- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ?
166 Cevap17108 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4378 Mesaj
1 Eylül 2011; 23:48:36 

Bu para dedemin köydeki arsalarından kaldı bi kısmı satıldı ve abimle bana bu kadar düştü ve biz abimle ıs kurmak istiyoruz abim askerligini yaptı geldi ben daha gitmedim ne tür ıs önerirsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Astra J 180 hp

3567 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:31:41 

İNŞAAT

3800 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:36:16 

1oo milyara bmw z4 blursun 2oo8 model ondan alin icinde yatin

SONY 3D LED TV 46EX720 - HP Pv 3025et - Creative ZEN 8gb - The New iPad 32 GB

iPhone 5S Gold 32 GB

1167 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:43:19 

Arsa al dostum.Ben daha karlı bir iş göremiyorum uzun vadede.Yada yukarıda arkadaşın dediği gibi inşaat işine gireceksin...

Mechanical Engineering
"Biz, Fatih Sultan Mehmed Hân Kadar Türk, Said Nursî Hz. Kadar da Kürdüz !! Ve Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz ."
Muhsin Yazıcıoğlu

3902 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:43:27 

Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Ama işi pratiğe dökmesi, sizin için çok zor olabilir. Büyük zarar da edebilirsiniz.

553 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:46:47 

Kuveyttürk ten hesap açtırıp,Altın ile oynayabilir sin.

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:47:02 

5 20d arabamız var zaten gerek yok arabaya abime de alındı 308 benim yok oda 18olunca alınır biz daha çok ticaret yapmak istiyoruz başka öneri yokmu

Astra J 180 hp

2458 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:47:56 

Hocam güzel bir yerde araştırın dükkan bulun , ferah bir yer olsun , işlek olsun.

2 tane yaşlı kadın bulun dükkan için meze , zeytinyağlı yemekler , ev yapımı reçel , peynir , yoğurtlar vs. yapsınlar , aylıkta onlara 500-600 lira para verirsiniz , yaşlı olmalarının sebebiyse sigorta sorunu olmaz.

Meze işinde iyi para var.

Veya

3 tane Palio falan alın , araçları kiralayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel Me -- 2 Eylül 2011; 0:48:49 >

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

498 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:48:56 

Baya büyük bir tekstil atölyesi kurabilirsiniz.Tabi işi çevirebiliriz diyorsanız.

516 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:51:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Ama işi pratiğe dökmesi, sizin için çok zor olabilir. Büyük zarar da edebilirsiniz.

mantıklı , bunu düşünün bence

COMINGSOON

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:53:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Hocam güzel bir yerde araştırın dükkan bulun , ferah bir yer olsun , işlek olsun.

2 tane yaşlı kadın bulun dükkan için meze , zeytinyağlı yemekler , ev yapımı reçel , peynir , yoğurtlar vs. yapsınlar , aylıkta onlara 500-600 lira para verirsiniz , yaşlı olmalarının sebebiyse sigorta sorunu olmaz.

Meze işinde iyi para var.

Veya

3 tane Palio falan alın , araçları kiralayın.

Aslında benim kafamdaki 3katkı bi yer kiralayıp cafe ps3 kafe ve yemek yeri gibi ayirmak ıstiyorum yada cafe yerine film odaları yapmak film arşivi 102ekran tv ve o katı odalara bölmek gibi olmazmı bu ?

Astra J 180 hp

226 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:56:05 

teknoloji yada yemek uzerine bi yer olabilir.rakam yeterlimi bilmiyorum ama

1540 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:57:11 

quote:

Çok güzel cevap olmuş. Ancak bunun için geniş bir çevre lazım. Evi uygun fiyattan kapatacak saglam ustalarla tadilatı yapacaksın en kolayı satış kısmı zaten.

