Lee Sin buildi, taktikleri.
67 Cevap8991 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:13:18 

Son bi kere daha deniyelim.

Tamam, biraz daha ciddi olayım. Trollemiyorum. Etkili, eğlenceli bir build bu. Gerçekten 29 oyunda 3 loss gibi bir netice var. http://eune.leagueofleg...x5?highlight=136&page=5
Önsöz
Early Game Hakimiyeti üstüne dayalı bir build. Tamamen tek bir amaca yönelik. Hızlı bir şekilde, oyunun kontrolünü ele geçirmek.
Lee Sin bunun için ideal. Mobil, yeterince doğaçlamaya uygun. Teketek kalınca, kiti sayesinde dayak atıyor. (Passive, çifte Q, E(xhaust) ve ekstra AD)

Yetenekler

Passive: Flurry

After Lee Sin uses an ability, his next 2 basic attacks gain 50% Attack Speed and return 10 energy each.

Açıklama: Lee bir yetenek kullandıktan sonraki iki atağı için %50 aspd kazanır ve bu ataklar 10 enerji doldurur.

Bu pasif sayesinde en tehlikeli 1v1 ve korkutucu bir jungle oluyor. Yeteneklerimizi sıralı ve aralı atarak, pasifimizi kullanıyor ve enerjimizi yüksek tutuyoruz.

Q: Sonic Wave / Resonating Strike
0

Sonic Wave: Lee Sin projects a discordant wave of sound to locate his enemies, dealing 50/80/110/140/170 (+1.0 per bonus Attack Damage) physical damage to the first enemy it encounters. If Sonic Wave hits, Lee Sin can cast Resonating Strike for the next 3 seconds.

0

*Resonating Strike: Lee Sin dashes to the enemy hit by Sonic Wave, dealing 50/80/110/140/170 (+1.0 per bonus Attack Damage) physical damage plus 10% of their missing health.

Cost 50/30 energy

Cooldown 10 / 9 / 8 / 7 / 6 seconds

Açıklama: Sonic Wave 50/80/110/140/170 (+1.0 per bonus Attack Damage) hasar veren orta menzilli/hitbox'lu bir skillshot.

Eğer bu yetenek isabet ederse, hedef gösteriliyor. (gizlenmiş teemoları da.)

Resonating Strike ise Sonic Wave ile vurulan kişiye yapılan bir tekme. Yeterince yüksek menzilli. 50/80/110/140/170 (+1.0 per bonus Attack Damage) hasar ve ekstra olarak hedefin kaybettiği HP'nin %10 u bu hasara ekleniyor.

W: Safeguard / Iron Will

Safeguard: Lee Sin rushes towards a target ally, shielding them both from 40 / 80 / 120 / 160 / 200 (+80% per Ability Power) damage. After using Safeguard, Lee Sin can cast Iron Will for the next 3 seconds.

0

*Iron Will: Lee Sin's intense training allows him to thrive in battle. For 5 seconds, Lee Sin gains 5/10/15/20/25 lifesteal, spell vamp, and armor.

Cost 50/30 energy

Cooldown 8 seconds

Açıklama: Safeguard yine kısa mesafeli bir zıplama. Wardlara, Teemo mantarlarına atılabiliyor. Ardından Hen sizi, hep de atladığınız kişiyi 40 / 80 / 120 / 160 / 200 (+80% per Ability Power) kadar kalkanlıyor.
Bu zıplama, Lee için girdikten sonra çıkabilmeyi sağlıyor. Tanky DPS'lerin çoğunda bu kadar kullanışlı olan bir kaçma yeteneği yok.

Iron Will 5 saniye boyunca 5/10/15/20/25 lifesteal, spell vamp, ve armor sağlıyor.

Ormanda, Iron Will aktifken, Resonating Strike - Tempest kullanabilmeye bakın. Yetenek aralamanın size zarar verdiği nadir durumlardan biri.

E: Tempest / Cripple

0

Tempest: Lee Sin smashes the ground sending out a shockwave that deals 60 / 95 / 130 / 165 / 200 (+0.6 per bonus Attack Damage) magic damage and reveals enemy units hit. If Tempest hits an enemy, Lee Sin can cast cripple for the next 3 seconds.

*Cripple: Lee Sin cripples nearby enemies revealed by Tempest, reducing their Movement and Attack Speed by 30 / 37.5 / 45 / 52.5 / 60 % for 4 seconds. Movement and Attack Speed recover gradually over the duration.

Cost 50/30 energy

Cooldown 10 seconds

Range 450

Açıklama: Tempest yeneteğinde Lee etrafına bir şok dalgası gönderiyor. 450 birim yakınındakiler 60 / 95 / 130 / 165 / 200 (+0.6 per bonus Attack Damage) hasar alıyor, ve birkaç saniye boyunca gösteriliyor. Bu yetenek de aynı Q gibi saklanan düşmanları gösterebilir.

Cripple, Tempest'a yakalanan düşmanları 30 / 37.5 / 45 / 52.5 / 60 % oranında yavaşlatıyor ve atak hızlarını düşürüyor. Bu düşürülen oran Cripple'in süresi boyunca yavaş yavaş geri geliyor.

R: Dragon's Rage

Lee Sin performs a powerful roundhouse kick launching his target back, dealing 200 / 400 / 600 (+2.0 per bonus Attack Damage) physical damage to the target and any enemies they collide with. Enemies the target collides with are knocked into the air for a short duration.

