Şimdi Ara

Dune HD TV 301 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
3
Favori
40.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R6S'lerin görüntü kalitesi Sigmalardan çok farklı değil ama ben yine de biraz fark hissetmiştim.
  • Evet keno benimkisi r6a II idi.Ben nedense renk tonlarından hoşlanmadım skin tonlar farklı geliyordu gözüme işlemci ile ilgili bir sorun yani.3D TV olmadığı için hiç diğer 3D alternatiflerine bakmadım zaten realtek te 3D açtığı için satıyor onun dışında pek bi albenisi yok
    birde çin markaları sudan ucuz mübarek adamlar egreat leri 10$ satsalar yine kar edicekler o derece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

R6S'lerin görüntü kalitesi Sigmalardan çok farklı değil ama ben yine de biraz fark hissetmiştim.

sigma 864X ile Realtek 1186 arasında ancak belirli belirsiz o da videophile kalitesinde göze sahip arkadaşların anlayacağı kadar sigma lehine fark var

yani cümlenin tercümesi görüntü kalitesi olarak fark yok

ancak nedense takım tutar gibi işlemci tutuyorum himedia hd900 kullanıyorum ancak sigmanın 8910 işlemcisinin hacı yolu gözler gibi gözlüyorum

teknik destek anlamında sigma chipli üreticiler çok önde realtekli üreticilerden

misal dune film dosyasından ayrı duran ses dosyasını da çalıyor muhtemelen 301lerde en belki çıktığında belki en kısa sürede bu desteğe kavuşacaktır

özellikle 3d film izlerken bu o kadar önemli ki 3d film altyazı ile izlenmiyor kim ne derse desin o yüzden 8910 chipsete acil ihtiyaç var

popcornhour iletti hem egreate hem himediaya ama o kadar yapabileceklerini ya da yapacaklarını sanmıyorum

o yüzden 3dye ihtiyacı olmayan

sigma chipten şaşmasın 864X ve 867X (popcornhour a-300 c-200 a-200 dune h1 d1 b1 hd max hd duo 101 ve 301 serileri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Nisan 2012; 14:52:08 >

• Ben zaten 3D ISO arşivleme olayına pek sıcak bakmıyorum. 1 Mbit internetle 40 GB dosyayı günlerce indir, 2 saatte tüket bir de her 25 filme 1 TB disk harca. Ancak 2 - 3 tane çok çok önemli filmi arkadaşımdan falan alırsam arşivlerim. SBS arşivlemek çok daha mantıklı, onları da zaten her türlü medya oynatıcı oynatıyor. Benim medya oynatıcısından tek beklentim, görüntü kalitesi, işlemcinin desteklediği her türlü dosyayı hatasız oynatma yani adam gibi yazılıma sahip olma, garip garip ses ve altyazı problemleri olmaması ve de mümkünse gerektiğinde biraz internete girebilmeyi sağlaması. Bir süredir elektronik marketlerde oynatıcıları deniyorum, yine de bir iki dosya dışında benim S1A hepsinden sorunsuz ve daha iyi. Dün Iomega'nın sigma 8655 işlemcili cihazına baktım onda da sorunlar var. Çok baba bir cihaz çıkana kadar S1A'yı değiştirmeyi düşünmüyorum artık, ama tabi biz sürekli kaşınan insanlarız yenisi çıkınca rahat duramıyoruz.

Dune 101 serisinde de yurt dışında millet sürekli HD sesleri iletme sıkıntısından şikayet ediyor. Bu da beni huylandırıyor, inşallah donanımsal bir sorun değildir. Sigma mutlaka 8910 öncesi 3D destekli başka bir işlemci sunacaktır. 8910 cihazlar pahalı olacak, tabi çıkarsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 2 Nisan 2012; 18:34:59 >

• senin bu cevabın bana bir 3d sbs film denemem gerektiğini hatırlattı isosu olan bir 3d film deneyeyim ki farkı göreyim
  •  Dune HD TV 301

Dune HD TV 301

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 9 Nisan 2012; 12:30:42 >
  • optik çıkış koydurtmuşsunuz wireless de var yeme de yanında yat

yahuu şu sigma yatıyor uyuyor otur SDK üzerinde biraz çalış koydurt şu alete hdmi 1.4 bir de 3d.iso desteği oldu bitti işte

8910 gibi lüks bir chipe ne gerek var ondan sonra hisse başına bilmem kaç cent zarar etmiş firma edersin tabii işi bilmezsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 3 Nisan 2012; 11:12:09 >
  • Bu zamanda 3d iso oynatmayan bir cihazı pahalı fiyattan almanın mantıgı yok bence bu tabi kişisel fikrim.
  • 3d iso çok ekstrem dosya türü herekesin indirmeyeceği ve arşivini ona göre yapamayacağı bir dosya türü ayrıca..3d olarak sadece half-sbs veya 3d ye henüz adım atmayan yada uzun bir süre atmayı düşünmeyen biri için hd smart serileri için bütçe de yoksa alınabilirliği ve stabilitesi en yüksek cihaz bu bana göre..
  • 3d nedir yaa.ben sinema tutkunu bir insanım ama bu 3d olayını hiç sevemedim.
    şöyle olabilir ancak.
    ne zaman gözlük yerine çıplak gözle 3 boyutlu tv izlenebilir o zaman eyvallah.
    bu tarz tvlerde oıldugunu biliyorum ama şu an için çok pahallı.
    ama şu durumda gözlukle falan 3 boyutlu film izlemek işkence.
    bu cihazda bence piyasadaki en alınası cihazdır.
    çıkar çıkmaz alıcam.
    çok bekledim.sabır ettim.
    nihayet kavuşucaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Dune HD TV 301 leri ay ortası gibi bekliyoruz

Çok güzel bir haber.

