Şimdi Ara

Samsung'un yeni telefonu Omnia W, 1.4GHz işlemci kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Yaklaşan Windows Phone 7 Mango lansmanıyla birlikte üreticilerin hazırladığı yeni telefonlara yönelik haberlerin sayısında da hızlı bir artış gözleniyor. Ortaya çıkan son bilgiler, Samsung'un hazırladığı Omnia W modeline ait. Güney Kore merkezli üretici tarafından şu ana kadar açıklanmış herhangi bir tanıtım olmasa da elde edilen son bilgilere göre Omnia W, 1.4GHz hızında çalışan, muhtemelen tek çekirdekli işlemciden güç alacak.

3.7-inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana ek olarak 512MB RAM ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde arka kameraya sahip olacak telefonun aynı zamanda NFC yani Yakın Alan İletişimi teknolojisini de bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. Çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilginin olmadığı Samsung Omnia W'nun son çeyrekte raflarda olması beklenebilir.

Editörün Notu: Haber içerisindeki görsel Samsung'un Omnia 7 modeline aittir. 

• 5" Beklioduk Samsungtan Ayıp Etti Şimdi :D
  • winphonenin şu an için bazı eksikliklerinin olmasından ötürü(hafıza kartı desteği vs) tek çekirdekli bir telefon anroidli telefonların alternatifleri olamaz...

Hafıza kartı desteği gelene kadar winphone symbianlı telefonların alternafi bile olamayacaktır.Hafıza kartı o derece önemli yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

winphonenin şu an için bazı eksikliklerinin olmasından ötürü(hafıza kartı desteği vs) tek çekirdekli bir telefon anroidli telefonların alternatifleri olamaz...

Hafıza kartı desteği gelene kadar winphone symbianlı telefonların alternafi bile olamayacaktır.Hafıza kartı o derece önemli yani...

Ya İphone kullananlar ne yapsın? Onlar hafıza kartını hiç göremediler
  • Süpermis
  • tahminimce galaxy w ile aynı pcbyi kullanıyorlardır :D
  • hafıza kartı o kadar da önemli değil 16 gb hafızası olsun yeter. ama dikkatimi çeken bir nokta var 512 mb ram koyulmuş. tamam wp 7 çok stabil ama androidde bile 1 gb ram koyuyorlar burda cimri davranmışlar. galaxy serisinin önü engellenmesin diye olabilir mi acaba? ekran bie küçük şunu 4 inç yapda birşeye benzesin...
  • Donanim olarak ne koyulcagini microsoft soyluyor adreno 200 koyacan 512 ram koyacan diye cok kati donanim listesi var samsung ve diger ureticilerin kolu bagli bundan dolayi hepsi birbirine benziyor
  • ram e çok takılmayın. iphone 4 de 512 ram var keza ipad2 de de öyle. ama 2side stabilite ve performans olarak mükemmel cihazlar.

hatta android fanı arkadaşlar kızacaklar ama stabilite konusunda üzerlerine bir platform bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H1dd3n

tahminimce galaxy w ile aynı pcbyi kullanıyorlardır :D

yok bunda MSI Big Bang Marshall var :D
  • quote:

winphonenin şu an için bazı eksikliklerinin olmasından ötürü(hafıza kartı desteği vs) tek çekirdekli bir telefon anroidli telefonların alternatifleri olamaz...Hafıza kartı desteği gelene kadar winphone symbianlı telefonların alternafi bile olamayacaktır.Hafıza kartı o derece önemli yani...

İphonelarda yok insanlarda hazıfıza kartı yok diye sikayet etmiyorlar.

SAYGILARLA
  • bu telefon için tek çekirdek işlemci ve 512 ram yeterli ki windows 7 mango gayet stabil ve sade bir sistem fazla donanım istemeyecektir.
  • quote:

winphonenin şu an için bazı eksikliklerinin olmasından ötürü(hafıza kartı desteği vs) tek çekirdekli bir telefon anroidli telefonların alternatifleri olamaz...