Cost 0 energy
Cooldown 90 / 75 / 60 seconds

Açıklama: Hedefe tam oturan bir tekme atıyor. Şanssız hedefimiz 200 / 400 / 600 (+2.0 per bonus Attack Damage) zarar görüyor, ve geri uçuyor. Bu havada uçarken, önüne çıkan diğer şanssızlar da 200 / 400 / 600 (+2.0 per bonus Attack Damage) hasar alıyor, ve kısa bir süre için havaya zıplıyor.

Bu yetenek Enerji gerektirmediğinden, Enerji yetmezliği çekmezsiniz.

Lee Burst ile ünlü. Resonating Strike her zaman en son kullanılmaya çalışılmalı. Ultinizi hem birden fazla kişiye vurmaya, hem de attığınız kişiyi bir köşeye sıkıştırmaya bakın.

Setup
Mastery olarak 21/0/9. %15 magic pen'i dahil ediyoruz.

Rün olarak hem Mark, hem Quintler AD. Sarılar Armor, Maviler seçiminiz.
AD rünlerinin sebebi Q nun 2 aşamasının da 1 alması. İki kere vurduğu ve Q'nun HP düştükçe artan dmgı yüzünden beter vurucak.

İlk item,

Eğer Doran's ile başlarsak 28 AD ekstra oluyor. 2 level gankında, ekstra 80 dmg civarı alıyor E-Q-Q dan.

Rotalar

Lee de kullanılabilecek 3 rota var. Ya 2 level gankı, ya 3(golem-wraith-kurt), yada klasik sustained.

2 level olup çalıya geçtiğinizde, minionlar lane e daha yeni yerleşiyor olur. Eğer karşı dikkatsizse, direk öldürme ihtimaliniz var. Q vurmak çok kritik, o yüzden pek erken sallamayın.

3 level gankında sadece orta yada alt lane e deneyebilirsiniz. 2 leveldeki kadar etkili olmaz, çünkü onlar da 3 olmak üzeredir.

Sustained rotasında erken dragon diğer ormanlara göre daha kolay alabilirsiniz. Ama Lee nin inanılmaz dmg-kontrol potansiyelini pek kullanmaz.
gidin. Doran'in hiçbir yardımı olmaz

İnanılmaz güçlü 1v1 i var Lee'nin. Mavi iseniz, 2 golemi aldıktan sonra "1:50" gibi karşıdaki adam ilk mavi alıcaksa onu ganklemeyı deneyebilirsiniz bu yüzden. Biraz hasar görmüş birine Q-Q oturursa ormandan çıkmak zorunda kalır.

İlk ganklarınız başarısız olursa, parasız ve düşük hp de kalabilirsiniz. Kapasitenizi öğrenin, kesebileceğiniz kampları tamamlayın.
Ama eğer başarılı olursanız, karşı takımdan 1 kişi çok erkenden oyundan düşmüş olur, ve bu durumun üstüne yoğunlaşabilirsiniz. Eğer karşı ormancıyı öldürürseniz, Wriggle çıkmaya bakın derim. Onun üstüne tamamen hakimiyet kurabilirsiniz. Doğaçlama yapamayan ormanlar, sadece küçük kampları kesebilir. Eğer bu kamplardan bir tanesini alırsanız, çaresiz kalırlar.

Lee 7 skill'e sahip. Mekanik biraz daha karışık, rotaları daha zor(?). Daha rehberi tamamlamadım, boşluk buldukça ekleme yapıyorum. Birkaç gün içinde tamamlarım. O yüzden sorun, sorularınızı cevaplıyayım.

Büyük ihtimalle yeniden kaldırılıcak ama, hadi.Rotaları daha derinlemesine anlatıcam, yapabilirsem vidyo örnekleri koyarım. İtem seçerken dikkat etmeniz gereken şeyleri yazıcam. O yüzden direk bir item build koyamadım. Rehberi daha düzenli bir hale getiririm. Ama şu an pek bakamıyorum. Birkaç gün içinde uygun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caetay -- 31 Ağustos 2011; 14:10:26 >

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
2194 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:20:56 

insan gibi yorum atarsan hiçbir konu kaldırılmaz yiğidim.

adam gibi adam olmayı öğren önce sonra insanlara yardım edersin.

kimse senin horozlanmanı kaldırmaz bu forumda.

yardımcı olmak istiyorsan da İNSAN gibi ol.

Naruto Shippuuden - Bleach - One Piece - Death Note - Shingeki No Kyojin - Sword Art Online - Fairy Tail - Samurai X - DragonBall - Kiss X Sis - The Walking Dead - Fringe - How I Met Your Mother - Prison Break - Heroes - House - Family Guy - Game Of Thrones - Supernatural - Avatar : The Legend of Korra
League Of Legends TR server ID : Gravidius / Diamond 5

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:28:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ObiWanKenoobi

Geçen sefer aldığım tepki(n)den daha ılımlı.

Hala saldırgan.

Yardımı olduğu söylenemez. Horozlandığım filan da yok hani. Sen sezmişsin sanırım.

Ciddi ciddi karşılıklı atışmaya mı dönücek bu? Sorun varsa sor, yoksa lütfen başkasına saldır.

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
926 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ObiWanKenoobi

İnsan değil Errrrrkek olsun(guide'ın yalancısıyım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batkay -- 31 Ağustos 2011; 1:31:13 >

0 LOL Mesajı
2194 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:32:44 

@Caetay

forumdaki mesajlarıma bakarsan konularda insanlara saldırmayı sevmem. alay etmeyi de aynı şekilde.

fakat başkası bunu yapmaya kalkışınca bi çift sözü de esirgemem. o yüzden insan gibi yardımcı olmaya çalış yardım etmek istiyorsan.

