Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları
2630 Cevap144109 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     27 [29] 31 32 33 34 35 36      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

729 Mesaj
1 Nisan 2012; 4:39:40 

bu paneli halan piyasada bulabilirmiyim yani haziranın sonu gibi almayı düşünüyorumda ögrenciyim yazın çalışıp almayı düşünüyorum oyüzden sordum ve kıbrısta yaşıyorum sizce internet üzerindenmi almalıyım yoksa türkiyeye gelip görüp alıp'mı dönmeliyim?
üründen herkes memnun oyüzden güveniyorum panele'de ölü pixel'den korkuyorum çünkü çıkarsa yandım demektir işin yoksa uğraş kıbrısta bununla çıkma olasılıgı yüksekmi?

herkese şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellolef -- 1 Nisan 2012; 12:22:19 >

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 11:46:23 

Arkadaşlar yardım, bu ne şanssızlıktır anlamıyorum, ne elektronik alırsam alayım mutlaka bir arıza çıkıyor

dün öğleden sonra kurulum yapıldı, akşam 1 adet ölü pixel farkettim ve kumanda zor çalışıyor. şimdi ise çıldırdım kumanda ile müdahale edemez oldum tv'ye.

24 saat olmadan buz gibi oldum tv'den. ayrıca 40 dk maç seyrettim, siyah görüntüde gs - orduspor yazısı kaldı ve logolar. ekran kaydırma yaptım düzeldi ama dediğim gibi 24 saat olmadan sinir küpü oldum.

ne yapabilirim ? ürünü iade şansım varmı ? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Her lafa verecek bir cevabım var elbet, lakin bir lâfa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Grande Punto 2011 - Beyaz - Dualogic - Start&Stop - 1.4 Fire

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:05:29 

ekran yanması korumasını her zaman acık tutun.oto koruma suresı 10 dakıka olsun pıksel kayması acık yatay 4 dıkey 4 sure 1 dk olsun.kenar gri acık olsun.benım ayarlar bu sekılde aldıgımdan berı kesınlıkle ne ekran yanması nede baska bır sorunla karsılasmadım.alırken bende korkmustum ölu pıksel cıkar dıye ama cıkmadı.ve hıcbır sorun yok.elektronık bırazda sans ısıdır.aynı kanalda saatlerce kalıyor benım tv ayrıca ustten alttan kesık olan fılmler falan ızlıyorum hıc sorun olmuyor.

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:23:29 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

ekran yanması korumasını her zaman acık tutun.oto koruma suresı 10 dakıka olsun pıksel kayması acık yatay 4 dıkey 4 sure 1 dk olsun.kenar gri acık olsun.benım ayarlar bu sekılde aldıgımdan berı kesınlıkle ne ekran yanması nede baska bır sorunla karsılasmadım.alırken bende korkmustum ölu pıksel cıkar dıye ama cıkmadı.ve hıcbır sorun yok.elektronık bırazda sans ısıdır.aynı kanalda saatlerce kalıyor benım tv ayrıca ustten alttan kesık olan fılmler falan ızlıyorum hıc sorun olmuyor.

cevap için teşekkür ediyorum,

ekran yanması koruması açık hocam, oto koruma süresi de süre 10 dk.

piksel kaymasında zaman belirtemiyorum. yatay 4 dikey 4 1 dk olsun demişsiniz bunu anlayamadım :( nereden yapacağım bu ayarı acaba?

kenar gri'de açık, ancak o zaten 4:3 görüntüde kenarları gri tona getiriyor. 16:9'da işe yararmı bilmiyorum ama yine de açık.

Her lafa verecek bir cevabım var elbet, lakin bir lâfa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:26:37 

piksel kayması acık veya kapalı yazıyordur.okeyle ona oradan cıkıyor.

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:35:15 

tşk ediyorum buldum. bende 4 dakikaydı, 1 yaptım.

bu ayar arka planda otomatik ekran kayması mı yapıyor ?