2458 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:57:22 

quote:

Orijinalden alıntı: byozyky

Aslında benim kafamdaki 3katkı bi yer kiralayıp cafe ps3 kafe ve yemek yeri gibi ayirmak ıstiyorum yada cafe yerine film odaları yapmak film arşivi 102ekran tv ve o katı odalara bölmek gibi olmazmı bu ?

Allah aşkına ps3 işi mi kaldı yahu? Her açılan yer 3 ay sonra kapanıyor. O üç katlı yerin kirası - ki o 3 katlı yer işlek bir yer olmazsa tutmaz - , orayı döşemesi , aylık elektrik masrafı , aşçı maaşı vs. bunları düşündünüz mü?

Valla 1 milyonum olsa yine ps3 yeri açmam.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

1127 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:57:53 

Halı yıkama yeri açın.

Tutulursa iyi para getiriyor valla. Bizim çorumda küçük bir halı yıkama tesisimiz var. Bayramdan önce sadece 1 günde 1.200TL lik sipariş teslim ettik. 5-6 kişi çalışıyor geceli gündüzlü. Toplamda 45-50 milyar masraf yaptık. 5 yıllık kirasını da peşin vermiştik dükkanın. Yaz aylarında günde 400-700 arası teslimat yapılıyor. Metre karesini 2TL den yıkıyoruz.

2428 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:04:13 

Bulundugunuz yer oradaki hayat şartları vs . Gezilecek gidilecek nereler var nerelerin ulaşımı kolay nerelerde sıfırdan güzel bir yer oluşturma potansiyeli var. Bunlar önemli burada vereceğimiz tavsiyeler seni batırmaktan başka birşey yapmaz.
Ne yapacaksan cevabı kendi içinde zaten. Örneği bizim antalyada bir kapalı sokak yapıldı yeni sulu filan güzel bir yer etrafıdna 2 tane alışveriş merkezi var heryerden buraya ulaşım kolay. Ben olsaydım orada hiç düzgün öğrenciler için kafe yoktur üstelik lise de vardır ve öğrenciler çok geliyor oralara. Ben oraya nargile cafe açardım ve Aileler içinde nezih bir bölüm yapardım. Oralarda yakınlardada pideci dönerci yerler var. Birisyle anlaşıp karın %10 u benim derim ve ben mekanımda yemek satmam böylece aşcı parasıda vermem. Sadece yemek listesi koyarım gelen kişi oradan seçer ben söylerim. Bu şekilde yapardım.

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:11:27 

Bahçelievlere yada batıkente felan düşünüyoruz ama bahçeli 7. Cadde işlek bi yer kendim oraya gidiyorum kapı 7de bi kafeye takılıyoruz bayağı ıs yapıyor bu tür işler düşünüyoruz emlakta zarar yapma riski çok yüksek ama

Astra J 180 hp

21 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:13:16 

quote:

Bu aralar o ise girme derim önümüzdeki 1 2 yıl icinde emlak krizi olacak

739 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:19:44 

2 yıl kadar bekleyin yeni bir kriz yakında, var olan o paranızla borsaya girin krizden 1,5 sene sonra paranızı en az 3'e katlarsınız.

Her daim akılcı olmaya çalışan bir üye.
�Galip asker, hiçbir zaman mağlup askerin üzerine eğildiği zamanki kadar yüksek değildir."
Socrates
“Primum non nocere”

2865 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:23:07 

islek yerde bir dükkan kiralayıp cafe acın bilenler bilir bknz : bursada fsm bulvarı

BursaSpor Fan Club

164 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:48:23 

Bir Girişimci ve Yatırımcı olarak ilk tavsiyem, Elinizdeki parayı bilmediğiniz işlerde kullanarak riske sokmayın, Mutlaka 100 bin var diye yatırımı onunla yapmayın, Paranızı Bölmeniz ve farklı şekillerde degerlendirmenizi öneririm. Uzun Vadeli Fon ve İleriye dönük Emtiya hesapları alabilirsiniz. Ancak mutlaka uzman bir kişiden yardım alın. Ayrıca Para ile Ticaret düşünüyorsanız bayiilik veren firmalara yönelip hazır konseptli ve sizinde keyif alacagınız bir sektör ve işletme seçebilirsiniz. Oradada mutlaka var olan sistemlerden önünüze geleni değil gerçekten size keyif verecek ve para kazandıracak olanı seçmelisiniz, ihtiyacınız olmayan bir para ise mutlaka enaz 2-3 senelik düşüne bilirsiniz.

