Kanuni Hangi Ulkenin Malı?
30 Cevap15725 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

478 Mesaj
1 Ocak 2006; 19:49:29 

Arkadaslar Kanuni Motor Hangi Ulkenin Malı? Ramzey %100 türk ama Kanuni'nin verdigi reklamlarda dunyanin pek cok ulkesinde motorla ilk tanisanların markasi gibi reklam veriyor. Ama sanırım Honda ve Yamaha en kaliteli olanı...

1210 Mesaj
1 Ocak 2006; 20:27:21 

ben çin malı diye biliyorum ve motorcu bir arkadaş vardı kesinlikle almalın demisti bilginize...

GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

3399 Mesaj
1 Ocak 2006; 20:29:58 

arkadaşım kanuni bir türk markasıdır... Ancak üretimi türkiyedemi yoksa çindemi gerçekleşiyor bilmiyorum...

MD231

3267 Mesaj
1 Ocak 2006; 20:32:42 

aynen ole..
Kanuni markası Türk tür
ama bnde nerede yaptırdığını bilmiyorum

1002 Mesaj
1 Ocak 2006; 20:57:01 

kanuni bir Türk markasıdır,İstanbul Dudulluda fabrikası vardır burada üretim yapmaktadır doğu Almanya markası MZ'yi satın alarak Türkiyeye getirdi daha sonra ürünü geliştirerek KANUNİ adı altında piyasa sundu, aynı zamanda DELL markasını Türkiye getiren ve KRN bilgisayar üreten SENTİM aynı bünyededir.

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

414 Mesaj
1 Ocak 2006; 21:16:47 

quote:

Orjinalden alıntı: uranus

kanuni bir Türk markasıdır,İstanbul Dudulluda fabrikası vardır burada üretim yapmaktadır doğu Almanya markası MZ'yi satın alarak Türkiyeye getirdi daha sonra ürünü geliştirerek KANUNİ adı altında piyasa sundu, aynı zamanda DELL markasını Türkiye getiren ve KRN bilgisayar üreten SENTİM aynı bünyededir.

+1

Üreten firmanın adı da, KURALKAN Motorlu Araçlar A.Ş.

Sonuca Odaklanın!

Focuss

361 Mesaj
1 Ocak 2006; 22:20:35 

dell de zaten krn kuralkan holdingin

--ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ--

1121 Mesaj
1 Ocak 2006; 22:43:18 

quote:

Orjinalden alıntı: focuss

+1

Üreten firmanın adı da, KURALKAN Motorlu Araçlar A.Ş.

Fakat bir çok model artık komple çinden geliyor..burda bir tek vida dahi takılmıyor motora ..tamamen çin anlayacağınız..burada yapılan bir kaç model kalmıştır sanırım..
Eski Doğu Almanya dan sadece markayı değil komple fabrikayı söküp getirmişlerdi zamanında . Şu anda MZ motorları Malezyada üretilmektedir.

972 Mesaj
1 Ocak 2006; 22:49:17 

kanuni marka olarak türk markasıdır ama sattığı motorların hepsi çin malıdır. sattığı motorların tamamen benzerlerini mondial, yuki motor vs gibi atmasyon markalarda görmek mümkündür... hepsi çin malıdır. kanuninin mantığı sattığı bu motorları parça parça çinden ithal edip, burada montaj yapmak ve 2 yıl garanti vererek 10 liralık malı 100 liraya satmaktır. siz siz olun uzak durun. motor piyasasına girince, ikinci elinin hiç para etmeyişinden ve motorcular tarafından adam yerine konulmayışından kalitesini anlayabilirsiniz...

ALMANLAR MERCEDES VE BMW Yİ SATMAK İÇİN, AUDİ-VW İ KULLANMAK İÇİN ÜRETİRLER...