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:52:45 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar4141 -- 1 Nisan 2012; 12:55:47 >

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:54:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

tşk ediyorum buldum. bende 4 dakikaydı, 1 yaptım.

bu ayar arka planda otomatik ekran kayması mı yapıyor ?

bende acıkcası cok profesyonel degılım bu konuda ancak sanırım o işe yarıyor.ben bu ekran yanması problemı ıle hıc karsılasmadıgım ıcın sana bu ayarı soylemek ıstedım.dediğim gibi elektronik şans işidir.sen bıraz şansız cıkmıssın bu konuda ama kafana takma bence rahat ol.zaten cok ıyı fıyata dusmus ıyı boyutlu bır tv bu.cok memnun kalırsın sende.her ınsanın zevkı baskadır ama ben sahsen bır tek smart tv var dıye gıdıp bır tv ye 5 bın lıra para vermem.smart tv harıcın de bu tv de zaten gunumuzun teknolojısı olan hemen hemen hersey var (yeterlı derecede ).alanlara hayırlı olsun gule gule kullansın herkez.

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:06:25 

yardımcı olman yeterli çok sağol.

tv güzel olmasına güzel de, ölü piksel canımı sıktı, hadi kumandayı yarın değiştirtirim, servise söyledim akşam sorun değil, ama şu ölü piksel işi bozdu.

zaten 5 yıl garantili alet. ölü pikselde çok dikkat etmezsen görünmüyor, kaydırmayı çalıştırınca görüyorsun o noktayı.

sinek küçük ama mide bulandırır hesabı, 2000 lira verdiğin tv'de böyle bir sorunu hazmetmek kolay değil. yarın servise iletecem bakalım ne cevap verecekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan_s -- 1 Nisan 2012; 13:20:42 >

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:19:35 

quote:

yardımcı olman yeterli çok sağol.

tv güzel olmasına güzel de, ölü piksel canımı sıktı, hadi kumanda yarın değiştirtirim servise söyledim akşam sorun değil, ama ölü piksel işi bozdu.

zaten 5 yıl garantili alet. ölümpikselde çok dikkat etmezsen görünmüyor ama işte kaydırmayı çalıştırınca görüyorsun o noktayı.

sinek küçük ama mide bulandırır hesabı, 2000 lira verdiğin tv'de böyle bir sorunu hazmetmek kolay değil. yarın servise iletecem bakalım ne cevap verecekler...

iade yaptır yenisini talep et o zaman.kesin dille konusursun.

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:23:21 

sabah arayıp iade/değişim isteyeceğim mutlaka. bakalım ne olacak. çünkü 1 gün olmadı daha. olmazsa tük.mahk. veririm çünkü böyle bir hata kabullenilmez. sonuçta kumanda da arızalı. her şekilde iade/değişim hakkım var diye düşünüyorum.

302 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:54:38 

quote:

sabah arayıp iade/değişim isteyeceğim mutlaka. bakalım ne olacak. çünkü 1 gün olmadı daha. olmazsa tük.mahk. veririm çünkü böyle bir hata kabullenilmez. sonuçta kumanda da arızalı. her şekilde iade/değişim hakkım var diye düşünüyorum.

1 ay kullanıp ıade edende duydum.tabıkı en dogal hakkın.

1613 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:56:21 

quote:

Merhaba oncelikle bir tane olu pikselle urun degisimi yapmazlar. Internet uzerinden aldiysaniz bir hafta iceriswinde degisim yapabilirsiniz. Olu pikseli kafaniza takmayin,ornegin benim tvde rekor olu oiksel var ama gozume batmiyor.servisle ugrasmak sizi daha cok yipratir. Sonucta bu tvyi 4-5m mesafeden izliyoruz,bu mesafede olu piksel gozukmez. Kumandayida degistirirler,tv nin keyfine bakin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

729 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:21:28 

quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Merhaba oncelikle bir tane olu pikselle urun degisimi yapmazlar. Internet uzerinden aldiysaniz bir hafta iceriswinde degisim yapabilirsiniz. Olu pikseli kafaniza takmayin,ornegin benim tvde rekor olu oiksel var ama gozume batmiyor.servisle ugrasmak sizi daha cok yipratir. Sonucta bu tvyi 4-5m mesafeden izliyoruz,bu mesafede olu piksel gozukmez. Kumandayida degistirirler,tv nin keyfine bakin derim.