Yurdışı yatırım yaptım ve Kullandığım para 25bin dolar, bu para ile iş yapabilirsiniz Bol kazançlar dilerim.

ÖğrencidenTemiz.com

913 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:56:45 

Bulunduğun Şehrin En Kaliteli Ve En Güçlü Arabalı(Bütün Arabalar Eşit Güçte Olsun) Go Kart Pistini Yap. Bir Alışveriş Merkeziyle Konuş. Açık-Kapalı Otaparkında Yer Ayırırlar Heralde. Yada İşlek Bi Yer Bulabilirsin. En İyisini Yaparsan Çok Para Kazanırsın. Normal Bişey Yaparsan Pek Bişey Bekleme. Ayrıca Paran da Artar.Ama En Önemlisi Bütün Araçların Aynı Güçte Olması.

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 1:59:43 

Aile durumumuz ıyi ama abimle kendi paramızi kazanmak istiyoruz önerilere devam sağolun arkadaşlar yardımlar ıçin

Astra J 180 hp

178 Mesaj
2 Eylül 2011; 2:01:05 

Ne kadar tutar bilmem ama işlek bir yerde fırın açmak çok mantıklı geliyor bana hergün 1000 ekmek satsan 1000 lira iyi para

1100 Mesaj

[1 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

2 Eylül 2011; 2:04:43 

ps3 cafe olabilir.

Wehrmacht

81 Mesaj
2 Eylül 2011; 2:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: neronnuri

Ne kadar tutar bilmem ama işlek bir yerde fırın açmak çok mantıklı geliyor bana hergün 1000 ekmek satsan 1000 lira iyi para

Sabahları poğaça iyi gider.

476 Mesaj
2 Eylül 2011; 2:17:16 

4 tane araba al galeri ac
yapmaman gereken tek sey arsa ve emlak

56 Mesaj
2 Eylül 2011; 2:18:33 

Ziraat isi gayet karli ugrasabilseniz de birseyler yetistirseniz hatta bence en garantisi ama ugrasmak zor birAz

İMPARATOR

2941 Mesaj
2 Eylül 2011; 2:30:16 

Ev almak en mantıklısı özellikle tatil beldelerinde ticarete girin diycem fakat riski olan bi iş anlamıyrsanız ticaretten batırırsınız.. Anlıyorsanız spor salonu en ideal iş o paraya.

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 3:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Ev almak en mantıklısı özellikle tatil beldelerinde ticarete girin diycem fakat riski olan bi iş anlamıyrsanız ticaretten batırırsınız.. Anlıyorsanız spor salonu en ideal iş o paraya.

Kendimde boksörum vücud geliştirme salonu kaça patlarki biraz lüks olacak şekilde

Astra J 180 hp

2941 Mesaj
2 Eylül 2011; 3:47:21 

Sağlam bi mekan 120 bini geçmez gibime geliyor benimde hayalimdeki işlerden birisi kendisi aslında da zaman bakalım.. Mekanın yeri çok önemli ama. Bide açtırırken sanırım sertifikan yoksa açamıyosun. Sen kara verdiktne sonra bunlar çözülür ama bu iş için uygun birimisin bence en önemli şey bu . Sokaktan geçen birinin yapabileceği bi iş olduguna inanmıyorum .

