Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.736
Cevap
29
Favori
183.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LiLaLo

Arkadaşlar. tv'miz acaba eskidimi yeni çıkan modellere karşı. Sizce çok geridemi kaldı panelimiz ???
    karşılaştırma yada inceleme fırsatı olan oldumu hiç.

Dostum seni tatmin ettiği sürece problem yok bence.

Ben bir ara satıp yenilemeye yeltendim ama inan alternatifi yok.F/P olarak bu üründen daha iyisini alabileceğimizi zannetmiyorum.

Ana düşünceyi söylüyorum.Bozulana kadar kullan

Evime her gelen memnun kaldı tv nin görüntüsünden.Bir kişi bile şikayet etmedi.Boşuna para vermenin bir anlamı yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

Orijinalden alıntı: LiLaLo

Arkadaşlar. tv'miz acaba eskidimi yeni çıkan modellere karşı. Sizce çok geridemi kaldı panelimiz ???
    karşılaştırma yada inceleme fırsatı olan oldumu hiç.

Dostum seni tatmin ettiği sürece problem yok bence.

Ben bir ara satıp yenilemeye yeltendim ama inan alternatifi yok.F/P olarak bu üründen daha iyisini alabileceğimizi zannetmiyorum.

Ana düşünceyi söylüyorum.Bozulana kadar kullan

Evime her gelen memnun kaldı tv nin görüntüsünden.Bir kişi bile şikayet etmedi.Boşuna para vermenin bir anlamı yok bence

Bende bir sıkıntı yok, sadece merakımdan sordum. Acaba varmı daha iyisi diye. Var olmasına tabikide vardır, mesela bu özellikleri taşıyan ama daha fazla parlak ekranlılar. Gerçi onlarıda ben tercih etmiyorumya, 12 saat Pc'ye bak sonra eve gel gene parlak ekran...Gözmü dayanır buna.
    Dediğin gibi 1500-2000 boşuna bayılmaya grek yok, bozulana kadar devam :D
  • Aynen oyle guzel. Kardesim.
    Bozulana kadar devam
  • Merhaba, Samsung 51D550 3D plazma televizyonumuz tatilde iken hırsızların beceriksizliğine uğrayıp çarşaf sarılı iken panik halde yere atılmış ve dolayısıyla ekranda kırıklar mevcut, panel ve ekran her ikisini de kapsıyor anımsadığım kadarıyla hasar. Bu ürünü samsung yetkili servisine tamirata vermek mi daha akıllıca olur yoksa bir şekilde elden çıkartmak mı. Garantisi devam etmekte, teknosa'dan almıştık, sigortası yok. Satıldığı takdirde ederi nedir ne değildir bilen arkadaşlar esirgemezse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.CHANGE.OF.SEASONS

Merhaba, Samsung 51D550 3D plazma televizyonumuz tatilde iken hırsızların beceriksizliğine uğrayıp çarşaf sarılı iken panik halde yere atılmış ve dolayısıyla ekranda kırıklar mevcut, panel ve ekran her ikisini de kapsıyor anımsadığım kadarıyla hasar. Bu ürünü samsung yetkili servisine tamirata vermek mi daha akıllıca olur yoksa bir şekilde elden çıkartmak mı. Garantisi devam etmekte, teknosa'dan almıştık, sigortası yok. Satıldığı takdirde ederi nedir ne değildir bilen arkadaşlar esirgemezse sevinirim.

Geçmiş olsun öncelikle,

Ürünle ilgisi son durum nedir ne yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

quote:

Orijinalden alıntı: A.CHANGE.OF.SEASONS

Merhaba, Samsung 51D550 3D plazma televizyonumuz tatilde iken hırsızların beceriksizliğine uğrayıp çarşaf sarılı iken panik halde yere atılmış ve dolayısıyla ekranda kırıklar mevcut, panel ve ekran her ikisini de kapsıyor anımsadığım kadarıyla hasar. Bu ürünü samsung yetkili servisine tamirata vermek mi daha akıllıca olur yoksa bir şekilde elden çıkartmak mı. Garantisi devam etmekte, teknosa'dan almıştık, sigortası yok. Satıldığı takdirde ederi nedir ne değildir bilen arkadaşlar esirgemezse sevinirim.

Geçmiş olsun öncelikle,

Ürünle ilgisi son durum nedir ne yaptınız?

Teşekkür ederim, TV'yi bekletiyorum elden çıkartmak için, özel işlerimizden onu satmaya daha fırsat bulamadım.
  • Merhaba,

Konu içi arama yapmayı beceremedim, o yüzden yazıyorum.

Bu modelde yanma oluyor mu?