üstad seni alışmış gördüm bu duruma

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

472 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:26:31 

quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

üstad seni alışmış gördüm bu duruma

:)) arkadaş bence yapması gerekeni yapıyor , 5 parmağın 5i bir değil.

kimi 1 tanesine bile katlanamıyor :) benim gibi , kimisi de onlarca pikselde olsa sorun etmiyor. çünkü dediği gibi, görmek istemezsen görülmüyor, belli olmuyor.

ama sonuçta 1 gün olmadı alalı, ben yarın iade/değişim şansımı deneyeceğim. hem kumanda arızalı, hemde 1 ölü piksel...

729 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:36:19 

quote:

:)) arkadaş bence yapması gerekeni yapıyor , 5 parmağın 5i bir değil.

kimi 1 tanesine bile katlanamıyor :) benim gibi , kimisi de onlarca pikselde olsa sorun etmiyor. çünkü dediği gibi, görmek istemezsen görülmüyor, belli olmuyor.

ama sonuçta 1 gün olmadı alalı, ben yarın iade/değişim şansımı deneyeceğim. hem kumanda arızalı, hemde 1 ölü piksel...

hocam önceki sayfalarda birinin alıyordu vatan ama çok ugraştıracakmıymış neymiş yetkili gelip tutanak tutuyor sonra öbürgün demişler vatatana getirin sonra geri eve götürün sonra getirin alalım gibisinden bişeydi hatırladıgım kadarıyla :))
umarım sorunsuz bi şekilde degişirlerde kurtulursunuz bu sorundan :)

bu arada piyasada halan mevcutmu bu ürün almayı düşünüyorumda :)

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

345 Mesaj
1 Nisan 2012; 20:23:33 

Arkadaşlar güncel en ucuz 3d gozluk nerden alabilirim. En ucuz 94$'a 3 tane 3050 buldum. Daha uygun fiyat varsa lütfen yazarmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergeant28 -- 1 Nisan 2012; 20:26:01 >

giden her gun ömürden gider............
TOYOTA VERSO 1.6 COMFORT EXTRA 2008 G.GRİ
SAMSUNG 51D550 PLASMA

1258 Mesaj
2 Nisan 2012; 11:45:23 

Su yansima sorunu olmasa 10 numara tv. Einden gelse karanlikta bile yansima yapacak. Arkadaslar en iyi goruntu ayarlarini payalasabliirseniz çok sevinirim.

Yeni İnsignia 1.6 SİDİ 170 AT Cosmo+Sunroof
Clio 4 1.2 75 Beygir İCON.
JHON DEERE 6520.
Galaxy s2, Galaxy tab 3 8.0'', samsung np550p5c-s04tr

729 Mesaj
2 Nisan 2012; 16:42:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Su yansima sorunu olmasa 10 numara tv. Einden gelse karanlikta bile yansima yapacak. Arkadaslar en iyi goruntu ayarlarini payalasabliirseniz çok sevinirim.

hocam tüplü kadar yansıma yapıyormu?

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

3405 Mesaj
2 Nisan 2012; 17:07:29 

kesinlikle evet
ama cihaz çalışırken çok koyu sahneler haricinde yansımalar sorun olmuyor.bu biraz da cihazı konumlandırdığınız yer ile de alakalı tabi. 55 ledlere bakmıştım onlar da yansıma yapıyordu. kaldı ki, ledlerin karanlık sahnelerde kenarlardan ışık sızdırmaları ve clouding problemleri yanında yansıma kesinlikle kafaya takılacak bir şey değil.

729 Mesaj
2 Nisan 2012; 17:22:42 

hocam dinamik moda alsak bilemi bu sorun olur?

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

3405 Mesaj
2 Nisan 2012; 17:43:44 

yok öyle o kadar rahatsız edici değil. zaten yansımalara gözünü dikip "ulan bak şu da yansıyor bu da yansıyor" demezsen hiç değil. cihazın ilk günlerde dinamik modda ya da hücre ışığı ve kontrastı çok yüksek kullanılmaması iyi olur düşüncesindeyim zira burn sorunu olabilir. 150-200 saati geçene kadar dikkat etmekte fayda var. gerçi bende bir avi var, ekranı renkli piksellerle doldurup yakıp söndürüyor bunu birkaç saat çalıştır ekranda iz miz kalmıyor.

yansıma, fiyatına göre bu panel için kesinlikle göz ardı edilecek bir eksi bence. ekran boyutu, 3D performansı (3D ayarlarını kökleyip top girl klibini izleyenler bilir) renk doğallığı, sd yayınlardaki ve siyah performansı, desteklediği formatlar vs göz önüne alındığında 1.800 TL verilen bir cihaz için bazı şeyleri problem etmemek gerek. kusur arasan zaten her tvde tonla kusur bulursun.