1581 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:15:37 

quote:

Sağlam bi mekan 120 bini geçmez gibime geliyor benimde hayalimdeki işlerden birisi kendisi aslında da zaman bakalım.. Mekanın yeri çok önemli ama. Bide açtırırken sanırım sertifikan yoksa açamıyosun. Sen kara verdiktne sonra bunlar çözülür ama bu iş için uygun birimisin bence en önemli şey bu . Sokaktan geçen birinin yapabileceği bi iş olduguna inanmıyorum .

nereye geçmez güzel kardeşim bizim salon geçen sene açıldı sahibiyle konştm 5 yılda anca makina parası kapatırız diyor adam gibi koşu bandı 9 milyar tanesi zaten leg ex leg curl butterfly chest press bütün makinalar olmak zorunda salonun tutulması için 200 milyara yakın para yapıyor bu makinalar + temizlik + 4 milyar aylık eleman yada 3 milyar temizlik bide kafe açmak zorundasın 2 katlı olsa iyi olur kafe açmasanda nezih gözükmez + elektrik bina kirası falan ayrıca müşteri kazandırmakta zor 1 dumbell seti yetmez duvaradn duvara dumbell olmak zornda yarısıda olabilir salon işi zor ama geleceği çok iyi

Steam : Arhpositif
Game Center :burak_eskikara@hotmail.com

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:18:00 

quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

nereye geçmez güzel kardeşim bizim salon geçen sene açıldı sahibiyle konştm 5 yılda anca makina parası kapatırız diyor adam gibi koşu bandı 9 milyar tanesi zaten leg ex leg curl butterfly chest press bütün makinalar olmak zorunda salonun tutulması için 200 milyara yakın para yapıyor bu makinalar + temizlik + 4 milyar aylık eleman yada 3 milyar temizlik bide kafe açmak zorundasın 2 katlı olsa iyi olur kafe açmasanda nezih gözükmez + elektrik bina kirası falan ayrıca müşteri kazandırmakta zor 1 dumbell seti yetmez duvaradn duvara dumbell olmak zornda yarısıda olabilir salon işi zor ama geleceği çok iyi

Bütçe 200bini bulamaz yani bize kalan paradan ıse ayirabilecegimz 100bin en fazla 120

Astra J 180 hp

1581 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:19:35 

quote:

Bütçe 200bini bulamaz yani bize kalan paradan ıse ayirabilecegimz 100bin en fazla 120

ya bizim salon türkiyeye göre aşır lüks yurtdışındaki salonlarda 500.000 lik mal bile var ama kocaman salon ve 500e yakın üyesi var ayrı mesele

güzel nezih bir mekan blusranız baya büyük olacak ama bütün malzemelrin sığabileceği milletin ayna önünde rahat çalışabileceği büyük bir mekan güzel bir kira ayarlarsanız 40 50.000lik eşya atarasnızda tutar yeterki eski aletler olmasın ayrıca eklemeli dumbellar değilde yapışık dumbellar bide halterler için sıkıştırmalı ağırlıklar daha iyi yarım saat çevirmesi var ayar ediyo insanı yoksa bi tutaç al ve kapat bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A ®h Pozitif -- 2 Eylül 2011; 4:19:57 >

662 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:21:46 

OHH para var huzur var

2011 Mitsubishi Lancer 1.6invite Beyaz
Lenovo V570 Sony Xperia Z
ES-ES

2941 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:24:14 

quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

Çalışanların maaşlarını, ve diğer giderleri falan katmadım tabiki zaten katılmazda.. Ay sonunda gelirlerle ödenir bu tür şeyler. Salonun açılış fiyatı odur. Ayrıca malzemeleri o kadar pahalı değildir en pahalı gözüken koşu bandının fiyatı 600 lira ile 1300 lira arasıdır ki en kralının fiyatı 2.500 liradır. Kendi evime aldım oradan biliyorum hiç bir spor salonunda da o kadar kalitelisini göremezsin. Kulaktan dolma bilgilerle yanıltmayalım bence insanları. Tabiki masraftan kaçınmaz en lüks semtte 2 katlı vitamin barlı profesyönel hocalarla çalışırsan 200 binde olur 300 binde gelirinde buna göre aratacaktır doğru orantılı.