@batkay

o guide kapanalı çok oldu. umarım bunda da aynı şey olmaz

Naruto Shippuuden - Bleach - One Piece - Death Note - Shingeki No Kyojin - Sword Art Online - Fairy Tail - Samurai X - DragonBall - Kiss X Sis - The Walking Dead - Fringe - How I Met Your Mother - Prison Break - Heroes - House - Family Guy - Game Of Thrones - Supernatural - Avatar : The Legend of Korra
League Of Legends TR server ID : Gravidius / Diamond 5

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:33:22 

Başlık değiştirme imkanı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caetay -- 31 Ağustos 2011; 1:34:04 >

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:36:06 

http://eune.leagueofleg...x5?highlight=136&page=5

Bu da kalsın bari. Direk dalgaya almasın insanlar.

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
6195 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:39:50 

quote:

Orijinalden alıntı: caetay

Başlık değiştirme imkanı var mı?

İlk mesaji editlerken basligida degistirebiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 LOL Mesajı
1957 Mesaj
31 Ağustos 2011; 2:12:20 

yeri deilde bu rankedde hero secme ekranından cıkında elo düşüyor mu düşüyorsa kaç düşüyor yani normal bir oyunu kaybettiğimiz kadar mı daha fazla mı az mı?

Bir bardak süt için inek beslenmez..

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 19 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2011; 2:31:35 

Item build bilgisi yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SG Oyun Yapım Ekibi -- 31 Ağustos 2011; 2:32:16 >

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 3:26:45 

hem mark hem quint ad sacma bence. en azından 2 sinden biri armor pen olursa daha fazla damage wurur. bide bu kaldırılma mewzusu nedir ?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2011; 3:34:44 

quote:

Orijinalden alıntı: chicheck

hem mark hem quint ad sacma bence. en azından 2 sinden biri armor pen olursa daha fazla damage wurur. bide bu kaldırılma mewzusu nedir ?

önceki konusunda uslup bozuktu.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 3:44:35 

bu arada early razor cıkmak da size ormanınız 2 kat belki daha fazla hızlı donme sansı we ganklerinize daha fazla zaman ayırmanızı saglar. armor potla baslamak 150 goldu yakıyosada. fb alırsanız yada gankten 1 kill direk razor alabiliosunuz buda cok etkili early si olan lee sinden daha cok verim almanızı saglıor. time is money

35 LOL Mesajı
7450 Mesaj
31 Ağustos 2011; 6:50:20 

wriggle'sız jungle jungle değildir. Doran's Blade ile dönebiliyo olması dönmesi gerektiği anlamına gelmez. Cho falan olsan da Doran's Ring ile dönsen tamam derim de... Lee'nin early drake/baron yapması falan filan için wriggle ihtiyacı var.

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:13:49 

quote:

Bütün ratiolar yüksek olduğundan. (Q=2, E=0,6, R=2)

Penetre alınca, Ghostblade çıkma şansın pek olmuyor. Üstüne yoğunlaşamıyorsun. AD ile Last Whisper almak, lategame de daha büyük avantaj.

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:16:58 

quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

wriggle'sız jungle jungle değildir. Doran's Blade ile dönebiliyo olması dönmesi gerektiği anlamına gelmez. Cho falan olsan da Doran's Ring ile dönsen tamam derim de... Lee'nin early drake/baron yapması falan filan için wriggle ihtiyacı var.

Early Baron?

Drake konusunda, sustained rota içinde 6 olduğun gibi alabilirsin.(2golem de biter). O zaten Wriggle ile.

Diğer 2-3 level rotaları fark etmiyor. Yine solo alabiliyorsun.
Ki pek solo almazsın. Drake almaktan önce altı ganklarsın. Eğer orada ward varsa, drake %80 wardlıdır.

Aşağıdan kill alabilirsen, karşı takım engelleyemez.

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:21:20 

quote:

bu arada early razor cıkmak da size ormanınız 2 kat belki daha fazla hızlı donme sansı we ganklerinize daha fazla zaman ayırmanızı saglar. armor potla baslamak 150 goldu yakıyosada. fb alırsanız yada gankten 1 kill direk razor alabiliosunuz buda cok etkili early si olan lee sinden daha cok verim almanızı saglıor. time is money

Bunu nasıl anlatayım. Cloth armor başlangıcı daha kolay ama, korkulacak bir gücü yok.

AD üstüne yoğunlaşınca, oyundaki en iyi 1v1, early gank ve kontrol gücüne sahip oluyor. Cloth ile başlayınca, bütün bunları kaybediyor. Ormanda rahatlıyor.

caetta/EU West

35 LOL Mesajı
7450 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:36:26 

quote:

Early Baron?

Drake konusunda, sustained rota içinde 6 olduğun gibi alabilirsin.(2golem de biter). O zaten Wriggle ile.

Diğer 2-3 level rotaları fark etmiyor. Yine solo alabiliyorsun.
Ki pek solo almazsın. Drake almaktan önce altı ganklarsın. Eğer orada ward varsa, drake %80 wardlıdır.

Aşağıdan kill alabilirsen, karşı takım engelleyemez.

tamam da, adamların junglerı top lane ganklerken gelin bot lane drake alıyoruz dediğinde wriggle olmazsa ve oyunun daha erken zamanlarıysa 3 kişi kesmeniz gayet uzun bir süre alır. Yani adamlar top lane bırakıp gelirse yetişme ihtimalleri olur ben bundan bahsediyorum.