729 Mesaj
2 Nisan 2012; 18:04:05 

@C4
haklısın hocam umarım ben alana kadar bitmez diyorum aceba panel kıbrıs'a gelene kadar zarar görebilirmi?
çünkü hiç ugraşmak istemem heleki kıbrısda :/
ve ölü pixel çıkma olasılıgı yüksekmi ?

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

3405 Mesaj
2 Nisan 2012; 18:13:19 

kargoda hasar göreceğini sanmam zira ambalaj içerisinde straforlarla gayet güzel desteklenmiş. koca kutuyu da oradan oraya savurup atmayacaklarına göre.

ölü piksel olayı biraz da demiyeyim de, tamamen şans işi dostum. ama 1-2 ölü piksel 51" tvde göze görünmez mesele etmedikten sonra. bendeki d550 kırıldıktan sonra c.tesi günü bir tane yenisini aldım, aldığım yerde ambalajı açıp iyice inceledim kullanılmış ürün olmasın diye ama ölü piksel testi yapmadım. getirdim kendim kurdum sorun çıkmadı ama 1-2 ölü piksel çıkan arkadaşlar da mevcut forumda. ama bu ölü piksel meselesi ledler için de geçerli zaten, sadece bu modele ait bir risk değil.

729 Mesaj
2 Nisan 2012; 18:54:53 

anladım üstad
para bulabilirsem kendim gidip almayı tercih ederim hem ölü pixel testide yaparım
ama bu sefer uçaga nasıl sokacagım var soktugumu var sayarsam görüyorum o bavulları öyle atıyorlar insan korkuyor be hocam aceba bişey olurmu gibisinden

Ve paneli nasıl kırdın be hocam o.0

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

3405 Mesaj
2 Nisan 2012; 19:10:50 

ben paneli çatlak almıştım bir arkadaştan.

görüntü vardı sadece üst köşede bir leke vardı ama fazla göze batmıyordu on numara kullanıyordum sonra kartı yaktı heralde, servise gitti ücretli panel değişecek 1567 tl dendi kabul etmedim tabi, getirin geri dedim servisten darmadağın geldi, sağlam yerleri de onlar kırmış

ben de gittim yenisini aldım tabi bu durumda

729 Mesaj
2 Nisan 2012; 19:29:38 

ben böyle servisin............

anladım hocam hayırlı olsun yeni paneliniz

Bende şimdiden başladım blu-ray arşivi yapmaya
yaza hazırlık olsun zaten her bi film 10-15 gb uzun sürüyo haliyle indirmesi
internetimiz 1024 ödedigimiz para 70tl adalet mi lan buu
bu internet paketim bitince 8mbit almayı düşünüyorum bu gün dersde hesapladım günde 3 tane bluray film indirebilicez

ve hocam 720p filmleri izlerken altta ve üstte siyah bant oluyormu ?

E= MC^2
Energy = Milk . Coffee^2

63 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:58:50 

Arkadaşlar bu fiyata bu tv bir tam bir fırsat performans ürünü .ufak şeyleri dert etmeyin güle güle kullanın,hele ki tv.nin 3d özelliğini kullanıp deneyince ,tv.nun resmen gerçek fırsat ürünü olduğunu anlayacaksınız.

28 Mesaj
3 Nisan 2012; 0:08:26 

Merhabala,

Teknosa dan 51D550 bende aldım 1999/12 olarak, daha önce 40C530 um var dı LCD..ok memnundum. Niye aldım bilmiyorum ama aldım işte.Belki eskisini 800 e sattım o gaza getirdi. Servis bugun geldi.pixel testinde 1 ölü pixelim çıktı.beyaz sarı ve yeşilde görünüyor.Fakat önemsemedim.Görünmüyor kesinlikle yani ekranı beyaz yapıp izlemezsen.

