Şimdi Ara

Windows Phone Mango'lu Nokia 703'e ait olduğu söylenen görsel internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Dünya yazılım devlerinden Microsoft ile işbirliğine giden ve sonbahar mevsiminde Windows Phone Mango işletim sistemli birbirinden yeni akıllı telefonlarını tanıtmayı planlayan Nokia'nın, 703 modeline ait olduğu öne sürülen görsel internete sızdırıldı.

Microsoft'un yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone Mango'yu kullanan Nokia 703, tasarım açısından bize Linux tabanlı MeeGo 1.2 platformu desteğini arkasına alan N9'u anımsatmadı değil. Nokia 703'ün hemen alt kısmında okuması uğraştırıcı da olsa teknik özellik listesi bulunuyor. Listede 3.7-inç boyutlu 480 x 800 piksel dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera, otomatik odaklama, 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde saniyede 30 kare video kaydı, 512 MB RAM ve 8 GB dahili flash bellek yer alıyor.

Nokia 703 ile ilgili gelen bilgiler tutarlı olduğu takdirde akıllı telefonun Nokia World 2011 etkinliğinde tanıtılmasını bekleyebiliriz.

• n9 a tasarım olarak çok benziyor. donanımsal olarak da windows phone mangoya yetecek düzeyde bakalım nokia ne yapıcak bekliyoruz.
  • yıllardır nokia almam diyordum bak şu wp 7 mango kendini sevdirmeye başladı eğer güzel donanım özellikleriyle çıkarsa bir tane alırım...
  • güzel görünüyor :)
  • N9'un tırnağı olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merakla bekliyorum."Hater" arkadaşlar umarım konuyu batırmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

N9'un tırnağı olamaz.

niye olmasın?
  • Her Allahın günü bir tane telefon çıkarırsan SU gibi SIZAR...
  • Orta ust seviyeye konumlandirilacak sanirsam. En azindan islemcisi arm11 tabanli olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

N9'un tırnağı olamaz.

niye olmasın?

MeeGo mobil cihazlar içindeki en gelişmiş işletim sistemidir. N900'den bunu anlayabiliriz. O sistem ile N900'de neler neler yapıldığını biliyorsun. WP7'den fersah fersah ötede olan gelişmiş bir sistem.

• peki niye nokia meego üzerinden gitmedi de microsoft ile anlastı sadece cahillikten soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

peki niye nokia meego üzerinden gitmedi de microsoft ile anlastı sadece cahillikten soruyorum

nokianın ne yaptığını son 2 yıldır hiç kimse anlayamıyor zaten. cahillikten değil kardeşim bu senin söylediğin. bence onlar piyasanın cahil adamları olmaya doğru gidiyor. nokia tam bir kolpa olmaya başladı. nere çeksen ora giden bir firma oldu. önceleri yönünü hedefini o belirliyordu tüm piyasanın anasını ağlatıyordu ama işte tuşlu telefonlarındaki kaliteyi malesef dokunmatik piyasasında koruyamadı. akıllı telefonlar meydana çıktıkça nokianın aklı karıştı :)

Bu vakitten sonra kimse bana nokiada demesin yani. :) sonuna kadar batmayı hakediyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci N9un tırnağı olamaz.
    niye olmasın?
    MeeGo mobil cihazlar içindeki en gelişmiş işletim sistemidir. N900den bunu anlayabiliriz. O sistem ile N900de neler neler yapıldığını biliyorsun. WP7den fersah fersah ötede olan gelişmiş bir sistem.

merak etme meegodan daha iyiside yolda QNX.
  • quote:

peki niye nokia meego üzerinden gitmedi de microsoft ile anlastı sadece cahillikten soruyorum

Maalesef Nokia içindeki yatırımcıların içinde Amerikalıların büyük hisseleri olduğu için şirketin başına Microsoft'tan bir yönetici geldi. Çünkü MeeGo Microsoft için çok ciddi bir tehditti. Kapalı kapılar ardında dönen hesaplardan sonra MeeGo'yu bıraktırdılar. Güya platform yanıyor diye bir yalan uydurarak Symbian'ı bıraktılar. Zaten Nokia CEO'su N9 için açıklama bile yapmıştı. N9 küresel çapta bir başarı getirse bile devamı gelmeyecek dedi. Bunu bir CEO söylüyorsa o CEO'nun ya gerizekâlı ya da artniyetli olması gerekir. Eski bir Microsoft yöneticisi olduğunu da gözönünde bulundurduğumuzda buradaki artniyeti anlamak çok da zor değil.

• quote:

winphone her ne kadar eksik özellikleri olsada meegodan daha iyi bir işletim sistemide ondan.Nokia eski yaptığı hatalardan ders aldı.Bakın symbian belle ile nasıl da coşdu...Nokia anlaşılan işini şansa bırakmak istemiyor.Bu yüzden mikrosoft doğru bir tercih..Ayrıca windows phone 8 ile ayrı bir güzel olacak...
  • N9 sandım bir an bakınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

winphone her ne kadar eksik özellikleri olsada meegodan daha iyi bir işletim sistemide ondan.Nokia eski yaptığı hatalardan ders aldı.Bakın symbian belle ile nasıl da coşdu...Nokia anlaşılan işini şansa bırakmak istemiyor.Bu yüzden mikrosoft doğru bir tercih..Ayrıca windows phone 8 ile ayrı bir güzel olacak...

Windows phone 7 meego dan iyi oyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Windows phone 7 meego dan iyi oyle mi?

daha doğrusu eksikler olmasa ve uygulama mağazası iyi olsaydı en iyi diyecektim...tarayıcı performansı şu haliyle bile ayfon4den daha iyi

• quote:

quote:

quote:

N9'un tırnağı olamaz.

niye olmasın?

MeeGo mobil cihazlar içindeki en gelişmiş işletim sistemidir. N900'den bunu anlayabiliriz. O sistem ile N900'de neler neler yapıldığını biliyorsun. WP7'den fersah fersah ötede olan gelişmiş bir sistem.

artık nokia'nın meegoya geri dönmeyeceği ortada. çok sert ve radikal kararlar aldılar. en azından wp7 mango (hatta wp7.5 diye de geçiyor) symbiandan çok daha iyi bir işletim sistemi. açık söylüyorum maemo sadece geliştiricilerin kullanması için yapılmış bir sistemdi. normal kullanıcı bunun altından kalkamazdı. meego ise evet, yeni ve iyi bir sistem. şahsen meego'yu da maemo'nun kat be kat üstün olarak görüyorum. maemo'da meego'nun tırnağı etmez.

wp7 mango ve meego'nun ikiside iyi sistemler. ancak meego'ya nokia dışında aktif destekleyecek üretici pek yoktu. sorun zaten buradan çıkıyor. amaç sadece nokianın kullanıldığı ve kullanıcılarını memnun eden bir sistem yerine, yine kullanııcları memnun eden ama sadece nokia değil diğer üreticilerinde aktif olarak yer aldıkları ve bu platform için yazılmış/yazılacak bir sürü uygulama içeren yepyeni bir platform yaratmaktı. meego iyiydi ama sadece nokianın yer aldığı bir platform olarak kalmaya mahkumdu. şimdi bana birkaç üretici sayabilirsin ama gerçekte nokia dışında aktif olarak destekleyecek doğru düzgün bir üretici yok.

not: üreticiden kasıt cep telefonu üreticisidir.

• Android portlariz bea noolcak ;D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.