Şimdi Ara

Error 21. Acill yardım !! kafayı yiyeceğimm...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ipad 2 16gb 3g kullanıyorum ios 5 beta 6 ile beraber. daha doğrusu kullanıyorum demek yanlış olur kullanıyordum. son 4 günden beri kendi kendine kapanır olmuştu. Bugun coverı açtım ipad kapalı. sonra açmayı denedim ama elma işareti çıkıyor ve öyle kalıyor. home ve kilit kuşuna bassamda nafile. en on dfu modda restore yapmayı denedim ama bu seferse ipadi itunes'e bağlayın yazan yerde Eror 21 hatası veriyor. Kafayı yiyeceğim. Lütfen yardım edin. ben ne yapmalıyım!!

• Ayrıyetten cihazda jailbreak de yoktu. orjinal yazılım kullanıyordum..
  • yok mu sorun hakkında bilgisi olan birileri yardım edebilecek hiç kimse yokmu..
  • arkadaşım yeter! ipad le ilgili her başlık altına yazdın onun yerine google a sorununu yazsın cevabı alacaksın:

1-www.google.com.tr ye girilir
    2- itunes error 21 yazılır
    3- ara tuşuna basılır.
    4- üstten ikinci sonuç!!!http://jaxov.com/2011/03/how-to-fix-itunes-error-21-during-custom-ipsw-restore/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

arkadaşım yeter! ipad le ilgili her başlık altına yazdın onun yerine google a sorununu yazsın cevabı alacaksın:

3- ara tuşuna basılır.
    4- üstten ikinci sonuç!!!http://jaxov.com/2011/03/how-to-fix-itunes-error-21-during-custom-ipsw-restore/

onların hepsini zaten braya konuyu açmadan önce denedim kardeşim. dfu modda dahi olmuyor. senin verdiğin gibi nice sitelere girdim ama yok yani çözemedim. sürekli error 21 alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onrakc

quote:

Orijinalden alıntı: gduman

arkadaşım yeter! ipad le ilgili her başlık altına yazdın onun yerine google a sorununu yazsın cevabı alacaksın:

3- ara tuşuna basılır.

onların hepsini zaten braya konuyu açmadan önce denedim kardeşim. dfu modda dahi olmuyor. senin verdiğin gibi nice sitelere girdim ama yok yani çözemedim. sürekli error 21 alıyorum.

Bu durumda demekki dfu moda alamiyorsunuz.

• Alabiliyorum DFU moda ama dfu modda sorun yaşıyorum.
  • bilgisayardaki system trayde calışan butun uygulamaları antivirus prog da dahil kapatıp tekrar deneyin olacaktır
  • onuda yaptım antivirüs programı dahil bütün programları kapattım, iREB ile dfu moda aldım fakat nafile. custom firmware'ım var shift ile restore yapıorum fakat yine yok. elma işareti çıkıyor, altında dönmesi işlem yaptığını gösteren dönüp durması gereken işaret 2 saniye döndükten sonra duruyor. acaba harddiskimde mi bir sorun var anlayamadım. yada custom firmware yanlış. en son içinde ios 5 beta 6 yüklüydü. şimdi buna ios 4.3.5 yüklemeye çalışınca 1604 hatası, ios 5 beta 6 ve beta 7 yüklemeye çalışınca error 21 alıyorum. artık kafayı sıyırma derecesndeyim. yokmudur bu aletin windows gibi bir format olayı yaw.. içindeki bilgilerimi geçtim açılsın yeter benim için :)
  • İreb iPad 2 de çalışmaz. iPad 2 için custom firmware kullanılamaz.

Çözüm:

Elle DFU moda alıp restore etmen gerekir.

Cihazı USB ile bağla ve kapat.

10 sn kadar home+power basili tut.

10. Saniyede powerdan elini cek ve 25-30 sn kadar home tuşu basili kalsın. Ve sonra home tuşundan da elini cek.

Eğer ekran karariksa DFU moddasin, orjinal fw ile restore edebilirsin.

Eğer ekranda iTunes uyarısı varsa Recovery moddasindir, DFU moda almak için tekrar dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 4 Eylül 2011; 15:05:18 >
  • peki hangi fw yi yüklemem gerekir. en son resmi sürüm olan 4.3.5'i mi yoksa en son kullandığım ios5 beta 6 yı mı yoksa en son beta sürüm beta 7 ile mi restore etmem gerekiyor.
  • cihaza zarar geldi mi 21 hatasi falan donanimsal sorundan oluyordu sanirsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde ekranda hiç birşey olmuyor dfu modda olduğumdan eminim. "verifying ipad restore with Apple " yazıyor itunes de. ipadde ise o siyah ekran ilk önce ,sonra beyaz , sonra elma işareti, ondan sonrada itunes a bağlayın simgesi çıkıyor. eğer ios 4.3.5 yüklemeye çalışırsam hata 1603-4 gibi hatalar alıyorum. ios 5 beta 7 yüklemeye çalışırsamda error 21 alıyorum. DFU moda düzgün aldığımı düşünüyorum.system trayde calışan butun uygulamalarda kapalı antivirüs dahil. Hataya sebep olur diye itunes bütün yedeklerimi bile sildim gizli app dosyalarından ama yok yani olmuyor. Bu aksam başka bir bilgisayardada deneyecem. Acaba harddisk de bir problem olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

cihaza zarar geldi mi 21 hatasi falan donanimsal sorundan oluyordu sanirsam

yok cihaza hiçbir zarar gelmedi. ne düşürdüm ne biyerlere çarptım. 3-4 aydan beri kullanıyorum hiçbir sorun yaşamamıştım, ios 5 yükledikten sonra geldi başıma ne geldiyse. yarına kadar yapamazsam zaten yarın servise gönderecem çünkü artık sinirlerim bozuldu uğraşıp durmaktan.
  • DFU moda alıp indirdiğin orjinal 4.3.5 fw dosyasını shift+restore ile göster. Ayrica İtunesun en son sürümü kurulu olsun sistemde.

21 ve 160x'lü hatalar DFU moda alınamadığı zaman karşılaşılan hatalardir.
  • DFU moda busefer düzgün aldım diye düşünüyorum. başka bir bilgisayarda denedim, yeni donanım bulundu DFU mod diye bildirim verdi. shift+restore ile orjinal itunes den indirdiğim 4.3.5 versiyon ile restore yapmayı denedim. dfu modda biraz durup işlem yaptıkdan sonra recovery mod'a geçti cihaz(windows bildirim verdi recovery mod bulundu diye). "Prepare ipad for restore" yazdı itunes da. ipadin ekranında ise itunes a bağlayın işareti çıktı.

Sonuç : eror 1603
  • ios 5 beta 4 den itibaren eski versiyonlara geri dönemezsin itunes hata verir
    ancak shsh kaydınız varsa geri dönebilirsiniz.
  • ios 5 beta 7 denedim yinede olmadı. en son care olarak garantiye gönderdim. onlar da yapamamış. İpad değiştirilecek garantiden dediler donanım hatası var dediler. şimdi yeni ipad göndereceklermiş. yurtdışından gelecek dediler ama nezamana gelir bir bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrakc

ios 5 beta 7 denedim yinede olmadı. en son care olarak garantiye gönderdim. onlar da yapamamış. İpad değiştirilecek garantiden dediler donanım hatası var dediler. şimdi yeni ipad göndereceklermiş. yurtdışından gelecek dediler ama nezamana gelir bir bilgisi olan varmı?

7-15 gün arasında olması lazım.
  • Teşekkürler.)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.