2539 Mesaj
2 Ocak 2006; 5:55:06 

kanuni 20 yılda birim birim mz in satın alınmasıyla
türkiyeye taşınmış %100 türkmalı bir markadır
üretimi ile çin in alakası yoktur motorlar
tam olarak mz motorlarıdır (üretim hakkı kanunide)
ve patent almandır
arge ye inanılmaz yatırım yapan bir firmadır
üzerinde tek 1 çin malı malzeme bulamazsın(elektrik aksamı dahil)
kanuninin baht sızlığı türk malı olmasıdır
türk malı değil dense it gibi satar
iyimidir dersen evet iyidir eşşek gibidir
heryola gider uzun ömürlüdür parçası kolay bulunur
nispeten bakımı ucuz dur
ancak seyhan 250 ile 100 km nin üstüne çıktığım anda inanılmaz sarsmaya başlamıştı bu mesele tamamen modellerin
küçük ayarsızlığı birkaç yıla kalmaz bu problemleri kalmaz
unutmamak lazım mz efsane bir makinaydı
kanuni aynı efsane sadece bu yeni modellerde 1-2 acemilik var
yeni çıkan tiger ları çok meth ediyor millet
http://www.kanuni.com.tr
sitesinden bir girip bakarsanız bu yıl baya yüklü yeni model e giriyorlar piyasaya

bu arada ramzey e türk malı denmiş evet yumatu kadar türktür
motora bir el atınca her parçanın altında ayrı bir asya firmasının imzası vardır

LAF YAPACAĞINA İŞ YAP 0542 553 09 46
http://www.borsadonanim.com
http://www.elvedawindows.com
http://www.netsmarthost.com
http://www.pdayardim.com

1210 Mesaj
2 Ocak 2006; 7:37:02 

arkadaslar parçaların çoğu çin üretimi ve siz kalkmıs türk malı diyorsunuz bu nasıl anlayıs ya biz ürettikde kötümü dedik,türkler üretirse kötü mü üretir,hayır öyle birsey de demedim ama motorcu arkadasların dediğini size ilettim sen sen ol alma dedi ,söylemeyelimmi,keske biz üretsek de kötü olsa onada razıyız ya yok baba yok iste ne yapalım...

GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

1596 Mesaj
2 Ocak 2006; 7:46:16 

türk malı değilmiydi yaff yoqsa hangi akılsız çıkıpta kanuni yapacak markanın adını, kesin osmanli torunudur bu markayı üreten

banlandı

5980 Mesaj
2 Ocak 2006; 8:10:48 

http://www.cpi-motor.com.tw/

şu linke bir bakın bakalım kanuni ne malıymış

http://www.cpi-motor.com.tw/product.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 2 Ocak 2006 8:11:48 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

10867 Mesaj
2 Ocak 2006; 8:18:45 

kesinlikle çin malıdır...burada Kanuni etiketi üzerine yapıştırılıp satılır

kesinlikle Çin malıdır...Kanuni şeklinde Türk markası imajı yaratılabilir...ama bunun gibi birçok örnek var ülkemizde...

HARPUT-RMZ-UĞUR MONDIAL....gibi onlarca örnek mevcuttur ve Alayıı ÇİN malıdır dandiktir dökülür bozulur stabil değildir...

494 Mesaj
2 Ocak 2006; 12:52:59 

dandiktir demeyelim de kaliteli değildir onu bilelim

türkiyede montaj yapılıyor olabilir ama parçalar çinden geliyor diye biliyorum ben de...

342 Mesaj
2 Ocak 2006; 12:54:17 

zaten her bir haltı çinden getiriyolar şu sıralar ucuz işcilik olayı.

Shared knowledge is valuable

3212 Mesaj
2 Ocak 2006; 15:57:13 

evet bir kişi doğru birşey yazmışş.

cpi isimli taiwan şirketi üretim yaptırıyor hatta onun modellerini alıyor burada kanuni diye satıyor..
herkes ister %100 yerli olmasını ama gerçek bu..

cpi motorları nerede üretiyor onu bilmiyorum.. muhtemelen çinde...

Bir şapka, bir eldiven, bir maymun; ve inkilap...

2070 Mesaj
2 Ocak 2006; 16:05:42 

quote:

Orjinalden alıntı: okan

arkadaşım kanuni bir türk markasıdır... Ancak üretimi türkiyedemi yoksa çindemi gerçekleşiyor bilmiyorum...