Şöyle birşey farkettim: ben digiturk abonesiyim. daha ziyade ntv seyrediyorum ve bu kanalı 16:9 yapmak için öbür kanalların görüntüsü bozuluyor vs, ben de o yüzden 4:3 olarak tutuyorum. Tabi böyle seyretmek ekranın tamamını işgal etmediği için az bir yanma yapmış. Bunu maç seyrederken farkettim: 4:3'ün sınırlarının denk geldiği yerlerden itibaren (hem sağ hem solda) çimin rengi bir ton daha açık göründü. Hareketli görüntüde ton farkı daha bariz görünüyor.

Acaba bir süre 4:3 kanalları izlemesem bu geçer mi, yoksa geçmiş mi olsun?

Bir de bu namussuz ntv diğer kanallar bozulmadan nasıl 16:9 izleniyor, bir bilen yardımcı olsun lütfen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frackman

Merhaba,

Şöyle birşey farkettim: ben digiturk abonesiyim. daha ziyade ntv seyrediyorum ve bu kanalı 16:9 yapmak için öbür kanalların görüntüsü bozuluyor vs, ben de o yüzden 4:3 olarak tutuyorum. Tabi böyle seyretmek ekranın tamamını işgal etmediği için az bir yanma yapmış. Bunu maç seyrederken farkettim: 4:3'ün sınırlarının denk geldiği yerlerden itibaren (hem sağ hem solda) çimin rengi bir ton daha açık göründü. Hareketli görüntüde ton farkı daha bariz görünüyor.

Bir de bu namussuz ntv diğer kanallar bozulmadan nasıl 16:9 izleniyor, bir bilen yardımcı olsun lütfen.

Dostum ben de bu ürünü yaklaşık iki yıldır kullanıyorum genellikle video oyunları oynuyorum. Ve bugün logo yapışmasına yakalandım ilk defa oldu ve de çıkmıyor bende aynı surunda.muzdaribim bu ve bunun gibi logo yapışması yanması üstadlar anlatsın bize kafama takıldı morelim bozuldu ben o logo yapışmasını ömür boyu izleyecekmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

quote:

Orijinalden alıntı: frackman

Merhaba,

Dostum ben de bu ürünü yaklaşık iki yıldır kullanıyorum genellikle video oyunları oynuyorum. Ve bugün logo yapışmasına yakalandım ilk defa oldu ve de çıkmıyor bende aynı surunda.muzdaribim bu ve bunun gibi logo yapışması yanması üstadlar anlatsın bize kafama takıldı morelim bozuldu ben o logo yapışmasını ömür boyu izleyecekmiyim

Edit: yaklasik bir saat gibi 4:3 formatında kullandım plazmayı ve sonuc mükemmel oldu logo yapışması tamamen kayboldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokenwings -- 31 Ağustos 2013; 13:24:45 >
  • arkadaşlar ürünün kayıt özelliğini kullanan varmı acaba ben yetkili servisle konuştum bu özelliğini açarsanız panel yanabilirmiş dedi panelin fiyatı tv ile aynı fiyat :D acaba açıpta kullanan varmı dsmart var bir sürü hd belgesel kanalı var bunları kayıt etmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz ?
  • Hmm yani alet kendini toparlıyor diyorsunuz. Eğer öyleyse alnından öperim samsungu:)

• Valla ben yanma sorunun yasadim daha oncede yazmistim. Trt cocuk logosu kaldi ne yaptiysam gecmedi. Tam boyle kalacak derken panelde yatay olarak siyah ince bir cizgi cikti(ariza). Garantiden paneli degistirdiler. Simdi bir saatte bir kanal degistiriyorum. Bence dikkatli olun kaydirma,ekran yanmasi korumasi bazen ise yaramiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

anladım ama işte gıcık bir durum kumandayı elinize alıp birini açıp bekleyip ötekini açmak sinir bozucu geliyor.
    ayarlar kısmından televizyon source kısmında sürekli hdmi da durmasını ayarlamamız lazım.
    hdmi açık olmasa dahi tv hdmi de bekliyecek.
    belki de şundan oluyordur.
    scart kısmında digiturk takılı
    hdmi da d smart hd takılı
    usb de 16gb flash disk takılı

yani tv için 3 tane source çıkışı var. bunlardan hangini açması gerektiğini bilemediği için bu sorunu yaşıyor olabilirim.

@TeufeL-07 sizde sadece d smart hd mi takılı ?