Aynı şey baron için de geçerli, oyun çok ilerlemeden hızlıca bi baron alırız modunda yanaşamazsınız olaya. Bedava ward, Lifesteal, armor ve AD zaten oldukça da işine yarayan şeyler

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 13:14:01 

quote:

tamam da, adamların junglerı top lane ganklerken gelin bot lane drake alıyoruz dediğinde wriggle olmazsa ve oyunun daha erken zamanlarıysa 3 kişi kesmeniz gayet uzun bir süre alır. Yani adamlar top lane bırakıp gelirse yetişme ihtimalleri olur ben bundan bahsediyorum.

Aynı şey baron için de geçerli, oyun çok ilerlemeden hızlıca bi baron alırız modunda yanaşamazsınız olaya. Bedava ward, Lifesteal, armor ve AD zaten oldukça da işine yarayan şeyler

Hiç çıkmıyoruz değil zaten. Rush yapmıyoruz sadece.

Hızlıca bir baron konusunda ise, çoğu zaman yeterince hızlı olamazsınız. Karşı takımın büyük bir pozisyon hatası gerekir.

caetta/EU West

35 LOL Mesajı
7450 Mesaj
31 Ağustos 2011; 13:41:18 

quote:

Hiç çıkmıyoruz değil zaten. Rush yapmıyoruz sadece.

Hızlıca bir baron konusunda ise, çoğu zaman yeterince hızlı olamazsınız. Karşı takımın büyük bir pozisyon hatası gerekir.

2 kişi birden saçmalayıp bot lane giderse gayet yeterince hızlı olur. Yerine göre 1 kişi de olur.
Adamların team comp, bizim team comp, milletin farm durumuna bağlı bişey bu sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 31 Ağustos 2011; 13:41:41 >

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 13:46:01 

Aşağıda 2 adam varsa yetişemezler zaten. Hem bu durum 30 dk dan sonra gibi.

caetta/EU West

1732 LOL Mesajı
2138 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:31:24 

jungle lee sin buildidir diye girdim üzüldüm

Best player TR, Korea,Ocean,West,East,BR,RS,TD,GP,Evren,Samanyolu,Void,Dünya,Ay :

Looking for team...
Bu üye 2006 dan beri dota oynamaktadır.

0 LOL Mesajı
184 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:31:43 

quote:

Jeton yeni düştü Q = 2 diyince duraksadım ''nası iki olum 1 veriyo işte'' sonra aklıma geldi tekme skili.Ayrıca güzel olmuş eline sağlık.Aslında ben bunu okumasam bile güzel olmuş derim çünkü high eloda gayet güzel skorlarını görüyorum historysinden.

0 LOL Mesajı
437 Mesaj
31 Ağustos 2011; 18:13:26 

quote:

Orijinalden alıntı: healheal

jungle lee sin buildidir diye girdim üzüldüm

Jungle buildi zaten.Okumadan yorum yaptığın nerden belli.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 18:32:52 

quote:

Bunu nasıl anlatayım. Cloth armor başlangıcı daha kolay ama, korkulacak bir gücü yok.

AD üstüne yoğunlaşınca, oyundaki en iyi 1v1, early gank ve kontrol gücüne sahip oluyor. Cloth ile başlayınca, bütün bunları kaybediyor. Ormanda rahatlıyor.

sahsen kullandıgım bi cok kisiye gore garip rotada golem/red/wraith cabucak 3 olup mide attıgım gankte q tutturdugumda kill alamadıgım cok nadir olmustur az harraslanmıs birine.q tutturdugumda cloth armor yada doran blade cokda bisi farketmior. burda buyuk fark q tutturmak. q tutarsa redden gelen slowlada E skilliylede kuleye kadar gittigi butun surec boyunca slowlanmıs we true damage yemis oluor.yani acıkcası ben hem jungleda konforlu hemde gankte gayet iyi bi burste sahip oluorum. mid laner ım otistik degilsede mide attıgım ganklerin % 80inde basarılı olmusumdur lee sin ile.hatta biraz harraslanmıs sa enemy mid laner takım arkadasım hicbisi yapmadanda killi aldıgım oyun sayısı bi hayli fazladır. we early razor hem karsı junglerın jungle ını tırtıklamak hemde overextend yapan laneleri ganklemek icin bi hayli waktiniz kalıor kendi jungleınızı kestikten sonra. baglantı sorunlarım nedeniyle benim elom dusuk. yuksek sayıda leave im we lagdan sorun yasadıgım cok fazla oyun oldu. ancak lee sin oynarken sadece 2 macımda sorun yasadım birinde yaklasık 15 dakka oyuna giremedim dierinde oyun boyunca lag yasadım su an ewde degilim tam score umu hatırlamıorum ama bu soyledigim 2 mac dısında bi jungler olarak attıgım ganklerde wurdugum damage aldıgım kill assist jungle kontrolu adına gereken hemen hemen herseyi yaptım diyebilirim gonul rahatlıgıyla. low elo oldugum icin takımlardaki otistik oranı bizim takımda fazla oldugunda malesef tek basına tasımak biraz zor oluo ama. lee sinde guzel olan olay su ki butun herkes otistikse we sizde iyi bir lee sin seniz cok parlayarak macı alıp goturebiliıosunuz. takımdakilerin hard feedledigi ezik maclarda bile ben gayet iyi scorelarla defeat aldım. baglantı problemi yasadıgım 2 mac dısında ki bunlardan biri 0/8 gibi absurt bi score olmasına ragmen ortalamalarım gayet iyi

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 18:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Sweet Mother of Mercy

Jungle buildi zaten.Okumadan yorum yaptığın nerden belli.

dostum ortada build bile yok sen nerenle okudun ? build dedigin doran blade start mı ?