+1

5980 Mesaj
2 Ocak 2006; 16:07:01 

tayvan

670 Mesaj
3 Ocak 2006; 14:02:20 

kesinlikle cin malı olmasına ragmen fiyatı diger cin markalarından pahalıdır almanın hic bi manası yoktur

5980 Mesaj
3 Ocak 2006; 15:35:52 

tayvan dedik hala tartışılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 3 Ocak 2006 15:36:50 >

119 Mesaj
7 Ekim 2007; 2:10:38 

değerli bir abim olan ve goldstar bilgisayarın sahibi olan muhammer ünal abim bana ramzeyin motoru çin malı demşti kendisinde şimdi 1998 model suzuki gsxr 600 var (www.goldstarbilgisayar.com) link ekleyemedim malesef kurusura kalmayın

1281 Mesaj
7 Ekim 2007; 12:49:45 

Öncelikle bu konu bir aşağıda motosiklet bölümü varken niye buraya açılmış anlamadım. Herhalde en iyi onlar bilir. Bence yanlış yere açılmış, bu bir.

İkinci nokta ise Kuralkan yıllık 100.000 motor üretim kapasiteli yeni bir tesis kurdu ve içinde AR-GE bölümünü de barındırıyor. Tesis kasım 2006'da deneme üretimine başladı, şu an seri üretime geçtiler. Burada üretilen modellerde yerli üretim oranı %50-%75 arasındadır. Kanuni markası altında 35 model satılıyor. Bunların 17'si tamamen ithal, 18'i yerli üretim. İthal olanlar Çin ve Tayvan menşeli.

Kanuninin yeni üretim tesisinde şu bölümler bulunuyor: dişli imalat, talaşlı imalat, boyahane, dökümhane, cnc tezgah bölümü, laboratuar, ar-ge, tasarım-modelleme stüdyosu, kalıphane, merkez servis, depo ve sevkiyat bölümleri. Tek vardiyada günde 500, çift vardiyada günde 1000 motor üretilebiliyor.

Yerli modellerin çoğunun modelleme-tasarım işleri İtalya vet Tayvan vb. gibi ülkelerde yaptırılırken, üretimin en az %50'sinin fabrikada yapılmasına özen gösteriliyor. TFabrikanın tasarım-modelleme bölümünde 2008 ve 2009 yıllarına ait yeni çıkacak modellerin tasarım çalışmaları devam ediyor.

Yerli üretilen modeller şunlar:
Zebra 90, enduro 200,trigrina 100, racer 200, elite 100, caracal 200, cheetah 125, cross 250, windy 125, tiger 250, breton 125, motorun 150, seyhan 150c, trex 150, seyhan 125t, rocco 150,minibike 50, freedom 200, storm 150.

Yukarıdaki modellerin bazıları doğrudan lisans altında üretiliyor.

Yukarıdaki 18 model dışında kalan ve kanuni markasını taşıyan 17 model ise doğrudan ithal ediliyor.

Kanuni'nin kendi modellerini tasarlamaya başladığının en önemli kanıtı, firmanın düzenlediği tasarım yarışmasıdır. Yarışma son katılma tarihi maalesef 20 eylülde sona erdi.

Bir düzeltme: Kanuni'nin yeni ve modern fabrikası Dudullu'da değil, Tuzla'dadır. Dudullu'daki eski fabrikaydı. Dileyenler Tuzla'ya gidip üretimi görebilirler ve böylece burda yapılan anlamsız ve mesnetsiz spekülasyonlara gerek kalmaz.

Tork ve HP Üzerine Temel Bilgiler
BMEP

51 Mesaj
8 Ekim 2007; 1:00:21 

quote:

Orjinalden alıntı: cosworth

kesinlikle cin malı olmasına ragmen fiyatı diger cin markalarından pahalıdır almanın hic bi manası yoktur

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

tayvan dedik hala tartışılıyor

arkadaslar ne guzel atip tutmussunuz.Hele cin ve tayvan diyen arkadaslar size koptum.Kuralkan grup Van'in sayili ailelerindendir.ve kanuni markasini MZyi turkiyede pazarlamak icin kurmuslardir daha sonra MZyi satin alip Kanuni markasi ile uretime baslamislardir.Tabi ki bazi modellerin motorlarini ve/veya tasarimlarini asya ulkelerine yaptiriyorlar.Ama bu sadece ve sadece cin mali urunler ile rekabet icin yapilmaktadir.