MKV kullanımı güzel sıkıntı yok 40c530 gibi. Kumandanın tepkisi biraz yavaş yarın duracell pil alacağım.HDMI ile Atlanta HD Box a bağlı.HD görüntüler iyi.SD ler için LCD ile aynı bence.LED lere göre ekran daha sönük.ama ben MKV ciyim 4 tb filmim var o yüzden memnunum.

Parlama olayı; aslında parlama yerine yansıma demek daha doğru.Yansıma var ancak konumla alakalı minumum düzeyde olacaktır ve alışınca görmezsiniz bile.

Uygun fiyata gözlük almak lazım, 3-4 kişi birleşip e bay dan alabiliriz belki.

LCD ime göre biraz daha fazla ısı veriyor fakat ekran gerçekten büyük ve keyifli, plazmaya göre çok ama çok ince bence.çercevesinde ince olduğu şık oldu.

Allah herkese güzel günlerde kullanmak ve ödeme kolaylığı versin.

İyi forumlar.

1805 Mesaj
3 Nisan 2012; 0:57:23 

hayırlı olsun.
foto isteriz..

2012 MODEL PUNTO 1.3 MULTİJET POP___PS3 320 GB___iPad 3 16GB ___Salcano NG650___Samsung 51D550 3D Plazma___SAMSUNG SSG-4100GB Active 3D glasses___Logitech Z5500___SAMSUNG ATIV BOOK 3 NP370R5E-S0ATR__Logitech Maraton M705__Lumia 525

36 Mesaj
3 Nisan 2012; 3:01:04 

Yeni 51 D 550 kullanıcılarına hayırlı olsun Allah güzel günlerde ve sorunsuzca izletmek nasip etsin..

Bu fiyat/performans ödüllü tv den çoğu kişi memnun kalmıştır ve kalacaktır bence..

En uygun fiyata,büyük ekran,3D,kaliteli resim,sorunsuz format okuma avantajı ve dekoratif bir ürün almanın zevkini yaşamak gerek..Yüksek ücret ödemeden bütün bunları sağlamak,iyi bir tüketici olunmasına güzel bir örnektir..

Herkese iyi günlerde kullanması dileğiyle.

Not:Bu tv yi almak isteyen ve "nasıl" diye soranların bu başlığın en azından son sayfalarına bir göz atmalarını öneririm.

21 Mesaj
3 Nisan 2012; 10:09:07 

Haftasonu ilk 3D filmimi izledim. Immortals 3D. Gerçekten oldukça güzel bir deneyimdi. 3D filmde sahneler çok daha gerçekçi ve canlı gözüküyor. Bana göre tek sorun gözlük arkadaşlar. 2 saat boyunca film izleyince anladım. Gözlüğün ağırlığı 1 saatten sonra sizi rahatsız etmeye başlıyor. Bende 3050 gözlüklerden var. Pil ve sanırım elektronik kısmını kulak arkasına alan yeni modeller çıkmış. Eğer ben sürekli 3D film izleyeceğim diyorsanız onlara bir bakın derim:
Samsung SSG-3500CR
http://www.3dglassesreport.com/category/samsung/

21 Mesaj
3 Nisan 2012; 10:14:50 

Bu arada Pendik Kartal civarı 3D paylaşımı yapabileceğimiz arkadaşlar varsa haberleşelim.

577 Mesaj
3 Nisan 2012; 18:45:18 

Valla ben de piranha ve resident evil afterlife ı izledim eşimle beraber 3d olarak blu rayden gözlükler 3300gr ve cr.
3d öyle aman aman bir etki yaratmadı bende. aktif gözlükler gözlerimi yaşarttı. dayandım. 1. saatte ara verdik 15dakika kadar.(ışıklar kapalı izledik çünkü tasarruf ampullerin titreşiminden dolayı başka türlü izlemek imkansız idi).
piranha filminde bir kaç sahnede dışa çıkma vardı. malum piranhalar animasyon olduğu için bunu yapmak daha kolay.
iyiki diyorum 6000 tl verip lg 55lw980s almamışım. onu da alsam 3d aynı şekilde olacaktı. tek farkı göz yorulması daha az olacaktı.hatta 3d 1080p olmayacaktı.
elimdeki orjinal avatar dvdsini 2d-3d çevirme ile izleyince blu ray 3d filmlerin çok da fazla 3d heyecanı kattığını söyleyemeyeceğim.
zaten eşim 3d olayına sıcak bakmıyordu.
uzun lafın kısası 3d beklentim daha yukarıda bir seviyede idi.
ama sd yayınları güzel bir şekilde vermesi, bluray filmleri de şahane göstermesinden dolayı hâlâ iyi ki almışım diyorum. bir üst boyutu 59" olsa daha da iyi olacakmış.