3157 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:30:54 

Bayilik satan çeşitli restoran vb. zincirler var. Onları inceleyebilirsiniz.

Encinaar

12097 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:38:47 

quote:

Bahçelievlere yada batıkente felan düşünüyoruz ama bahçeli 7. Cadde işlek bi yer kendim oraya gidiyorum kapı 7de bi kafeye takılıyoruz bayağı ıs yapıyor bu tür işler düşünüyoruz emlakta zarar yapma riski çok yüksek ama

o fikir bende de var. 7de cafe planı. yolun açık olsun umarım rakip olacağımız günler gelir benim daha on senem var tabi iş kurmaya

4378 Mesaj
2 Eylül 2011; 4:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

o fikir bende de var. 7de cafe planı. yolun açık olsun umarım rakip olacağımız günler gelir benim daha on senem var tabi iş kurmaya

Umarım hocam ıns seninde yolun açık olsun

Astra J 180 hp

2086 Mesaj

[27 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

2 Eylül 2011; 5:08:01 

quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

Halı yıkama yeri açın.

Tutulursa iyi para getiriyor valla. Bizim çorumda küçük bir halı yıkama tesisimiz var. Bayramdan önce sadece 1 günde 1.200TL lik sipariş teslim ettik. 5-6 kişi çalışıyor geceli gündüzlü. Toplamda 45-50 milyar masraf yaptık. 5 yıllık kirasını da peşin vermiştik dükkanın. Yaz aylarında günde 400-700 arası teslimat yapılıyor. Metre karesini 2TL den yıkıyoruz.

yıllık kira zaten dükkan parasnın 4/3'ü etmez mi yahu?

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

3301 Mesaj
2 Eylül 2011; 5:13:41 

Ev alın kiraya verin.

αηєѕтнєѕια| คՈ૯ς੮Һ૯ςɿค | αɴeѕтнeѕια | ⓐⓝⓔⓢⓣⓗⓔⓢⓘⓐ | ΛИƐSƬĤƐSĪΛ | ąŋεşŧɧεşïą | αɳҽʂƚԋҽʂια

>> - Anesthesia` - <<

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Eylül 2011; 5:23:52 

boşversene ps3 kafe aç 10 tane p3 10 tanede lcd tv al ruhsatta aldıysan ohh gelsin paralar semte göre saati 3-5 tl den oynat 2 tanede nintendo wii koy arkadaşım açtı daha yeni aynı sını yaptı yeride güzel süper para kazanıo artık kafe bitti pc kafe devri kapandı. ps3 kafe devri başladı en kral oyunlarıda koy. sonra ps3 kafe içinde normal bı kafe başlar çay kahve vs vs tosst. büyütüsün işi ortalama 750 tl den 10 ps3 7.500 tl eder madem 100 000 tl var 20 ps3 al büyük yer aç 20 ps3 15 000 tl eder 20 de 102 yada 106 lcd al 1000tlden 20 000 tl 35 000 tl ye kafeyi aç.devir oyun devri.

549 Mesaj
2 Eylül 2011; 5:54:28 

100bin lira gibi bir parayla ps3 kafe açarsan tek kelime ile yazık olur.O para ile gerçekten geleceğe büyük yatırımlar yapılabilir.Ailemizin durumu iyi diyorsun.O zaman parayı kaybetmekten korkma ve ticarete gir.