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 18:45:43 

quote:

Penetre alınca, Ghostblade çıkma şansın pek olmuyor. Üstüne yoğunlaşamıyorsun. AD ile Last Whisper almak, lategame de daha büyük avantaj.

ghostblade cıkmadıgım icin bilemicem genelde brutalizerda kalırım ben oyunun buyuk bolumunde. ki armor pen runeları we brutalizerla da offensive kasmıs carry casterlara ki hemen hemen hicbiri armor kasmaz oyunun buyuk bolumunde yada tamamında. neredeyse hic armoru yokmus gibi damage atıoruz bu da gayet iyi mid we late game damage ı atmanızı saglar. last whisper konusundada enemy armor cok fazla sorun oluosa aldıgınızda yine flat armor peniniz isinize yine yarıyor. marklarını pen /quintlerini flat ad yap daha fazla damage wurdugunu goruceksin. 2 sinin de ad oldugu damage ından

bu arada masterieste magic peni neden werioruz ? onu biraz ayrıntılı anlatabilirsen sewinirim. sende hex blade kasanlardanmısın ? bu arada su konu kaldırılma olayını uslubu felan tam bilmiorumda. ben sorularımı fikir alıswerisinde bulunma. bildiklerimi paylasma adına yazıorum.benim yaptıgım dogru ben daha iyi biliorum ws tribinde degilim yani =) benim yanıldıgım yada bilmedigim noktalar cıkabilir bu dialoglardan ki buda benim performansıma katkı saglar aynısı senin icinde gecerli tabi =) o yuzden cewaplarıda ayrıntılı werirsen forumdaki herkes icin faydalı olabilir =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 31 Ağustos 2011; 18:52:19 >

0 LOL Mesajı
437 Mesaj
31 Ağustos 2011; 19:56:16 

quote:

dostum ortada build bile yok sen nerenle okudun ? build dedigin doran blade start mı ?

Guide değil build dedim diye değilde,gidip adamın düşünceleriyle senin düşüncelerin uyuşmuyor diye adama her mesajında çamur atman düşündürücü.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 20:12:26 

quote:

Guide değil build dedim diye değilde,gidip adamın düşünceleriyle senin düşüncelerin uyuşmuyor diye adama her mesajında çamur atman düşündürücü.

ayıptır sorması nerde camur atmısım adama bi belirtirsen sewinirim ? kaldıki arkadasda yazmıs guide ı tamamlayamadıgını yani ortada starting item we starting rotasından ote cokda bisi yok
" henuz"

bu arada masterieste magic peni neden werioruz ? onu biraz ayrıntılı anlatabilirsen sewinirim. sende hex blade kasanlardanmısın ? bu arada su konu kaldırılma olayını uslubu felan tam bilmiorumda. ben sorularımı fikir alıswerisinde bulunma. bildiklerimi paylasma adına yazıorum.benim yaptıgım dogru ben daha iyi biliorum ws tribinde degilim yani =) benim yanıldıgım yada bilmedigim noktalar cıkabilir bu dialoglardan ki buda benim performansıma katkı saglar aynısı senin icinde gecerli tabi =) o yuzden cewaplarıda ayrıntılı werirsen forumdaki herkes icin faydalı olabilir =)

okumadan yorum yaptıgın nerden belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 31 Ağustos 2011; 20:20:56 >

0 LOL Mesajı
437 Mesaj
31 Ağustos 2011; 21:15:33 

quote:

ayıptır sorması nerde camur atmısım adama bi belirtirsen sewinirim ? kaldıki arkadasda yazmıs guide ı tamamlayamadıgını yani ortada starting item we starting rotasından ote cokda bisi yok
" henuz"

okumadan yorum yaptıgın nerden belli

''build dediğin doran blade start mı?'' konunun başlığı ''Lee Sin buildi''
Ayrıca burdan sonraki mesajlarına cevap vermiyorum.İki kişi konuşurken üçüncüye ne düşer bilirsin.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:32:59 

quote:

''build dediğin doran blade start mı?'' konunun başlığı ''Lee Sin buildi''
Ayrıca burdan sonraki mesajlarına cevap vermiyorum.İki kişi konuşurken üçüncüye ne düşer bilirsin.

simdi senin yazmıs oldugun cewap gibi sewiyesiz yersiz we sacma bisi yazmaktansa. senin "goremedigin" perspektiften sana olayı izah ediyorum

heal heal jungle lee sin buildidir diye girmiş ama bakmıski "henuz" build yok uzulmus haliyle.

sende kalkmıssın tırıvırı yapmıssın yok efendim okumadında jungle buildiymiste felanmıs filanmıs. daha build yok guide yok sadece bi kac bilgi war. orda yanlıs kullandıgını dusundugun kelimeylede olayın uzaktan yakından ilgisi zaten yok?

yok efendim ben camur atıyomusumda, artık cewap yazmıcakmısda 2 kisi konusurken 3. ye ne dusermis felanmısda filanmıs."healheal" ın senle konustugu kanısınada nasıl wardın onuda anlamıs degilim zaten. neyse artık cewap yazma zaten bi zahmet. zeka fıskıran cewapların we yorumlarınla konuyu domine ettin zaten.

35 LOL Mesajı
7450 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:35:17 

Çiçek niye v yerine w kullanıyosun abi, 14 yaşındaki ergen kızlar gibi.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:45:11 

quote:

Çiçek niye v yerine w kullanıyosun abi, 14 yaşındaki ergen kızlar gibi.

sol elimin wasd tuslarına aşinalıgından. duzelticem zamanla ins tez felan hazırlarken de sorun yaratıyor

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
31 Ağustos 2011; 23:39:14 

-bu arada masterieste magic peni neden werioruz ?

