Şimdi Ara

IFA 2011: Samsung Galaxy Note'un ilk detayları ortaya çıktı: 1.4 GHz işlemci, 5.3-inç ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
8.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Samsung'un, Berlin'de teknoloji severlere kapılarını açan IFA 2011 etkinliğinde tanıtacağı belirtilen Galaxy Note, Güney Koreli üreticiye yakınlığıyla tanınan Sammyhub sitesi tarafından ortaya çıkarıldı.

Samsung'un yeni ve gizemli akıllı telefonunun yalnızca görsellerine kısaca göz gezdirerek devasa ekranlı bir cihazla karşı karşıya olduğumuzu anlayabiliyoruz. Galaxy Note, gelen ilk bilgilere göre 5.3-inç boyutunda Super AMOLED dokunmatik ekranıyla firmanın en büyük ekranlı modeli ünvanını taşıyor. Akıllı telefona ayrıca 1.4 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemcinin güç verdiği dile getiriliyor.

Son olarak HSPA+ hızında internete bağlanabilen Galaxy Note'un detayları elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

• Hah şimdi yerden yere vurun Samsung'u 5.3" ekran yapmış diye, sanki boğazınıza bıçak dayayıp alın diyen var ya.
  • Samsung lcd tvde üretiyor ya herhalde fabrikada tv ekranları ile PDA ekranları karışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Hah şimdi yerden yere vurun Samsungu 5.3 ekran yapmış diye, sanki boğazınıza bıçak dayayıp alın diyen var ya.

niye vurmayalım burada illa güzel şeyler söylemek mi lazım kendi fikrimi söylerim buna kimse karışamaz
    ayrıca iğrenç tepsi gibi ne tablet olur ne telefon
  • Galaxy tab cok buyuk 4'' de küçük geliyor diyenler için uygun.
  • 5.3 inç iyi ama çerçeveleri mümkün olduğunca küçültmeleri lazım ama asıl sölicem samsung şu arayüzü değiştirmeli daha güzel birşeyler yapsın bu çok basit kaçıyor ayrıca '' mcmertmc '' arkadaşa katılıyorum herkes iyi yorum yapmak zorunda değil eleştirme hakkını kimse kimsenin elinden alamaz...
  • gıdışat kötu ekran boyutu artık durdurulmalı hanı 4 cekırdek cıkacaktı halla tek cekırdek cıkmaya devam edıyor batarya ve özellıkler uzerıne kafa yormaları lasım
  • 5.3" ekranda 480*800 çözünürlük olmasın da,isterse 5.5" yapsın... şu çözünürlük olayını aşsın artık samsung
  • Tablet mi alayım telefon mu diye ikilemde kalanlar için harika bir model heleki ekranı 720p ise süper olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-79

Tablet mi alayım telefon mu diye ikilemde kalanlar için harika bir model heleki ekranı 720p ise süper olur.
    1280*800 çözünürlük varmıs
  • 6.9 luk bi telefon bekliyorum artık. onun bi tık ötesi tablet zaten.
  • Su wifi sertifikasi alırken söylenen modeli bugün mu tanitilacak hd çözünürlük ekrani olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanjack026

Su wifi sertifikasi alırken söylenen modeli bugün mu tanitilacak hd çözünürlük ekrani olan
    5.3" ne kadar eder acaba? Cebe girebildiği sürece sorun yok. Zaten 1 cebim her zaman tele ayrılmıştır. Başka bişey koymam. Bunu alırsam herhalde kargo pantolona geçerim :)
  • Açıkçası iyi bir gelişme arkadaşlar neden mi çünkü tablet pc akıllı telefon karışımlı cihazlarada ihtiyaç var insanların dizüstü pc taşımaşı biraz saçma olmaya başladı ortalama olarak hemen hemen herkesin elinde bir dizüstü var cafelerde, sokaklarda çıkarıyorlar tam bir kroluk oluyor lafım o büyüklüğü gösteriş gibi gözümüze sokmaya çalışanlar. Alınmasınlar benim gördüğüm bu en azından böyle portatif cihazları yüksek donanımlarla donatıp satışa sunsunlar insanlara inanın kibar cihazlar çok daha yakışıyor. Yıl neredeyse 2012 oldu hala hantal modellemelerle birlikteyiz gelişme ilerleme küçülme ve işlevsellik artışı şart olmuşken neden karşı görüşte olabilirim ki söyleyin bana. Bence gayet iyi sadece tabletlerin 21.9 ekran formatında olmasından yanayım taşınabilirliği ve görselliği ayrıca filmlere videolara daha uygun olduğundan çok daha iyi olur. Acer bile 21.9 formatlı cihazlar yaparken samsung neden yapmıyor ona sinir oluyorum. 21.9 formatta monitor bile yok piyasada o kadar aramama ve araştırmama rağmen bulamadım. Ayıptır ya birşey yaplıyor destek verilmiyor. 47 inch led tv aldım dedim ağız tadıyla artık temiz görüntü izlerim hem tüm videolar ekrana tam otururda filmleri üst ve alt bant olmadan izlerim diye bi baktım aldığım tüm filmler neredeyse 21.9 formatta 16.9 sanki hiç çekilmemiş gibi acayip sinir oldum dedimki bu bluray filmler korsan mı hayır dediler peki dedim bu filmlerin neresi 1080p bunlar resmen 810p dedim filmler panaromic modda çekiliyor dedi peki dedim sen dünya para ver sistemi kur sonra alt-üst band kesintili film izle oldumu bu lanet olsun dedim o gün bugündür ekranlı ne alırsam alıyım daima 21.9 format takıntım oldu bildiğiniz gibi değil çok sinir bi durum...

• quote:

Orijinalden alıntı: GurkanE

5.3 ekranda 480*800 çözünürlük olmasın da,isterse 5.5 yapsın... şu çözünürlük olayını aşsın artık samsung

Galaxy S II serisinde 480x800 kullanılıyor.
    Bunda Amoled Hd kullanır diye tahmin ediyorum.
  • acaba sadece ekran boyutunu büyütüp kasayı aynımı bıraktılar yoksa her ikisidemi büyüdü eğer kasa boyutu sgs2 ile aynıysa süper olur...
  • yanlış bilgi Super AMOLED degil HD Super AMOLED var (1280×800 pixel)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhsuzadam

acaba sadece ekran boyutunu büyütüp kasayı aynımı bıraktılar yoksa her ikisidemi büyüdü eğer kasa boyutu sgs2 ile aynıysa süper olur...
    Samsung Galaxy Note şu an itibarıyla resmiyet kazandı, bir kaç dakika içinde daha kapsamlı yazı hazırlayacağım. Ekran çözünürlüğü konusunda endişesi olan arkadaşlarıma küçük bir ipucu vereyim. Hiçbir endişeleri olmasın.
  • 5.3'' ekan gider FWGA olur
  • En iyisini almayı dusunuyordum orta sınıf telefonlardan bıktım çünkü:):) bu baya büyük olacak gibi ama olsun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.