Sonu gelmeyecek olan 3tane sektör var: gıda, giyim, sağlık.Sağlık sektörü için 100bin lira az kaçar biraz en iyisi gıda sektörü.Hemen alternatif bir iş fikri ile geleyim sana.İstanbulda kadıköye gittiysen tam kadıköyün merkezinde bir makarnacı görürsün.Bir tabağı 5liraya satar, 6-7çeşit makarnası vardır, oldukça doyurucudur ve mekan asla boşalmaz ucuzluğundan dolayı.İç dekorasyonuda iyi tutarsan düzgün bir mekan görüntüsü vermiş olursun.
1tabak makarnanın maliyeti ne kadar.Taş çatlasa sosuyla birlikte 1liradır.Satışı ne kadar 5lira. %500kar gerisini sen düşün.Bahçelievler 7.cadde bu iş için biçilmiş kaftan.

1127 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:21:52 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

yıllık kira zaten dükkan parasnın 4/3'ü etmez mi yahu?

Bizim dükkanın kirası fazla değil. Yıllık 3 milyar. 5 Yıllık kira için 15 milyar verdik. Dükkana da adam 60 milyar istiyordu galiba. Çorumun sanayi bölgesinde dükkan. Sonuçta halı yıkama tesisi kuruyorsun. Dükkanın konumu pek önemli değil. Öyle cadde üzeri bir yer tutmaya falan gerek yok, hatta cadde üzerine halı yıkama yeri kurulmaz

2341 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:25:08 

ticaret yapmak istiyoruz diyorsun işte, van gibi yerlerde çok çok ucuz arabalar var ordan alıp olduğunuz şehirde iyi miktarda karla satabilirsiniz, taşı sık suyunu çıkar yiğidim hadi göreyim sizi

''Korkma, dünyada her zaman inanılacak sağlam şeyler bulunur.''

2178 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:28:46 

quote:

Kendimde boksörum vücud geliştirme salonu kaça patlarki biraz lüks olacak şekilde

Düşünün alışveriş merkezi içindeki spor salonları deli gibi iş yapıyor, kiraları ne olur onları bilemeyeceğim ama. Mantıklı.

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.

And did they get you to trade your heroes for ghosts?
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year.

968 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:33:27 

Arabalardan anlıyorsanız rent a car açabilirsiniz.

735 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:59:54 

kardeş takipteyim bahçeli evler e açarsan haberim ola bi çayını içmeye gelirim ;)

Bio Medical
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/832/30082011269.jpg/[/img]

207 Mesaj
2 Eylül 2011; 13:19:49 

arazi varsa inek almanı tavsiye derim.
1000 tl den buzağı alırsın, 3-4bine satarsın.

1581 Mesaj
2 Eylül 2011; 13:37:47 

quote:

Çalışanların maaşlarını, ve diğer giderleri falan katmadım tabiki zaten katılmazda.. Ay sonunda gelirlerle ödenir bu tür şeyler. Salonun açılış fiyatı odur. Ayrıca malzemeleri o kadar pahalı değildir en pahalı gözüken koşu bandının fiyatı 600 lira ile 1300 lira arasıdır ki en kralının fiyatı 2.500 liradır. Kendi evime aldım oradan biliyorum hiç bir spor salonunda da o kadar kalitelisini göremezsin. Kulaktan dolma bilgilerle yanıltmayalım bence insanları. Tabiki masraftan kaçınmaz en lüks semtte 2 katlı vitamin barlı profesyönel hocalarla çalışırsan 200 binde olur 300 binde gelirinde buna göre aratacaktır doğru orantılı.

kulaktan dolma bilgi değil 2. senem olacak salonda 2 katlı vitamin barlı bi salondan bahsettm ben

468 Mesaj
2 Eylül 2011; 14:25:56 

şunu bunu aç demem ama mutlaka anladığın iş olmalı. öyle sırf sermayeyle iş kurup takır takır para aksa kredi almanın bu kadar kolaylaştığı şu devirde herkes ticaret yapardı.

