Şimdi Ara

HTC'nin yeni telefonu Runnymede 4.7-inç ekran, 1.5GHz işlemci ve Beats Audio ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Dr. Dre ile özdeşleşen Beats Audio şirketine 300 milyon dolarlık yatırım yaparak %51 ortak olan HTC'nin ses konusunda farklılaşan üst seviye akıllı telefonlar sunacağı biliniyor. Tayvan merkezli firmanın yeni telefonlarıyla ilgili olarak çok sayıda iddia olmakla birlikte, son gelen habere göre şirketin ürün gamındaki en iddialı telefonlardan biri de Runnymede kod adını taşıyan 4.7-inç ekranlı yeni model olabilir.

HTC ve Beats Audio ortaklığında hazırlanan yeni telefonda, 4.7-inç büyüklüğünde ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olduğu ve HTC'nin şu anda tablet bilgisayarı Flyer'da kullandığı 1.5GHz hızındaki tek çekirdekli Snapdragon MSM8255 işlemcisinden güç alacağı ifade edilen yeni telefonun 768MB RAM ve 16GB depolama kapasitesiyle geleceği belirtiliyor. Android 2.3.4 işletim sistemi ve Sense arayüzünün güncellenmiş 3.5 sürümü ile gelmesi beklenen telefonun 10mm'nin altında kasa kalınlığına sahip olacağı ve 720p çözünürlüğünde video kaydedebilen 8 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ile ön kısımda çevrimiçi servisler üzerinden görüntülü konuşma için 1.3MP kamera olacak. 

Beats Audio firması tarafından geliştirilen özel bir kulaklığa sahip olacağı belirtilen telefonun kamerasıyla ilgili olarak arka aydılatma sensörüne sahip olacağı ve fokal oranı f/2.2 (iPhone 4'te f/2.8) 28mm geniş açılı lens kullanılacağı  ifade ediliyor. Gelişmiş kamera özellikleriyle saniyede 60 kare video çekebileceği ifade edilen telefonun aynı zamanda çift mikrofon ve SRS Surround ses desteğine sahip olacağı, DLNA teknolojisiyle geleceği ifade ediliyor.

HTC Runnymede'in son çeyrekte, muhtemelen yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor. 

• öğh berbat olmuş
  • Medya özellikleri gayet iyi, samsung gibi temel bileşenlere yüklenmemiş, diğer kısımları yükseltip daha tercih edilebilir hale getirmişler. tasarım da iyi olacaktır haliyle :) heyecanla bekliyorum ve htc'yi seviyorum :)
  • ekran 4.7 ama 480x800. Pikselleri sayarız artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsunga diyorduk çözünürlük kötü diye htc naptın sen ya :D
  • Bu ne yaa, 4.7 inch neremde taşıyacağım ben bunu....
  • e hani 1280x720 falan olacaktı. ahh arkadaş nedir bu firmalardan çektiğimiz. güçlü donanımları bir kasaya sığdıramıyorlar sonra ele avuca sığmaz telefon satıyorlar...
  • arkadaşlar bunu telefon özelliği olan bir medya oynatıcı olarak düşünmek gerek ...
  • Çözünürlük o büyük ekrana gitmemiş, 4,7.'de az buz bir rakam değil bir nevi tablet.
  • 4.3 bile insanlara büyük gelirken 4.5lar 4.7ler duyurulmaya başlandı.pantolon üreticileriyle anlaşsınlarda daha büyük cepli pantolonlar üretilmeye başlasın.yoksa neremizde taşıyacağız bu telefonları
  • 4.7 inc ve 800-480 cozunurluk aaka gibi
  • arkadaşlar 480-800 aşırı derecede kötü bir çözünürlük değil ki yahu 1280-720 gerçekten muhteşem çözünürlük ama onun haberi veya dedikoduları çıkmasaydı nasıl kötülerdiniz merak ediyorum yani bu bilgiden çok biraz ihtiras ve daha fazla tutkudan kaynaklanıyor.İphone'da 960-640 çözünürlük varken kimseden ses çıkmıyordu? Yani demek istediğim 1280-720 gelene kadar 480-800 iyi bir çözünürlük. geldiğinde konuşalım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

arkadaşlar 480-800 aşırı derecede kötü bir çözünürlük değil ki yahu 1280-720 gerçekten muhteşem çözünürlük ama onun haberi veya dedikoduları çıkmasaydı nasıl kötülerdiniz merak ediyorum yani bu bilgiden çok biraz ihtiras ve daha fazla tutkudan kaynaklanıyor.İphone'da 960-640 çözünürlük varken kimseden ses çıkmıyordu? Yani demek istediğim 1280-720 gelene kadar 480-800 iyi bir çözünürlük. geldiğinde konuşalım lütfen.

