İş bankası ek hesabı olanlar bi bakabilir mi?(artı hesap)
14 Cevap4393 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

918 Mesaj
30 Ağustos 2011; 20:25:18 

Arkadaşlar benim maaş hesabının +2000 tl hesabı var. Aylık %4.5 diyor, eğer bunu kullanıp 10 gün içinde ödersem yine aylık faiz mi işler yoksa günlük mü?

BJK ŞEREF BEY STADI

918 Mesaj
30 Ağustos 2011; 20:38:35 

up

BJK ŞEREF BEY STADI

918 Mesaj
30 Ağustos 2011; 20:54:11 

up

BJK ŞEREF BEY STADI

918 Mesaj
30 Ağustos 2011; 21:09:26 

up

BJK ŞEREF BEY STADI

953 Mesaj
30 Ağustos 2011; 21:10:58 

Faiz aylıktır. Parayı çek 1saat sonra yatır gene o aylık faizi ödeyeceksin. Ama benden faiz almıyorlar neden senden alıyorlar acaba şaşırdım. Kredi kartımı?

918 Mesaj
30 Ağustos 2011; 21:11:30 

up

BJK ŞEREF BEY STADI

918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 14:45:40 

up

BJK ŞEREF BEY STADI

3772 Mesaj
31 Ağustos 2011; 14:55:57 

Hiç uğraşma... Git bir kuyumcuya 2000 TL değerinde altın satın al 12 ay taksitle, sonra hemen aynı kuyumcuya sat. Tabi almadan önce alış ve satışı hesapla, uygunsa senin için bu işlemi uygula derim.

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

| Her gördüğümde beni salaklaştıran o imansız için büyük bir alkış istiyorum!..

918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 16:14:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

Faiz aylıktır. Parayı çek 1saat sonra yatır gene o aylık faizi ödeyeceksin. Ama benden faiz almıyorlar neden senden alıyorlar acaba şaşırdım. Kredi kartımı?

Hocam memurum ben maaş hesabım o

BJK ŞEREF BEY STADI

3772 Mesaj
31 Ağustos 2011; 16:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fortunate

İyi de, altın almakla memurluğun ne bağlantısı var. Diyorum ki, sana işleyecek faiz oranı ile altını aynı anda alıp satma sırasında sana yansıyacak olan zararı hesapla... Hangisi uygunsa onu seç. Ki altın işi daha karlı olur.

Örneğin sen 2000 TL değerinde altını kredi kartına 12 ay taksitle alıp, aldıktan hemen sonra 1900 TL civarında satabilirsin. Tabi altın alım-satım oranlarını bilmiyorum ben.

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

953 Mesaj
31 Ağustos 2011; 16:29:03 

quote:

Orijinalden alıntı: fortunate

Benimkisi özel sektör ve bize verilen avans 400 lira. Memur tanıdıklarımdan aldığım bilgiye göre maaşın kadarını çekersen faiz işlemiyormuş. Örnek 1500 lira maaş alıyorsun 1500 tl nakit avansa kadar faiz almıyorlar. Genede ara bankanı bi sor. Belki şuben böyle birşey yapıyordur bilemiyorum.

3772 Mesaj
31 Ağustos 2011; 16:34:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

Benimkisi özel sektör ve bize verilen avans 400 lira. Memur tanıdıklarımdan aldığım bilgiye göre maaşın kadarını çekersen faiz işlemiyormuş. Örnek 1500 lira maaş alıyorsun 1500 tl nakit avansa kadar faiz almıyorlar. Genede ara bankanı bi sor. Belki şuben böyle birşey yapıyordur bilemiyorum.

Bahsettiğin nakit avansın ödeme süresi bir ay mı? Yani maaş aldığımız bankadan bir alık maaşımız kadar nakit avansı bir ay sonra ödemek koşuşu ile faizsiz alabiliyor muyuz? Bunu mu demek istiyorsun?

953 Mesaj
31 Ağustos 2011; 16:39:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Gereqsiz

Bahsettiğin nakit avansın ödeme süresi bir ay mı? Yani maaş aldığımız bankadan bir alık maaşımız kadar nakit avansı bir ay sonra ödemek koşuşu ile faizsiz alabiliyor muyuz? Bunu mu demek istiyorsun?

Evet 1 aylık biz nakit avans çekiyoruz hiç bir vergi ve faiz ödemeden alıyoruz. Diger ay maaş yatınca zaten otomatik olarak - li hesap + oluyor gene çekiyoruz diger ay gene - ye düşmüş hesap + durumuna geçiyor. Zor zamanlarda iyi oluyor. Sen taksitli nakit avans diyorsan ondan faiz alıyorlar.

2400 Mesaj
31 Ağustos 2011; 17:36:02 

günlük işler. Raadol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

918 Mesaj
31 Ağustos 2011; 17:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

günlük işler. Raadol

Eyvallah

BJK ŞEREF BEY STADI
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İş bankası ek hesabı olanlar bi bakabilir mi?(artı hesap)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313