Magic Pen E'yi az da olsa etkiliyor. Ama önemlisi Wriggle-Madred-BR-Wit's gibi itemlerin de hasarını da etkiliyor.
Onun yerine ya crit dmg, ya 2 miniona dmg alabiliyoruz. O ikisi daha kullanışsız gibi.

-sende hex blade kasanlardanmısın ?

Çıkılabilir. Lifesteal-Spellvamp iyi, aktifi daha iyi. Bloodthirsterdan kat kat daha iyi.
Ama bayaa şişmanlaman gerek 3625 gold az değil.

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 23:47:42 

quote:

-bu arada masterieste magic peni neden werioruz ?

Magic Pen E'yi az da olsa etkiliyor. Ama önemlisi Wriggle-Madred-BR-Wit's gibi itemlerin de hasarını da etkiliyor.
Onun yerine ya crit dmg, ya 2 miniona dmg alabiliyoruz. O ikisi daha kullanışsız gibi.

-sende hex blade kasanlardanmısın ?

Çıkılabilir. Lifesteal-Spellvamp iyi, aktifi daha iyi. Bloodthirsterdan kat kat daha iyi.
Ama bayaa şişmanlaman gerek 3625 gold az değil.

saol bilgi icin ben cdr armor pen as felan weriorum crit damage da benim atma trinity ile iyi oluo.

high elodada cok hex blade goruorum ama ne bilim nedense benim icime bi sinmedi yani =) ofansif build yapmadıgım icin sanırım. bt felanda yapmıorum pek zaten

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 8:29:46 

quote:

oyundaki en iyi 1v1 hero oldugunu dusunmuyorum
ne early game de ne de late game de

AMD FX 8320 - ASUS M5A97 R2.0 - COOLER MASTER HYPER 212X - GSKILL RipjawsX 1600Mhz 2*4GB - SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - ZOTAC GTX770 2GB 256 Bit - CORSAIR CARBIDE 400R 80 PLUS 750W KASA - PHILIPS 23 236V4LAB/01 GENIS EKRAN LED MONITOR

0 LOL Mesajı
243 Mesaj
1 Eylül 2011; 11:18:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Stacker80

oyundaki en iyi 1v1 hero oldugunu dusunmuyorum
ne early game de ne de late game de

Sence kim?

caetta/EU West

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:01:51 

quote:

Sence kim?

trynd - jax - xin zhao - leblanc bu saydıgım heroların hepsi lee sini keser teke tekte (dogru itemleri almıslar ise)
lee sin bence guc olarak orta karar bir hero

sahsen xin zhao ile lee sini cok kolay kesiyorum hemde zorlanmadan ama leblanc jax trynd gelince zorlanıyorum

AMD FX 8320 - ASUS M5A97 R2.0 - COOLER MASTER HYPER 212X - GSKILL RipjawsX 1600Mhz 2*4GB - SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - ZOTAC GTX770 2GB 256 Bit - CORSAIR CARBIDE 400R 80 PLUS 750W KASA - PHILIPS 23 236V4LAB/01 GENIS EKRAN LED MONITOR

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:19:26 

quote:

trynd - jax - xin zhao - leblanc bu saydıgım heroların hepsi lee sini keser teke tekte (dogru itemleri almıslar ise)
lee sin bence guc olarak orta karar bir hero

sahsen xin zhao ile lee sini cok kolay kesiyorum hemde zorlanmadan ama leblanc jax trynd gelince zorlanıyorum

hadi tryn jax xin zhao neysede leblanc nasıl kesior ? hem laner hem jungler olarak xin zhao yu lee sin olarak counter edebilirim sahsen. keza trynda yı jaxı.

en iyi 1v1 olduguna inanmıorum lee sin in. ancak leblanc felanda kesemez. ne kastırırsan kastır. kaldıki xin zhao da oyle kolayca kesemez lee sini. baktım fight iyi gitmio kacarım yani xin zhao da arkamdan el sallar en fazla. ama xin zhao olarak sen aynısını yapamazsın. fight kotu gidiosa zor kacarsın biraz =) lee sinin olayıda bu zaten.

GANKA LEE SIN ALDIM COH PIS VURUYO YEAAAAAAAUW!!!11!!bir. degil yani lee sin. fighta girer cıkar rakibe kendini kovalatır zaman ve pozisyon kaybettirir aoe slow atar hoplar zıplar flash atanı yakalar. carry yi teamin icine kickler. bi kickle 3 4 kisiyi zıplatır. takım arkadasına shield atar vs vs. carry sine dalanı uzaga kickler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 1 Eylül 2011; 12:22:58 >

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:32:47 

quote:

hadi tryn jax xin zhao neysede leblanc nasıl kesior ? hem laner hem jungler olarak xin zhao yu lee sin olarak counter edebilirim sahsen. keza trynda yı jaxı.

en iyi 1v1 olduguna inanmıorum lee sin in. ancak leblanc felanda kesemez. ne kastırırsan kastır. kaldıki xin zhao da oyle kolayca kesemez lee sini. baktım fight iyi gitmio kacarım yani xin zhao da arkamdan el sallar en fazla. ama xin zhao olarak sen aynısını yapamazsın. fight kotu gidiosa zor kacarsın biraz =) lee sinin olayıda bu zaten.