Cunki iphonede olan inc basina dusen ppi degeri daha hic bir telde yok,bu telefon 1280*720 cozunurlugundr olsa dahi iphonedeki ppi degerine ulasamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensationarkadaşlar 480-800 aşırı derecede kötü bir çözünürlük değil ki yahu 1280-720 gerçekten muhteşem çözünürlük ama onun haberi veya dedikoduları çıkmasaydı nasıl kötülerdiniz merak ediyorum yani bu bilgiden çok biraz ihtiras ve daha fazla tutkudan kaynaklanıyor.İphoneda 960-640 çözünürlük varken kimseden ses çıkmıyordu? Yani demek istediğim 1280-720 gelene kadar 480-800 iyi bir çözünürlük. geldiğinde konuşalım lütfen.
    Cunki iphonede olan inc basina dusen ppi degeri daha hic bir telde yok,bu telefon 1280*720 cozunurlugundr olsa dahi iphonedeki ppi degerine ulasamaz

demek istediğimi anlamadın sen şunu demeye çalışıyorum 1280-720 ekranlar daha piyasaya çıkmadan millet diğerlerini kötülüyor dedikodular çıkmasaydı kötülemiyecekti onu diyorum. önce bir gelsin 720-1280 ler bakalım ne olacak pentile gelirse değişen birşey olmayacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensationarkadaşlar 480-800 aşırı derecede kötü bir çözünürlük değil ki yahu 1280-720 gerçekten muhteşem çözünürlük ama onun haberi veya dedikoduları çıkmasaydı nasıl kötülerdiniz merak ediyorum yani bu bilgiden çok biraz ihtiras ve daha fazla tutkudan kaynaklanıyor.İphoneda 960-640 çözünürlük varken kimseden ses çıkmıyordu? Yani demek istediğim 1280-720 gelene kadar 480-800 iyi bir çözünürlük. geldiğinde konuşalım lütfen.

demek istediğimi anlamadın sen şunu demeye çalışıyorum 1280-720 ekranlar daha piyasaya çıkmadan millet diğerlerini kötülüyor dedikodular çıkmasaydı kötülemiyecekti onu diyorum. önce bir gelsin 720-1280 ler bakalım ne olacak pentile gelirse değişen birşey olmayacaktır.

Bu ekranlarin artik pentile gelecegino sanmiyorum 800*480 cozunurlugu 4.3 ince kadar iyi de 4.7 artik cok fazla

• quote:

quote:

quote:

Tamam da 480x800'ün yüksek olarak tek alternatifi 1280x720 değil ki, yanlış yorumluyorsunuz. Tamam henüz 1280x720'ye ulaşılmadığı için 480x800 kullananı eleştirmeyin çünkü 1280x720 iddiası ortaya atılmasaydı onu bilemeyecektiniz diyorsunuz ama en azından 480x800 yerine qHD yani 540x960 olabilirdi, tıpkı 4.3" ekrana sahip Sensation gibi. Yani 540x960 çözünürlüğünün kullanılabildiğini bilmesek sizin dediğiniz doğru olurdu ama şu durumda, 1280x720 dedikoduları olmasa bile neden 540x960 yapılmamış diye gene eleştirirdik, ki 4.7 inch ekran olunca da bu eleştiriler gayet de haklı olurdu.
    HTC ne güzel tutturmuştu qHD(540x960) ekrana Sensation ve Evo 3D ile, ben artık böyle gider diye düşünüyordum ama bu olmadı, bozdu HTC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 31 Ağustos 2011; 15:35:08 >

• Bence 480*800 olmayacak, qHD ekran olacak
  • Berbat olmuş
  • Firmalar amiral gemisi telefonlarını artık 1 GB RAM ile piyasaya çıkartıyorlar. Çözünürlük ve RAM olayı istediğimiz gibi olsa büyük ekran severler için vazgeçilmez bir telefon olurmuş. Kaliteli ses de cabası....
  • Bahsettiğiniz 1280x720 çözünürlük Vigor modeli ile gelecekti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.