Şimdi Ara

Apple mağazası çalışanları iCloud ve iOS 5 için eğitim almaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple mağazası çalışanları iCloud ve iOS 5 için eğitim almaya başladı

Dünyanın en başarılı şirketi konumundaki Apple müthiş satış başarısı ve rekor gelirlerinin yanında müşteri hizmetleri konusunda en iyisi olmasıyla da gurur duyuyor. Müşteri hizmetlerine verilen önem Apple tepe yöneticileri tarafından sık sık dile getiriliyor.

Apple'ın bulut depolama hizmeti iCloud ve mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 5'in çıkış tarihleri yaklaştıkça firma bünyesinde de hareketlilik artıyor. 9to5Mac sitesinin elde ettiği bilgilere ve fotoğraflara göre Apple iOS 5 ve iCloud konusunda perakende mağazalarındaki çalışanlarını eğitmeye başladı. 

Çalışanlara okumaları gereken dökümanlar firma içi RetailMe uygulamasıyla gönderiliyor. Uygulama kısa süre önce firma çalışanları arasında bir veri aktarım ağı kurmak amacıyla geliştirilmişti.

Dökümanlarda iOS 5 ve iCloud hizmetlerinin neler vaad ettiği kısaca anlatıldıktan sonra bugüne kadar ki gelişim aşamaları ve eğitimin amacının ne olduğu aktarılıyor. Dökümanların yanında konularla ilgili uygulamalar, veriler, müzik, video vb. materyaller de kursiyerlere dağıtılıyor.

Temel amaç müşterilere en iyi iOS 5 ve iCloud deneyimini yaşatmak. Apple soru soran müşterilerin karşısında bocalayan bir çalışan asla istemiyor. iOS 5 ve iCloud konularında merak edilen noktalarda müşterilerin en iyi şekilde aydınlatılması bekleniyor.

iOS 5 sürümünün beta aşaması devam ediyor ve 7. aşamaya geçilmiş durumda. iOS 5'in kullanıcılara sunacağı yenilikler arasında yeni bildirim merkezi, kablosuz güncellemeleri alma, kablosuz senkronizasyon, Twitter entegrasyonu ve iMessage mesajlaşma programı sayılabilir.

iPhone 5 modelinin çıkışının yaklaştığına dair iddialar artarken iOS 5 ve iCloud ürünlerinin de iki hafta içerisinde çıkış tarihinin netleşebileceği belirtiliyor.

• bravo çocuklara, eğitim şart tabi..

bir de dikkatimi çekti, sormadan edemeyeceğim: haber resminde ekran görüntüsü almak yerine fotoğraf çekip koymak doğallığı bozmamak adına yapılmış bir hareket mi?
  • anlaşılan şuki bu iş dahada uzayacak ios5 çıkmasına.
  • Genelde ürün egitimini 2-3 hafta kala veriyor apple,buda ekime kalmayacagini gösteriyor ama adamlardan hala çit yok..Bu arda egitim alan satis danismanlarinin ürünü anlatmasina yada ikna edip satmasina gerek kalmiyorki,millet alip kaçiyor tabiri caizse..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panelci

Genelde ürün egitimini 2-3 hafta kala veriyor apple,buda ekime kalmayacagini gösteriyor ama adamlardan hala çit yok..Bu arda egitim alan satis danismanlarinin ürünü anlatmasina yada ikna edip satmasina gerek kalmiyorki,millet alip kaçiyor tabiri caizse..

ios gibi sade bir sistemde bu kadar eğitim sürüyorsa başka olsa apple ne yapardı merak ediyorum 1 yıl önceden rezervasyon alırdı :)
  • Demek ki az kaldı...
  • İşte şimdi ip5 in ucu göründü :-))
  • Nokia bayisine girdim n8'de flash desteği var mı diye sordum,flash derken beyfendi neyi kastediyorsunuz dedi bende güldüm sonra bir sn dedi arkada gitti birilerine sormaya başladı geldi.Her türlü desteği mevcut,bilgisayarda ne varsa bundada var beyefendi dedi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Nokia bayisine girdim n8'de flash desteği var mı diye sordum,flash derken beyfendi neyi kastediyorsunuz dedi bende güldüm sonra bir sn dedi arkada gitti birilerine sormaya başladı geldi.Her türlü desteği mevcut,bilgisayarda ne varsa bundada var beyefendi dedi :D

Türkiye'de zaten içler acısı bu destek, tabi 1 adama 100 tane telefonu sattırırsan adam hangisini bilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

Nokia bayisine girdim n8'de flash desteği var mı diye sordum,flash derken beyfendi neyi kastediyorsunuz dedi bende güldüm sonra bir sn dedi arkada gitti birilerine sormaya başladı geldi.Her türlü desteği mevcut,bilgisayarda ne varsa bundada var beyefendi dedi :D

Türkiye'de zaten içler acısı bu destek, tabi 1 adama 100 tane telefonu sattırırsan adam hangisini bilsin.

Ama yine de bir calisan flash desteginin ne oldugunu bilmeli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CankatAdiloglu

quote:

quote:

Ama yine de bir calisan flash desteginin ne oldugunu bilmeli bence

Kesinlikle katılıyorum en azından Flash gibi genel bir yazılımı bilmesi gerekir, N8'de var mı yok mu ayrı bir olay "Flash derken beyefendi" ayrı bir olay bu konuda çoğu firmanın çoğu satış temsilcileri şahsımca "vasat" seviyedeler. Doğru düzgün bilişim muhabbeti yapabildiğim satış temsilcisine nadir rastlıyorum.

• quote:

quote:

cihazın flash desteği olup olmadığından ziyade flash nedir bilmiyormuş gibi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drony

quote:

quote:

cihazın flash desteği olup olmadığından ziyade flash nedir bilmiyormuş gibi:)

Ne iş olsa yaparım deyip işe giren adama eğitim göstermezsen ve adamında bilgisayarla vs. alakası yoksa bilmez. Kamera flaşı olarak anlamamış gene iyi.

• quote:

quote:

Telefon satmıyorum fakat neredeyse her telefonun donanımsal özelliklerini,işletim sistemini,işlemci mimarisini vb. biliyorum.İsteyen adam çok rahat öğrenir 100 telefon satmasıyla alakası yok,ilgisiz adamları alıyorlar işe daha sonra adam maaşını alıyor işine bakıyor.Tabi türkiyedeki tüketicide pek farklı değil,onlarda ya fiyatına bakıyor yada markasına

• quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1

anlaşılan şuki bu iş dahada uzayacak ios5 çıkmasına.

+1
  • çabuk çıksa da biz de yukliyek baa...saka bı yana yeni özellikler harika. herkes sabırsızlıkla bekliyordur sanırım... özelliklerden bı tanesi de; mesajlarda kestirmeler, ekliyosun mesela seni seviyorum yerine, ss yazıyorsun o tamamlayıp gönderiyor. harika degil mı :))
  • Müşterinin her talebine cevap verebilecek kadar eğitiliyorsa bu apple'ın ne kadar müşteriye değer verdiğidir..

Bazıları maksat konuşmak için konuşmuş komik şeyler sizi..
  • quote:

teknosa ve darty daha iyi bu konuda.. en azından birşeyler biliyor çalışanlar.. TeknoSa yı sevmem ama çalışanlarının içinde en az 1-2 tane konuşabilen adam vardır.. fiyat falan soranlara onlar bakmıyor tabi, teknik bilgilerden bahsedince gönderiyorlar yanınıza onlarla konuşuyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.