16/32 gb hafızalara sahip olduktan sonra hafıza kartına pek de gerek yok. Kaç kullanıcı 16gb sınırını geçiyor ki depolamada? iPhone kullanıcılarının hiçbiri geçemiyor ve şikayetçi de değiller. Hafıza kartı olayı tek başına belirleyici olamaz bence telefon seçiminde. Ayrıca tek çekirdekli olmasının ne eksisi var ki? Bu çekirdek olayı iyice sid*k yarışına döndü. Telefon tek çekirdekli işlemci ile stabil çalışabiliyorsa çift çekirdeği ne yapacaksın ki, ne gerek var? Telefonu eleştirmek için bahane olamaz bu. Zaten bu donanımda sid*k yarışı olayı Android'in verimsizliği yüzünden stabillik için sürekli donanımların arttırılmasından kaynaklanıyor, ondan önce donanım özellikleri şimdiki kadar ön planda değildi, sistem stabilse işlemci önemli değildi. Ama şimdiki zihniyet çok farklı, ne kadar çok çekirdek ne kadar fazla mhz varsa atlıyorlar telefonun üstüne, sanki işlemci ile oynayacaklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

quote:

16/32 gb hafızalara sahip olduktan sonra hafıza kartına pek de gerek yok. Kaç kullanıcı 16gb sınırını geçiyor ki depolamada? iPhone kullanıcılarının hiçbiri geçemiyor ve şikayetçi de değiller. Hafıza kartı olayı tek başına belirleyici olamaz bence telefon seçiminde. Ayrıca tek çekirdekli olmasının ne eksisi var ki? Bu çekirdek olayı iyice sid*k yarışına döndü. Telefon tek çekirdekli işlemci ile stabil çalışabiliyorsa çift çekirdeği ne yapacaksın ki, ne gerek var? Telefonu eleştirmek için bahane olamaz bu. Zaten bu donanımda sid*k yarışı olayı Android'in verimsizliği yüzünden stabillik için sürekli donanımların arttırılmasından kaynaklanıyor, ondan önce donanım özellikleri şimdiki kadar ön planda değildi, sistem stabilse işlemci önemli değildi. Ama şimdiki zihniyet çok farklı, ne kadar çok çekirdek ne kadar fazla mhz varsa atlıyorlar telefonun üstüne, sanki işlemci ile oynayacaklar...

o dahili 16gb/32gb hafızalar yeterli performans sunmayacaktır bana göre.Özellikle zune adlı programla sadece izin verilen dosya ve dosya biçimlerini atabileceksiniz.Gerçi bu durum aşıldı chipin avrupa sitesinde detaylı anlatım var ama pcye bir program yüklemek zorunda kalıyorsun yığın hafıza olarak kullanabilmek için.Bu da telefonunuzun istediğiniz yerde usb bellek gibi kullanamamanıza yeterli bir sebep.Ancak sadece performans açısından bile hafıza kartı desteğinin olması gerekir.Donanım konusunda artık multitask vazgeçilmez bir özellik olduysa çift çekirdek mutlaka gerekli.Bunun üzerine çift çekirdek destekli programlar yaygınlaşdıkça gerekli oğlu gerekli olucaktır.Ayrıca bir telefon alıyorsanız ilk bakmanız gereken telefonun donanımıdır(pil işlemci ram vs) örneğin işletim sistemi stabil çalışsa bile ram yetersizse memory full uyarısı veya kasıntılarla başbaşa kalırsınız.Özellikle tarayıcı performansı için kesinlikle donanım şart.Yazılımın maximum yapabileceği iş donanımın max yapabileceği iş kadardır.Ayrıca aldığını telefonun donanımı upgrade olmaz ama yazılım ve işletim sistemleri herdaim update olabilir.eğer stabilite donanımın önünde olsaydı günümüzde hala tek çekirdekli bilgisayar kullanıyo olurduk...

• Multitasking için çift çekirdek gerekli diyorsanız, 1ghz tek çekirdek işlemcili Nokia N9'un multitasking yeteneklerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi bu donanım arttırma olayı iyice sidik yarışına döndü, stabillik sağlanabiliyorsa daha fazlasına gerek yok. Ama Android'de stabilliği anca Galaxy S2 gibi hayvani donanıma sahip bir cihazla yakaladıkları için sidik yarışı hat safhada. İşletim sisteminin verimsizliğinden donanıma yükleniyor üreticiler ama pil teknolojisi adam akıllı gelişmiyor. Sonuç olarak da, daha düşük donanımlarda sağlanabilecek stabilliği 1.2ghz çift çekirdek işlemciyle anca sağlayan bir işletim sistemine sahip, pili bir gün bile gitmeyen telefonlar ortaya çıkıyor...
  • quote:

Multitasking için çift çekirdek gerekli diyorsanız, 1ghz tek çekirdek işlemcili Nokia N9'un multitasking yeteneklerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi bu donanım arttırma olayı iyice sidik yarışına döndü, stabillik sağlanabiliyorsa daha fazlasına gerek yok. Ama Android'de stabilliği anca Galaxy S2 gibi hayvani donanıma sahip bir cihazla yakaladıkları için sidik yarışı hat safhada. İşletim sisteminin verimsizliğinden donanıma yükleniyor üreticiler ama pil teknolojisi adam akıllı gelişmiyor. Sonuç olarak da, daha düşük donanımlarda sağlanabilecek stabilliği 1.2ghz çift çekirdek işlemciyle anca sağlayan bir işletim sistemine sahip, pili bir gün bile gitmeyen telefonlar ortaya çıkıyor...

nokia n9 multitaskda bir samsung s2 değil.Ayrıca işlemcinin çift çekirdek olması daha fazla güç tüketeceği anlamına gelmiyor ki android güncellenmeye devam eden bir işletim sistemi.Yarın birgün update ile daha az enerji tüketmesi sağlanabilir.Bu bence bir sorun değil.Üstelik androidli telefonların ona göre de pili oluyor.Symbiana bakıyoruz 1050 1300 arası piller ee ne anladım bu işden?ayrıca ayfonun pili bile hernekadar stabilliğinden bahsedilse bile çok fazla gitmiyor.sonuç olarak karşılaştırmaların çok yanlış

• quote:

quote:

Multitasking için çift çekirdek gerekli diyorsanız, 1ghz tek çekirdek işlemcili Nokia N9'un multitasking yeteneklerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi bu donanım arttırma olayı iyice sidik yarışına döndü, stabillik sağlanabiliyorsa daha fazlasına gerek yok. Ama Android'de stabilliği anca Galaxy S2 gibi hayvani donanıma sahip bir cihazla yakaladıkları için sidik yarışı hat safhada. İşletim sisteminin verimsizliğinden donanıma yükleniyor üreticiler ama pil teknolojisi adam akıllı gelişmiyor. Sonuç olarak da, daha düşük donanımlarda sağlanabilecek stabilliği 1.2ghz çift çekirdek işlemciyle anca sağlayan bir işletim sistemine sahip, pili bir gün bile gitmeyen telefonlar ortaya çıkıyor...

nokia n9 multitaskda bir samsung s2 değil.Ayrıca işlemcinin çift çekirdek olması daha fazla güç tüketeceği anlamına gelmiyor ki android güncellenmeye devam eden bir işletim sistemi.Yarın birgün update ile daha az enerji tüketmesi sağlanabilir.Bu bence bir sorun değil.Üstelik androidli telefonların ona göre de pili oluyor.Symbiana bakıyoruz 1050 1300 arası piller ee ne anladım bu işden?ayrıca ayfonun pili bile hernekadar stabilliğinden bahsedilse bile çok fazla gitmiyor.sonuç olarak karşılaştırmaların çok yanlış