GANKA LEE SIN ALDIM COH PIS VURUYO YEAAAAAAAUW!!!11!!bir. degil yani lee sin. fighta girer cıkar rakibe kendini kovalatır zaman ve pozisyon kaybettirir aoe slow atar hoplar zıplar flash atanı yakalar. carry yi teamin icine kickler. bi kickle 3 4 kisiyi zıplatır. takım arkadasına shield atar vs vs. carry sine dalanı uzaga kickler

kasmıs bi leblanc en tehlikelisi

ayrıca xin zhao ile suana kadar en fazla yarı canımı indirebilmistir lee sin

bazı heroların hic indiremedigini dusunursek cok kotu de deildir.

ayrıca kacma konusuna katılmıyorum herturlu yakalar xin zhao belkide elinden adam kacırmama konusunda en ii adamlardan biridir

slowu zıplaması vardır ayrıca phantom dancer ile yuksek movement speedi vardır

spelleri saymıyorum bile

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:39:50 

quote:

kasmıs bi leblanc en tehlikelisi

ayrıca xin zhao ile suana kadar en fazla yarı canımı indirebilmistir lee sin

bazı heroların hic indiremedigini dusunursek cok kotu de deildir.

ayrıca kacma konusuna katılmıyorum herturlu yakalar xin zhao belkide elinden adam kacırmama konusunda en ii adamlardan biridir

slowu zıplaması vardır ayrıca phantom dancer ile yuksek movement speedi vardır

spelleri saymıyorum bile

hangi serverdasın sen in game name in ne merak ettim?

her turlu nasıl yakalıor ya xin zhao lee sini. lee sindede slow war. knock back kick war safeguard + sonic wawe war nereye yakalıosun sen bide flash attıgımı war sayarsan 2 sn de uzaklasabilecegim range i idrak edebiliomusun ?

kac levelsın sen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 1 Eylül 2011; 12:44:55 >

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:57:04 

sana ozellikle 20 dakkadan once 20 stack olmus bi leblanc ı tamamı feeder olan bi teamde lee sinle nasıl counterladıgımı gosteren bi replay gonderebilirim. karsı takımda sadece orianna wardı kotu sanırım

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:04:56 

quote:

hangi serverdasın sen in game name in ne merak ettim?

her turlu nasıl yakalıor ya xin zhao lee sini. lee sindede slow war. knock back kick war safeguard + sonic wawe war nereye yakalıosun sen bide flash attıgımı war sayarsan 2 sn de uzaklasabilecegim range i idrak edebiliomusun ?

kac levelsın sen?

oyunun sonunda towerların olmadıgını dusun uzun bir kosuda herturlu yakalarım

uzun bir kosuda flash mı ghost mu daha ii

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:07:43 

quote:

oyunun sonunda towerların olmadıgını dusun uzun bir kosuda herturlu yakalarım

uzun bir kosuda flash mı ghost mu daha ii

yakalayamazsın aslan. jungle a girerim sight kaybettiririm. jungle creeplerini kullanarak duwarların arkasına gecerim warda zıplarım hoplarım. bildigin dalga gecerim yani xin zhao ile sen kac levelsın hangi serverdasın nickname in ne soylememissin hala

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:22:38 

quote:

yakalayamazsın aslan. jungle a girerim sight kaybettiririm. jungle creeplerini kullanarak duwarların arkasına gecerim warda zıplarım hoplarım. bildigin dalga gecerim yani xin zhao ile sen kac levelsın hangi serverdasın nickname in ne soylememissin hala

kardes kactın diyelim senin izini kaybettim tamam mı

kacarak oyun kazanamassın sadece kaybedersin

sonuc olarak lee sin cok abartılacak bir hero deil

leblanc demissin oyundaki teke tekte en hızlı adam kesen herolardan biridir kastıgı zaman

0 LOL Mesajı
6195 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:43:47 

quote:

leblanc demissin oyundaki teke tekte en hızlı adam kesen herolardan biridir kastıgı zaman

Bir insanda hic mi gurur olmaz , adam sana sordukca gormezden gelmissin , nickini soruyor adam sana sen hala oyuna yeni basladigini belli eden tavirlarla konusmaya devam ediyorsun.Nickini soylemekten acizsen cevapta verme.

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:57:14 

quote:

birader levelını nickini soleki bizde ona gore tartısalım. low lewelsın belli yani solediklerin acaip sacma seyler. bi banshee alırım ne silence gelir leblanctan ne de burstunu adam akıllı atabilir. w sunuda damage wurmak icin kullanırsada artık benden kacamaz. oyun kacarak oyle guzel kazanılırki anlatamam sana. kalmıstır 100 healthim beni oldurucem die kowalarken helak olur enemy team ornek olarak.olsem bile ordan oraya zıplarım hoplarım zaman kaybettiririm adamlara. ben zaten lee sini abartmadım. sen xin zhaoyu abarttın. anlatabildimmi ? mantık cercevesinde yazıosan yaz bisiler tartısalım uzlasalım. bilgi paylasalım. yok efendim xin le kacamazmısta kimse ondan. yok efendim lee sin yarıya bile getiremezmiste onu. baskaları onuda yapamıomus bu yine iyiymis felan? bu ne ? kac oyun attın kac kere lee sine karsı oynadın co op mu bu olm ? yarıya kadar indiremezmiste. ghost basarmıs uzun vadede ghost mu iyiymis flashmı felan. turret yokmus da yakalarmıs. kacarak oyun kazanılmazmıs.

hayır bisiyi yanlıs biliosanda takmıssın at gozlugunu harala gurele ne desek sacma baska bi cewapla karsılık werme cabasındasın. soledigimin tersi bisi sawuncaksanda mantıklı cewaplar werki bizde belki yanılıosak he dielim belkide boyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 1 Eylül 2011; 14:04:02 >