'99 E39 M5
'04 vectra c caravan cosmo 3.0cdti a/s

28 Mesaj
3 Nisan 2012; 23:20:39 

Bu da fotoğraf arkadaşlar.

Tv deki yayın sd yayındır.

0

Ekteki dosya (1)

54 Mesaj
3 Nisan 2012; 23:34:23 

BU TV Yİ ALANLAR DİREK ESKİ UYDU ALICILARINI DEĞİŞTİRSİNLER BEN ŞU ANDA DREAMBOX ALDIM GÖRÜNTÜ KALİTESİ ÇOK GÜZEL OLDU ESKİSİ NEXT Dİ KALİTE DÜŞÜKTÜ HELE BİRDE KATHERN ALDINMI GÖRÜNTÜ MÜKEMMEL OLUR.

472 Mesaj
4 Nisan 2012; 10:16:06 

arkadaşlar selamlar,

kumanda sorunu ve ekrandaki ölü pikselden dolayı Pazartesi günü tv'mi servise teslim ettim, değişim/iade raporunun gelmesini bekliyorum. umarım bir sıkıntı yaşanmadan şu sorunları çözerim.

tv'nin gerçek performansını görebilmeniz için uydu alıcınızın hdmi üzerinden yayın aktarıyor olması lazım (burada cihazın kaliteside önemli) . benim digiturk receiverım eski ve scarttan bağlı olduğu için çok bir verim alamadım, ancak arkadaşımın hdmi ile aldığı görüntüyü görünce aradaki farkı görebildim(tv aynı). ayrıca hd yayınları da 3d'ye çevirme performansı çok iyi. normal sd yayınlarda çok farketmiyor 3d ama hd yayınlarda çok farkediyor.

iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

1258 Mesaj
4 Nisan 2012; 10:25:01 

Degerli arkadaslar ps51d550 en iyi 3d ayarlari ni paylasabilirseniz cok mutlu olurum. 6 tane 3d filmi kontrol ettim. One cikan sahne pek olmadi. Olay burnumun dibinde gerçekleşsin istiyorum ancak olmuyor. Mkv bu konuda yetersiz mi kaliyor. Ayni filmi bluray olarak izlemek ne kadar fark yaratir. Bilgilerinize ihtiyacim var. Tesekkurler.

JHON DEERE 6520.

352 Mesaj
4 Nisan 2012; 11:16:59 

olayların burnunun dibinde olması için tv üzerinde yapabileceğin bir ayar yok bu tamamen filmin 3D çekim kalitesiyle alakalı bir şey

çok kısa demo videolar da var dışa çıkma olayları ama bunu tamamen bütün filme yaymak sağlıklı olmadığı için yapmıyorlar

3D'de şu an için en iyi performansları animasyonlar üzerinde görebilirsin birde İMAX serisi filmler çok iyi

mkv mi? bluray mi ? dersen izleme mesafen açısından fark eder 3 metreden sonra göz farkı hissetmez daha yakından da zaten 3D izlemenin anlamı yok

1258 Mesaj
4 Nisan 2012; 13:23:42 

Cok tesekkurler. Ya bu perspektif olayini cozemedim de ne ise yariyor onu anlamdim. Arkadaslar bu tvyi kimse küçümsemesin. Hicbir lcd ve led tvde ben normal yayinlarda bu derinligi goremedim. Ozellikle bu tvde mac ve survuavar izlemek cok eglenceli.

JHON DEERE 6520.