s2'nin N9 kadar iyi multitasking yeteneklerine sahip olduğunu düşünmüyorum. Karşılaştırmalarım yanlış falan değil, hadi s2'yi geçelim, N9'u herhangi bir Androidli 1ghz işlemcili modelle kıyasla, stabillik ve multitasking yeteneklerinde kimin önde olduğunu görebilirsin. Bu da Android işletim sisteminin verimsizliğinden kaynaklanıyor. Güç tüketiminden kastım sadece çift çekirdek değil, okuduğunu anla önce, yazılarımı parçalayarak cevap verme, donanım yarışından bahsediyorum. Donanımlar güçlendikçe güç tüketimi de artıyor cihazların ama pil teknolojisi aynı hızda ilerlemiyor. İşlemcilerde ramlerde aşırı gelişme var ama pil teknolojisinde bu kadar gelişme var mı? Android telefonların ona göre pili olmuyor, yanlışsın bu konuda. Genelde 1500 mAh civarı pilleri var. Bazılarının 1600 1700 falan oluyor. Samsung Galaxy S2 1650mAh piline göre aktif kullanımda bir gün dayanmıyor. Bilmeden yorum yapıyorsun, Symbian telefonların pilleri daha düşük mAh değerine sahip çünkü o kadar pil yetiyor onlara. Ve daha düşük olmasına rağmen şarj süreleri Android telefonlardan daha uzun. 1200mAh pile sahip N8, 1650 mAh S2'den daha fazla kullanım ömrü sunuyor. Bu da bahsettiğim nedenler yüzünden. iPhone'un şarj ömrü de Android'li modellerin çoğundan uzun. Ama gene de kısa olması da güçlü donanımından kaynaklanıyor. Yani karşılaştırmalarım gayet doğru ve somut verilere dayalı, senin gibi "symbianın pili 1050 eee ne anladım o işten, ayfonun pili de çok gitmiyor" gibi mahalle ağzıyla ve kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmıyorum. Gereken cevabı verdim başka da cevap vermeyeceğim sen gene karşı çıksan da, umarım bundan sonra tartışmaya girmeden, bir konu hakkında fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmaya çalışır, biraz bilgilenip öyle fikir sahibi olursun. İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 31 Ağustos 2011; 17:06:48 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps winphonenin şu an için bazı eksikliklerinin olmasından ötürü(hafıza kartı desteği vs) tek çekirdekli bir telefon anroidli telefonların alternatifleri olamaz... Hafıza kartı desteği gelene kadar winphone symbianlı telefonların alternafi bile olamayacaktır.Hafıza kartı o derece önemli yani...
    16/32 gb hafızalara sahip olduktan sonra hafıza kartına pek de gerek yok. Kaç kullanıcı 16gb sınırını geçiyor ki depolamada? iPhone kullanıcılarının hiçbiri geçemiyor ve şikayetçi de değiller. Hafıza kartı olayı tek başına belirleyici olamaz bence telefon seçiminde. Ayrıca tek çekirdekli olmasının ne eksisi var ki? Bu çekirdek olayı iyice sid*k yarışına döndü. Telefon tek çekirdekli işlemci ile stabil çalışabiliyorsa çift çekirdeği ne yapacaksın ki, ne gerek var? Telefonu eleştirmek için bahane olamaz bu. Zaten bu donanımda sid*k yarışı olayı Androidin verimsizliği yüzünden stabillik için sürekli donanımların arttırılmasından kaynaklanıyor, ondan önce donanım özellikleri şimdiki kadar ön planda değildi, sistem stabilse işlemci önemli değildi. Ama şimdiki zihniyet çok farklı, ne kadar çok çekirdek ne kadar fazla mhz varsa atlıyorlar telefonun üstüne, sanki işlemci ile oynayacaklar...
    o dahili 16gb/32gb hafızalar yeterli performans sunmayacaktır bana göre.Özellikle zune adlı programla sadece izin verilen dosya ve dosya biçimlerini atabileceksiniz.Gerçi bu durum aşıldı chipin avrupa sitesinde detaylı anlatım var ama pcye bir program yüklemek zorunda kalıyorsun yığın hafıza olarak kullanabilmek için.Bu da telefonunuzun istediğiniz yerde usb bellek gibi kullanamamanıza yeterli bir sebep.Ancak sadece performans açısından bile hafıza kartı desteğinin olması gerekir.Donanım konusunda artık multitask vazgeçilmez bir özellik olduysa çift çekirdek mutlaka gerekli.Bunun üzerine çift çekirdek destekli programlar yaygınlaşdıkça gerekli oğlu gerekli olucaktır.Ayrıca bir telefon alıyorsanız ilk bakmanız gereken telefonun donanımıdır(pil işlemci ram vs) örneğin işletim sistemi stabil çalışsa bile ram yetersizse memory full uyarısı veya kasıntılarla başbaşa kalırsınız.Özellikle tarayıcı performansı için kesinlikle donanım şart.Yazılımın maximum yapabileceği iş donanımın max yapabileceği iş kadardır.Ayrıca aldığını telefonun donanımı upgrade olmaz ama yazılım ve işletim sistemleri herdaim update olabilir.eğer stabilite donanımın önünde olsaydı günümüzde hala tek çekirdekli bilgisayar kullanıyo olurduk...