Bu kadar kesin bilgiler vermemin sebebi Kuralkan ailesinin hem aile dostumuz hem de yakin akrabamiz olmasidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazygaddar -- 8 Ekim 2007; 1:01:16 >

1 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:04:33 

quote:

Orijinalden alıntı: uranus

MZ'i satın almadı ilk geen mz motorlar BMW tarafından üretilmiştir... Daha sonra kombassan TÜRKİYE 'd distribitorü oldu ve isim hakkını kullanarak kanuni mz olarak bir süre üretti .
isim hakkı nı bitirdi ve seyhan modeli olarak devam ttirdi bu sıradada kore ve çinden parçalarını almaya başladı .... en son .KANUNİ oldu v.s. MZ 'i satın almak öyle kolay değil yani MZ çok uzun geçmişi olan bir markadır... her babayiğidin harcı değil öyle satın almak...

Orjinal mz alman markası ve uzun zaman BMW bünyesinde oan bir marka ama son halii pek yok gibi web sitesi v.s. hiç bir bilgi bulunmuyor ...

1242 Mesaj
14 Haziran 2013; 19:42:42 

quote:

Orijinalden alıntı: onur@

kanuni marka olarak türk markasıdır ama sattığı motorların hepsi çin malıdır. sattığı motorların tamamen benzerlerini mondial, yuki motor vs gibi atmasyon markalarda görmek mümkündür... hepsi çin malıdır. kanuninin mantığı sattığı bu motorları parça parça çinden ithal edip, burada montaj yapmak ve 2 yıl garanti vererek 10 liralık malı 100 liraya satmaktır. siz siz olun uzak durun. motor piyasasına girince, ikinci elinin hiç para etmeyişinden ve motorcular tarafından adam yerine konulmayışından kalitesini anlayabilirsiniz...

+1

Aynı şeyi artema da yapıyor.

ll Samsung S3,General mobile discovery ll
Lenovo Z510

9309 Mesaj
15 Haziran 2013; 1:12:34 

Montaj Türkiyede gerçekleşiyor parçalar motor vs herşey çinden geliyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

5881 Mesaj
15 Haziran 2013; 1:31:27 

Hort güzelmiş Ben Kanuni'yi Türk markası diye biliyorum. Türk değilse bile büyük ihtimalle Türk ortağı vardır. Yoksa adını niye Kanuni koysun?

#soma ve ülkemizin başına gelmiş tüm felaketler !
Unutanın kanı kurusun.

3377 Mesaj
16 Haziran 2013; 3:42:24 

MArka adı olarak Türk fakat hyosung ile ortaklığı sonrası çoğu ürünlerini fason üretmekte ve ürettirmektedir.Parçaları tamamen çin ve kore menşeilidir.Mondial gibi markalarla aynı modellere sahiptir,dağıtım ve servis ağı avantajı nedeniyle daha güven veren bir markadır.Kymco vareken alınmayacak bir markadır.

3794 Mesaj
16 Haziran 2013; 8:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: veynah

MZ'i satın almadı ilk geen mz motorlar BMW tarafından üretilmiştir... Daha sonra kombassan TÜRKİYE 'd distribitorü oldu ve isim hakkını kullanarak kanuni mz olarak bir süre üretti .
isim hakkı nı bitirdi ve seyhan modeli olarak devam ttirdi bu sıradada kore ve çinden parçalarını almaya başladı .... en son .KANUNİ oldu v.s. MZ 'i satın almak öyle kolay değil yani MZ çok uzun geçmişi olan bir markadır... her babayiğidin harcı değil öyle satın almak...

Orjinal mz alman markası ve uzun zaman BMW bünyesinde oan bir marka ama son halii pek yok gibi web sitesi v.s. hiç bir bilgi bulunmuyor ...

Arkadaşın verdiği bilgiler 7 sene öncesinin bilgileri. Dolayısı ile siz 7 yıl önce yorumlanmış bir yoruma yorum attınız. Yorum sahibini de haberdar edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 16 Haziran 2013; 8:03:47 >

Bu mesajda bahsedilenler: @uranus

Geç geldi desinler geçmiş olsun demesinler!..

Boy, pos, saç, sakal, bıyık eşkaldir, mühim olan onları taşıyan bedendeki kimlik, kimlikteki saygınlık, vicdandaki doğruluktur.

12836 Mesaj
16 Haziran 2013; 10:09:49 

Konu orjinal olmuş.

7 yıllık hort daha bi orjinal. :)

Paran varsa Japon, yoksa alman.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453