Şimdi Ara

Falcon BMS 4.32 (Çıktı) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
2
Favori
47.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orcdnz

quote:

Orijinalden alıntı: burak08

quote:

quote:

Logitech Extreme 3D Pro da throttle mevcut.

hocam logitech attack 3 hakkinda bilginiz varmi

Bildiğim kadarıyla Falcon da çok randımanlı değil.

daha cok fsx ucuyorum fsx icin nasildir

Attack 3 ü bilmiyorum fakat Extreme 3D Pro oldukça başarılı.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 27 Eylül 2012; 1:21:35 >
  • quote:

Güzel bir iniş olmuş darısı bizim başımıza.

• Falcon BMS 4.32 (Çıktı)
  • quote:

Falcon BMS 4.32 (Çıktı)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

logitech 3d extreme pro yeterli olacaktir bence.

Mutabık gayet güzel bir ürün fakat yeni BMS 4.32 ile Rudder biraz problemli. Falconda rudderi fazla hassas yamışlar. Bu yüzden ayarlardan dead zone'u arttırmak gerekiyor.

hocam extreme 3d pro aldım rudderda problem yaşıyorum yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gule gule kullanin. problem tam olarak nedir?

• quote:

gule gule kullanin. problem tam olarak nedir?

rudder hiç bi şekilde algılamıyor.logitech profillerda sorun yok ama bms de control ayarları bölümünde harekete göre değişmesi gereken gösterge sabit.
  • quote:

quote:

rudder hiç bi şekilde algılamıyor.logitech profillerda sorun yok ama bms de control ayarları bölümünde harekete göre değişmesi gereken gösterge sabit.

Advancede girip ordan rudderi logitech olarak seçin. Düzelmesi gerek.
  • quote:

quote:

quote:

Advancede girip ordan rudderi logitech olarak seçin. Düzelmesi gerek.

düzelmedi hocam
  • Hocam herşey iyi, hoş da uçuş hissi yok. Tabii ki 10 yıllık oyuna ücretsiz bir mod ama DCS A-10' in yaşattığı uçuş hissini vermiyor malesef. Trimlerle boğuşmak gibi bir derdin yok. Uçak G kuvvetine meydan okuyor. En keskin manevra da dahi uçağın kontrolünü kaybetmiyorsun. Aynı zamanda pilot da G kuvvetinden ektilenmiyor. ne ekran kararıyor ne vs. böyle dogfight dan tad alınmaz ki. Ayrıca yüksek knot da dahi sanki hava da asılı duruyormuşsun hissi veriyor bms. Bilmiyorum belki benim fov ile alakalıdır bu. Ben sadece ileride 3.ncü party olarak DCS' a da F-16 gelebilir diye öğrenmek istedim o vesile ile denemiş oldum. Ayarlarım ACE idi bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akula-87

Hocam herşey iyi, hoş da uçuş hissi yok. Tabii ki 10 yıllık oyuna ücretsiz bir mod ama DCS A-10' in yaşattığı uçuş hissini vermiyor malesef. Trimlerle boğuşmak gibi bir derdin yok. Uçak G kuvvetine meydan okuyor. En keskin manevra da dahi uçağın kontrolünü kaybetmiyorsun. Aynı zamanda pilot da G kuvvetinden ektilenmiyor. ne ekran kararıyor ne vs. böyle dogfight dan tad alınmaz ki. Ayrıca yüksek knot da dahi sanki hava da asılı duruyormuşsun hissi veriyor bms. Bilmiyorum belki benim fov ile alakalıdır bu. Ben sadece ileride 3.ncü party olarak DCS' a da F-16 gelebilir diye öğrenmek istedim o vesile ile denemiş oldum. Ayarlarım ACE idi bu arada.

Hocam uzun süredir falconda ciddi anlamda uçmuş biri olarak sorularınızı cevaplayayım şimdi A10 ile F16'nın tek ortak noktası uçuyor olmaları ama fark bir kargo uçağı ile savaş jeti arasındaki farklar aynı. Falcon F16'nın en iyi simüle edilmiş şeklidir, gerçek F 16 pilotları ile tasarlanmıştır ve uçuş hissi, aviyonik ve dinamikleri 1'e 1'dir. A10'un manevra uçuş dinamik yapısı ile F16 karşılaştırılmamalı biri dikdötgen kanatlı planör profilli düşük hızlarda havaya tutunan yer hedeflerini rahatça vurmak için düşük hız avantajını kullanan bir uçaktır oysa F16 bambaşka.