istedikleriniz ve yazdıklarınız nokiaya özgü şeyler.iphone de takınca telefonu bellek gibi kullanamazsınız programla işte.güvenlik için yapıyorlar.Nokialar bu konuda çok serbest.android kullanmadım onlarda nasıl pek bilmiyorum.telefonu bellek olarak kullanabilmek için birde kablo taşımak lazım en küçük kablo en büyük flash bellekten daha büyüktür yani bir getiri yok.N8in en sevdiğim özelliği otg.Taşınabilir disk bilet takılıyor :) Olsa güzel olmaz mı tabiki olur ama güvenlik yada satış stratejisidir.Siz 16 32gb telefon satıyor olsanız ve hafıza kartı girişi olsa 32liği satmanız biraz zor olur.biliyorsunuz 100dolar fark oluyor aralarında.
    stabillik sorunuda nokia kullandığınızdan aklınızda öyle kalmış.Symbianda öyle diye windows phone7de öyle olacak diye bir şey yok.Bende 3g var stabil değil kasıyor 4versiyon attım diye ama internette gezinirken hiç ram yok gibi bir şeyle karşılaşmadım.Gerçi symbian belle ile çok güzel hale geldi ben 2. telefon olarak n8 almayı bile düşünüyorum(256 ram olsa bile) 256 ramle xp kullanıyordum zamanında :D

eğer son hız işlemci çok yüksek kapasiteli ram ile stabil çalışıyorsa bir telefon işletim sistemi başarısızdır.Kullandığımız bilgisayarlarda en üst işlemci ve en çok rami takarak mı stabil çalışma yakalıyoruz? hayır.Yeteri kadarıyla yakalıyoruz.

Şuan evinde 2600k gibi canavar işlemci olup o işlemciyi zorlayıcı işlerde kullanmayan sırf en hızlısı diye almış arkadaşlarımız var, biliyorsunuz.Lütfen cihaz alırken bu tip oyunlara gelmeyin işinizi gören bir cihaz alın.

mesajımın tümü sana değildi genel konuştum :)

• telefon aldıktan sonra onu herşekilde kullanmak benim hakkım.usb bellek gibi her pcde kullanamdıktan sonra ben onu ne yapayım?kablolar zaten 10cm büktünmü 5cm koy gömleğinin cebine olsun bitsin.iphonenin zaten politikası belli konuşmak bile gereksiz bana göre.Nokia n82imin yığın depolama özelliği o kadar işime yaradı ki... örneğin ders notlarımı pdf word şeklinde telefona atıp telefondan açmak mükemmel bir özellik.ama buna çomak sokan hiç bir strateji politika güvenlik bahaneleri kabul edemem.ayrıca yine aradaki hafıza farkını bizden kat ve kat çıkarıyorlar.yani 16gb lik bir telefon alacağıma hafızasız ama hafıza kartı destekli bir telefon almak çok daha mantıklı geliyor bana.istersem 32gb takarım yetmedi 64 takarım çıktığında tamamen bana kalmış birşey.

winphone konusuna değinirsek gayet hoşuma giden bir işletim sistemi.Ancak apple gibi yok bluettoh ile dosya göndereme hafıza kartı takamama gibi kısıtlama anlayışı içerisine girdği zaman symbian belle ya da android tercih ederim daha iyi.meegolu n9 ise maşallah o stabilliğin farkını fiyatıyla çıkarıyor zaten.azcık daha kat samsung s2 al daha iyi.hele ki s2 için 2000mAh pil çıkmışken

edit:telefondaki yığın depolama özelliğin flash belleklere göre bir diğer avantajı ise virüsü telefondan silebilmenizdir.flash bellek ile windows çökmeleri az rastlanan bir durum değil.ama telefonu kullanırsanız virüsleri telefondan silerek kendi bilgisayarınızıda korumuş oluyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemApps -- 31 Ağustos 2011; 17:47:17 >

• quote:

Multitasking için çift çekirdek gerekli diyorsanız, 1ghz tek çekirdek işlemcili Nokia N9un multitasking yeteneklerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi bu donanım arttırma olayı iyice sidik yarışına döndü, stabillik sağlanabiliyorsa daha fazlasına gerek yok. Ama Androidde stabilliği anca Galaxy S2 gibi hayvani donanıma sahip bir cihazla yakaladıkları için sidik yarışı hat safhada. İşletim sisteminin verimsizliğinden donanıma yükleniyor üreticiler ama pil teknolojisi adam akıllı gelişmiyor. Sonuç olarak da, daha düşük donanımlarda sağlanabilecek stabilliği 1.2ghz çift çekirdek işlemciyle anca sağlayan bir işletim sistemine sahip, pili bir gün bile gitmeyen telefonlar ortaya çıkıyor...

haklısın tek çekirdek çift çekirdek olayı telefonlarda %90 işletim sisteminden ibaret mesela sevmediğim iphone'da tek çekirdek fazla bile, android de tek çekirdek az olabiliyor,windows phone da gayet yeterli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.