537 Mesaj
2 Eylül 2011; 14:36:03 

Unlu mamüller işi olabilir . Kendi ekmeğinizi kendiniz yapıp satabilirsiniz , poğaçanızıda kendiniz yaparsınız . Sabahları sıcak poğaça kokusuna müşterileri toplarsınız . Kurupasta imalatı , yaş pasta , börekler felan koyarsınız dükkana iyi satarsınız . Benim bir yakın arkadaşım bu şekilde 3 senede 2 araba ve 1 tane dublex ev aldı .

Yakında bende böyle bir iş yapmayı planlıyorum .

Kia Sportage Blue '11
Citroen Berlingo White '12
Samsung Galaxy S III Blue

47 Mesaj
2 Eylül 2011; 15:00:50 

öncelikle iddia ve tekel melezi bir bayi kurmak. ve böylelikle paranı döndürmüş olursun yani şöyle ;

100 bin tl yi bankaya teminata ver yani aylık vadeli hesaba yatır ( 100 binin aylık getirisi = 450 TL )ve büyük bir bankaya gidin.
ve 36 ay vadeli 50 bin tl kredi çekin.( 100bin tl yi onlar blok koyacakları için 50 bin rahat verirler.) Kredi kartı alacaksın bunu aşağıda bahsedeceğim.
bu size aylık 1750 TL geri ödeme yapacaksınız. . toplamda 63000 TL ödeme yapacaksınız.
vadeli hesabın aylık getirisi 450 TL olduğu için senin cebinden çıkacak para 1750-450 = 1300 TL olur ( 46800 TL ödeme yapacaksın 36 ay boyunca )
kısacası 100 bin TL den aldığın faizi 50 bin TL kullandığın kredinin faizni ve bir kısmını nötrleyeceksiniz. gelelim ticari boyuta.

bu 50 bin TL ile limited şirketi kuracaksınız. şahıs ta yapabilirsin ancak artan oranlı gelir verigiden dolayı LTD daha mantıklı uzun vadede.

kuracağın şirket alkollü ve alkolsüz satış yapacak ve sanş oyunları ( iddia tavsiyem ederim)oynanacak. şimdi yukarıda bahsettiğim gibi kredi kartı talep edeceksiniz 25 bin TL limitli yeterli gelir. cadde üstü boş bir dükkan bulunur, ufak tadilat yapılır ( boya badana elektrik su). eğer dükkan kare yada dikdörtgen bir yapıya sahipse 2 parçaya böleceksin. bir kısmı sanş oyunu için kafa patlatılacak plazması olan kısım. diğer kısıma ise marketing. gelelim ticarethanenin kurallarına.

kurallar

1- 32" LCD Tv olacak, PC olacak
2- market paket programı alacaksın
3- güvenlik kamera ve alarm olacak
4- mekan kaliteli olacak oturakları ve duvara montalı raf şeklinde masaları olmalı.

1,2 ve 3. maddelerin finansını k.kartı ile sağlayacaksın ve taksit yaptıracaksın. ( 1000 Tl LCD + 750 TL PC + 1900 TL market pro+ 1250 TL güvenlik sis. = 4000 Tl yapar hagi bilemedin 5000 TL diyelim 12 takstik yaptırsan ohh mis )

5000 keş parayla dekorasyona gitse ( daha az da gidebilir ama fazla giderse keş vermeyeceksin 3, 5 ay sallayacaksın yada kart kullanacaksın)

geriye kalan 45 bin lirayada dükkana mal alacaksın. arkadaşlar şimdi giyecek 45 bine dükkanmı toplanır diye hemen yazayım kart ile alabilir.

SONUÇ : bankada 100 bin liran var( her geçen ay 450 tl sabit gelirin var) ve 50 bin liralık şirketin var ( kredi 1300 TL+ kart 500+ kira 1500+ eleman 1000 = 4300 Tl aylık sabit giderin var)

es geçmiş olduğum noktalar olabilir. onuda diğer arkadaşlar bulur

şimdi sana paint terk çizim yapacağım

0

Ekteki dosya (1)

3077 Mesaj