORUM.ZATEN ÖNEMLİ OLAN MEMNUNİYET.MESELA ADAM İNDESİT ALIP MEMNUN DA KALIR.HEPSİNİN KENDİ ARASINDA BİR EKSİĞİ VARDIR.HİÇ BİR MARKA 4 4 LÜK DEĞİLDİR.BEYAZ EŞYA BİRAZDA SANS İŞİ.

S A Y G I L A R

172 Mesaj
26 Ekim 2011; 19:21:18 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

PROFİLO CM 1001 CTR KAMPNYLI FİYATI :830 TL
ALAYIM MI? DAHA DA AŞAĞI DÜŞER Mİ? (YENİ BİR BAŞKA MODEL Mİ ÜRETECEKLER?)

ALIRSM HEMEN KULLANMAYCAĞIM İÇİN SATICI GARANTİSİNİN BAŞLAYACĞINI SÖYLEDİ KARARSIZ KALDIM...