Yeni öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım. Ayarlar için CEC denilen bir kısım var. Bunu açık yapın. Aynı ayar varsa receiverda da açık olsun. Bu HDMI kablosu üzerinden haberleşme olanağı sağlıyor sanırım.
  • Arkadaşlar logo yanması sorununu herkes yaşayacak bir kere bunu aklınıza sokun ( dikkatli olmayanları kastediyorum)
    Diyelim ki yandı.Ne olacak?Ya ne olacak birşey olduğu yok yeter ki sen takılma.Görüntün gelsin temiz bir görüntü olduğu sürece sıkıntı olmaz.Bu fiyata büyük tv alıyorsanız bu sıkıntıyı da göze almışsınızdır.Yukarıda bir arkadaş yazmış 4:3 formatına aldım 1 saat falan yanma gitti diye.Dostum bu seferde o 4:3 ü belirleyen çizginin izi kalacak yukarıda başka bir arkadaş belirtmiş zaten.
    Yarım saatte bir kanalı değiştireceksiniz yapacağınız şey bu.
    Ben film izliyorum bir de pc yi tv ye bağlamış durumdayım oyun oynuyorum.
    Eşim , evde olmadığım zamanlarda tv kanallarını seyreder ve sağolsun kanal D logosunu yakmış arkadaş :D
    Ne yapalım.1 yıl oldu nerdeyse logo hep aynı.
    Olay bu arkadaşlar
    Takılmayın ve keyfini çıkarın ;)

• 2'ci senemi doldurdum. Şu ana kadar logo yanması yaşamadım. kanal d, star tv malum diziler burada olduğu için eşim bir gayret bu kanallar arası geçiş yaparak dizilerini izliyor. Ben oturduğumda ya Hard disk'ten filmlerimi izlerim yada çoğunlukla yaptığım Ps3 üme takılırım. Bende HENÜZ logo yanması olmadı, ama bende en az hafta da 1 kere olmak üzere tv'yi 30 dk kapanmaya ayarlayıp ekran kaymasını açıp uyumaya gidiyorum. 30 dk sonra o kendiliğinden kapandığı için hem panel temizleniyor, hemde olası bir logo yanmasından kurtulmuş oluyorum. Şiddetle bunu öneriyorum.

Hiçmi yok diyeceksiniz logo yanması... Siyah-gri-beyaz duvar kağıtları yansıtarak ekranımda birşeyin olup olmadığını kontrol ediyorum. Birde şu var yanlış bilmiyorsam. Belli bir saat sonra (tv nin aldığınızdan beri çalışan saat toplamı) logo yanması zorlaşıyor (du) diye biliyorum...
  • ben her akşam yatmadan önce ekran kaymasını(15 dk)açıp uyumaya gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawk18

quote:

anladım ama işte gıcık bir durum kumandayı elinize alıp birini açıp bekleyip ötekini açmak sinir bozucu geliyor.
    ayarlar kısmından televizyon source kısmında sürekli hdmi da durmasını ayarlamamız lazım.

yani tv için 3 tane source çıkışı var. bunlardan hangini açması gerektiğini bilemediği için bu sorunu yaşıyor olabilirim.

Yeni öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım. Ayarlar için CEC denilen bir kısım var. Bunu açık yapın. Aynı ayar varsa receiverda da açık olsun. Bu HDMI kablosu üzerinden haberleşme olanağı sağlıyor sanırım.

tv üzerinde dediğiniz kısma girip açık yaptım ama d-smart hd uydu alıcısının ayarlarında dediğiniz kısmı bulamadım.
  • quote:

quote:

quote:

tv üzerinde dediğiniz kısma girip açık yaptım ama d-smart hd uydu alıcısının ayarlarında dediğiniz kısmı bulamadım.

Receiverda varsa demiştim. Bir deneyin böyle.

TV sistemleri ile uğraşan bir arkadaşım verdi bu bilgiyi. TV nin kendine bağlanan sistem ile haberleşmesi CEC ile mümkün oluyormuş. Ama tabi bu özellik hem tv de hemde bağlanan cihazda olacak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Receiverda varsa demiştim. Bir deneyin böyle.

TV sistemleri ile uğraşan bir arkadaşım verdi bu bilgiyi. TV nin kendine bağlanan sistem ile haberleşmesi CEC ile mümkün oluyormuş. Ama tabi bu özellik hem tv de hemde bağlanan cihazda olacak.

receiver da vardır bu özellik çünkü next & nextstar'ın HD serisi bi receiver çok güzel görüntü veriyor d-smart modül ile birlikte. ama üzerine yükledikleri d-smart yazılımı ile bu özellik olsa da ayarlarında bulamadım. belki d-smart'tan teknik destek alsam yönlendirirler beni.
    uydu alıcısı da açık durumda 30-40 kilowatt tüketiyor diye her seferinde kapatılıyor. sonuç hüsran.
  • 51d550 sahibiyim
    genel olarak memnunum
    sorum şu:
    oğlanın sünnet videosunu iso dosyası olarak imajını aldım ama dosyanın içi boş görünüyor
    acaba ıso dan avi ye çevirmek mi lazım?
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.