Ayrıca GLOCK olayı F16'da simüle edilmiştir. Beliri G'ye belli bir süre maruz kalırsanız ekran kararır kontrol kaybolur görüş gelene kadar beklersiniz. Şu an hava-hava angajmanı Falcon kadar simüle etmiş bir sim yoktur. Benchmarksims'in kendi forumunda da ne kadar ciddi bir sim olduğunu gösteren testleri görebilirsiniz. İmzamdaki filo Türk Sanal havacılığının ilk askeri filolarındandır hep Falcon kullanıldı ve F16 için falcon'un birebir olduğunu size net bir şekilde söyliyebilirim. A10 hava olaylarından daha kolay etkilenir o da size uçuyormuş duygusunu sallantıyı verir fakat a10'u dive hızı 350 knot bizim formasyon hızımız 350 knot. Hızlı bir uçakta hava olayalrından min düzeyde etkilenir kontrolü daha kolaydır. A10 ile F16'yı karşılaştırarak sim gerçekçiliği konusunda kanıda bulunmak yanlış.

A10 kullandım gayet güzel bir sim, grafikler mükemmel ama a10 sevenler için ben filomda AA uçuyorum bana a10 uymaz...

• bence falconun fizik motoru digerlerinden cok cok iyi degil.

ozellikle dusuk hizlarin bu fizik motorunda duzgun modellenmedigi belirtiliyor. siz de deneyerek gorebilirsiniz.

• quote:

Hocam herşey iyi, hoş da uçuş hissi yok. Tabii ki 10 yıllık oyuna ücretsiz bir mod ama DCS A-10' in yaşattığı uçuş hissini vermiyor malesef. Trimlerle boğuşmak gibi bir derdin yok. Uçak G kuvvetine meydan okuyor. En keskin manevra da dahi uçağın kontrolünü kaybetmiyorsun. Aynı zamanda pilot da G kuvvetinden ektilenmiyor. ne ekran kararıyor ne vs. böyle dogfight dan tad alınmaz ki. Ayrıca yüksek knot da dahi sanki hava da asılı duruyormuşsun hissi veriyor bms. Bilmiyorum belki benim fov ile alakalıdır bu. Ben sadece ileride 3.ncü party olarak DCS' a da F-16 gelebilir diye öğrenmek istedim o vesile ile denemiş oldum. Ayarlarım ACE idi bu arada.

a-10 da joysticki sonuna kadar kendinize doğru çekemezsiniz. çektiğiniz anda kontrolü kaybedersiniz. kanatları uzun, aerodinamik yapısı hızlı uçmaya müsait değil. ama F-16 öyle değil 1-2 saniyede 400 knottasınız. manevra kabiliyetide olağanüstü.bms falconun verdiği uçuş hissi çok iyi bence hatta en çok hoşuma giden özelliklerinden biridir uçuş dinamikleri, çok iyi yapmışlar. yalnız G konusunda katılıyorum. falcon serisinin tek eksiği bence. 8-9 G de manevra yapıyorsunuz 1 dk sonra saçma bi efekt ile ekran kararmaya başlıyor. OF, AF BMS hepsinde var bu saçmalık.

• logitech extreme 3d pro kullanıyorum kontrolleri nasıl ayarlayabilirim.rudder da sorun yaşıyorum
  • mesajım bulunsun yeni başladık malum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

quote:

a-10 da joysticki sonuna kadar kendinize doğru çekemezsiniz. çektiğiniz anda kontrolü kaybedersiniz. kanatları uzun, aerodinamik yapısı hızlı uçmaya müsait değil. ama F-16 öyle değil 1-2 saniyede 400 knottasınız. manevra kabiliyetide olağanüstü.bms falconun verdiği uçuş hissi çok iyi bence hatta en çok hoşuma giden özelliklerinden biridir uçuş dinamikleri, çok iyi yapmışlar. yalnız G konusunda katılıyorum. falcon serisinin tek eksiği bence. 8-9 G de manevra yapıyorsunuz 1 dk sonra saçma bi efekt ile ekran kararmaya başlıyor. OF, AF BMS hepsinde var bu saçmalık.

Bu kararma gerçek hayatta da olan bir durum. Bunu simule etmeleri zaten çok zor. Sonuçta gerçek hayatta G ye maruz kalındıktan sonra oluşan kararma pilotun G kuvvetine olan dayanıklılığı ile orantılıdır. Bir bilgisayar uygulamasında bunu simule etmeleri de oldukça zor : )

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

quote:

Bu kararma gerçek hayatta da olan bir durum. Bunu simule etmeleri zaten çok zor. Sonuçta gerçek hayatta G ye maruz kalındıktan sonra oluşan kararma pilotun G kuvvetine olan dayanıklılığı ile orantılıdır. Bir bilgisayar uygulamasında bunu simule etmeleri de oldukça zor : )

eagle dynamics çok güzel simüle ediyor bence. ne kadar gerçekçi olduğu tartışılır ama falcondan daha iyi olduğu kesin.
    falconun gerçekçiliğine yakışmıyor bence bu durum. istediğin kadar manevra yapıyorsun ama en ufak bi G belirtisi yok.

• Yaklaşık 5 aydır BMS ile uçuyorum, AG mühimmatlarında çoğu atış prosedürünü çözdüm.HARM ve birkaç mühimmat kaldı.İyi gidiyoruz bu yolda.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.