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:09:56 

quote:

birader levelını nickini soleki bizde ona gore tartısalım. low lewelsın belli yani solediklerin acaip sacma seyler. bi banshee alırım ne silence gelir leblanctan ne de burstunu adam akıllı atabilir. w sunuda damage wurmak icin kullanırsada artık benden kacamaz. oyun kacarak oyle guzel kazanılırki anlatamam sana. kalmıstır 100 healthim beni oldurucem die kowalarken helak olur enemy team ornek olarak.olsem bile ordan oraya zıplarım hoplarım zaman kaybettiririm adamlara. ben zaten lee sini abartmadım. sen xin zhaoyu abarttın. anlatabildimmi ? mantık cercevesinde yazıosan yaz bisiler tartısalım uzlasalım. bilgi paylasalım. yok efendim xin le kacamazmısta kimse ondan. yok efendim lee sin yarıya bile getiremezmiste onu. baskaları onuda yapamıomus bu yine iyiymis felan? bu ne ? kac oyun attın kac kere lee sine karsı oynadın co op mu bu olm ? yarıya kadar indiremezmiste. ghost basarmıs uzun vadede ghost mu iyiymis flashmı felan. turret yokmus da yakalarmıs. kacarak oyun kazanılmazmıs.

hayır bisiyi yanlıs biliosanda takmıssın at gozlugunu harala gurele ne desek sacma baska bi cewapla karsılık werme cabasındasın. soledigimin tersi bisi sawuncaksanda mantıklı cewaplar werki bizde belki yanılıosak he dielim belkide boyledir

lee sini cok severim cunku beni kesebilecegini dusunur sonrası husran tabii ki :D

ama yarı gucume dusurmesi bile onun gucsuz bir hero olmadıgını zaten gosteriyor dedim

sen daha ii oynayan bi leblanc gormemissin levelin dusuk sanırım :P

burda nickimi ve levelimi verme zorunlulugum yok

sadece sunu soliyim levelim yuksek bu kadarını soliyim :D
orda burda yalan yanlıs seyler yazmayın bilmeden

0 LOL Mesajı
918 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:16:53 

quote:

lee sini cok severim cunku beni kesebilecegini dusunur sonrası husran tabii ki :D

ama yarı gucume dusurmesi bile onun gucsuz bir hero olmadıgını zaten gosteriyor dedim

sen daha ii oynayan bi leblanc gormemissin levelin dusuk sanırım :P

burda nickimi ve levelimi verme zorunlulugum yok

sadece sunu soliyim levelim yuksek bu kadarını soliyim :D
orda burda yalan yanlıs seyler yazmayın bilmeden

neyse birader sana kendine ozgu fikirlerinle oyunda iyi eglenceler =)

nickini werme konusundada neden bu kadar direndin anlamadım. levelına bakıp ona gore tartısmaya giricektim. low lewelsan ben solicegimi soler bırakırdım.ordan kendine pay cıkarmak sana kalmıs.

bu arada eu east nickname im chicheck oyun icinden bakabilirsin.

http://www.lolstatistics.com/player/eu/19983574

bu arada solemedende edemicem. BEN LEE SINIM KANKA XIN ZHAOLARI KESERIM YAUW HIHOHA!!1 diye ustunede atlamam kimsenin. birisini kesebilecegimi dusunuosam kesebilirim orda. adamın o anki potansiyeli hakkında ulasmam gereken hemen hemen her bilgiye sahibim. kill death assist inventory ad armor mr statları. cs i ws.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chicheck -- 1 Eylül 2011; 14:20:55 >

0 LOL Mesajı
6195 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:23:31 

Levelim yuksek ne demek abi , zaten level siniri 30 , oyuna daha 1 ay once baslayanlar bile level 30 oluyor.Ne soylersen soyle nickini vermeye cekiniyorsan bu senin sakladigin birseyler oldugunu gosteriyor.

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:32:34 

quote:

neyse birader sana kendine ozgu fikirlerinle oyunda iyi eglenceler =)

nickini werme konusundada neden bu kadar direndin anlamadım. levelına bakıp ona gore tartısmaya giricektim. low lewelsan ben solicegimi soler bırakırdım.ordan kendine pay cıkarmak sana kalmıs.

bu arada eu east nickname im chicheck oyun icinden bakabilirsin.

http://www.lolstatistics.com/player/eu/19983574

bu arada solemedende edemicem. BEN LEE SINIM KANKA XIN ZHAOLARI KESERIM YAUW HIHOHA!!1 diye ustunede atlamam kimsenin. birisini kesebilecegimi dusunuosam kesebilirim orda. adamın o anki potansiyeli hakkında ulasmam gereken hemen hemen her bilgiye sahibim. kill death assist inventory ad armor mr statları. cs i ws.

lee sin 1vs1 de en ii dien birisi cıkarsa sonrada lee sinden kim daha ii derse bende oraya baya hero yazarım

zaten yazdımda

simdide gelmis bole konusuyorsunuz birz daha kıvırın baska ne diyim

lee sin asla ve asla 1vs1 de en iyi deildir

tek dedigim bu

hala oyunu bilmedigimi soluyorsunuz ya helal size

0 LOL Mesajı
3625 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:36:58 

quote:

Orijinalden alıntı: erayyirik

Levelim yuksek ne demek abi , zaten level siniri 30 , oyuna daha 1 ay once baslayanlar bile level 30 oluyor.Ne soylersen soyle nickini vermeye cekiniyorsan bu senin sakladigin birseyler oldugunu gosteriyor.

LvL im 30 degıl demek anlamınada gelebılır.