3405 Mesaj
4 Nisan 2012; 14:20:59 

3d ayarlarında derinlik ayarlarının hepsini sona getirin fark eder

577 Mesaj
4 Nisan 2012; 15:33:11 

Bizim başlıkta kimse ghosting, crosstalk konuşmuyor ne güzel.
iyi bir seçim yaptığımızın başka bir kanıtı.
2d-3d çevrimini ben de başarılı buldum. ayarları sona dayayınca güzel oldu. (film: avatar orjinal dvd olarak).
tek sorun çocuklar küçük olduğu için onlar uyurken 3d izleyebiliyoruz. bizden görüp de gözlükle izlemek istemsinler diye saklıyoruz. 6 yaşını ikisi de geçince 3d izlemek sorun olmayacak

'99 E39 M5

1258 Mesaj
5 Nisan 2012; 8:54:44 

quote:

Orijinalden alıntı: C4

3d ayarlarında derinlik ayarlarının hepsini sona getirin fark eder

Perspektif ayarinda arti mi eksi mi olmali l r degisimi ne olmali. Tesekkurler.

JHON DEERE 6520.

12 Mesaj
5 Nisan 2012; 17:44:27 

arkadaşlar merhaba;
ben bu televizyonu 2 aydır kullanıyorum fakat dünden beri televizyonun sol tarafına televizyonla ilgili özellikler her 10 dakikada bir geliyor gidiyor resim ekledim insallah resim gösterir. forumda yeniyim ilk kez msj yazıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
televizyonu harıcı uydu alıcısı ile scart girişten kullanıyorum.

local://upfiles/1285446/D4B2558DAC32448882462D45AD6AD51B.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omarETKA -- 5 Nisan 2012; 17:46:05 >

3405 Mesaj
5 Nisan 2012; 19:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Perspektif ayarinda arti mi eksi mi olmali l r degisimi ne olmali. Tesekkurler.

bulunduğunuz konuma göre perspektif ayarlarını düzenleyebilirsiniz, normalde ortada kalsın. L-R ayarı, filmi üreten kişinin uyguladığı 3D tekniklerinden biridir. bu sağ ve sol göz kombinasyonunu 3D filmi izlerken değiştirmek suretiyle test edin ve sizce izlemesi daha rahat olan ayarı seçin. bunu her filmde uygulayın zira bu ayar filme göre değişiklik arzedebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 6 Nisan 2012; 10:47:04 >

753 Mesaj
5 Nisan 2012; 22:48:05 

arkadaşlar, aranıza bende katılmış bulunuyorum. geçen cumartesi turuncu kampanyadan 1999 tlye teknosa dan aldım. Bulunduğum yerde diğer markalar olmadığıından başka markadan görerek alma şansım yoktu.
piksel testi nasıl yapıyoruz?

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

1805 Mesaj
6 Nisan 2012; 0:07:56 

2012 MODEL PUNTO 1.3 MULTİJET POP___PS3 320 GB___iPad 3 16GB ___Salcano NG650___Samsung 51D550 3D Plazma___SAMSUNG SSG-4100GB Active 3D glasses___Logitech Z5500___SAMSUNG ATIV BOOK 3 NP370R5E-S0ATR__Logitech Maraton M705__Lumia 525

12 Mesaj
6 Nisan 2012; 10:47:17 

arkadaşlar merhaba;
ben bu televizyonu 2 aydır kullanıyorum fakat dünden beri televizyonun sol tarafına televizyonla ilgili özellikler her 10 dakikada bir geliyor gidiyor resim ekledim BU GÖRÜNTÜ NASIL İPTAL OLUR.
yokmu bilen arkadaşlar....

0

Ekteki dosya (1)

577 Mesaj
6 Nisan 2012; 11:49:28 

TVunun demo moduna girmiş.ayarlar kısmını kurcala ya da kitabını oku. tvyi mağaza/demo modundan çıkar. uzun süre ekranında kalırsa izi kalabilir

'99 E39 M5

577 Mesaj
6 Nisan 2012; 11:59:58 

el kitabına göre, menüde sistem>plug&play menüsüne girin. tvyi dükkan/demo modundan çıkarın.

'99 E39 M5

12 Mesaj
6 Nisan 2012; 12:30:03 

yüzbaşım teşekkürler akşam eve gidince deneyecem olmazsa tekrar yazarım.