Hocam gelir gelmez optik çıkış ayarı raw iken AAC ses gönderip receiver ile bir dener misiniz ? Bu bende takıntı oldu, bütün satın alma kararlarımı bunun üzerine kuruyorum artık.
  • o kadar istekliyizki 150 dolarlık ürünü 150 euroya alacağız.
    % 100 heveslenme zammı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

3d nedir yaa.ben sinema tutkunu bir insanım ama bu 3d olayını hiç sevemedim.
    şöyle olabilir ancak.
    çıkar çıkmaz alıcam.
    nihayet kavuşucaz.

Üstat phılıps ve benim kullandıgım Lg Lw serisi tv lerin frp gözlükleri ni denedinmi bilmiyorum. çok iyi performans var denemeni tavsiye ederim aslında imkanını bulup bu tv de bir film seyretmeni mesela avatar 3D iso olarak bir seyret bakalım aynı fikirde kalıcakmısın?

• Özelikle gigabit olayını merak ediyorum. 2.5'' yerine 3.5'' disk seçeneği olsa düşünebilirdim.
  • Isvicre'dede listelere girdi lakin daha hicbir firmada yok sanirim burayada bu ayin ortalarinda gelir fiyatida burasi icin gayet makul 171 chf(330tl)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arapnasri

quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

3d nedir yaa.ben sinema tutkunu bir insanım ama bu 3d olayını hiç sevemedim.
    şöyle olabilir ancak.
    çıkar çıkmaz alıcam.
    nihayet kavuşucaz.

Üstat phılıps ve benim kullandıgım Lg Lw serisi tv lerin frp gözlükleri ni denedinmi bilmiyorum. çok iyi performans var denemeni tavsiye ederim aslında imkanını bulup bu tv de bir film seyretmeni mesela avatar 3D iso olarak bir seyret bakalım aynı fikirde kalıcakmısın?

hepsini denedim.benim sıkıntım gözluk takmakta zaten.
    herhangi bir aparat kullanmak bana zulum geliyor.birde gozluk bende bas agrısı yapıyor.
    dedigim gibi gozluksuz cıplak gozle olucaksa olur.baska turlu ben sıcak bakmıyorum.

• Kim ne derse desin, 3D filmlerde mutlaka ara ara ekrandaki görüntülerde titreşmeler oluyor (pırpır yapıyor diyeyim ). Şimdiye dek bunu yapmayanını görmedim. Bir de konusu değil ama merak ediyorum, LG'nin kuş gibi hafif, pilsiz, çok ucuz ve bence diğerlerinden daha iyi performans gösteren gözlükleri varken insanlar 300 TL'ye gözlük satan diğer markaları tercih ederler ?
  • gozlukleri bedava verseler bile bence hiç bir espirisi yok.filmin içine girmek bir kenara filmden daha çok kopuyorsun.
    ben ekranda sırf guzel bir şeyler gorunsun yanımdan yöremde bir seyler ucussun diye film izlemiyorum ki
    neyse yaa bende sıyırdım bu 3d yuzunden:))
  • Cihazı HD Land sitesi incelemiş. Açılış süresi 1 dak 20 s imiş. DTS-HD MA sesleri olduğu gibi iletmiyor, bunları DTS olarak gönderiyormş. Zaten cihazın teknik özelliklerinde de ilk günden beri DTS'den bahsetmiyordu. 101'deki desteğin de büyük olasılıkla ilerki güncellemelerle geri alınacağını söylüyorlar. Bunun yanında bu sesleri downmix yaparak Stereo gönderebiliyormuş. Bu işlemi yaparken 5.1 seçeneği seçili bile olsa sesler 2 kanaldan gönderiliyormuş. Benim için çok önemi yok ama DTS-MA meraklıları varsa bunu dikkate alsınlar. Yalnız umarım DTS desteğini tamamen çekmek gibi bir şaçmalık yapmazlar çünkü ürün sayfasında DTS'nin D'si geçmiyor. Bu arada bu kısıtlama işlemciden kaynaklanan birşey değil, Dune'un stratejisi gereği yapılıyor.

Geri kalanında da klasik Dune kalitesinin bu cihazda da geçerli olduğunu söylüyorlar. Cihazın içinde bir USB slotu var ve çalışıtr durumdaymış. Ne işe yarar bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.