Şimdi Ara

ruhsatım eve gelir mi ? ailem teslim alabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ağustosun 16 sında 2. el arabamı aldım. ruhsat hala evime gelmedi. ilçe emniyete gidip uğraşmak istemiyorum. acaba ne zaman gelir ? ben evde olmayacağım annem babam teslim alabilir mi ruhsatı verirlermi onlara yani ?

• Emniyeti arayıp öğrenebilirsiniz.Büyük ihtimalle postaya verilmiş , o da bayram tatilinden dolayı biraz aksamıştır.
  • Eğer ruhsatı gidip bizzat 15 gün içinde almazsanız kargo ile adresinize gönderilir yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben aracın satışı yapıldıktan sonra farklı bir ile gittiğim için ruhsatı alamadım, kaç gün sonra olduğunu hatırlamıyorum ama 20 günü geçmişti sanırım, bir gün postacı beni aradı ruhsatınız geldi diye. Ben farklı bir ilde olduğum için babam alsa olur mu diye sordum olur dedi, babam da gitti teslim aldı. Bence biraz daha bekleyin adresinize gelecektir. Zaten geçici ruhsatın geçerlilik süresi 30 gün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Eğer ruhsatı gidip bizzat 15 gün içinde almazsanız kargo ile adresinize gönderilir yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben aracın satışı yapıldıktan sonra farklı bir ile gittiğim için ruhsatı alamadım, kaç gün sonra olduğunu hatırlamıyorum ama 20 günü geçmişti sanırım, bir gün postacı beni aradı ruhsatınız geldi diye. Ben farklı bir ilde olduğum için babam alsa olur mu diye sordum olur dedi, babam da gitti teslim aldı. Bence biraz daha bekleyin adresinize gelecektir. Zaten geçici ruhsatın geçerlilik süresi 30 gün.

Aynen benimde ruhsatı babam teslim aldı o an evde değildim.
    Sorun yok yani bayramdan sonra adresinize gelir ruhsatınız. Babanız alabilir.
  • Postacı evde kimse olmadığından kapıya haber kağıdı bırakıp, ruhsatımı ptt ye teslim etmiş, bende ordan almıştım.
  • Ben bir ay bekledim göndermediler şubeyi arayıp sorabilirsin ben öle yaptım babam kimliğimle birlikte gidip aldı.
  • bende yeni aldımda araba sigortamı yapmadım ne zamna gelir acaba ruhsat geldikten sonra yapmayı dusunuom sigortayı
  • ortaam ruhsatı beklme sigortanı geçici belge ile yaptır, zira bi kazaya bulaşırsan mahfolursun, arabayı aldığın an kontağı çevirmeden sigortaya koşmalısın
  • Ruhsat için sigorta yaptırmak şart geçen araba satışı yaptık trafik tescildeki polis arkadaş sigortanızı yaptırın öyle gelin dedi.Bizde sigortayı yaptırdık geçici ruhsatla sonra ruhsatı teslim aldık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.