472 Mesaj
6 Nisan 2012; 13:39:51 

arkadaşlar televizyonumu dün akşam iade ettim.

ölü piksel ve kumanda arızası vardı söylediğim gibi , servis raporunu tutmuş ancak power kartında da arıza olduğu belirtilmiş dolayısıyla iade/değişim raporu vermiş

mediamarkt yeni ürün verelim dedi bende soğudum tvden ve iade ettim. aslında bu tv canavar gibi ancak benim şanssızlığım nedeniyle böyle bir olay yaşadım.

ne alırsam alayım mutlaka bir arıza çıkıyor, arıza çıkınca da benim gözüm korkuyor ve aynı üründen bi daha almıyorum.

aldığım rakamda çok iyiydi 1700 tl... ancak bu arıza konusu oldumu rakamın uygun olmasına falan bakmam , üründen soğudum açıkçası.

başka bir ürün bakacağım , burada bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlarıma yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

herkese iyi seyirler...

577 Mesaj
6 Nisan 2012; 14:27:53 

quote:

Orijinalden alıntı: omarETKA

yüzbaşım teşekkürler akşam eve gidince deneyecem olmazsa tekrar yazarım.

TVnin kendi içinde e-manual de var oradan da bakabilirsiniz takılırsanız.

'99 E39 M5

577 Mesaj
6 Nisan 2012; 14:32:40 

quote:

arkadaşlar televizyonumu dün akşam iade ettim.

ölü piksel ve kumanda arızası vardı söylediğim gibi , servis raporunu tutmuş ancak power kartında da arıza olduğu belirtilmiş dolayısıyla iade/değişim raporu vermiş

mediamarkt yeni ürün verelim dedi bende soğudum tvden ve iade ettim. aslında bu tv canavar gibi ancak benim şanssızlığım nedeniyle böyle bir olay yaşadım.

ne alırsam alayım mutlaka bir arıza çıkıyor, arıza çıkınca da benim gözüm korkuyor ve aynı üründen bi daha almıyorum.

aldığım rakamda çok iyiydi 1700 tl... ancak bu arıza konusu oldumu rakamın uygun olmasına falan bakmam , üründen soğudum açıkçası.

başka bir ürün bakacağım , burada bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlarıma yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

herkese iyi seyirler...

geçmiş olsun. aslında iyi bir tv. stiloya ne zaman kıydınız?

'99 E39 M5

472 Mesaj
6 Nisan 2012; 15:27:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

geçmiş olsun. aslında iyi bir tv. stiloya ne zaman kıydınız?

teşekkür ederim. (stiloya ne zaman kıydınız ? derken ? anlayamadım :) )

93 Mesaj
6 Nisan 2012; 16:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: omarETKA

arkadaşlar merhaba;
ben bu televizyonu 2 aydır kullanıyorum fakat dünden beri televizyonun sol tarafına televizyonla ilgili özellikler her 10 dakikada bir geliyor gidiyor resim ekledim BU GÖRÜNTÜ NASIL İPTAL OLUR.
yokmu bilen arkadaşlar....

0

menu

ayarlar plug&play

sifre 0000

sonra tv'yi en baştan kurmaya başlıyorsun.

not: eger plug&play pasif gözüküyorsa kaynak seçiminden hariciye gelip kumandadan 4 e basınız. bekleyiniz. hiçbir kanal bulunamadi gibi birşey yazacak. sonra menu tusuna basarak dedigim seyleri sırasıyla yaparsanız probleminiz giderilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12 Mesaj
6 Nisan 2012; 22:51:50 

aykutemet
Çavuş teşekkürler sorun halloldu!

bi sorum daha var?
ben bu televizyonu almadan önce elektrik faturası her ay 26tl gelirdi. ama bu ay 46 geldi. sadece tüplü tv yerine bunu koydum. bu arada neden okadar az geliyor demeyin çünkü sadece akşamları geliyorum eve yatmadan yatmaya
BU TV ELEKTRİK FATURASINI BU KADAR KABARTACAKMI?
yoksa salona koyup tüplü tv den izlemeye devam edecem
sizce normalmi? açıklama yazarsanız sevinirim.